Zrodzony z fantastyki

 
trm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 19, 2020 7:03 am

Re: Książki z dużą dawką magii

pn maja 18, 2020 11:51 am

O matko..... przeszłam i przez tą erę..... zaczęłam od Mastertona właśnie i po przeczytaniu kilku jego powieści stwierdziłam, ze ten facet ma coś z głowa i to porządnie. Bardzo nie podobały mi sie wszelkie opisy miłości fizycznej... po prostu odrzuciło mnie od reszty jego twórczości. Pierwszą przeczytaną przeze mnie powieścią tego autora była, jak sie nie mylę, "Zjawa". Opowiadała o zimie (coś na czasie ), wiecie... zywi ludzie, którym pod wpływem zimna kruszą się kończyny na ich oczach itp. bajka... Tak więc przerzuciłam sie na Kinga i cóż, inny styl, inny strach, ale to nie dla mnie... Wolę juz kryminały. 
Niezłe promocje widziałam tutaj <ciach>
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2020 10:08 pm przez gower, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięcie treści reklamowych
 
Karpatiak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 21, 2022 8:20 am

Re: Książki z dużą dawką magii

pt sie 12, 2022 7:55 am

A czy ktoś próbował wydać własną ksiązkę fantasy? 
 
sawic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 19, 2021 7:31 am

Re: Książki z dużą dawką magii

pt sie 12, 2022 10:10 am

Sam się zastawnawiam ;) 
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: Książki z dużą dawką magii

pt sie 12, 2022 12:18 pm

Podejrzyj noty blogowe na głównej - jest tam przynajmniej dwóch autorów:)
 
Awatar użytkownika
Nunez
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 14, 2022 2:32 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

sob lis 19, 2022 11:45 am

Wiadomo Harry Potter, mnóstwo zaklęć , no seria z dużą dawką magii to na pewno. Nie wiem też, czy w wiedźminie nie ma jakiś zaklęć, ale dawno temu czytałem tą serię. W cieniu utraconego świata jest też dosyć dużo magii i ten świat jest dosyć rozbudowany :D
 
Orisss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 24, 2023 8:14 am

Re: Książki z dużą dawką magii

pn sie 14, 2023 11:29 am

*Tolkien dla mnie lepszy w wersji filmowej; nie bijcie, ja czytam obrazami i dla mnie on za mroczny
*Pratchett i Gaimna- przeczytam już chyba wszystko; uwielbiam
*Gemmell, też już chyba wszystko przeczytane , dawno co prawda ale jego świat nadal we mnie żyje i nie jestem gotowa na powrót
*Trudi Canavan - znam i lubię
Zeszły rok upłynął spędziłam w swiecie *Jordana bo przeczytałam całą serię "Koła czasu"- polecam z całego serca, piękny język , świat w którym można zaginąć na bardzo długo, autentyczni bohaterowie.
Obecnie jestem po lekturze książek *Sarah J. Maas- fajne czytadła, nie jest to ambitna lektura ale lekko się czyta i pozwala oderwać się od rzeczywistości, trochę brak warsztatu literackiego; bardzo dużo powtórzeń, w każdej serii te sam charaktery.

Wśród księgarni mogę polecić szczególnie Matfel.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2023 12:41 pm przez Orisss, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

wt sie 15, 2023 2:08 pm

Hm... Twórczość Sandersona? Cykl z Cosmere, mam na myśli? Dużo tam fajnej magii i w ogóle mój ulubiony pisarz UwU

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości