Zrodzony z fantastyki

 
Darper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 07, 2012 12:22 pm

Książki z dużą dawką magii

czw cze 07, 2012 12:30 pm

Cześć, jestem tu nowy. Wiem, że roi się od podobnych tematów, niemniej jednak nie ma tego konkretnego, który by mnie interesował. (albo ja nie umiem się odnaleźć:P)
Szukam książek z dużą dawką magii, a właściwie - z opisami magicznych zaklęć, bitew prowadzonych przez magów za pomocą magii, z opisem jak mag (albo i nie mag) operuje daną umiejętnością. Chciałbym żeby pokazanie mocy było bardzo widoczne, a nie jakiś boczny opisik.
Z góry dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedź
Pozdrowienia :)
 
Awatar użytkownika
Wiron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 12:23 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

czw cze 07, 2012 1:27 pm

Akta Harry'ego Dresdena - Jim Butcher
Czaropis - Blake Charlton
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Książki z dużą dawką magii

czw cze 07, 2012 1:51 pm

Zdecydowanie "Akta Harry'ego Dresdena" ("Dresden Files").
Dodałbym "Malazańską Księgę Ploegłych" - tam jest pełno opisów działania magii. Tyle, że opiera się ona na dość specyficznych zasadach. Możesz także spróbować z osadzoną w świecie Shadowruna "Trylogią Mocy" ("Nigdy nie ufaj smokom", "Wybieraj swych wrogów z rozwagą", "Znajdź własną drogę" - w oryginale "Never deal with a dragon", "Choose Your Enemies Carefully", "Find Your Own Truth") Roberta N. Charrette. Parę ciekawych opisów magii da się tam znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Książki z dużą dawką magii

czw cze 07, 2012 8:31 pm

Poleciłbym Z Mgły Zrodzonego - choć to nie tyle czary, w sensie inkantacji, co po prostu specyficzne, przyrodzone umiejętności. Walki są widowiskowe, a kombinacje mocy interesujące.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

czw cze 07, 2012 8:44 pm

Cykl "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin.
 
Awatar użytkownika
jakkubus
Moderator blogów i komentarzy
Moderator blogów i komentarzy
Posty: 51
Rejestracja: czw maja 05, 2011 10:39 am

Książki z dużą dawką magii

pt cze 08, 2012 10:46 pm

Dobre będą "Zguba Elfów" oraz "Krew Elfów" (ang. "Elvenbane" i "Elvenblood", nie mylić z tą z sagi wiedźmińskiej) napisane wspólnie przez M. Lackey i A. Norton, a jeśli ci nie przeszkadza młodzieżowość i poprawność polityczna ujdą też "Eragon" C. Paoliniego czy "Trylogia Czarnego Maga" T. Canavan. Magia i epickie walki są również w książkach o Jakubie Wędrowyczu, ale zwykle toczy je jedna osoba. :razz:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

pt cze 08, 2012 11:00 pm

No to jeszcze książki Davida Eddingsa i Terry'ego Brooksa (cykle "Elenium"/"Tamuli" oraz "Shannara").
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

sob cze 09, 2012 9:25 am

earl pisze:
No to jeszcze książki Davida Eddingsa i Terry'ego Brooksa (cykle "Elenium"/"Tamuli" oraz "Shannara").

O ile pamiętam, to w "Cyklu Tamuli" nie ma zbyt wiele faktycznych opisów magii. Samo użycie zaklęć pojawia się ze trzy razy, nie licząc obecności bóstw. Nie wiem, jak w dwóch pozostałych tytułach.

Zastanawiam się, czy warto polecić "Koncert Nieskończoności". Parę ciekawych opisów by się tam znalazło, przy czym jest to magia trochę niestandardowa (jeśli za "standard" przyjąć zaklęcia z dedeków).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

sob cze 09, 2012 9:40 am

Już nie pamiętam dokładnie, jak to było z tymi opisami zaklęć magicznych (chociaż kołacze mi się, że jednak jakieś tam opisy były), niemniej jednak w tych cyklach od magii aż się skrzy a i bitwy oraz potyczki z reguły toczą się przy jej udziale.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

Książki z dużą dawką magii

sob cze 09, 2012 10:21 am

"Ruch Generała" - Jacek Dukaj. To jedynie opowiadanie, ale jedno z bardziej odjechanych pod względem magiczności.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

sob cze 09, 2012 11:17 am

earl pisze:
Już nie pamiętam dokładnie, jak to było z tymi opisami zaklęć magicznych (chociaż kołacze mi się, że jednak jakieś tam opisy były), niemniej jednak w tych cyklach od magii aż się skrzy a i bitwy oraz potyczki z reguły toczą się przy jej udziale.

Jeśli chodzi o Davida Eddingsa to więcej magii jest w Belgeriadzie i Malloreonie. W końcu główny bohater jest czarodziejem.
Czytam właśnie Kroniki Czarnej Kompanii w której też występuje sporo magii. Potyczki między Goblinem i Jednookim to jedne z najlepszych według mnie fragmentów tych książek.

No i Harry Potter.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

pn cze 11, 2012 7:29 am

W "Elenium" i "Tamuli" występują natomiast bogowie, którzy często ingerują w świat bohaterów za pomocą magicznych (boskich) mocy.
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Książki z dużą dawką magii

pn cze 11, 2012 11:37 am

O ile dobrze zrozumiałem, Darper miał na myśli głównie książki z co barwniejszymi opisami magicznych efektów i samego rzucania zaklęć. U Eddingsa, o ile pamiętam, mag po prostu np. pstryka palcami (a w "Belgariadzie" wystarczy tylko, że czegoś chce) i efekt jest gotowy. W "Czarnej Kompanii" chyba wyglądało to podobnie. Owszem, w tych książkach - a raczej: w światach w nich przedstawionych - jest dużo magii, ale chyba nie jest ona tak naprawdę uwidoczniona.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

pn cze 11, 2012 11:53 am

Sam tytuł powoduje, że czytelnik zapomina o szczegółowych wytycznych i skupia się jedynie na ilości magii. Ale jeśli już, to ciekawe zaklęcia można znaleźć w opowiadaniach o czarodzieju Arivaldzie autorstwa Jacka Piekary ("Arivald z Wybrzeża" oraz "Ani słowa prawdy") jak również w powieściach o czarodzieju Kedrigernie autorstwa Johna Morressy'ego.
 
Darper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 07, 2012 12:22 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

pn cze 11, 2012 1:58 pm

:)Nie sądziłem że mi tak licznie odpowiecie. Dziękuje wszystkim serdecznie.
Kumo napisał: "O ile dobrze zrozumiałem, Darper miał na myśli głównie książki z co barwniejszymi opisami magicznych efektów i samego rzucania zaklęć" - dokładnie tego szukam
Teraz nie pozostaje mi nic jak czytać :) jednakże jakbyście mieli jeszcze jakieś propozycje dla mnie to piszcie
wielkie dzieki jeszcze raz, pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

czw cze 14, 2012 11:48 pm

Jeszcze przypomniałem sobie dwutomową powieść Mieszka Zagańczyka "Czarna ikona", gdzie głóny czarny charakter, Czarny Mnich, odprawia swoje mroczne rytuały w starym klasztorze w Kapadocji.
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Książki z dużą dawką magii

ndz cze 17, 2012 5:09 pm

"Odmieniec" ("Changeling") i "Szalony Różdżkasz" ("Madwand") Zelaznego. Z Zelaznego także (choć tutaj kwestią dyskusyjną pozostaje, czy mowa o magii, czy o czymś innym) "Stwory Światła i Ciemności", a także cykl Amberu (zwł. drugi pięcioksiąg, z Merlinem).

Trochę było także w cyklu Wagnera o Kane'ie.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Książki z dużą dawką magii

ndz cze 17, 2012 10:55 pm

'Stwory światła i ciemności' to nie magia tylko boskie moce. :wink:
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Książki z dużą dawką magii

ndz cze 17, 2012 11:48 pm

Jak do tej pory nikt nie wspomniał o Kole czasu Jordana. Mi osobiście interesującym wydaje się korzystanie z dwóch rodzajów magii, męskiego i kobiecego.
Warto też wspomnieć o Człowieku że Słowem Duncana gdzie przedstawiono ciekawe źródło mocy magicznej.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki z dużą dawką magii

ndz cze 17, 2012 11:52 pm

Trylogia husycka Sapkowskiego i czary Grellenorta i Reynevana.
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Książki z dużą dawką magii

pn cze 18, 2012 12:23 pm

Skojarzył mi się jeszcze cykl o Ebenezumie (Gardnera); a także cykl Evansa: "Niedoczarowany Miecz", "Jednym Zaklęciem" (zwłaszcza tutaj sporo jest na temat rzucania zaklęć) oraz "Wódz mimo woli". Niestety, z obydwu cykli wydano w Polsce bardzo mało. :-(

@yabu

Właśnie dlatego napisałem, że kwestią dyskusyjną pozostaje, czy to magia, czy coś innego. :-D

Niemniej AFAIR w książce czasoportacja dostępna była (przynajmniej w teorii) nie tylko dla bogów, ale także ~śmiertelnikom.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

sob lip 14, 2012 11:03 am

W Jonathanie Strange'u i panu Norrellu można znaleźć sporo opisów różnych zaklęć; w drugiej część (albo drugim tomie, zależnie od wydania) Strange bierze udział w kampanii przeciw Napoleonowi i jest tam sporo ciekawych pomysłów na użycie magii w czasie wojny.
 
Awatar użytkownika
Rowena Starlight
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 8:10 pm

Książki z dużą dawką magii

czw wrz 06, 2012 8:23 pm

Ostatnio staram się przybliżyć sobie po raz kolejny "Harry Potter i Czara Ognia", w związku z eventem zbliżającym się na moim forum. Co prawda znam to na pamięć, prawie po dwóch latach prowadzenia forum, nie mniej jednak taka wiedza ma swoje zastosowanie.
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Książki z dużą dawką magii

pn paź 08, 2012 8:56 am

Potwierdzam - Evans może być tym czego szukasz :)
 
Berial
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 6:22 pm

Książki z dużą dawką magii

ndz maja 05, 2013 4:56 pm

Hmmm... Może Harry Potter :D Ale oprócz tego jeszcze "Trylogia Bartimaeusa", "Krąg Magii", oraz oczywiście Malazana.
 
krasnal23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 11:50 am

Książki z dużą dawką magii

pt wrz 16, 2016 11:52 am

Witam :) Moja przyjaciółka czytała ostatnio: http://www.czarymary.pl/p_891344_ukryte ... erzy_zieba - podobno książka jest genialna. Ukazuje niekonwencjonalne sposoby podchodzenia do chorób oraz zawiera fakty, które wcześniej są poparte badaniami. Myślicie, że warto przeczytać? Co w ogóle sądzicie o leczeniu się ziołami albo naturalnymi metodami? :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Książki z dużą dawką magii

pt wrz 16, 2016 9:17 pm

Jeśli mają 'zastąpić' aktualne metody, to bujda na baaaardzo wielkich resorach. Zaś jeśli mają uzupełnić i wzbogacić... :wink:
 
looppsak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 05, 2016 7:40 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

pn gru 05, 2016 7:56 pm

W Sadze o Ludziach Lodu jest magia:)
 
Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 11, 2018 9:01 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

pt sty 12, 2018 6:46 pm

Jeśli szukasz odjechanych bitew to polecam Kroniki Czarnej Kompanii. Nie wszystkie postaci są magami, ale ci któzy są, to robią różne odjechane rzeczy, a jakie dziwne stworzenia uczestniczą w walkach.
 
Awatar użytkownika
Rudyryc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 29, 2017 3:31 pm

Re: Książki z dużą dawką magii

pn lut 05, 2018 1:31 pm

Dla fanów książek fantasy! Polecam, bo naprawdę warto!
Nowa kolekcja książek Mistrzowie Polskiej Fantastyki! Ja od razu zamówiłem prenumeratę i za pierwsze dwie książki zapłaciłem 24 zł. Wydanie bardzo dobre, bo wydrukowane przez Fabrykę Słów.  Takie książki kosztują w księgarniach po 50 zł. 
Trzeba korzystać dopóki nie wprowadzą jednej ceny na wszystkie książki (nowa ustawa miała wejść niedługo w życie).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości