Zrodzony z fantastyki

 
machinassiah
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 07, 2005 10:14 pm

śr lut 09, 2005 10:09 pm

Co do pierwszego sie zgadzam, trochę niżej oceniłbym SNC, a SP jest imo beznadziejny.
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

śr lut 09, 2005 11:54 pm

Jeśli o mnie chodzi to na temat tych książek za dużo powiedzieć nie mogę. Czytam właśnie "Punkt przełomu" i po połowie jestem srogo zawiedziony. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

wt lut 15, 2005 10:19 am

Według mnei 90% z książek SW jest całkiem dobra... wyróżniają się oczywiście trylogia i duologia Zahna, Stackpola wszystkie, no i oczywiście trylogie HS, LC, oraz Przygody HS... jeśli chodzi o NEJ to uważam serie za niezłą.. fajnie pomyślana, fajnie napisana (poza drobnymi pomyłkami) niestety największym mankamentem wydawnictwa Amber są... bardzo przeciętne umiejętności osób tłumacząćych,oraz to że nie orientują sie oni, poza kilkoma wyjątkami (pozdrowienia dla Oli Jagiełowicz- dziękuje za doskonałe tłumaczenia i to jak wiele serca wkładasz w każde z nich), w świecie SW :( co niszczy niejednokrotnie klimat świetnych książek.....

btw... jakie jest wasze zdanie na temat trylogii koreliańskiej?? mi osobiście cąłkiem cłąkiem sie podoba:)
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

wt lut 15, 2005 11:41 am

Master od razu widać, że na literaturze gwiezdnowojennej to Ty się znasz. Jeśli chodzi o Zahna to bez wątpienia mistrzem jest potężnym. Włada piórem jak Master Windu mieczem światlnym zatapiając się w transie Vapaad balansując na granicy Jasnej i Ciemnej strony Mocy (Punkt przełomu). A. C. Crispin to też niezwykle utalentowana mistrzynie w mojej klasyfikacji na drugim miejscu razem z Stackpolem. Na pudło wstawiłbym także Salvatore'a. Atak Klonów w jego wydaniu to prawdziwa perełka. NEJ jeszcze nie ruszałem. Podobnie jak Trylogii koreliańskiej - czekają na półce na swoją kolejkę. Pozdrawiam Master. Przypuszczam, że współpraca z Tobą to będzia dla mnie czysta przyjemność.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

wt lut 15, 2005 8:36 pm

Dokładnie o Vapaad mi chodziło :) nie przebrnąłem jeszcze przez "Punkt Przełomu", jakoś styl pisania mi nie przypadł... może musze do niego dorosnąć....albo wypić troche więcej niż zwykle ;) Jeśłi chodzi o NEJ to sprawa indywidualna... mi osobiśćie podoba się bardzo.... więc moge polecić z czystym sumieniem
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

pt lut 25, 2005 6:57 pm

Mr Brightside pisze:
Zebrałem kiedyś całą kolekcję tych książek, z czego próbowałem przeczytac chyba 1/3 :P Zaliczyłem całą Nową Rebelię, próbowałem przeczytać Planetę Zmierzchu, Trylogię Lando C. i jeszcze z 3 inne ale generalnie prawie nigdy nie udawało mi się dokończyć. Uważam, że książki SW są nudne i źle napisane, dlatego sprzedałem całą kolekcję i stronię od tego typu "dzieł".


Teraz to trochę późno o tym mówić, ale to nie są książki od których powinno się zaczynać. "Nowa Rebelia" mnie wynudziła, Planeta Zmierzchu o ile dobrze pamiętam to "dokonanie" Andersona, a trylogia Lando C. pisana była w latach 80-tych i jest lekko archaiczna... :?
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

pn mar 14, 2005 10:08 pm

No cóż... nie będę bardzo oryginalna. Moimi faworytami są:

1. ... Trylogia Thrawn'a... no bo co by innego :D
2. Cienie Imperium
3. Trylogia Hana Solo

I to dokładnie w tej kolejności. :wink: Co do reszty, to musiały być marne, bo czytałam je dość dawno i żadna więcej (no może jeszcze oprócz Duologii Zahn'a) nie utkwiła mi w pamięci.
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

czw mar 17, 2005 12:21 am

Jestem po kolejnej lekturze i wszem i woboc polecam serię Med Star - Rewelacja.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

wt mar 29, 2005 8:30 pm

Cały cykl dotyczący Eskadry Łotrów jest według mnie najlepszy. Z książek czytałem mało - więc mogę nie wiedzieć jeszcze wiele -

-Staję przed Radą Jedi i proszę o odpowiedź w sprawie mej zwiadowczej misji... w której z części X - wingów Corran Horn wkracza na drogę bycia Jedi?
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

śr mar 30, 2005 12:33 am

Corran "wkracza" na drogę Jedi nie w X-wingach, a w "Ja, Jedi", choć pierwsze wzmianki o dziedzictwei Horna pojawiają się właśnie w X-Wingach (I lub II tom z tego co pamiętam, na końcu po ucieczce z Lusanki'y(btw.jak to sie pisało??))
 
Awatar użytkownika
Gibbon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 8:15 pm

śr mar 30, 2005 12:50 am

To była „Lusankya”, a wszystko działo się w "Pułapce Krytosa". Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

śr mar 30, 2005 10:56 am

Master Gibbon jak zawsze na posterunku :) Dziękuję za poprawienie mojej pomyłki :) a Pułapka to chyba II tom X-Wingów....isn`t it??
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob kwie 16, 2005 2:55 pm

Ja za wasza rada kupilem se ksiazke zahna "Dziedzic Imperium" :wink: Mam nadzieje ze bedzie super ksiazka :), poza tym czytalem juz "JA,jedi" i stwierdzilem ze jest super:spoko: Na pewno nie kupie ksiazki andersena bo nie chce sie ????
Ostatnio zmieniony czw kwie 21, 2005 7:46 pm przez Rewan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Century-Child
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 1:44 pm

pn kwie 18, 2005 9:19 am

Wielbię, jak większość przedmówców, Trylogię Wielkiego Admirała Thrawna (Oby Żył Wiecznie i na pohybel !%@*%^#* "nowej republice")!
O "Kryształowej Gwieździe" mogę powiedzieć tylko "buahahaha, a co to miało być?" - miecze aktywowane mocą?
I co jeszcze misiu-pysiu? :shock:

Niektóre książki z Nowej Ery Jedi są sympatyczne (Niszczyciel Słońc i Trzecia Gwiazda śmierci rulez!), ale to tyle.

Mam pytanie poniekąd OffTopicowe:

Co sądzicie o fakcie, iż Lucas w nowej trylogii niemal zupełnie olewa fakty z książek, albumów i innych kompendiów
opisujących ten czas, postaci, historię i technologię, które sam zatwiedził był, i zmienia nieomal wszystko dodając jakieś dziwaczne akcje?

Chodzi mi głównie o midichloriany :evil: , Kamino z "klonersami", Jar-Jary,
plany Gwiazdy Śmierci (nie ma wafla - ich wtedy jeszcze nie było - można to wyczytać w księgach),
tytuł Dooku (nie powinien to być czasem moff?), odcięcie ręki Anakinowi i jakaś złota proteza
oraz cała "nowa czyli stara" technologia w galaktyce.

Niech Moc prowadzi Lucasa, bo chyba zbłądził od 1997 r.
_________________

Największe zagrożenie dla Galaktyki od czasu wojen klonów? Potężny Sith mający moc wypaczania - Darth Georgus Lucas :evil:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn kwie 18, 2005 9:44 am

Century-Child pisze:
Co sądzicie o fakcie, iż Lucas w nowej trylogii niemal zupełnie olewa fakty z książek, albumów i innych kompendiów

Chwala mu za to, czesc i slawa wieczna. Bo jakby te tony bzdur uwzglednil, to bym sie zalamal.

Century-Child pisze:
które sam zatwiedził był

Ale nie uznal za kanon. Zatwierdzil udzielajac znaczka SW i tylko tyle. Jakby musial trzymac sie tych wszystkich wypocin, to nakrecilby najwieksza szmire od czasu wynalezienia kina.

Kanonem sa filmy i mam nadzieje, ze tak zostanie na zawsze. :).
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

pn kwie 18, 2005 10:45 am

Ukryć się nie da, że połowa (co ja piszę! więcej niż połowa) tych książek to szmira i dobrze że Lucas ich nie czytuję, bo by na zawał padł...

Jednakże dla mnie zawsze numerem jeden z książek SW będą Cienie Imperium Perry'ego

Bardzo też lubię twórczość Zahana, czyli:

1. Trylogię Thrawna (nawet nie pytajcie ile razy przeczytałm każdą część)
2. Duologię Ręki Thrawna (nie mam słów... zdobycie jej wiele mnie kosztowało)
3. opowiadania z Opowieści z Nowej Republiki

Dodatkowo uwielbiam i zaczytuję się w Eskadrze Łotrów, Trylogii Hana Solo Crispin...
Kiedyś dawno temu kochałam Nową Erę Jedi i o mały włos zapisałabym się do Klanu Yuuzhan Vong... (dzięki niech będą Mocy)...

Nie trawię natomiast i nie polecam:

Nadchodząca burza (O mój Imperatorze zabierz to ode mnie!)
Planeta życia (dlaczego Vader jak był młody to musiał być taki słodki i doskonały, że wszyscy go kochali)
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pn kwie 18, 2005 5:26 pm

Magnolia pisze:
dlaczego Vader jak był młody to musiał być taki słodki i doskonały, że wszyscy go kochali

Bo to był jeszcze mały Ani i musiał być słodki i kochany, żeby uwieść p0otem i rozkochać panią senator Amidalę...

Jeśłi chodzi o pozostałe pozycje, to zgadzam się w pełni i dodał bym jeszcze "Eskadrę Widm", czyli c.d. X-wingów, NEJ też jest fajne :) a do tego ciekawy jest "Punkt Przełomu"

Magnolia pisze:
o mały włos zapisałabym się do Klanu Yuuzhan Vong

Dobrze, że się nie zapisałaś, bo teraz była byś pewnie już cała wytatuowana i pare brzydkich blizn by Ci "współplemieńcy" zrobili ;)
Ostatnio zmieniony czw kwie 21, 2005 8:33 pm przez KhameirSarin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

pn kwie 18, 2005 8:38 pm

KhameirSarin pisze:
Jeśłi chodzi o pozostałe pozycje, to zgadzam się w pełni i dodał bym jeszcze "Eskadrę Widm", czyli c.d. X-wingów, NEJ też jest fajne :) a do tego ciekawy jest "Punkt Przełomu"

Magnolia pisze:
o mały włos zapisałabym się do Klanu Yuuzhan Vong

i dobrze, że się nie zapisałaś, bo teraz była byś pewnie już cała wytatuowana i pare brzydkich bliznby Ci "współplemieńcy" zrobili ;)


Fakt, seria x-skrzydlowców cała jest wspaniała :mrgreen: (yub, yub)

I bardzo się cieszę, że nie należę do vongów (ja mam nadzieję, że na tym forum nie ma ich przedstawiciela), wolę Sith(ów)... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pn kwie 18, 2005 9:58 pm

Na tym forum nie ma Vongów, a nawet gdyby się pojawili nasze ZYV natychmiast by ich uśmierciły :) Yuzzki mają przechlapane... ale ze swoim upodobaniem do Sithów nie ogłaszaj się tak, bo może spotkać Cię (nie)miła pogawędka z jakimś mistrzem Jedi.... :>

btw. Skąd to upodobanie do Sithów?
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw kwie 21, 2005 4:56 pm

Mam do was 2 pytania:)
Po pierwsze...Czytalem "Ja, Jedi" i bylo cos o "niszczycielu slońc"- w jakiej czesci on się pojawia?
Po drugie. Zna ktos fajna stronke z avatarami? Jesli tak dajcie linka;] :wink:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw kwie 21, 2005 5:02 pm

Cześć,
Ad1. Wpisz w googlach "avatary" i Ci wyskoczy "kilka" stron....
Ad2. O ile dobrze pamiętam to Pogromca Słońc był w trylogii Akademii Jedi, ale to chwilowo, tyle, że nie pamiętam która część... Jak cos sobie przypomne to uzupełnie moją wypowiedź, no chyba, że ktoś mnie uprzedzi... :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 21, 2005 8:44 pm przez KhameirSarin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw kwie 21, 2005 5:16 pm

Ad1 Thanks
Ad2 Thanks;] Dopiero zaczynam czytac wszystkie te powiesci i wiecie:) Przeczytalem na razie "Ja,Jedi" a "Dziedzic Imperium" kupilem na allegro, ale on chyba niedostal kasy ktora mu wysłałem :/
A ty to ciagle siedzisz tutaj ze tak szybko odpowiedziales?

O lol ale na tym forum są wymagania.To moje pierwsze w życiu takie forum:)Ale i tak jest ok :wink: .
Za co moge zostac użytkownikiem?


Czerwone to ingerencja Moderatora, na przyszłość postarajmy się tego-interwencji moich, uniknąc. :)
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw kwie 21, 2005 8:16 pm

Za wytrwałą i owocną współpracę i wkład w rozwój forum SW... :) znaczy pojawiaj się i pisz, trzeba rozruszać to skostniałe towarzystwo... :)

A jeśłi chodzi o moje szybkie odpowiedzi...cóz... komp sobie stoi i co jakiś czas odśweiżam forum... no i odpisuje jak jest potrzeba :)
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

czw kwie 21, 2005 8:31 pm

A ja tak sobie ostatnio przeczytałam Punkt Przełomu Matthew Stover'a. I nawet całkiem całkiem było... I mam też nadzieję, że ROTS w wykonaniu pana Stover'a będzie dobra.
Co bym chciała przeczytać to Labirynt Zła, ale mnie nie stać... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw kwie 21, 2005 11:39 pm

KhameirSarin dam paru kumplom, którzy też się interesują SW, linka strony:wink:
Niewiedzialem, że dziewczyny też lubią SW :) Chyba musze się jeszcze wiele nauczyć...A wogóle, to napiszcie krótką historie "pogromcy słońc", bo czytałem "Ja, jedi" a tam coś wspomniano o nim, a ja nie mam pojęcia skąd sie wziął... z góry dzięki :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw kwie 21, 2005 11:44 pm

Pisanie dwoch postwo pod rzad, jesli nie uplynelo miedzy nimi 48 godzin, jest na tym forum zabronione. Takoz niechlujne pisanie. Polecam lekture regulaminu: http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=1083

To pierwsze i, mam nadzieje, ostatnie ostrzezenie. Pozniej posty beda kasowane bez powiadomienia.

EDIT
Zgodnei z zapowiedzia posty wylecialy. EDYTUJ. Ten przycisk nie gryzie.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt kwie 22, 2005 4:07 pm

Edytowałem jedno i widzisz zrobiły mi się z tego 2 nowe:/
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt kwie 22, 2005 4:09 pm

Jeśli chodzi o Pogromce Słońc, to jest (w/g książek)to kolejne dzieło twórców projektów Gwiazd Śmierci. Projekt i jedyny prototyp PS powstały w Laboratorium Otchłani- tajnym centrum naukowym Imperium. Pogromca jest jednostką niedużych rozmiarów- śrdni frachtowiec, posiada experymentalny pancerz kwantowy- kolejny wynalazek naukowców z Laboratorium Otchlani, który, drobnostka, jest niezniszczalny (jak udowodnił Kyp Durron prawie niezniszczalny :)) Wracając do tematu... PS wyposażony jest w bardzo specyficzną broń... posiada pociski rezonansowe(dokładnej nazywy nie pamiętam), które maja cąłkiem sympatyczną włąściwość.... sprawiają, że słońce przechodzi w supernową w tempie pociągu expresowego... (Z potęgą tej broni-również made in Lab.Otchł.- zapoznało się słońce systemu Carrida) Pomijając uzbrojenie i pancerz, to Pogromca jest "zwykłą" jednostką do przemieszczania się w przestrzeni kosmicznej. A teraz wracająć do historii PS. Jedyny egzemplarz został uprowadzony przez Kypa, Hana&co. z Laboratorium i jako, że był zbyt niebezpieczny, to został umieszczony w atmosferze gazowego giganta-Yavina(ponoć niemożliwym było wyciągnięcie go z tamtąd). W tym czasei Kyp wstąpił do akademii Jedi na księżycu Yavin IV. Później Durron wyciągnął za pośrednictwem Mocy PS z atmosfery Yavina, no i rozpoczął prywatna vendettę przeciw Imperium... no i tyle, żeby nie psuć Ci przyjemnośći z czytania trylogii Akademii Jedi.... jeśli jesteś ciekaw czegos jeszcze, to pytaj :)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt kwie 22, 2005 4:26 pm

Thanks
Czytałem już "Ja,jedi" więc wiem co zrobił Kyp:)
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt kwie 22, 2005 4:35 pm

Hm... "only in your mind, my very young aprentice...."
"Ja,Jedi", a trylogia Akademii Jedi, to dwie różne sprawy.... w trylogii masz dużo wiecej faktów odnośńie samego Kypa, jak i Pogromcy Słońc. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości