Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pt kwie 22, 2005 4:45 pm

W "Akademi Jedi" jest też Corran Horn?
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw kwie 28, 2005 7:36 pm

Z tego co pamiętam nie ma go imienia i nazwiska wymienionego... zwłaszcza, zę Corran był w akademii incognito. Ale wracajać do tematu, napewno Ci się krzywda nie stanei jełsi przeczytasz trylogię Akademii Jedi... mimo, że Anderse(o)n się nie popisał, to ksiażka jest ciekawa :) i warta przeczytania :)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw kwie 28, 2005 10:14 pm

Dzięki za rade ale mam jeszcze inne do przeczytanie książki z SW...Stwierdziłem że teraz poczytam książki Zahna :wink: Już mam "Dziedzic imperium" :spoko:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw kwie 28, 2005 11:43 pm

ReWaN pisze:
mam "Dziedzic imperium"

Świetna książka... podobnie zresztą jak cała trylogia Thrawna :)

Na przyszłość, polecił bym Ci czytanie chronologiczne powieści. Dzięki temu unikniesz zagubienia w natłoku informacji(czasem wręcz sprzecznych) i będzie Ci łątwiej poruszać sie po EU, że tak powiem "z prądem" :)

Przyjemnej lektury życzymy :)
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

pt kwie 29, 2005 5:15 pm

KhameirSarin pisze:

Na przyszłość, polecił bym Ci czytanie chronologiczne powieści. Dzięki temu unikniesz zagubienia w natłoku informacji(czasem wręcz sprzecznych) i będzie Ci łątwiej poruszać sie po EU, że tak powiem "z prądem" :)



A ja tam na przykład nie czytam chronologicznie i żyję... Tak było w przypadku NEJ, zaczęłam czytać od środka serii i wiem o co chodzi, ale jakoś mnie to nie zachwyca, bo nie przepadam (już) za NEJ... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt kwie 29, 2005 5:29 pm

Magnolia pisze:
(już)


Hm...czemu już? Czyżby po "Gwiazda po gwieździe" przestało Ci się NEJ podobać??:P;)

A kończąć OT, to ja wolał bym jednak zarówno książki, jka i filmy oglądać po kolei...znaczy epizody 1,2, teraz 3 no i dopiero potem 4,5,6... Podobnie sprawa wygląda z książkami... Ale cóż, nie zmienie już tego, ze prawie wszystko przeczytałem :)
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

pt kwie 29, 2005 6:34 pm

KhameirSarin pisze:
Hm...czemu już? Czyżby po "Gwiazda po gwieździe" przestało Ci się NEJ podobać??:P;)

A kończąć OT, to ja wolał bym jednak zarówno książki, jka i filmy oglądać po kolei...znaczy epizody 1,2, teraz 3 no i dopiero potem 4,5,6... Podobnie sprawa wygląda z książkami... Ale cóż, nie zmienie już tego, ze prawie wszystko przeczytałem :)



Czemu akurat 'Star by star'? Że niby smierć Anakina mnie dobiła albo coś w tym stylu? Ano nie, wkurzyłam się, bo miałam dość czytania o zniszczeniach moich ulubionych planet... Przestałam lubić vongów i NEJ...


Dalej:
Jasne, że książki czyta się/filmy ogląda lepiej w odpowiedniej kolejności. Ale z SW nie zawsze się da - mam na myśli książki. Wiele tomów jest niedostępnych i to jest jeden z czynników utrudniających chronologiczne czytanie. Ale tak naprawdę... Zabawnie się czytało Trylogię Thrawna, zaczynając od Ostatniego Rozkazu. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

pt kwie 29, 2005 6:52 pm

Magnolia pisze:
Zabawnie się czytało Trylogię Thrawna, zaczynając od Ostatniego Rozkazu.



Łola boga :):):):):):)
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

pt kwie 29, 2005 7:22 pm

Nie łola boga, tylko czysta, żywa prawda... To ciekawe doświadczenie tak zacząć od ostatniego tomu. Powinieneś sam kiedyś spróbować :wink:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

śr maja 04, 2005 3:35 pm

Oj wiele bym mógł sobie popsuć w ten sposób...Mógłbym się wszystkiego domyślić w poprzednich częściach i by nie było żadnego momentu zaskoczenia :?
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

sob maja 28, 2005 12:12 am

Dla mnie wszystkie ksiazki sa sl;abe. Czytam bo jestem uzalezniony od GW. ;)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Nowa Republika - i co dalej?

czw cze 09, 2005 1:05 pm

Chciałbym zapytać się was, co myślicie o książkach kontynuujących historię Gwiezdnych Wojen.

Mam niestety wrażenie, że im nowsze książki, tym są bardziej udziwnione i mniej mają w sobie Mocy.

Historia dzieciaków Lei i Hana była jeszcze znośna.
Ale potem pojawiaja się rzeczy tak absurdalne... odrodzenie się Imperatora pod postacią klona - cóż, rychło w czas (AFAIK klony Imperatora były przygotowane już wcześniej ale miały defekty wprowadzone przez nadzorujących proces ich powstawania specjalistów?) ale Mara Jade zabijająca Luuka Skywalkera (klon Luka) by potem za niego wyjść (za Luka, nie za Luuka) i urodzić mu dziecko (które zgadnijcie jak nazwali - oczywiście, że Ben) czy Chewbacca zabity księżycem (sic!) przez Yuuzhan Vong (która to rasa wydaje mi się straszną pomyłką... wynik fascynacji Zergami?)...

Szczerze mówiąc gdy się dowiaduję, jakie rzeczy wymyślają autorzy nowych ksiazek SW, to wolę wrócić do starych Star Warsowych serii i zapomnieć, że historie przez nich opowiedziane wogóle istnieją. Męczyć mnie już zaczynała trylogia Kryzys Czarnej Floty, ale jeszcze na etapie "Dzieci Jedi" bawiłem się dobrze :)

A wy, jak do tego podchodzicie? Czy dla was historia SW kończy się wraz z końcem RotJ, czy może łykneliście jeszcze Truce at Bakura, trylogię Kryzys Czarnej Floty, polubiliście bohaterów ksiązek Andersona i Moesty (oni zdaje się pisali o losach młodych Solo), zaczytujecie się serią NJO?

PS. I pytanie ode mnie - czy te książki są sygnowane przez Lucasa jako kanoniczne, czy po prostu ich autorzy mają licencję i mogą pisać co chcą?
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz cze 12, 2005 7:36 pm

Jeśli chodzi o całe EU, to jak dla mnie jest świetne. Trafiają się oczywiście, raz lepsze, raz gorsze tytuły...

Jeśli chodzi o kanon...cóż, ja uważam, że skoro książki są arobowane przez Lucas Books- firmę córkę Lucasa, to są one tym samym aprobowane przez Papcia L, więc są kanoniczne. Jednak, jak wpadnei tu Seji, to dostaniesz istny wykład, że kanon to filmy, filmy i jeszcze raz filmy, a całe EU to popłuczki Hutta... Jednym słowem, każdy EU traktuje inaczej...

Gerard Heime pisze:
wynik fascynacji Zergami

YV nie są zergopodobni. Oni są humanoidami.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz cze 12, 2005 7:52 pm

KhameirSarin pisze:
Jednak, jak wpadnei tu Seji, to dostaniesz istny wykład,

Niech sie wykaze inicjatywa i znajdzie o tym watek. Calkiem dlugi byl ;).

A EU ssie :P
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

ndz cze 12, 2005 8:07 pm

KhameirSarin pisze:
YV nie są zergopodobni. Oni są humanoidami.


Oni przede wszystkim sa pomylka. Zupelnie nie pasujaca do swiata i klimatu. Pomylka zreszta jest wiekszosc EU. Ale nie tylko, bo np. filmowe midicostamy sa chyba najwieksza, najgorsza i najbardziej psujaca klimat kicha jaka w SW wcisnieto :/
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pn cze 13, 2005 1:09 am

Jakie midicośtamy? Midichloriany? :)

Znalazłem już ten topic. Seji, dzieliłbyś tmaty przy takich offtopach :P

KhamerinSarin - może i są humandoidami ale wszystko pozostałe czyni ich podobnymi do Zergów...

Co do EU: Ja najbardziej lubię EU tworzące tło dla filmów, oraz pierwsze lata Nowej Republiki. Np. przygody Hana Solo były fajne, opowieści z kantyny Mos Eisley czy Opowieści z Imperium takoż. Poza tym jedną z moich ulubionych postaci z EU z okresu starej trylogii jest Kuat, szef Kuat Drive Yards (pamięta ktoś tytul książki, w której występował? Zdaje się, że zginął mniej więcej w okolicach RotJ).
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn cze 13, 2005 7:22 am

Zgadzam sie w pełni z Gerard Heime.... najlepsze książki z EU to były włąsnie te, które opowiadały o przygodach Luka, Hana Chewbaccy.... były tez ksążk, które nigdy nie powinny być drukowane, np.: Dzieci Jedi. Ogólnie książki oceniłbym na 4- .
 
RG

pn sty 23, 2006 10:15 pm

Ja do swoich ulubionych tytułów zaliczam dwie trylogie: o "Wielkim Admirale Thrawnie" i "Wojny Łowców Nagród". Pamiętam, że strasznie mnie wciągnęły i kilka razy je przeczytałem.

mOrF3u$ pisze:
najlepsze książki z EU to były włąsnie te, które opowiadały o przygodach Luka, Hana Chewbaccy

W tym przypadku mam odmienne zdanie z kolegą Morfem. Nie przepadam za tymi bohaterami sagi i za książkami z ich udziałem.
Ostatnio zmieniony wt sty 24, 2006 4:30 pm przez RG, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

wt sty 24, 2006 12:04 am

Zalezy jak na to spojrzysz. Ja lubie postacie z NT, całe te wojny klonów, opowieści o Jedi. W ksiązkach OT nie było dużo Jedi, oczywiście, że byli, ale mało. Whatever jak dla mnie ksiązki z OT i NT są fajne (EU również); myślę, że nie można porównywać tych etapów sagi.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt sty 24, 2006 7:13 pm

Mnie zawsze wciągała TRYLOGIA THRAWNA. Jest zadziwiająco spójna z filmami i ma sens, w odróżnieniu od większości wypocin takich jak wszystkie książki z Yuhnzan Voongami...

JA skłaniam się do opini iż ta seria trylogia jest najlepszymi książkami z serii Star Wars a także, że jeśli Lucas pragnie jeszcze coś sfilmować... proponuję trylogię pana Timothy'ego Zahna. A wasze zdanie?
 
RG

wt sty 24, 2006 7:33 pm

Venomus pisze:
proponuję trylogię pana Timothy'ego Zahna

Dokładnie takie samo! Tylko Trylogia o Wielkim Admirale Thrawnie powinna zostać VII, VIII i IX E. Jest ciekawa, inteligentna, spójna i miło byłoby zobaczyć Thrawna w akcji.
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

wt sty 24, 2006 11:29 pm

Ludzie, przestańcie, bo nie wiecie co mówicie!
Czy wy naprawdę chcecie, żeby Lucas zrobił z Trylogii Thrawna epizody VII, VIII i IX?! Miejcie litość dla tych książek!

Niby wszystko jest opisane, ale mogę się założyć, że Lucas skorzysta ze swojego "prawa do mieszania się we wszystko w EU" i pozmienia kupę rzeczy. Z Pellaeona zrobi murzyna, a Luke oświadczy się Marze tuż po wysadzeniu góry Tantiss, albo coś w ten deseń. Albo C'baoth okaże się synem/klonem/bratem/uczniem Palpatine'a. Lub Dooku.
Przez wzgląd na mój głęboki szacunek dla twórczości Zahna, mówię temu pomysłowi głośne "NIE". :?
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr sty 25, 2006 4:13 pm

Xeloss pisze:
Niby wszystko jest opisane, ale mogę się założyć, że Lucas skorzysta ze swojego "prawa do mieszania się we wszystko w EU" i pozmienia kupę rzeczy. Z Pellaeona zrobi murzyna, a Luke oświadczy się Marze tuż po wysadzeniu góry Tantiss, albo coś w ten deseń. Albo C'baoth okaże się synem/klonem/bratem/uczniem Palpatine'a. Lub Dooku.
Przez wzgląd na mój głęboki szacunek dla twórczości Zahna, mówię temu pomysłowi głośne "NIE".


+1 i znacznie więcej.

Czy Zainteresowani nie zauważyli jeszcze, iż Lucas realizuje WŁASNE produkty, nie zaś adaptacje scenariuszy?

YV to efekt fascynacji predatorami i ID 4. To tak najdokładniej.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr sty 25, 2006 5:58 pm

Żle mnie zrozumieliście...powiedziałem JEŚLI by filmował.
Osobiście nie chciałbym aby kręcono kolejne części sagi, to co jest wystarczy i tworzy LEGENDĘ science fiction oraz filmów w ogóle...
Luca mógłby się zbłaźnić czyms co wymyśli albo zmieni by pasowało do "politycznej poprawności". Po za tym.. bez Marka Hamilla I Carrie Fisher to już nie byłoby to samo, a jak wiadomo oni już nie wyglądaja tak młodo jak dawniej a niechciałbym nadmiernego kombinowania z technologią cyfrową itd.

Choć Hamill iFord mogli bysię jeszcze nadawać na Luke'a i Hana, co nie? :)
 
Awatar użytkownika
Xeloss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw kwie 29, 2004 3:34 pm

śr sty 25, 2006 7:40 pm

Ford owszem, ale po Mark'u Hamil'u widać jednak niestety, że życie miał z przebojami. Wygląda w zasadzie starzej(albo jak równolatek) Ford'a.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

Najlepsze książki

sob sie 26, 2006 10:45 pm

Wiadomo, że jeżeli ktoś chce się połapać w dalszym ciągu świata SW musi poznać treść książek... Ja osobiście przeczytałem trylogie Thrawna i "Ja, jedi". Chciałbym przeczytać coś ciekawego a jednocześnie w mniejwięcej tych samych czasach co tamte książki. Również pragnąłbym dowiedzieć się ogólnie o dobrych książkach z serii SW.

Jeżeli taki temat istnieje, to przepraszam ale go nie znalazłem.
 
RG

ndz sie 27, 2006 8:32 am

Hmmm. Z dalszych losów poleciłbym Najciemniejszego Rycerza. A z innych polecam Trylogię Łowców Nagród i Czarnego Lorda.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz sie 27, 2006 12:11 pm

A co z YV? Dobre są z nimi książki? Bo nie wiem czy tego nie zacząć czytać.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz sie 27, 2006 12:35 pm

Po pierwsze. Nie, takiego tematu nie ma bo zakrawa to na temat o gustach, a to jest tępione regulaminowo. Chociaż...

Po drugie. Pozwolisz że się uśmiechnę na dzień dobry i zarzuce linkiem: http://starwars.polter.pl/Powiesci-a514 . Tak, to strona z powieściami nad którą 2 składy redakcyjne SWU pracowały przez 1.5 roku, właśnie tylko w jednym celu - aby odpowiedzieć na twoje pytania. Dokładnie na te pytania odpowiada forma literacka, jaką jest recenzja. Ponadto, gdy już przeczytasz wybraną przez siebie książkę, Polter oferuje możliwość komentarzy - możesz napisać recenzentowi czy się z nim zgadzasz, czy może wręcz przeciwnie. Zapraszam :).

Po trzecie. Opinie na temat książek z cyklu NEJ są podzielone: jedni wychwalają je pod niebiosa, inni twierdzą, że są one wypaczeniem świata i klimatu Gwiezdnych Wojen. SWU dysponuje o ile dobrze pamiętam trzema recenzjami powieści z NEJ, autorstwa Sarina - zapraszam. Choć nieukrywam, że najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem by się przekonać czy książka ci się podoba czy nie, jest przeczytanie jej, co jest widoczne w komentarzach pod moją recenzją II tomu Trylogii Thrawna.

Uwzględniając powyższe topic raczej do zamknięcia, chyba że go jakoś przeformułujesz...

EDIT. Aha, jeszcze jedno. W związku z chronicznymi problemami kadrowymi bądź technicznymi, wielu książek tam nie ma. To się oczywiście zmieni, ale na chwilę obecną jest jak jest. Jednak, gdy przeczytasz jakąś książkę, to możesz się podzielić z innymi wrażeniami na jej temat, i nie trzeba wiele zachodu - Polter oferuje już wspaniale przyjazne takim celom narzędzie jakim są blogi. Więc spokojnie możesz napisać własną mini-recenzję. Zapraszam każdego do prezentowania własnej twórczości na blogach, może uda nam się wyłowić jakichś potencjalnych redaktorów lub wywołać interesującą dyskusją o książce, co zmotywuje do napisania jej recenzji :).
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

ndz sie 27, 2006 6:06 pm

Mi chodziło o powiedzeniu czy mu się podobała zwięźle. Mniej więcej tak jak RG napisał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość