Zrodzony z fantastyki

 
Meolin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 8:18 pm

Księga Potworów 4.0

ndz gru 19, 2010 8:44 pm

Hej! Mam nadzieję, że piszę ten temat we właściwym dziale.
Już przeszło 3 miesiące jestem MG w czwartej edycji D&D. Gra idzie całkiem dobrze - jest tylko jeden problem: nie mam Księgi Potworów 4.0. Dotychczas po prostu ,,przekładałem" potwory z KP 3.5 na 4.0, ale to dosyć uciążliwe. Szukałem sklepu z polską wersją w internecie, ale nie znalazłem. W związku z tym czy ktoś mógłby podać mi adres dobrego internetowego sklepu, w którym mógłbym ją kupić? Byłbym wdzięczny.
Pozdr., Meolin.
P.S.: Kupienie zestawu trzech podręczników nie wchodzi w grę, bo Podręcznik Gracza i Przewodnik Mistrza Podziemi już mam.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Księga Potworów 4.0

ndz gru 19, 2010 8:49 pm

Ja bym radził jeśli już to zainteresować się którymś KP o wyższym numerze - ten pierwszy ma pewne problemy (hapeki! solosi!)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Księga Potworów 4.0

ndz gru 19, 2010 9:12 pm

Nie znajdziesz na razie Księgi Potworów do 4 edycji z prostego powodu - nie została jeszcze wydana. ISA ma z tym podręcznikiem jakieś problemy (choć jest on od wielu miesięcy przetłumaczony) i wciąż nie wiadomo kiedy w końcu pojawi się on na półkach sklepowych. Ostatnie informacji mówiły o przełomie listopada/grudnia, ale jak wszyscy widzimy po dacie w kalendarzu nic z tego nie wyszło. W związku z tym poleciłbym się chyba rozejrzeć za wersją angielską jeśli bestiariusz jest Ci niezbędny do gry, w innym wypadku można jeszcze trochę poczekać.

Nie polecałbym natomiast kupowania wyższych numerów bestiariusza bez posiadania pierwszego. Mimo wszystko wiele klasycznych potworów jest właśnie w Księdze Potworów I. Alternatywą może być zainteresowanie się zawierającym stwory produktem z serii D&D Essentials, czyli Monster Vault.
 
Meolin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 8:18 pm

Re: Księga Potworów 4.0

ndz gru 19, 2010 10:23 pm

Heh, a ja tej książki szukam po całym internecie... W sklepie ISA też patrzyłem - sądziłem, że nie ma, bo skończyły się zapasy czy coś takiego. Cóż, ludzka głupota :P Tym nie mniej, dzięki za uświadomienie :)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Księga Potworów 4.0

śr gru 22, 2010 12:23 pm

@Meolin
Nie kupuj Monster Manuala, zamieszczone tam potwory są bardzo źle dopracowane. Odradzałbym także Monster Manual 2. Dopiero od Monster Manuala 3 (w zasadzie w MM2 pojawiło się kilka zmian, ale MM3 jest niemal ostatecznym spojrzeniem na potwory) został wprowadzony szereg zmian, które sprawia, że potworki są bardziej dynamiczne i dopracowane - problem jednak w tym, że nie znajdziesz tam wielu podstawowych potworów ze świata D&D.

Dlatego najlepszym wyjściem jest kupienie Monster Vault. Jest to podręcznik, w którym znajdziesz sporo potworów z Monster Manuala, z poprawionymi statystykami i zdolnościami. Co więcej twórcy 4E w końcu poszli po rozum do głowy i w Monster Vault w końcu umieścili szersze opisy przeciwników, ich cechy szczególne, miejsce występowania itp. Jeżeli grasz na mapach i figurkach (a chyba w 4E inaczej ciężko grać), to dodatkowym atutem MV jest fakt, iż znajdziesz w nim mnóstwo żetonów przeciwników. Naprawdę polecam Ci ten podręcznik z całego serca. Wg mnie jest to najlepsza pozycja jak została wydane do 4. edycji D&D.
Ostatnio zmieniony śr gru 22, 2010 12:26 pm przez Bajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Księga Potworów 4.0

śr mar 16, 2011 11:59 am

Czy w sprawie cokolwiek się ruszyło? Sam po premierze miałem wersje ang., ale kolega wykosztował się na wersję polską i nie za pięknie jest, że po takim czasie nie zostało to jeszcze wydane. Mam ogólne wrażenie, że ISA ostatnio ciężko przędzie i jakby podupadła również s książkami.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Księga Potworów 4.0

śr mar 16, 2011 2:40 pm

Pierwszym zapowiedzianym terminem był grudzień 2008. Jakby cokolwiek ruszyło, to byłyby fanfary. Nie przegapiłbyś takiego momentu. Aktualna sytuacja jest dość jasna - może kiedyś ISA raczy KP 4.0 wydać, a może nie, a wyczekiwanie na zapowiedzi jest pozbawione sensu, bowiem wszelkie informacje, które ISA podaje na temat terminów, są niewiarygodne.
 
Awatar użytkownika
Tallos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 04, 2005 1:11 pm

Księga Potworów 4.0

ndz maja 22, 2011 3:19 pm

Dobra i zła wiadomość dla czekających na Księgę Potworów. Dobra: Duke Nukem Forever wychodzi w czerwcu. Zła - czekaliśmy na niego z 20 lat.
 
Rzeshut
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:25 am

Re: Księga Potworów 4.0

czw cze 02, 2011 11:37 am

"Witam,
Księga Potworów jest już prawie gotowa.
Mam nadzieję, że niedługo będziemy ją mogli oddać do druku."


hehe, niezmiennie od kiedy pamiętam ^^


edit:

Księga potworów 2, Podręcznik gracza 2 oraz game starter set też już jest przetłumaczony
Ostatnio zmieniony czw cze 02, 2011 11:55 am przez Rzeshut, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość