Zrodzony z fantastyki

 
kriis88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:29 pm

Księga potworów - problem

ndz mar 10, 2013 2:43 pm

witam,

Ostatnio kupiłem sobie podręczniki źródłowe:
- podręcznik gracza 3, 5
- podręcznik mistrza podziemi 3, 5

nie potrafię zdobyć księgi potworów 3, 5... nie da się go kupić:(

jeżeli kupię księge 3, 0 to da się tym grać w wersji 3, 5? Da się to jakoś skonwertować?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Księga potworów - problem

ndz mar 10, 2013 3:40 pm

Bez problemu dasz radę.

Do tego całą zawartość księgi potworów do edycji 3,5 znajdziesz na stronie poltera.

http://dnd.polter.pl/SRD-v35-c8856

Ot, podręcznik gracza, mistrza gry i księga potworów, więc w razie wątpliwości wiesz, gdzie szukać odpowiedzi.
 
kriis88
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 08, 2011 4:29 pm

Re: Księga potworów - problem

ndz mar 10, 2013 4:04 pm

Dzięki za odpowiedź:) Słyszałem, że w księdze potworów jest sporo zmian... dlatego o to zapytałem.

A tak z innej beczki... Sam podręcznik gracza feurnu wystarczy mi do poprowadzenia sesji w tym świecie?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Księga potworów - problem

ndz mar 10, 2013 6:02 pm

Zmiany są głównie w redukcjach obrażeń i specjalnych zdolnościach niektórych stworów, ale nie jest to nic co wymagałoby jakiś skomplikowanych konwersji. Jeśli będzie miał pozostałe dwa podręczniki to zmian można dokonywać właściwie w locie, ewentualnie wspomóc się SRD.

kriis88 pisze:
A tak z innej beczki... Sam podręcznik gracza feurnu wystarczy mi do poprowadzenia sesji w tym świecie?

Nie. "Przewodnik Gracza po Faerunie" to konwersja mechaniki z forgottenowych podręczników do 3.0 (i trochę rzeczy ze starszych edycji). Informacji fabularnych jest tam bardzo mało i jeśli nie znasz świata z jakiegoś innego źródła to praktycznie nie da się prowadzić w oparciu tylko o tę książkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości