Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

wt maja 25, 2010 10:25 pm

Mam pytanie. Czy macie może dokładne parametry księżycowego ostrza, które dzierżyła Halisstra Melarn w drodze do pajęczych otchłani, a potem tam zniszczyła?? Tego uswięconego przez Eilistraee. Na podstawie tekstu udało mi się ustalić że ma cechy m.in.:
-święty
-prędkość
-migbłystalność
-Mg. krąg ochrony przed złem (lub też Święta Aura)

nie udało mi się zidentyfikować jednej cechy (wykluczyłem olsniewającą energię), i premii z usprawnienia (choć na podstawie zidentyfikowanych cech wiadomo że to oręż epicki)

Będę wdzięczny za wszelkie info
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

śr maja 26, 2010 10:29 am

Dobre pytanie...
Ja bym powiedziała, że to był święty migbłystalny miecz półtoraręczny +3 prędkości... może jeszcze ostrość dorzucić.

Wrzucę "Crescent Blade" w google, zobaczymy, co powie...

EDIT: Nic.
Ostatnio zmieniony śr maja 26, 2010 10:30 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

wt cze 08, 2010 7:23 pm

hmmm.... czy coś się może ruszyło w sprawie Księżycowego Ostrza pani Melarn?? Pragne go podarować moim graczom, a nie mogę od tak zmienić jego właściwości bo moi gracze znają cykla Wojen Pajęczej Królowej.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

sob paź 16, 2010 3:52 pm

Widzę że temat "upadł" odświeżam go i proszę o informacje
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

sob paź 16, 2010 6:35 pm

To z całą pewnością jest oręż epicki, albo artefakt.

Miecz pótoraręczny o lekko wygiętej klindze, to pewne.
Właściwości... Migbłystalność, świętość i prędkość, jak to ujęła Zi. Ostrość może już niekoniecznie, choć w ostateczności można dać. Jako że to naprawdę potężny przedmiot dałbym jeszcze możliwość używania względem niego atutu Finezja w broni, choćby ze względu na to, że kapłanki Eilistrae biegają bez zbroi*, więc chyba lubią być zręczne.


*Coś mi w każdym razie w głowie dzwoni, że gdzieś były opisy kapłanek Mrocznej Dziewicy biegających jedynie ze świętymi symbolami.
 
Awatar użytkownika
Aldebarn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 3:59 pm

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

ndz paź 17, 2010 4:49 pm

Trochę informacji można znaleźć na Forgotten Realms Wiki: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Crescent_Blade. Więcej można dowiedzieć się z trylogii Lady Penitent (niestety nie została przetłumaczona na polski). To ostrze to potężny artefakt, który był w stanie ściąć głowę każdej istocie łącznie z bogami, więc należałoby tą właściwość tej broni zachować (nie jestem specem od mechaniki, więc nie wiem jak to powinno poprawnie być zrobione, ale sądzę że sama ostrość to zdecydowanie za mało).

BTW: Księżycowe Ostrze to bardzo niefortunne polskie tłumaczenie. Księżycowe ostrza (moonblade) były dziedzicznymi klingami elfów i nie mają nic wspólnego z klingą, którą stworzyła Eilistraee. Nazwa tej klingi pochodzi od przymiotnika "crescent" co w języku angielskim oznacza kształt jaki ma księżyc w miedzy nowiem a 1 kwadrą i między ostatnią kwadrą a nowiem. Tak więc broń ta nie miała kształtu lekko zakrzywionego miecza, np. jak sejmitar lecz kształt dużego sierpa, co patrząc na cel jej stworzenie (skrócenie Lolth o głowę) jest logicznym wyborem :D
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

ndz paź 17, 2010 5:42 pm

Aldebarn pisze:
To ostrze to potężny artefakt, który był w stanie ściąć głowę każdej istocie łącznie z bogami, więc należałoby tą właściwość tej broni zachować

to właśnie jest migbłystalność... Panowie proszę o konkretne właściwości (te których nie zidentyfikowałem)
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

ndz paź 17, 2010 6:32 pm

To opisz niezidentyfikowaną zdolność, zamiast poganiać. Ty chyba wiesz lepiej o co ci chodzi, a nie każdy ma w obecnej chwili dostęp do WPK, lub nie pamięta, w którym miejscu opisano ten mieczyk...


Edit:
Zi, lepiej brzmiałaby "Klinga Półksiężyca", albo "Ostrze Półksięzyca" ale to moja subiektywna opinia :wink:
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 8:12 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

ndz paź 17, 2010 7:41 pm

Aldebarn pisze:
BTW: Księżycowe Ostrze to bardzo niefortunne polskie tłumaczenie. Księżycowe ostrza (moonblade) były dziedzicznymi klingami elfów i nie mają nic wspólnego z klingą, którą stworzyła Eilistraee. Nazwa tej klingi pochodzi od przymiotnika "crescent" co w języku angielskim oznacza kształt jaki ma księżyc w miedzy nowiem a 1 kwadrą i między ostatnią kwadrą a nowiem. Tak więc broń ta nie miała kształtu lekko zakrzywionego miecza, np. jak sejmitar lecz kształt dużego sierpa, co patrząc na cel jej stworzenie (skrócenie Lolth o głowę) jest logicznym wyborem :D


Też prawda. Po polsku "crescent" to półksiężyc. Stąd powinno to być Półksiężycowe Ostrze. Ale cóż...
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

ndz gru 05, 2010 10:38 pm

Vindreal pisze:
To opisz niezidentyfikowaną zdolność, zamiast poganiać.


"(...)Uczyniono je świętym , by tym ostrzej przeciwstawiało się złu. Uczyniono je szybkim jak myśl, by potrafiło zadać dwa ciosy na każdy cios przeciwnika. Zostało zaklęte blaskiem księżyca,tak jak mój miecz, aby mogło rozpłatać pancerz, a nawet skałę, jak gdyby to było ciało. Dzięki błogosławieństwu Eilistraee może nawet odpędzać złą magię, otaczając tego, kto je dzirży, ochronnym kręgiem. Ostatnie zaklęcie jakie nałożono na Księżycowe Ostrze (...) odrąbie głowę każdej istocie."

Czerwony tekst to pytanie co to za zdolności...??
Ostatnio zmieniony ndz gru 05, 2010 10:39 pm przez shakh, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

pn gru 06, 2010 12:37 am

Pierwsze pasuje na poetycki opis ostrości - Khazidhea (czy jak się tam ten miecz nazywał) też miała ciąć skały i pancerze, a mechanicznie dali jej właśnie ostrość. Drugie to zapewne stały (podczas dzierżenia miecza w ręku) krąg ochrony przed złem.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

pn gru 06, 2010 11:19 am

karpik777 pisze:
Pierwsze pasuje na poetycki opis ostrości - Khazidhea (czy jak się tam ten miecz nazywał) też miała ciąć skały i pancerze, a mechanicznie dali jej właśnie ostrość. Drugie to zapewne stały (podczas dzierżenia miecza w ręku) krąg ochrony przed złem.


Karpik mnie uprzedził, bo pomyślałam o tym samym.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Księżycowe Ostrze Halisstry Melarn

pn gru 06, 2010 11:38 am

A ostatnie zdanie to opis zdolności migobłyskalny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość