Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Którą konsolę wybrać?

wt paź 06, 2009 9:39 pm

Noszę się z zamiarem zakupu konsoli. Niestety jestem zielony w temacie i nie wiem, która - na chwilę obecną - konsola przedstawia sobą lepszy współczynnik jakość/cena/miodność.

Z tego co się orientuję Xbox 360 ma wiele więcej tytułów gier do zaoferowania niż PS3 ale ma tendencję do psucia się (słyszałem plotkę o często przepalających się procesorach graficznych).

PS3 zaś prezentuje sobą lepszą jakość graficzną niż Xbox 360 ale ma dużo mniejszą ilość gier do zaproponowania. Ponadto gry na PS3 są droższe niż na Xbox. Słyszałem też, że jest możliwość, na podobieństwo Wii, wykorzystać kamerę w PS3, która rozpoznaje obiekt trzymany w ręce i który może być wykorzystany w grach, jak pilot znany z Wii.

Obie konsole mają coś na podobieństwo połączenia internetowego. Umożliwia to grę pomiędzy innymi użytkownikami. Jak to wygląda w praktyce?

Co jest lepszym rozwiązaniem - telewizor lcd, powiedzmy od 26" do 32" czy monitor z podobnymi przekątnymi?

Na co pozwalają mi konkretne typy konsol. Jak wygląda sytuacja z dostępnością gier i odtwarzaniem kopii zapasowych ?
 
Awatar użytkownika
Jerry2k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 5:08 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 12:18 am

W sumie nie wiem co mam Ci doradzić. Zakupiłem X-Boxa niecałe trzy miesiące temu i nie miałem żadnych problemów. Microsoft w Jasperach z 2009 roku odświeżył bebechy i wydzielanie ciepła przez konsolę, a co za tym idzie jej awaryjność znacznie spadła. Również na X360 dostaniesz więcej gier, ale pamiętaj, że i tak pojawią się one na PC (może nie wszystkie, ale to w końcu Microsoft). Cena też przemawia za konsolą MS - wersje Arcade (bez dysku) dostaniesz już za ok. 800zł, a Elite ( z dyskiem) za ok, 1100zł. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że XBL jest w Polsce niedostępny, choć istnieje sposób na stworzenie konta " na USA ".
Play Station 3 to ma kolei bardzo ładny desing (jeżeli Cię to interesuje), lepsze bebechy (zwłaszcza procesor) oraz nie jest tak awaryjne jak konkurencyjny sprzęt. Gier masz mniej, ale to w cale nie oznacza, że nie będziesz mieć co grać. Konsola Sony to przede wszystkim exclusivy, które nigdy nie wyjdą na blaszaki, a gry, które się ostatnio pojawiają są na obie konsole. Dodatkowo w tworze Sony znajduje się napęd Blu-Ray, który przy dobrym TV (a taki zamierzasz kupić) da dużo lepszy obraz filmów, niż ze standardowego DVD, który posiada Xbox. Usługa sieciowa PlayStationNetwork jest w naszym kraju jak najbardziej dostępna i z grą w sieci czy ściąganiu dem nie będziesz mieć żadnego problemu - wystarczy tylko założyć konto. Cenowo PS3 jest trochę droższe - za wersje slim zapłacisz od 1400zł, a za poprzedniczkę (czyli wersje fat) 1200. Konsole mają wbudowany dysk twardy, na który możesz przegrywać swoją własną muzykę czy zakupione wcześniej gry, żeby nie obciążać za bardzo czytnika (tak samo na X360). Kopie zapasowe w jakim sensie? Piraty? Odradzam - przeróbka X360 to utrata gwarancji, a PS3 nie zostało jeszcze złamane i prawdopodobnie nigdy nie będzie.
Gry są dostępne na obie konsole, a ich "ogromne ceny" to jeden wielki mit. Oczywiście za produkcje świeże zapłacisz więcej,a kupowanie w takich sieciach jak Empik, Saturn itp. odradzam, ponieważ cena oscyluje tam w przedziale 200 - 300zl. Na szczęście są sklepy, które za gry życzą sobie niewiele więcej, niż za gry na PeCeta, i z wielka chęcią promują się one na Allegro.
Wg. mnie wybór jest dość oczywisty... sam szczerze żałuję, ze wybrałem X-BOXA, dlatego w okolicach gwiazdki wymienię go na konsole Sony. Nie narzucam Ci mojego zdania, tylko kierowałem się bardziej cena, niż możliwościami sprzętu.
Monitor czy TV? Mimo wszystko TV, wydaja mi się, że dobry telewizor będzie przodował nad dobrym monitorem.
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 12:23 am przez Jerry2k, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 10:36 am

Jako posiadacz obydwu wymienionych konsol wyjaśniam plusy i minusy:

X360:
+ niższa cena
+ lepsza i sprawniejsza organizacja grania on-line ( płatne ! ok.120zł/rok )
+ wyłączność na niektóre gry ( Gearsy , dodatkli do GTA 4 )
+ szybciej dostaje wersje demo ( tylko konto Live Gold )
+ kompatybilność wsteczna z Xboxem ( warto zagrać w kilka starych tytułów )


- głośna praca konsoli
- lubi się zepsuć ( mój pierwszy X360 padł, ale w serwisie wymienili mi na nową konsolę bez gadania w ramach gwar.)
- płatne konto Live Gold ( gry on-line i nowe dema )


PS3:
+ Blu-Ray ( filmy w FullHD to istna miazga )
+ wyłączność na niektóre gry
+ cicha praca konsoli
+ darmowe granie on-line

- gorsza organizacja całego on-line
- drogi headset do komunikacji głosowej
- mniej wersji demo niż na X360
- czasem gorsze wykonanie tych samych gier co na X360



inne teorie:
- 3,4 gry pokazują że PS3 jest mocniejsza niż X360. Niektóre tytuły multiplatformowe z reguły wypadają troszkę lepiej na X360 bo podobno PS3 się trudniej programuje
- ceny gier na oba systemy są tekie same, zależy na jaki sklep trafisz
- przy PS3 jeśli możesz zainwestuj w telewizor FullHD bo róznica w filmach Blu-ray jest znacząca
- nie przerabjaj X3560 na piraty, stracisz nerwy, gwarancje i czas na ściąganie 7 GB gier ( wymagają płytek dwuwarstwowych ). PS3 jest nieprzerabialna
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 10:41 am przez Kiender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jerry2k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 5:08 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 12:01 pm

Wszystko zostało już powiedziane, @ autor - jaki wybór? ;)
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 2:42 pm

No wszystko przemawia za PS3. Kusi mnie możliwość darmowej gry przez internet w przeciwieństwie do Xbox Live Gold. Teraz pozostaje tylko czekać aż pojawi się jakaś fajna promocja na sieci. A właśnie, może zarzucilibyście jakimś linkiem, która pozycja wydaje się najbardziej opłacalna? Obecnie kojarzę ofertę Vobis - PS3 slim (nie wiem jaki dysk) + dwa pady +jakaś gra za ok. 1400 zł. Jaką pojemność dysku polecacie? Jaka jest wystarczająca?
Ostatnio zmieniony śr paź 07, 2009 2:44 pm przez Balgator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 2:58 pm

Balgator pisze:
No wszystko przemawia za PS3. Kusi mnie możliwość darmowej gry przez internet w przeciwieństwie do Xbox Live Gold. Teraz pozostaje tylko czekać aż pojawi się jakaś fajna promocja na sieci. A właśnie, może zarzucilibyście jakimś linkiem, która pozycja wydaje się najbardziej opłacalna? Obecnie kojarzę ofertę Vobis - PS3 slim (nie wiem jaki dysk) + dwa pady +jakaś gra za ok. 1400 zł. Jaką pojemność dysku polecacie? Jaka jest wystarczająca?



Jak chcesz kupić PS3 to poodwiedzaj rózne markety bo dają lepsze promocje ( gra+film+cośtam ) za tą samą cenę. 40GB dysk wystarcza. Na Xa najlepiej 60GB bo można zgrywac część gry na dysk żeby nie mieliło napędem.
 
Awatar użytkownika
Jerry2k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 5:08 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 3:46 pm

A własnie, Kiender - czym się dokładnie różni slim od fata? Zmienili system chłodzenia?
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 07, 2009 10:19 pm

Ekonomia - slim zużywa 30% energii mniej, ale nie da się zainstalować na nim dodatkowego systemu operacyjnego, w przeciwieństwie do grubasa 80 GB, który stoi u mnie.

Co do wyboru gier - Playstation zaczyna nadrabiać. I w sklepie i-netowym można kupować stare giery z poprzednich ps-ów, np. Final Fantasy.

Tutaj masz konkretniejsze porównanie.

Ja mam 80 GB i nie wiem, kiedy miałbym to wykorzystać. Kupowałem niedawno w Saturnie z inFamousem za 1245 zł.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

czw paź 08, 2009 12:38 am

Z góry uprzedzam, że moja wypowiedź jest bardzo subiektywna :) Mam PS3 od ponad roku i jestem mega zadowolony (jak z każdej kolejnej konsoli Sony :P). Odpowiadając na postawione pytania:

- biblioteka gier jest (podobno) faktycznie większa na Xa, ale szczerze mówiąc chyba mało który śmiertelnik jest w stanie to odczuć. Większość dużych produkcji wychodzi na wszystkie platformy, zatem pozostaje kwestia exclusivów - których w ciągu roku aż tak dużo nie ma ( ;p ). Z drugiej strony - nadchodzące na PS3 Uncharted 2, God Of War 3 czy Heavy Rain powinny zatrząść rynkiem ;)
- awaryjność - nie wiem jaka jest obecna sytuacja, być może Jerry2k ma rację, ale Red Ring Of Death (trzy czerwone diody oznaczające śmierć Twojej konsoli) po dziś dzień prześladuje właścicieli X'a ;) Oczywiście PS3jki też padają, ale chyba znacznie rzadziej (tudzież jest to mniej nagłośnione)
- ceny gier są zbliżone, jeśli nie identyczne; ceny samych konsol - X chyba wychodzi taniej (najtańsze modele), ale z drugiej strony chyba nie każdy z modeli obsługuje HDMI (mogę się mylić); graficzny poziom gier uważam za bardzo zbliżony, stanowcze głosy na korzyść którejkolwiek z konsol są przesadzone
- kamerka owszem funkcjonuje, choć póki co w znacznie mniejszym stopniu niż na Wii. Ale kto wie, być może duży przełom nadejdzie wraz z premierą GT5 ;)
- online - w PS3 darmocha (dema, dodatki, ściąganie i granie) i bez problemu z dostępem w naszym kraju. Oczywiście nie licząc dodatkowych płatnych usług niedostępnych w Polsce ;p
- co do wyboru TV/monitor - tu się nie znam, niestety. Ale przekonałem się nieco boleśnie co do jednego - nie ma sensu bardzo oszczędzać ;) Mam Bravię 32" (model z niższej półki) i jestem raczej zadowolony, ale jak widzę obraz na Braviach w Empiku (czytaj: nieco droższych modelach) to pluję sobie w brodę ;p
- na PS3 tylko oryginały
- co do wielkości dysku - 40GB NIE wystarcza ;p mam ten model i uwierz mi - po ściągnięciu 3-4 niewielkich gier z PSN, zainstalowaniu (przymusowym) kilku tytułów na HDD, ściągnięciu nieco DLC pojawia się problem z brakiem miejsca. Sam muszę non stop kombinować, żeby sobie nowe dema móc wypróbować ;p

Zatem osobiście mocno polecam PS3. Czy koniecznie w zestawie? Jak kupowałem swoją i wykalkulowałem różne zestawy, to mi wychodziło że najlepiej wyjdę kupując gołą konsolę ;p Ale nie mogłem takiej zlokalizować. A jeśli już zestaw, to powinny być niedługo bundle packi z Uncharted 2 - ta gra powinna utwierdzić Cię w słuszności wyboru ;) Widziałem też niedawno zestawy z pilotem - niezbędny nie jest, a i osobno można dokupić, niemniej przy regularnym oglądaniu filmów sprawdza się znakomicie. Także w pierwszej kolejności zestaw z grą i/lub drugim padem, w drugiej z pilotem, a na końcu z filmem.
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Którą konsolę wybrać?

czw paź 08, 2009 11:36 am

Mam jeszcze techniczne pytanie. Twardy dysk będzie pozwalał na zainstalowanie całej gry i nie korzystanie z płyty? Chodzi mi o to, czy jest możliwa sytuacja, że pożyczam od znajomego grę, instaluję ją u siebie, oddaje mu płytę a gram normalnie u siebie?

Jeżeli chodzi o zestaw to zdecydowanie potrzebowałbym drugiego pada. Nie ma to jak zagrać w jakąś bijatykę z jednym z graczy podczas przerwy w sesji rpg :P
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

czw paź 08, 2009 2:02 pm

Balgator pisze:
Mam jeszcze techniczne pytanie. Twardy dysk będzie pozwalał na zainstalowanie całej gry i nie korzystanie z płyty? Chodzi mi o to, czy jest możliwa sytuacja, że pożyczam od znajomego grę, instaluję ją u siebie, oddaje mu płytę a gram normalnie u siebie?

Jeżeli chodzi o zestaw to zdecydowanie potrzebowałbym drugiego pada. Nie ma to jak zagrać w jakąś bijatykę z jednym z graczy podczas przerwy w sesji rpg :P


Do gry ZAWSZE jest wymagana płyta w napędzie
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

czw paź 08, 2009 2:58 pm

Kiender pisze:
Do gry ZAWSZE jest wymagana płyta w napędzie


Troszkę kicha z praktycznego punktu widzenia. Wymaga to ciągłej pracy lasera w napędzie a co za tym idzie większe jego zużycie.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Którą konsolę wybrać?

czw paź 08, 2009 10:25 pm

Balgator pisze:
Troszkę kicha z praktycznego punktu widzenia. Wymaga to ciągłej pracy lasera w napędzie a co za tym idzie większe jego zużycie.


W wybranych przypadkach można poratować się cyfrową dystrybucją ;) Ta nie potrzebuje płyty ;p A i pożyczyć teoretycznie można.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Którą konsolę wybrać?

pt paź 09, 2009 1:19 am

Na PC-tach też tak było zazwyczaj. Gdyby nie było wymogu płyty, ludzie grupami by kupowali gry i instalowali wszyscy z jednego egzemplarza.
 
jurasen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 14, 2009 8:54 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 21, 2009 7:10 pm

Ja osobiście posiadam Xboxa 360 premium przez 2 lata nie zepsuł się żadna awaria itp:P.
Wiadomo ps3 jest silniejsze itp

Klocek jest o wiele tańszy:P Lepszy pad przynajmniej dla mnie:P.

Lepiej wykonana najlepsze tytuły np GTA4.

i Fajne "wyłączności" xboxa ma ich teraz więcej bo dużo Np Final fantasy czy MGS już będą na klocka:P

To tyle ode mnie
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 7:53 pm przez Adahl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

śr paź 21, 2009 7:59 pm

Ehh...
Argumenty cenowe miedzy jedna a druga platforma zaczynają się zacierać. Ps3 Slim jest tańszy, wersje Premium wycofują tak, że Elite w sumie niedaleko stoi od ps3. To tak słowem wstępu.

Co do "lepszego wykonania" - wszystko zależy od gry. Są tytuły co wyglądają lepiej na jednej konsoli a nieco słabiej na drugiej, ale tak naprawdę to wina robienia gry pod jedną platformę a potem optymalizowania kodu tak aby trybiło na drugiej. A prawda jest taka, że ten kto ma xboxa tak naprawdę ma w głębokim poważaniu jak to wygląda na ps3 i... tyle. (No chyba, że mówimy o fanboyach obu obozów, którzy nawzajem obrzucają się tego typu argumentami niczym w piaskownicy)

Teraz kilka słów a propos exclusivów. PS3 ma mocarne tytuły, których nie ma Xbox i na odwrót. Obecnie jeżeli chodzi o to to wydaje mi się, że "walka" jest wyrównana. Proponuję tylko rozejrzeć się trochę w temacie a nie bazować na frazesach wypowiadanych przez ludzi, którzy nie mają za bardzo pojęcia o tym co się dzieje w branży.

A teraz najważniejsze - moja odpowiedź na pytanie postawione w nazwie tematu to: taka na której znajdziesz gry dla siebie. Bo o gry w tym wszystkim chodzi i fun płynący z obcowania z nimi.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Którą konsolę wybrać?

śr paź 21, 2009 10:54 pm

@Denae - niby neutralnie i obiektywnie, ale pstryczki muszą być ;)

Denae pisze:
A teraz najważniejsze - moja odpowiedź na pytanie postawione w nazwie tematu to: taka na której znajdziesz gry dla siebie. Bo o gry w tym wszystkim chodzi i fun płynący z obcowania z nimi.


To chyba najlepsza odpowiedź, jakiej można udzielić :) Choć sprawdzi się raczej w niewielu przypadkach - w końcu większość gier wychodzi na obie platformy. No dobra, X360 ma więcej erpegów, ale poza tym? :razz:
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

czw paź 22, 2009 12:50 pm

Jest to mit. Obie konsole mają ekskluzywy, dla których warto je zakupić. Z RPG też nie jest do końca prawda bo wiele z nich zapowiedziano już na PS3 w poprawionej wersji. Akurat zdania iż RPG na platformie sony leży jest szyte grubymi nićmi, wystarczy poszukać i znajdzie się chociażby Eternal Sonata, Valkyria Chronicles czy Demon's Soul. Nie mówiąc już o Fallout 3 i Disgaea 3. Po prostu w tym przypadku zależy od upodobań gracza, ktoś dla przykładu może nie trawić jRPG i potem rozpowiada banialuki w stylu "nie ma na sony RPG".
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Którą konsolę wybrać?

czw paź 22, 2009 3:20 pm

Zamówiłem wstępnie PS3 ze sklepu Vobis.

Cena to 1399 zł za konsolę slim 250 gb dysku, kabel hdmi, pilot, dwa filmy HD + gra. Po odjęciu cen dodatków, sama konsola z padem (niestety jednym) wynosi nieco ponad 1000 zł. Oferta wydaje mi się atrakcyjna cenowo. Co o tym sądzicie?
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Którą konsolę wybrać?

czw paź 22, 2009 6:12 pm

Jest ok ;) Ja kupowałem w Saturnie, ale dlatego, że na grubasa z grą mieli bardzo fajną promocję.
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

czw paź 22, 2009 7:29 pm

@Balgator - zrobiłeś dobry interes :) Tyle co sądzę na tym polu.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Którą konsolę wybrać?

czw paź 22, 2009 8:14 pm

Adahl - opieram się na zdaniu m.in. znajomej, która jest fanatykiem jRPGów, RPGów, samego "j" itd, i która posiada w domu zarówno X360 jak i PS3. I twierdzi, że na tym polu niestety PS3 jest w tyle. Uprzedzając pytania - o jej obiektywizm jestem spokojny, bo z Sony jest "związana" od zawsze :razz:

Co do zestawu Balgatora - słodziutko. Aż żal się robi na wspomnienie mojego pakietu startowego :P
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

pt paź 23, 2009 9:48 am

Jak kupiłem konsole PS3 40GB z Uncharted - dałem prawie 2000 zł....
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

Którą konsolę wybrać?

pt paź 23, 2009 6:45 pm

W konsolach i grach na nie jedno jest pewne - po pół roku są dwa razy tańsze. Ja za wersję 80gb z inFamous dałem 1245 :D
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

pt paź 23, 2009 8:25 pm

No niezupełnie bo białe kruki konsolowe na które często poluję na aukcjach potrafią kosztować kilkaset złotych ;)
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Którą konsolę wybrać?

pt paź 23, 2009 9:34 pm

Hehe, konsola zawitała w me progi. Jak na razie muszę jeszcze podłączyć net pod nią i poczytać instrukcję. Gra - choć jest dla dzieci w wieku 7+ :P - jest całkiem miła. Zaraz film sobie zapuszcze. Jak na razie jestem zadowolony :)
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Którą konsolę wybrać?

śr lis 04, 2009 6:12 pm

Jeśli chodzi o moje zdanie to Xbox tylko wtedy jeśli nie masz zamiaru płacić za gry, a nastawiasz się na piraty. Jeśli stać cię na choćby 1 grę na 1-2 miesiące to jak najbardziej PS3.Aczkolwiek to też nie tak do końca, gdyż trzeba wiedzieć co kupić a co nie, mając Xboxa możesz naściągać z internetu me gier w które pograsz 1 max 2 godziny, gdyż większość Ci nie przypadnie do gustu, natomiast gdy masz zamiar kupić grę to zazwyczaj trzeba wniknąć w tematykę i zrobić mały rekonesans tego co warto a czego nie. Jeśli jesteś osobą która lubi grać w jak największą ilość gier, nie koniecznie je przechodząc i nie zawsze stawiając na jakość wybierz xboxa, jeśli jesteś koneserem, który stawia tylko na jakość i wie czego chce wybierz ps3.

W pierwszym poście napisałeś iż według posiadanych informacji Xbox ma więcej tytułów, informacja jak najbardziej prawdziwa ale 2 lata temu :D w chwili obecnej nie widać żadnej przepaści pod względem ilości gier na x360 ani na PS3.


PS. Nie traktujcie powyższej wypowiedzi w sposób ataku na X360 twierdząc iż wychodzące gry to crap, gdyż ma też dużo dobrych gier, chodzi o pokazanie jaka konsola dla kogo dobra.

PS2. nie będę wymieniał plusów ani minusów obu konsol, gdyż jest to bezsensowne i często kończy się na niekończącej dyskusji gdzie co drugi post jakiś fanboy przedstawia po raz setny plusy i minusy.
Ostatnio zmieniony śr lis 04, 2009 6:13 pm przez ExiledDiclonius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Którą konsolę wybrać?

śr lis 04, 2009 10:41 pm

ExiledDiclonius pisze:
PS. Nie traktujcie powyższej wypowiedzi w sposób ataku na X360 twierdząc iż wychodzące gry to crap, gdyż ma też dużo dobrych gier, chodzi o pokazanie jaka konsola dla kogo dobra.


To nie był atak? Lol. Faktycznie, stwierdzenie że właściciel klocka = pirat nie jest napastliwe...
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Którą konsolę wybrać?

śr lis 04, 2009 10:59 pm

Proszę nie przesadzajmy... każdy może mieć swoje zdanie.
Dla przykładu ja preferuję PS3 ale Xbox 360 również mam w planach zakupić. Nie sądzę by ktoś tutaj chciał nazywać innych piratami, po prostu często spotyka się takie określenie. Sam znam ludzi, którzy skreślają PS3 bo nie można na nim odpalać pirackich kopii - takie podejście jest dopiero smutne.
 
Awatar użytkownika
ExiledDiclonius
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 04, 2009 4:55 pm

Którą konsolę wybrać?

czw lis 05, 2009 3:59 am

Wybacz jeśli moja wypowiedź Ciebie uraziła, lecz niestety taka jest smutna prawda, iż większość posiadaczy X360 ma wersje przerobioną, sam osobiście nie znam w realu osoby która miałaby nie przerobioną wersje konsoli. Dodam jeszcze, iż cytowana wypowiedź nie odnosiła się do przeróbki konsoli, lecz do tego aby nikt nie myślał iż na xbox wychodzi chłam, aczkolwiek jest bardzo dużo takich tytułów zarówno na x360 jak i na ps3, tylko chciałem zobrazować iż osobnik z przerobioną konsolą nie patrzy czy dana gra jest fajna czy też nie. Zawsze tak było jest i będzie.Wystarczy spojrzeć na pctowców którzy ściągają każda grę która wyjdzie. i zazwyczaj nie jest to ważne czy dana gra jest fajna czy też nie. Tak samo było w przypadku PSX (choć wtedy tego jeszcze nie było tak widać z powodu ograniczonego dostępu do internetu, a większość gier brało się od armeńczyków na rynku. Sam mam przerobioną wersję PS2 i około 100 tytułów z których grałem w może 15 pozycji.

A na przyszłość radzę nieco luźniej podchodzić do życia i nie szukać problemów na siłę.
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2009 4:01 am przez ExiledDiclonius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości