Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

Kult - jak go zdobyc?

ndz maja 16, 2004 11:01 am

jak w temacie - bardzo chcialbym zdobyc podrecznik podstawowy do Kultu, tylko skad? [aha- najlepiej po przystepnej i rozsadnej cenie] prosze o inne odp niz "e-bay", moze ktos z forumowiczow chce sie pozbyc? moze jakis sklep sprowadzil to do Polski? moze jeszcze gdzie indziej? z gory dzieki.
 
Awatar użytkownika
Zeus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 170
Rejestracja: wt mar 18, 2003 8:33 pm

ndz maja 16, 2004 11:32 am

Jeśli rozsądna cena to cena okładkowa ( plus 20% za przesyłkę ), to polecam:

http://www.leisuregames.co.uk/acatalog/Main_Catalogue_Kult__7th_Circle__275.html

Możesz też spróbować na amazon.com.
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

ndz maja 16, 2004 4:14 pm

dzieki. tylko 24 funty x 7 [jakos tak teraz stoi, prawda?] x 1,2 [rzeczone 20%] = ponad 200 zl. dla mnie niestety troche duzo. :(
sporo dobrego o tym systemie slyszalem/czytalem - wydaje sie ze trafilby w moja gusta...tylko no wlasnie.
a swoja droga sa tu osoby grajaca w Kult? polecacie?
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

ndz maja 16, 2004 11:04 pm

Aye. Kult jest wielki. Wymaga jednak 2 rzeczy:
1)Dojrzalych graczy i dobrych graczy
2)Dojrzalego i dobrego MG.
Jesli oba warunki sa spelnione dostaniesz gre ktore w kategorii horroru ogolnie pojetego jak i personal horroru bije na glowe wszystkie inne systemy.

Calix
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr maja 19, 2004 11:02 am

Musze powiedziec jedno. Kult boli. Granie w kult jest jak proba zatrzymania ciezarowki przez czolowe zderzenie. Jest gra bardziej beznadziejna (mowie o szansach na zrobienie czegokolwiek) niz wilkolak, czy inne tego typu. Poza tym, ciezko sie w niego gra, bo wszystko co robimy okazuje sie miec straszne skutki, ktorych nie przewidzielismy... Nie wiem, czy chce w to wiecej grac. Moze mialem specyficznego MG, ale zadnych straszliwych orgii itp. nie bylo. Za to horroru, Prawdziwego horroru - Mnowstwo.
 
Awatar użytkownika
garfields
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 10:06 pm

czw maja 20, 2004 8:41 am

Świtetny system jak było wspomniane wcześniej dla dobrej drużyny i dobrego MG. Ciężko sie prowadzi ale polecam.
Wersja angielska jest .b niewygodna do tłumaczenia. Taką pierwszą wersję dostałem do zabawy więc coś o tym wiem.

A co do możliwości zdobycia.. poszukaj gdzieś na forum polskich rpg to tu/to tam tak samo jak tutaj z zapyaniem czy ktoś ma . Może ktoś odsprzeda ..
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

czw maja 20, 2004 11:33 am

dzieki, zacheciliscie mnie jeszcze bardziej. pozostaje mi szukac.
a garfields: jakie sa inne wesje niz angielska? nie rozumiem... tzn zadnym innym jezykiem obcym nie wladam na tyle dobrze by moc poradzic sobie z czytaniem / tlumaczeniem
 
palik
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 1:16 pm

pn maja 24, 2004 2:53 pm

alo

kult prowadziłem w sumie niewiele, miałem kserówkę podręcznika z wersji angielskiej (sam system jest iirc z okolic skandynawskich?) niestety pozyczyłem komuś i na razie nie mam... mam paredziesiąt stron tłumaczenia swojego ale w zeszyciku (robione dla kolesia) a nie w komputerze :) poza tym tłumaczenie słabe i mało z niego byś skorzystał :)

w każdym razie podrążę znajomków może się znajdzie :)

swego czasu tłumaczyłem jakies przygody i materiały ze stron ale wszystko poszło się walić dawno temu wraz z padem serwera i mojej pierwszej www :)... były do tego rpg naprawdę dobre scenariusze (moim ulubionym był slide into metropolis które przetłumaczyłem (btw polecam stronki - http://www.valkiria.net/old/kult/ oraz http://www.eternaldamnation.4me.pl/portalm.htm (na tej drugiej jest również "Slide into..."))

system polecam jak najbardziej - nie mówię tu że kult jest lepszy od ... bo dobry MG potrafi horror zrobić i z Paranoi czy Toona :D... ale klimacik, wizja świata, nastrojowe opisy (np. mroczne sekrety postaci - świetne są)...

Tak samo polecam karciankę - można parę pomysłów na przygody z niej załapać...

Chętnie się rozgadam bardziej jeśli tylko będziesz potrzebował :)

pozdroofki :)
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

pn maja 24, 2004 7:41 pm

dzieki wielkie. na stronach bylem [fajne sa :) ] niestety tworca pierwszej chyba zmienil mail...bo dostalem zwrot, ze nie ma takiego :(. gdybys kiedys ta kserowke odzyskal...moze daloby sie jakos udostepnic ... ogolnie mam plan sprobowac najpierw dolaczyc sie do jakiejs "druzyny" [nie przepadam za tym okresleniem] i poznac to od strony gracza [ogolnie raczej gram niz prowadze] ale to niestety za jakis czas, narazie musze ostro powalczyc z sesja [egzaminacyjna :( :x ] .
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

pt cze 11, 2004 8:45 pm

Donosze ze podrecznik podstawowy do Kultu wlasnie pojawil sie w sklepie REBEL. Oto link:

http://sklep.polter.pl/kult/
 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

wt cze 22, 2004 2:50 am

Kult jest dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o wszelkie RPG z jakim miałem do czynienia, a trochę tego było, muszę przyznać. Oczywiście uwielbiam horror i to zapewne stąd wzięła się moja fascynacja tym systemem, ale ogólne połącznie niesamowitego klimatu, gnozy, niespotykanej dawki filozofii i makabrycznie ciężkiego klimatu jest czymś rzadko spotykanym. To gra na naprawdę wysokim poziomie -może dlatego, że pochodzi z Północy?

W Kult gram, Kult prowadzę.. Niebawem uruchomię stronę o Kulcie (jako, że wyszła nowa edycja -dostępna na Rebel.pl jak to już tu zostało wspomniane). Jak na razie w lepszego eRPeGa nie grałem.

P.S. -Szatanistą nie jestem. Broń Boże.
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

śr cze 23, 2004 11:30 am

Czy ktoś wie dlaczego MAG nie wydal KULTa? Był reklamowany w instrukcj do karciank : "już wkrótce" . Zbyt ciękie pieniądze? Dlaczego dostępna w Polsce edycja jest taaaka droga (189 zł.). Przecież to jakieś 3 inne systemy! Jak to jest z tlumaczeniem tej "księgi"? Czy jest tam dużo np. neologizmów?
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

śr cze 23, 2004 1:16 pm

sprobuje odpowiedziec, jako ze temat poruszany byl na forum kultu dosc obszernie: dlaczego MAG nie wydal? no wiadomo co sie dzialo z MAGiem. Dlaczego jest taka droga? w USA kosztuje 35$ dolicz koszt sprowadzenia a i rebel tez cos musi zarobic, prawda? 3 inne RPG-i ? ja bym powiedzial najwyzej 2. Pozatem wydaje mi sie ze kwestia tlumaczenia i wydawania w Polsce wiaze sie tez z charakterem tej gry. badz co badz nigdyc na niektorych obszarach nawet zakazanej 8)
 
Szrama
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 07, 2004 12:28 pm

śr lip 07, 2004 12:45 pm

Z Kultem w Polsce jest podobnie jak z In Nomine. Niby powody zakazywania sa rozne, jednak pewne analogie sa. Zreszta, mimo ze podrecznik In Nomine jest conieco przesmiewczy, to system ktory niezle z Kultem wspolgra. Wyobrazcie sobie anioly, bedace pionkami w swiecie Kulta.. tylko koncepcja i mniam..
 
Awatar użytkownika
sgr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 31, 2004 9:46 pm

sob lip 31, 2004 9:53 pm

Proszę, dopiero co zarejestrowałem się na forum, a już dowiedziałem się, że bez problemu można Kult kupić w Polsce. Fakt, cena nie jest zbytnio zachęcająca, ale warto na pewno! Swoją drogą, czy ktoś może napisać, czym różni się 3 edycja od pierwszej (tylko taką miałem w łapkach i prowadziłem)? Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn lis 15, 2004 11:33 pm

Najlepsze będa informacje na temat
Jakich zmian dokonano w 3 edycji względem poprzednich.
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

wt lis 16, 2004 1:39 pm

Najbardziej znaczącą różnicą 3ed jest wprowadzenie do podręcznika conjurer's guide - obie części, co redukuje przyszłe koszty wydatków na te dwa podręczniki (17$ za sztukę) i pozwala na zajęcie się magią przy posiadaniu jedynie podstawki. Oczywiście wrzucenie około 100 stronek z magią odbiło się na zwężeniu innych działów. Wydaje mi się, że w zaistniałej sytuacji podręcznik główny nie jest już wystarczający, jeśli brać pod uwagę opis uniwersum, choć prawdą jest, że tak naprawdę wszystko klaruje się dopiero po Legions of Darkness i Metropolis.
 
Awatar użytkownika
Painkiller
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 16, 2004 10:32 am

wt lis 16, 2004 9:10 pm

Nie mogę nigdzie znaleźć podręcznika do "Kulta". Lurthel gdzie kupiłeś te podręczniki ??

przeczytaj dobrze topic zanim zadasz takie pytanie - ale prosze powtorze: http://sklep.polter.pl/kult/ - tam masz podrecznik podstawowy, dodatki niedostepne w polsce mozna zamowic tu : www.excelsiorentertainment.com
- moderator
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

wt lis 16, 2004 9:57 pm

Painkiller pisze:
Nie mogę nigdzie znaleźć podręcznika do "Kulta".

Kup je w sklepie....... powyższym :razz:
A tak na marginesie to Kult jest dla kolekcjonerów (cholernie trudno go zdobyc) no i ludzi z gorówką (ceny też nie są zbyt zachęcające).
 
Awatar użytkownika
Vodh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: wt sie 03, 2004 11:01 am

pt gru 03, 2004 8:18 pm

Ja właśnie swój podręcznik "zdobyłem" :)
Pierwsze wrażenie bardzo dobre, powoli zaczynam się wgryzać w treść (paczka przyszła 3h temu, w domu jestem od godziny:P )
Chyba najpierw dobrze postaram się poznać system, potem jakaś sesja w dowolnym systemie, żeby dobrać odpowiednich graczy - i voila, zaczynam :)
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

pn gru 06, 2004 1:09 pm

Vodh pisze:
Chyba najpierw dobrze postaram się poznać system, potem jakaś sesja w dowolnym systemie, żeby dobrać odpowiednich graczy - i voila, zaczynam


Co do poznania systemu, to jest to niewątpliwie priorytet :razz: Jednak moim zdaniem podręcznik główny zawiera o wiele za mało, by w pełni zagłębić się w tym uniwersum. W przeciwieństwie do niektórych wydawanych rpg, to w przypadku Kultu sourcebooki są naprawdę istotne.
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

pn gru 06, 2004 1:25 pm

Nie wiem jak to jest ze "świeżym" graczem i 3 edycją,
ale na samej pierwszej edycji można było przegrać kilka
lat w ogóle nie przejmując sie dodatkami... tak
przynajmniej było w moim przypadku. # edycja jest
rzeczywiście troszke okrojona ze względu na pełne
informacje o magii w podręczniku.
 
Awatar użytkownika
E$
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 21, 2004 12:32 pm

pn gru 06, 2004 6:16 pm

Dokładnie o to chodzi... Przez właczenie magii treść 'fabularna' podstawki znacznie się skurczyła, co utrudnia rozeznanie się w świecie... z powodu braku informacji :)
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

wt sty 04, 2005 6:34 am

Wlasnie przyszedl do mnie Newsletter z Allegro, niezle sie
zdziwilem bo sa tam trzy najwazniejsze dodatki do Kultu

Fallen Angels: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38776318
Metropolis: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38776544
Legions of Darkness: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38776657

Niezla gratka dla kazdego kto jeszcze ich nie posiada, a zostalo
mu troche pieniedzy po swietach ;)
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

wt sty 04, 2005 10:32 am

Heh, mam na nie ochote, ale obawiam sie ze niedlugo osiagna astronomiczne ceny. Bo za te wyjsciowe 99 oplaca sie kupic, ale za nieduzo wiecej. [Dlatego nie licytujcie :razz: - ja je chce :razz: -zart]

[mozna kupic za 20$ Metropolis i LOD, plus wysylka oczywiscie]
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

wt sty 04, 2005 10:38 am

Ja ostrze sobie ząbki na Metropolis, bo moja transakcja z T.Dorst chyba nie dojdzie do skutku... :(
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

wt sty 04, 2005 10:55 am

Ja chetnie zdobylbym i Metropolis i LOD, ale cos widze, ze chyba nie tym razem. Swoja droga ktos pisal do tego czlowieka? Wiadomo jaki jest stan itd?
hehe ile obstawiacie cene koncowa... badz co badz popularnosc i zaiteresowanie Kultem pomalutku rosnie.
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

wt sty 04, 2005 11:05 am

Ja swoj LoD kupilem na Allegro za 120 zł... (no dobra, to było jakieś 2
lata temu...)

A swoją drogą widzieliście jego inne aukcje? oprócz masy komiksów
ma około 600 kart do Kult CCG z ceną wyjściową 5 zł... gdybym grał
w karciankę to pewnie bym sie skusił...
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

wt sty 04, 2005 11:18 am

Zacznij ! :wink: Bedzie nas wiecej. :wink:
Ja przygode z karcianka za namowa E$a zaczalem jakies... niecale 2 tygodnie temu. I bardzo mi sie podoba.
A karty do Kult CCG ostatnio na Allegro pojawiaja sie czesto i sporo ludzi je licytuje.
A ja LoD i MEtropolis chyba jednak bede probowal sprowadzac, mysle ze ma szanse wyjsc taniej. ale kto wie... W tej aukcji chyba tez wezme udzial.
 
Hastaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 10:25 pm

pt lut 11, 2005 10:32 pm

Hmm... patrze, patrze i nie wierzę :)
na amazonie Kult do kupienia za $23.10
Hmm... liczę, liczę i nie wierzę :)
Wyszło mi ok 110 zeta z przesyłką

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości