Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

Kult made in Poland

ndz mar 27, 2005 4:54 pm

Torben Rygg pisze:
For those who want to test their writing skills: Share your history with the world! A lot of gamers around the world are just waiting for an adventure set in Poland, seeing as Poland has had a very troubled past indeed, which we foreigners know too little about to build settings around. (Cytat z lutowego Inkluza)


No właśnie panowie. Tyle pisaliśmy o tym jak świetnie jest prowadzić kampanie w Polsce. Większość z pewnością nie raz prowadziło już w tych klimatach. Może zamiast tłumaczyć podręcznik na polski bardziej wartościowe będzie pójście tropem wskazanym w powyższym cytacie i stworzenie gruntownie stworzonej przygody (byćmoże nawet czegoś większego) osadzonej w Polsce? Na TLC widać siłę polskich graczy kultu. Jest nas wielu. Ale w składziku ani jednej przygody, ani jednego akcentu o Polsce. Co uważacie o takim projekcie? Zebranie lokacji, alternatywnej historii i wreszcie przykładowego scenariusza. Czy Waszym zdaniem ma to szanse powodzenia?
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

ndz mar 27, 2005 9:17 pm

Na poczatek male sprostowanie:
Rothar pisze:
Ale w składziku ani jednej przygody, ani jednego akcentu o Polsce.

maly, acz ciekawy akcent jest tu:
http://www.kult-rpg.com/forum/viewthrea ... 0#pid14671 , czyli "Rodzina Ojca Felicjana Marianskiego" by Krzymina.

Nie zmienia to faktu, ze przygod z miejscem akcji : Polska, praktycznie nie ma, dlatego w pelni popieram inicjatywe. Szanse jakies ma, pytanie czy uda nam sie zebrac? Bo miewamy z tym problemy :wink:

Ja ostatnio pierwszy raz, szczerze mowiac, prowadzilem w Polsce [wspominalem juz, ze prowadze rzadko ? :wink: ] i choc przygoda mi wyszla raczej srednio, to pare fajnych warszawskich lokacji wykorzystalem, co bylo zdecydowanie na plus.

Kilka swietnych dal w innym temacie Suzan.
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

ndz mar 27, 2005 11:30 pm

wóda pisze:
maly, acz ciekawy akcent jest tu:
http://www.kult-rpg.com/forum/viewthrea ... 0#pid14671 , czyli "Rodzina Ojca Felicjana Marianskiego" by Krzymina


Ze składzikiem chodziło przede wszystkim o dział download, czyli wykończone projekty, choć fakt, że pomysły takie jak z Mariańskim czy tymi "wycinkami prasowymi" z tutejszego forum potwierdza, że czerpanie inspiracji do prowadzenia w Polsce jest dość łatwe i spotyka się tematy na przygody na każdym kroku.

wóda pisze:
Szanse jakies ma, pytanie czy uda nam sie zebrac? Bo miewamy z tym problemy


Dlatego myślałem na pocztku o długofalowym projekcie zbieranych stopniowo w jakimś miejscu (strona www lub forum) materiałów. Wiele osób tworzy teksty (weźmy na przykład artykuły z inkluza i TLC, nie wspominając o tych pisanych do szuflady). Czemu więc nie spróbować się skupić na takiej lokacji jak nasz kraj i powoli, niejako "przy okazji" wzbogacać zbiór. A na koniec => opublikować.

Nie przez przypadek nazwa "Kult made in Poland". Jako przykład można podać znany może niektórym projekt o analogicznej nazwie do Call of Cthulhu.
 
Awatar użytkownika
Suzan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:14 pm

wt mar 29, 2005 10:06 am

Pomysł chlubny, jak najbardziej. Boję sie jednak, że skończy się jak ze skryptem... co jednak nie znechęci mnie do napisania: tak, tak... tylko jak? Proponuję jednak forum, to jest taka forma, że każdy może w łatwy sposób to i owo napisać. Myślę, że to powinno być pod-forum z "katalogami" w stylu: postacie, miejsca, wątki, itp. Myślę, że każdy powinien móc się wypisać. I myślę, że KTOŚ powinien być odpowiedzialny za oddzielanie zieren od plew i publikowanie ich na stronie WWW. Piękny kawałek pracy, co do www, prezentuje http://rothar123.w.interia.pl/. Myślę, że podobna forma byłaby OK. Pytanie tylko kto zostanie Demiurgiem tej strony? Kto się poświęci, swój czas i zapał? I najważniejsze, kto to potem przetłumaczy dla people arount the World? :-D
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

wt mar 29, 2005 10:56 am

suzan pisze:
Proponuję jednak forum, to jest taka forma, że każdy może w łatwy sposób to i owo napisać. Myślę, że to powinno być pod-forum z "katalogami" w stylu: postacie, miejsca, wątki, itp.


Świetny pomysł. Jak jeszcze ktoś zgłosi chęć pomocy (a mam nadzieję, że tak będzie) to mogę wystąpić do adminów z prośbą o stworzenie takiego małego podforum (zamykać grupy piszących raczej nie ma sensu, bo każda nowa osoba jest w takim wypadku bezcenna).

Co do www to póki co nie jest najważniejszy problem. Stworzyć średniej klasy jakości witrynkę nie jest problem, kwestia dosłownie góra pół godziny. Grunt, żeby cały materiał gdzieś przetrzymywać. Ładną grafikę dorobić zawsze można w tzw. międzyczasie.

A tłumaczenie... kto tutaj może się zadeklarować, że jest w stanie? Zresztą może potem uda się poprosić kogoś anglojęzycznego z TLC o sprawdzenie gramatyki, etc. Na razie pierwszym wyzwaniem byłoby napisanie czegoś po polsku.
 
Awatar użytkownika
Suzan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:14 pm

wt mar 29, 2005 3:01 pm

Dodałbym tylko jakieś jeszcze, że potrzebne byłoby jakieś miejsce na zdjęcia. Tak, tak... przydałaby się bowiem galeria, jakieś mapy, plany, itd. Oczywiście trzeba by było jakoś określić zasady zrzucania zdjęć, nazewnictwa, itp., no ale... chodzi na razie o pomysł, nieprawdaż?
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

wt mar 29, 2005 5:03 pm

Pomysl dobry. Rozumiem, ze celem jest stworzenie calego scenariusza, nie nastu luznych pomyslow, czy motywow?
Na forum chyba rzeczywiscie bedzie najwygodniej, jak juz Rothar napisal, ze stworzeniem subforum chyba nie powinno byc problemu, jesli chodzi o zdjecia, trzeba sie zastanowic i tez pogadac z administracja.
Dalej - jesli ma to byc spojny twor to chyba trzeba narzucic na poczatek jakis szkietel, ogolny kierunek, dopiero potem wrzucac wszystko co da sie wpasowac, tak?
 
Awatar użytkownika
Suzan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:14 pm

wt mar 29, 2005 5:41 pm

A ja myślę, że na razie nie ma co narzucać... raczej niech każdy nawrzuca co mu przyjdzie do głowy. Opisy postaci, opisy miejsc, zdjęcia... niech wskoczą tam luźne pomysły. A potem, jak już będzie tego stosowna ilość, powołamy katalog scenariusz: pierwszy i narzucimu sztywne ramy. Potem następny scenariusz, itd...

Generalnie jestem za formalizmem, tj. opis postaci wg szablonu, opis miejsca, wg szablonu. Tak, aby potem nie trzeba było wszystkiego pisać od nowa. Szablony powinny być umieszczone w katalogach tematycznych, coby każdy mógł go pobrać. Co Wy na to?

W sumie nie róźni sie to od skryptowania, które miało się odbyć. Tylko skala i forma będzie bardziej... na żywioł :-D
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

wt mar 29, 2005 6:14 pm

Pewien szablon by nie zawadził. Nie myślałem jednak nad scenariuszem. Stworzenie scenariusza byłoby łatwe do stworzenia nawet dla pojedynczej osoby. Miałem na myśli coś w stylu sourcebooka do współczesnej (choć niekoniecznie) Polski z przykładowym(i) scenariuszem(-ami). Chyba najlepiej będzie się spytać też na TLC ludzi spoza Polski, by wypowiedzieli się co interesowałoby ich w takim sourcebooku. Niech cudzoziemcy też coś z tego mają :wink:
 
Awatar użytkownika
zara2stra
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: pn paź 18, 2004 7:45 am

wt mar 29, 2005 9:49 pm

Hmm, pomysł rzeczywiście fajny. Jeśli wam
się na coś to przyda to na TLC jest krótki
opis Kult-owej Częstochowy, mam też zamiar
go trochę uaktualnić, jak tylko znajdę chwilkę...
Więc jestem jak najbardziej za. Jeśli chodzi o
tłumaczenie to też mogę pomóc.
 
Awatar użytkownika
Suzan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:14 pm

wt mar 29, 2005 10:40 pm

No to gdzie, kiedy, jak? Kujmy żelazo póki gorące, zanim opadną pierwsze emocje... kto może niech miesza na forum, kto nie... niech się bierze za pisanie... szybko, szybko... i solidnie proszę Państwa :-D
 
Awatar użytkownika
Rothar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: pt lis 28, 2003 11:05 pm

wt mar 29, 2005 11:06 pm

No to gdzie, kiedy, jak? Kujmy żelazo póki gorące, zanim opadną pierwsze emocje... kto może niech miesza na forum, kto nie... niech się bierze za pisanie... szybko, szybko... i solidnie proszę Państwa (suzan)

Mosty spalone. PW z prośbą o założenie działu już poszła. Teraz nadszedł czas na pisanie. Każdy materiał się przyda. Trzeba to sklecić i zastanowić się dokładniej nad dokładną formą projektu.
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

wt mar 29, 2005 11:11 pm

no to tworzmy te szablony, jesli maja byc. Ja np. moge troszke przerobic i wrzucic postac nakreslona na potrzeby skryptu. Aha, no i jak to oceniamy, zeby z jednej strony nie przepuszczac tekstow zlych i kiepskich, z drugiej nie zdawac sie chyba na gust tylko 1 osoby, a z 3 :razz: nikogo z piszacych nie urazic i nie zniechecic.
 
Awatar użytkownika
Suzan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:14 pm

wt mar 29, 2005 11:12 pm

:rockpunk: :popijawa: :beer: :kiss: :judge: :spoko: :cisza: :zwyciezca: :hahaha: :lol:

dość radości ..co do formy, na jutro przyszykuje szablonik dla postaci. A co... :-D Teraz zaś idę spąć... papapa
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

śr mar 30, 2005 12:19 am

Dzial na forum jutro bedziecie mieli utworzony :)
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

śr mar 30, 2005 12:44 am

Rothar pisze:
Mosty spalone

Teraz to dopiero spalone :razz:
Klamka zapadla itd. :wink:
czyli do roboty :judge:

EDIT: dzieki Draker, podforum utworzone. Zapraszam. http://forum.polter.pl/kult-pl-vf100.html
 
Awatar użytkownika
Capek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 7:59 pm

śr mar 30, 2005 7:54 pm

Co me piękne ślepe oczęta widzą... nowy dział na forum w całości poświęcony Kultowi... pięknie, pięknie (wole cybera :razz: ). Więc do roboty, pisać nowe tematy, nabijać nowe posty... :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość