Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

sob wrz 20, 2008 8:44 am

Poczułem się uspokojony :)

Mam jeszcze jedno pytanko, co z suplementami? Czy prace nad nimi także trwają?

Pozdrawiam, MorfiQ

liv
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob wrz 20, 2008 1:12 pm

Majkosz - nie zamierzam Cię łapać za słówka później więc spokojnie :wink: Liczę po prostu, że robicie co się da i, jeśli nawet dopiero za jakiś czas (choć tutaj znowu nie ma co przeginać :razz: ), dostanę do rąk podręcznik, który da się przeczytać nie przedzierając przez straszną ilość błędów, a przy okazji nie rozsypie mi się rękach.

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob wrz 20, 2008 1:12 pm

Co do suplementów - tak. Oczywiście, tu znów sprawa jest krucha, bo niektóre rzeczy wymagają modyfikacji , by pasowały do Revised (kompatybilnej ze starymi zasadami w 99%. Pozostaje ten 1%). A modyfikacje (przynajmniej niektóre) wymagają zgody AEGa.

Ale pracujemy i nad tym.

Co do rozpadającego się podręcznika, to był problem: 1) stary, 2) jednorazowy, 3) dotyczący innego wydawnictwa. Bez obaw.

Pozdrowienia serdeczne i dziękuję Wam za wiarę, życzliwość i cierpliwość. Zostaną nagrodzone.

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 22, 2008 12:36 am

Wybiegnę trochę w przyszłość ale mnie zaciekawiłeś.

AEG chyba nie planuje ponownego wydawania dodatków z jakimikolwiek zmianami (może o czymś nie wiem?). Czy planowane do wydania przez Was dodatki będą się jakoś różniły od tych oryginalnych wydanych za oceanem pod non-Revised? Czy możę wszystkie podręczniki przed Revised dostaną jakieś erraty, które wy macie zamiar umieścić w samych podręcznikach?

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn wrz 22, 2008 6:24 pm

Witam!

Autorzy poprawek w zasadach, za pośrednictwem Doju Tsukaede (czyli Darrina Clougha) odgrażają się, że przygotują erraty i konwersje dodatków w duchu l5r revised - jeśli faktycznie tak uczynią, chętnie poprawimy tekst wydawanych w Polsce podręczników.

Ale są i inne kwestie. Ot, choćby szkoła Daidoji Yojimbo powędrowała z dodatku "Four Winds" do podstawki. A zatem, trzeba będzie dać coś na jej miejsce w dodatku - najlepiej tych drugich Daidoji. To właśnie przykład kwestii, którą trzeba konsultować a AEGiem.

Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość.

pozdrowienia serdeczne!

Hajdamaka

wt wrz 23, 2008 5:08 pm

Jak ma sie news o wydaniu Exalted i wstrzymaniu prac nad L5K do rzeczywistosci?

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt wrz 23, 2008 5:50 pm

Hej!

Oczywiście, inkryminowany jest w stu procentach prawdziwy, jeśli idzie o "Exalted" i w ogóle nie prawdziwy w kwestii "Legendy". Po prostu, na skutek rozmaitych przygód z L5K, wydawnictwo kilka miesięcy temu zdecydowało, że nie będzie zwlekać z publikacją "Exalted" do chwili, gdy "Legenda" będzie na rynku. Co nie oznacza, że jakiekolwiek prace wstrzymano (albo raczej, że wstrzymano coś ze względu na tę drugą grę).

A zatem, do pracy przystąpiła inna zgoła ekipa tłumaczy, żeby przygotować podręcznik w czasie, gdy L5K się opóźniało. Ale "Exalted" nie wpływa w ogóle na datę wydania "Legendy" i na tym etapie ma bardzo mało z nią wspólnego.

pozdrawiam serdecznie!

Hajdamaka

wt wrz 23, 2008 7:03 pm

Dzieki za odpowiedz :)

Rowniez pozdrawiam

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

pt lis 21, 2008 11:51 am

Ahoj!

Czy wiadomo coś o polskiej edycji? Prace posuwają się naprzód? Jak daleko do końca? Czy na święta będzie można pod choinką już znaleźć nowiutki podręcznik? Na stronie brak aktualizacji, a fani spragnieni są jakiś informacji ;)

Ps. Wybaczcie natłok pytań :P

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lis 21, 2008 2:25 pm

Hej!

Jak przeczytałem ostatnio na forum AEG, John Zinser, właściciel wydawnictwa, zapytany: "czy Art of War (legendowa planszówka) będzie na Boże Narodzenie?" odpowiedział: "Raczej na Wielkanoc."

I ja się tą wypowiedzą podeprę. Nie ma szans, żeby Legenda była pod choinkę, ale prawdopodobnie będzie na zajączka. Nie mówię, że na pewno, bo w tym biznesie nie ma nic na pewno - ale to zupełnie jest możliwe. Bardziej zobowiązującej odpowiedzi będę mógł udzielić w styczniu, jak sądzę.

Ale kiedy "Legenda" już wystartuje, będzie toczyć się w dobrym tempie wydawniczym.

pozdrawiam serdecznie!

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

0815

sob lis 22, 2008 12:04 pm

Nie chcę być natrętny...

...więc demo odpada albo da się coś zrobić pod choinkę?

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lis 22, 2008 1:31 pm

Hej!

W żadnym razie nie jesteś natrętny. Ja wiem, że premiera wszystkiego, co legendowe, się przeciąga. Ale nie bez powodu - doświadczenie poucza, że lepiej zwłóczyć, niż zaliczyć falstart.

To, kiedy będzie demo zależy w gruncie rzeczy od dwóch kwestii:

1. Muszę je przerobić, szczęśliwie lekko, uwzględniając materiały z edycji Revised. Ale to jest drobiazg, w gruncie rzeczy.

2. Kiedy zdecyduje się je dać wydawca. Pamiętaj, ono nie jest sobie a muzom i powstało, by reklamować 3 edycję. Jeżeli pojawi się za wcześnie, to entuzjazm po rozgrywce opadnie, zanim wyjdzie podręcznik. (Przynajmniej w teorii. Nie podejmuję się sądzić, czy demo wywoła entuzjazm w kimkolwiek, choć mam szczerą nadzieję i wiarę, że tak.)

W tej kwestii też nie jestem więc panem i władcą. Rzeczy muszą się toczyć swoim tempem.

Pozostaję w głębokim ukłonie!

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lis 22, 2008 7:54 pm

Bardzo fajnie, że odpisałeś Majkosz. Dobrze, że ktoś z wydawnictwa odpowiada na pytania fanów. Za to macie u mnie plusa. No cóż, jeśli obiecacie, że Legenda 3ed. będzie produktem najwyższej klasy to jestem w stanie (i zapewne nie tylko ja) poczekać, by dostać grę dopracowaną w najmniejszych szczegółach ;)

gobei
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pn sty 05, 2009 11:26 pm

Nadszedł styczeń... Czy pojawią się jakieś zapowiedziane dalsze informacje??

Hajdamaka

czw sty 29, 2009 2:12 pm

Zdechl pies? Czy wyjdzie jednak 2 tygodnie po Exalted (a Exalted 2 tygodnie po Wolsungu, a Wolsung 2 tygodnie po Klanarchii, a Klanarchia... nie no, Klanarchia akurat raczej serio wyjdzie :P)

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sty 29, 2009 3:19 pm

Witajcie!

Rzeczy mają się tak, że czuję się nieco jak Todd Rowland, manager marki w AEGu, kiedy go pytają o termin wydania planszówki. Bo na razie nie mam do zakomunikowania nic ponad to, że nad "Legendą" prace trwają, kiedy tylko zbliży się sytuacja, w której będę mógł podzielić się z Wami radosną nowiną, natychmiast się nią podzielę.

Mam też nadzieję, że przygotowania, które czynimy odnośnie premiery systemu zrekompensują Wam gorycz oczekiwania.

Natomiast odnośnie Exalted, to wyjdzie z całą pewnością _przed_ Wolsungiem i pewnie też przed Klanarchią (skądinąd, dlaczego niby Klanarchia na pewno, a reszta to być może?). Ale informowanie o tym, kiedy, to już akurat nie moja rzecz.

pozdrawiam Was serdecznie i pozostaję w głębokim ukłonie!

(I, jak zwykle, przypominam, że zajmuje się tylko redakcją podręcznika, nie jestem wydawcą ani właścicielem licencji. Przekazuję, co sam wiem, ale nie mam tak naprawdę realnego wpływu na biznesową stronę przedsięwzięcia.)

Hajdamaka

czw sty 29, 2009 3:38 pm

Majkosz pisze:
Witajcie!

(skądinąd, dlaczego niby Klanarchia na pewno, a reszta to być może?).

1) Zart
2) Ale...
3) Wolsung mial juz kilkanascie datowanych premier i wszyscy wiemy jak sie to skonczylo, a po Legendzie i Exalted sluch zaginal - chociaz Exalted juz w grudniu "byl w druku". O ile chodzi o Klanarchie to Furiath uczciwie przyznal, ze sa problemy ze skladem, a to juz cos.

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 15, 2009 11:38 am

Hi.

http://www.imaginator.pl jakoś nie działa.
Może trzeba się o nową edycje obawiać?
Może to tylko przebudowa strony...

:cry:

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 15, 2009 12:51 pm

kabuki joe pisze:
Hi.

http://www.imaginator.pl jakoś nie działa.
Może trzeba się o nową edycje obawiać?
Może to tylko przebudowa strony...

:cry:

Ta "przebudowa" trwa od jakichś dwóch tygodni z hakiem. Dodatkowo strona wyświetla standardowy komunikat CSM-u Joomli jak przy braku wstawionego pliku, albo złej ścieżce dostępu...

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 15, 2009 12:58 pm

Dziś odpowiem Wam jak Eisenhower, pytany o zasługi Nixona: give me a week.

Jestem w przyszłym tygodniu umówiony z wydawcą tete-a-tete, na dłuższą rozmowę (wiecie, ja siedzę w Krakowie, Qendi w Lublinie, co utrudnia kontakt osobisty) i dopinanie wszystkich niejasności. Zakładam więc, że po spotkaniu będę mógł udzielić Wam wiążących odpowiedzi.

Na razie powiem tylko, że nic mi nie wiadomo o żadnej katastrofie, więc chyba nie ma strachu.

pozdrowienia!

Awatar użytkownika
sheol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lut 19, 2009 1:13 pm

Ja czekam niecierpliwie na nadchodzące wiadomości o L5K:).
Fajnie było by gdyby się wam udało wydać L5K po polskiemu:).

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

0815

ndz lut 22, 2009 11:58 am

Hi.

I jak było? Są jakieś nowe wieści z frontu? Czekamy jak na szpilkach :wink:

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 23, 2009 10:03 am

Czcigodni,

poszło dobrze. Oto, co wiem:

1. Zagadka znikającej strony znalazła rozwiązanie. Wydawnictwo zmieniło hosting i przerabia stronę, która stanie już na nowych serwerach. Jak mi powiedziano, w tym tygodniu - już z częścią o Exalted. W stosownym czasie znajdzie się tam również miejsce na Legendę.

2. Podręcznik podstawowy ukaże się nie później, niż na Avangardę, a może wcześniej. Zależy to nie tyle od wyników finansowych Exalted, którą to obawę wyrażano na innym forum, tylko możliwości przerobowych wydawnictwa. Innymi słowy, rzecz będzie ASAP, w pierwszej połowie roku na pewno. Albo - prawie na pewno, bo jeszcze może zdarzyć się jakaś losowa katastrofa, w rodzaju ataku terrorystycznego, krachu państwa czy epidemii chorób roznoszonych przez ptaki.

(A od tego, jak się będzie sprzedawało Exalted Legenda zależeć nie może, ponieważ w chwili publikacji l5k wydawnictwo nie będzie jeszcze wiedziało, jak idzie tej drugiej grze.)

3. Liczę, że w tym roku oprócz podstawki dostaniecie jeszcze dwa lub trzy dodatki, które pojawią się w drugiej połowie roku, o ile nie zdarzy się coś wymienionego w punkcie 2.

4. Podstawą dla naszego wydania będzie poprawiona edycja poprawiona: to znaczy, wprowadzamy do 3ER poprawki uwzględnione w erracie, czyścimy tekst i takie tam.

5. Wkrótce, korzystając z tego, że prace nie są jeszcze zamknięte, porozmawiam z Wami o zmianach w terminologii z 1 edycji, bo ciekaw jestem Waszego zdania. Ale to jeszcze nie dzisiaj.

6. Od połowy marca zostanę prawdopodobnie redaktorem prowadzącym linię Legendy, więc będę miał wówczas pewniejsze informacje, bez dopytywania. Bo na razie jestem przecież tylko redaktorem podręcznika, zatrudnionym do wykonania dzieła.

Pamiętajcie zawsze, że w tym biznesie nie ma rzeczy pewnych. Stąd o terminie wydania mówię tak oględnie i Shinsei mi świadkiem, nie podam żadnej daty, której nie będę pewien. ;)

No i to chyba tyle. Chcielibyście wiedzieć coś jeszcze?

pozdrowienia

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pn lut 23, 2009 10:07 am

Majkosz pisze:
Chcielibyście wiedzieć coś jeszcze?

Bedzie utrzymana zapowiadana jakosc techniczna i cena?

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lut 23, 2009 10:20 am

Majkosz pisze:
krachu państwa

W tej chwili to mamy krach świata;)

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 23, 2009 10:32 am

Chavez: jakość na pewno. Do licha, przecież nie jesteśmy całkiem trzecim światem, żebyśmy musieli drukować na liściach palmowych. ;)

Cena - to już nie moja kwestia, powiem tylko, że ceny papieru szybują wraz z walutami i wszystko zależy, ile będzie kosztować produkcja. A ponieważ mamy krach świata, trudno dziś postawić finansowy horoskop obejmujący kilka miesięcy.

Więc: wydawnictwo chce, żeby było jak najtaniej. Ale 29,90 to ten podręcznik kosztować po prostu nie może. Cena zostanie ogłoszona kiedy podręcznik trafi na maszynę.

A z tym krachem świata to bym nie przesadzał. Wydaje mi się, że jest jak wspomniana w poprzednim mailu ptasia grypa: miała zabić trzy czwarte ludzkości i stać się największą epidemią w dziejach, ale póki co umiera na nią mniej ludzi, niż na grypę zwykłą. ;)

pozostaję w głębokim ukłonie!

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pn lut 23, 2009 11:37 am

Majkosz pisze:
Chavez: jakość na pewno. Do licha, przecież nie jesteśmy całkiem trzecim światem, żebyśmy musieli drukować na liściach palmowych.

Dobra dobra, ja pamietam wydania CP2020 ;) Albo L5K od Wolf-fanga, co to sie lubila rozkleic z wrazenia :P Wole sie upewnic, ze bedzie twarda oprawa + szycie + full kolor.

Majkosz pisze:
Ale 29,90 to ten podręcznik kosztować po prostu nie może.

Zdaje sobe sprawe. Swego czasu Quendi pisal cos o nie przekroczeniu 50 zlotych. Fajnie by bylo ;) Zasadniczo za wspomniana jakosc wydania jestem w stanie wysuplac nawet do 100 zeta, ale wiadomo - pieniadze na drzewie mi jeszcze cholera nie rosna :P

Majkosz pisze:
pozostaję w głębokim ukłonie!

Wstan i do roboty, czekamy na L5K :>

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 23, 2009 2:46 pm

Chavez, z pierwszej amerykańskiej edycji l5k też się kartki sypały. Co oczywiście nie usprawiedliwia nas tak całkiem. ;) A co do CP - to były czasy pionierskie. Teraz tak nie można. Na pewno będzie twarda oprawa, kolor, kreda, szycie, lakier punktowo na okładce i co tam chcesz.

Co do nie przekraczania 50 złotych, pamiętajcie, że wtedy euro było po około 3 złote, a nie około 5. Ale tu nic a nic nie wiem, wszystko zależy od sytuacji. No i nic nie mam do gadania, ja tylko literki składam, nie zajmuję się liczeniem. :)

Na l5k się doczekacie niezależnie od mojej uprzejmości. A co do pieniężnych drzewek, polecał poeta* farmakologię:

"Gdy w pośladek wbić żywo igłę, kupiec w warzywo w dosyć prędkim przemienia się tempie -
Ma to swoje zalety: jeśli zdjąć mu sztyblety i zasadzić go w leśnym ostępie,
Kupiec puszcza korzenie, z uszu niepostrzeżenie wykwitają zaś pąki towarów;
Jeśli drzewkiem jest masarz, szynki na nim wypasasz i parówki dowolnych rozmiarów,
Za to drzewko cukiernik rodzi babkę i piernik, nawet różne wymyślne sękacze,
Akcje bardzo są tanie - zainteresowanie zgłosił Rotszyld i inni bogacze."

pozdrawiam!
____
*W. S Gilbert, w przekładzie St. Barańczaka

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pn lut 23, 2009 10:49 pm

Majkosz pisze:
co tam chcesz

Dziunie (niekoniecznie) z misiami :)

Majkosz pisze:
Co do nie przekraczania 50 złotych, pamiętajcie, że wtedy euro było po około 3 złote, a nie około 5

W wakacje znowu bedzie po 3 zeta ;)

Ogolnie - fajnie ze cos sie rusza, fajnie ze sa jakies informacje, oby sie one nie urwaly i byly newsy na biezaco :)

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 24, 2009 12:28 am

Hi.

Dziękuję za informacje.

A demo też wydacie?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6