Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw maja 07, 2009 11:24 pm

Bleddyn pisze:
Poza tym jak na razie to nawet podstawki nie widać.;/

Wyjdzie zaraz po Exalted :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

pt maja 08, 2009 9:59 am

Qendi pisze:
P.S. Kumo ty byłeś przy tym czy tylko od Fumi słyszałeś tą akcję?

Wtedy to jeszcze netu nie miałem :razz: . Tak więc dowiedziałem się od Fumi. Ale do dziś pamiętam opad szczęki, jakiego wtedy dostałem. Gdybym był podłączony, to pewnie bym się dołączył.
 
Awatar użytkownika
warzywko22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: wt maja 15, 2007 6:54 pm

śr maja 13, 2009 10:20 pm

A "Four Winds" jest już w wersji polskiej?
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

śr maja 13, 2009 10:28 pm

się robi, że tak mało po polsku powiem
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr maja 13, 2009 10:37 pm

Qendi pisze:
się robi, że tak mało po polsku powiem

A co z core bookiem?:)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

śr maja 13, 2009 10:42 pm

też się robi :D tyle wiem. o detale uderzajcie do Majkosza. Ja zajmuję sięczym innym w tym cyrku ^_^
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr maja 13, 2009 10:47 pm

Qendi pisze:
w tym cyrku ^_^

Samokrytyka też jest ważna.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw maja 14, 2009 8:34 am

A Majkosz gada, ze jest tylko malym trybikiem w maszynie i ze do Wydawcy mamy uderzac po detale :P
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

czw maja 14, 2009 8:43 am

Chavez pisze:
A Majkosz gada, ze jest tylko malym trybikiem w maszynie i ze do Wydawcy mamy uderzac po detale :P

A na stronie nadal pisze, że premiera Exalted była na Pyrkonie - zaprawdę cyrk:)
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw maja 14, 2009 9:54 am

Nie, ja jestem całkiem dużym trybem.

Tylko, obecnie i - jak sądzę - w przyszłości zajmuję się stroną merytoryczną projektu, a Q. kwestiami wydawniczo-finansowymi. Więc póki L5K jest w obróbce (niegotowa jest jeszcze Woda i część Ognia, właśnie zajmuję się adaptacją kata z edycji 3.0 do Revised), to moja broszka. Gdy opuści moje ręce, wtedy będę mówił - uderzajcie do wydawcy.

Ale na razie Qendi ma rację. Ja wiem, jak posuwają się prace, a idzie nam całkiem nieźle.

pozdrawiam serdecznie!
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw maja 14, 2009 9:09 pm

Majkosz pisze:
Ja wiem, jak posuwają się prace, a idzie nam całkiem nieźle.

Kiedy planujecie zamknac etap tlumaczenia? Macie w ogole jakies terminy robocze? I nie, nie mowie o terminach "na ten dzien to juz na 100% bedzie". Raczej chodzi mi otakie "na oko" - czy wydatki szykuja sie w wakacje, po, przed swietami, za rok?
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

pn maja 18, 2009 1:51 pm

Majkosz pisze:
niegotowa jest jeszcze Woda i część Ognia
Jeśli sobie dobrze przypominam, to tak samo wyglądała sytuacja jakiś rok temu :(
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pn maja 18, 2009 2:06 pm

Hej!

Przede wszystkim: Chavez, przepraszam za zwłokę, nie było mnie kilka dni.

Jedna sprawa jest taka: strasznie się cieszę z Waszego zainteresowania, ale jeżeli pozwolicie nie będę się publicznie i co dnia opowiadał, ileż to ja i moi tłumacze zrobiliśmy. Wybaczcie - ale z tego rozlicza nas wydawca, a bezustanne słuchanie że zrobione zostało za mało działa demotywująco.

Ale - odpowiem, a jakże. Stan prac w zeszłym roku był, Uszaty, nieco inny i nieco inaczej przedstawiała się struktura działania. Pisząc o tym, że księga Ognia jest rozgrzebana mam na myśli dokładnie tyle: jest przetłumaczona, zredagowana, a teraz kończę jej adaptację na zasady Revised. Natomiast nad Wodą ciąży klątwa, robi ją już chyba trzeci z kolei tłumacz.

Dlatego nie podam Ci, Chavezie, kiedy "planuję zamknąć etap", bo nie mam na czerwono zakreślonego dnia w kalendarzu. Zamknę niedługo. Ale pamiętaj, że przekład to nie kopanie rowu, w gruncie rzeczy nie da się wyliczyć ile metrów bieżących powstaje każdego dnia.

Jakiś czas temu mówiłem, że postaramy się zdążyć przed Avangardą: dziś nie jestem tak optymistyczny, natomiast nie dojrzałem jeszcze do decyzji, by powiedzieć Wam "Legenda będzie po wakacjach". Za dużo rzeczy się jeszcze nie rozstrzygnęło.

To tyle, deklaracji w rodzaju "dziś przetłumaczono X tysięcy znaków, zredagowano Y tysięcy" nie będzie. Terminy podam, kiedy będę miał coś sensownego do powiedzenia.

Oczywiście, możemy dyskutować o innych rzeczach. :)

z wyrazami szacunku!
 
gobei
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 17, 2005 9:15 pm

pn maja 18, 2009 4:32 pm

Coraz bardziej trace ochote na ten podrecznik. Angielskie wersje stoją na półce, ale i tak miałem zamiar zainwestować w polską wersje. Ale takie słuchanie że teraz nie, na święta, po świętach, na taki konwent, na następny, przed wakacjami, na wakacje, po wakacjach, po następnych wakacjach... Zabieracie się panowie za to od około pażdziernika 2007 roku. Mamy maj 2009. To 19 miesięcy przeciągania i proszenia o cierpliwość. Ileż można... takie czekanie również działa demotywująco...
Pozdrawiam

Gobei
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn maja 18, 2009 5:30 pm

Ech. :neutral:

Dlatego najlepiej byłoby fanom nic nie mówić. Nie mówić nawet o planach. Zrobić trochę hype'u (powiedzieć, że w ogóle prace się toczą) już w trakcie zaawansowanych prac nad gotowym przekładem (redakcji i składu). Dwa miesiące potem znienacka wydać, z fanfarami obwieszczając, że ma się gotowy i zamknięty tekst który wrócił z druku i poszedł do dystrybucji.

Krótko mówiąc łgać fanom w żywe oczy, albo milczeć i kłamać, że się wcale niczego nie robi, ani nie kupiło licencji. Wtedy nie będzie niezadowolonych, bo wszystko będzie "szybko i na czas".

Oczywiście, nikt nie zrozumie, że niezależnie od tego, czy fani wiedzą od Dnia Zero, że prace ruszają, czy też wiedzą dopiero post factum, to prace wcale od tego nie pójdą szybciej. Więc jedyna Prawdziwa Pewna Data Publikacji to i tak zawsze jest "będzie jak będzie i ani dnia wcześniej".

Nie wiem, może już tetryczeję i cynizm przeze mnie przemawia, ale nie ma co fanom dawać palca, bo dłoń odgryzą, rękę gangrena weźmie, a życie sepsa i tylko kilku nielicznych grzecznie podziękuje :?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pn maja 18, 2009 5:46 pm

Gobei, z całym szacunkiem - "panowie" są nie na miejscu, podobnie jak "chłopaki". Przy "L5K 3 ED" pracuje przynajmniej jedna kobieta.

Oczywiście, zgadzam się z Tobą i nie zaprzeczam, że masz pełne, święte, boskie prawo nie kupować podręcznika, który przygotowujemy - z dowolnych powodów, również przez wzgląd na opóźnienia. Podobnie, sądzę - jak Kastor - że podawanie terminów jest zawsze niebezpieczne, bo "branża RPG" jest ekstremalnie niestabilna i podatna na rozmaite wahnięcia. Ale kiedy grzecznie milczę, zaraz zaczynają się pytania "na kiedy?", wobec których grzeczność wymaga się ustosunkować.

Poza tym pamiętaj, że te 19 miesięcy (a przynajmniej część z nich) zadziałała na naszą korzyść, bo gdyby podręcznik ukazał się w pierwszym zapowiadanym terminie, byłby zwykłą 3 edycją, a więc dziś byłby nieaktualny. Wszystko ma zatem jakieś jasne strony. :)

pozdrawiam serdecznie!
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn maja 18, 2009 6:37 pm

Majkosz pisze:
Poza tym pamiętaj, że te 19 miesięcy (a przynajmniej część z nich) zadziałała na naszą korzyść, bo gdyby podręcznik ukazał się w pierwszym zapowiadanym terminie, byłby zwykłą 3 edycją, a więc dziś byłby nieaktualny. Wszystko ma zatem jakieś jasne strony. :)

Przypomina mi się gadanie rodziców, za czasów mojej młodości. Nie kupuj takiego drogiego komputera, poczekaj kilkanaście miesięcy/lat kiedy będzie tańszy:)

Żeby Was w ten sposób 4 edycja L5K nie zastała:)
 
Marius Magnus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 3:05 pm

pn maja 18, 2009 11:59 pm

A mi się przypomina (do znalezienia zapewne w odmętach forum Wolf-Fanga [niech spoczywa w pokoju i dzięki mu za to, że wydał 4 Drogi i podstawki 7thSea; "edycję limitowaną" podstawki L5K już wybaczyłem]) pocieszanie przez Majkosza niedoszłych posiadaczy albumowego Znanego Wszechświata Crystalicum - premiera kolejny raz się opóźnia? Nawet dobrze, przynajmniej jeszcze bardziej dopracujemy podręcznik! I dopracowali, cholera jasna.

Mam jednak nadzieję, że podstawkę L5K (A dalsze plany? Ech, ileż to się naczekałem na Krzyż Ereba i Drogę Feniksa?) uda się jednak wydać, jej cena nie odstraszy mnie od zakupy, a zaistniała w międzyczasie zmiana zainteresowań nie sprawi, że zakupiwszy odstawię ją na półkę bez czytania (o graniu nie mówiąc).

Pozdrawiam serdecznie!

PS Wiem, że Wolf Fang to nie Imaginator, a Imaginator to nie Wolf Fang :)
 
Awatar użytkownika
sheol
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw paź 05, 2006 2:01 pm

wt maja 26, 2009 9:50 am

Tak Wolf Fang cos wydał.
Z imaginatorem taki pewny tego bym nie był:P
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

wt cze 09, 2009 10:11 am

Z moich wyliczeń wynika, że premiera zbliża się wielkimi krokami i już powinno być widać metę :wink: . W związku z tym chciałem zadać pytania dręczące zapewne wszystkich fanów Legendy. Czy są jakieś opóźnienia? Jeśli nie, to czy możemy się jakiejś przedsprzedaży spodziewać? Czy planujecie przesunięcie premiery z racji na natłok podręczników wychodzących w lipcu (Klanarchia, nWoD)? No i najważniejsze, czy prace zbliżają się ku końcowi?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt cze 09, 2009 11:23 am

Czcigodni,

Tak się właśnie już kilka dni zbierałem, żeby poinformować Was o naszych legendziarskich sprawach. Ale ponieważ to nie są wieści, które chcielibyście usłyszeć, coś nie miałem pary - więc dzięki, MorfiQ, żeś mnie zmobilizował.

Na Avangardę L5K z oczywistych powodów się nie ukaże. Dość, że Exalted będzie musiało konkurować z trzema innymi podręcznikami. A więc, na Murze Kaiu bez zmian.

A kiedy będzie "Legenda" w takim razie (tak, widzę metę)? Zapraszam na spotkanie na Avangardzie (w sobotę o 13.00, jeżeli mnie pamięć nie zwodzi), wszystko Wam opowiem, i jeszcze dykteryjkami ubarwię. :)

A potem oczywiście poinformuję Szanowych Na Avangardzie Nieobecnych za pośrednictwem zwykłych kanałów.

pozdrowienia!
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

wt cze 09, 2009 8:18 pm

Trochę szkoda, że przyjdzie nam poczekać na podręcznik choć decyzję rozumiem. Legenda nie ma żadnych szans w konkurencji z Klanarchią, nWoD'em, czy nawet z Exalted. Jednak z drugiej strony przesuwający się termin premiery również zniechęcił wiele osób, czego echa słychać nawet tutaj.

Ja pewnie cierpliwie poczekam, bo tyle się naczekałem, że miesiąc nie zrobi mi wielkiej różnicy. Co do samej Avangardy to zapewne nie uda mi się wyrwać, bo będę kopał w ziemi (wykopaliska), choć to się jeszcze okaże.

Nie będę się tutaj dopytywał, skoro wszystko ma być powiedziane na konwencie, choć kwestia przedsprzedaży niezwykle mnie interesuje :P
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

pt cze 12, 2009 1:12 am

Na poczatek oswiadczam, ze rozumiem ciezar procesu wydawniczego czegos tak "niesprzedawalnego" jak podrecznik do RPG.
W mojej branzy mamy opoznienienia rzedu 7-10 lat i jakos zyjemy ;)
A jednak szlag mnie jasny trafia gdy kazdego dnia przechodze kolo ksiegarni i widze L5K za szybka po angielsku.
I za kazym razem musze sie powstrzymac by go nie kupic.
Ech panowie (i Pani) czekamy i wierzymy.
 
Aureus

pt cze 12, 2009 7:10 am

Jak to mawiał Cartmen: Screw U guys...

Majkosz, wydajesz się być osobą bardzo wiarygodną, jednak polityka wydawnictwa dla mnie przekroczyła barierę dobrosmakową. Niedługo koniec sesji studenckiej - kupuję podręcznik do edycji pierwszej lub drugiej i na Imaginatora już czekać nie będę.

I, prawde mówiąc, bardzo żałuje. Na żadną grę nie czekam tak, jak na L5K 3e.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pt cze 12, 2009 10:59 am

Aureus, oczywiście odwodzić Cię od tego zamiaru nie będę. Tylko pozwolę sobie najpokorniej zasugerować, żebyś unikał drugiej edycji. Jest z wielu powodów nieudana. W moim przekonaniu kto chce bawić się w samuraja, powinien wybierać edycje nieparzyste. I wierzę gdzieś tam w głębi serca, że kiedy opublikujemy już naszą trójkę, być może i na niej spocznie Twoje łaskawe oko. ;)

Poruczniku, gratuluję silnej woli i zaciskam kciuki, żebyś jeszcze chwilę znosił tę mękę z dzielnością godną prawdziwego Lwa.

(I słówko odnośnie mojej "wiarygodności": jak zawsze przypominam, że jestem tylko redaktorem, nie mam wpływu na całość procesu wydawniczego i od lat wiem, jakie ten miewa opóźnienia. Wszystkie daty, które podaję, mają charakter cokolwiek mitologiczny. Chyba że napiszę Wam kiedyś "rzecz jest pewna". A zrobię to, kiedy odwiedzę drukarnię i zobaczę tam paczki zawierające nakład podręcznika. Kiedy to będzie? Zapraszam na Avangardę).

pozostaję w głębokim ukłonie!

A, byłbym zapomniał. Oczywiście, że l5k ma szanse w konkurencji z Klanarchią, nWoDem i Exalted. To jest dobra gra, a nie zapchajdziura, którą można wypuścić w czasie posuchy, bo inaczej nikt jej kijem nie tknie. Ale tak się złożyło, że Imaginator będzie już konkurował jedną grą z pozostałymi podręcznikami w tym czasie. Wystarczy tych atrakcji, z powodów w pierwszym rzędzie logistycznych, nie merytorycznych.

pozdrowienia!
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

sob cze 13, 2009 2:24 pm

Nie mówię, że Legenda to zapchajdziura. Mówię jedynie, że Klanarchia, nWoD i Exalted to systemy oczekiwane przez ogromne grono odbiorców dla których są priorytetem. Wystarczy porównać ruch jaki panuje w naszym dziale i stronach poświęconych l5k, a jaki panuje na forach i stronach konkurencyjnych systemów. Po prostu Legenda jest "niszowa" i uderza w pewien specyficzny typ odbiorców zainteresowanych kulturą dalekiego wschodu. Reszta natomiast zapewne sięgnie po nią z ciekawości, jednak by to zrobić musi mieć fundusze, a przy natłoku lipcowych podręczników może być z tym ciężko ;)

Może się na tym nie znam i gadam głupoty, ale tak to widzę.
 
Anonim_1

sob cze 13, 2009 2:46 pm

MorfiQ pisze:
Mówię jedynie, że Klanarchia, nWoD i Exalted to systemy oczekiwane przez ogromne grono odbiorców dla których są priorytetem. Wystarczy porównać ruch jaki panuje w naszym dziale i stronach poświęconych l5k, a jaki panuje na forach i stronach konkurencyjnych systemów.

Myślę, że promil potencjalnych klientów Copernicusa, ISY i Imaginatora, jaki wypowiada się na Polterze, czy Paradoksie nie ma szans być reprezentatywną grupą w kwestii żadnego z tych systemów. Siła i ilość ruchów fanowskich nie zawsze idzie w parze z dobrą sprzedażą (7th Sea, Kult, Earthdawn żyją, choć podręczników już dawno nie ma w sprzedaży).
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

sob cze 13, 2009 7:03 pm

Oczywiście, że masz rację Enc, ale jest to w zasadzie jedyne wymierne źródło informacji, chyba że jakaś szeroko zakrojona ankieta.

Nie myślcie, że jestem przeciwko sukcesowi L5K! Z całego serca życzę Imaginatorowi wielkiego sukcesu. Legenda jest naprawdę świetnym systemem, najlepszym z jakim się spotkałem, jednakże będąc realistą obawiam się, że może sobie nie poradzić z wcześniej wspomnianymi kolosami.
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

sob cze 13, 2009 8:24 pm

L5K ma tylko wtedy szanse przebicia jeśli wyjdzie podstawka, a następne dodatki będą wychodzić jakimś sensownym tempie. Jeśli Imaginatorowi do wydawania będzie podchodzić jak poprzedni wydawcy L5K to mimo, że jest to doskonały system to się nie przebije. To czy L5K może, czy nie konkurować z Klanarchią, nWoDem i Exalted to się okaże jak wyjdzie, ale na razie to mamy powrót do przeszłości i znów oddalającą się premierę :razz:

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

czw lip 02, 2009 12:09 am

No to Exalteda już mamy, Imaginator coś jednak wydał, nadzieje odżyły :wink:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości