Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

L5R 3ed PL

czw lis 05, 2009 9:00 pm

Angrif pisze:
Forum jest po to by wypowiadać je - po to zostało chyba stworzone prawda??

Generalnie tak. Aczkolwiek uważam, że w dobrym tonie jest pisać z sensem :) Hej, ja wiem że wyszła pyskówka, może niepotrzebna i pewnie nie jestem teraz najodpowiedniejszą osobą by powoływać się na dobry ton. Ale pisanie z sensem to jest to, co sprawia, że forum Poltka fajnie się czyta, nieprawdaż?

Angrif pisze:
Chyba w tym wypadku się ze mną zgodzisz?

Nie zgodzę się. Jeśli ktoś nie ma wyobraźni, ale nie brak mu rozsądku - to znaczy, że jest twardym pragmatykiem. Jeśli nie ma rozsądku, za to tryska wręcz wyobraźnią - to jest fantastą. Jesli ktoś nie ma ani jednego, ani drugiego jest głupcem. Hej, ja wiem na czym polega debilizm, ale posługuje się słowem debil jak kolokwializmem.

Angrif pisze:
Ja Tobie nie ubliżyłem a Ty mi tak.

Ponoć jeśli chce się wygrać dyskusję, to dobrze postawić się w roli ofiary.
Jak Ci ubliżyłem? Wyzwałem Cię od debili? Nie.
Napisałem, że się nie znasz - notkę wyżej przyznałeś to po raz czwarty. Zatem chyba nie o to masz pretensje.
Pewnie chodzi o to, ze wkładałem Ci w usta słowa, których dosłownie nie wypowiedziałeś (z tymi debilami). Pewnie tak. Ty mi też zresztą (że nieby sugeruję, że wszystkie rozumy żem zeżarł):) Nie mam o to żalu :) Jeśli Ty masz, to przepraszam.


OK z mojej strony EOT. Możecie po mnie jeździć :)
Ostatnio zmieniony czw lis 05, 2009 9:01 pm przez Drachu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

L5R 3ed PL

czw lis 05, 2009 9:25 pm

Panowie, koniec offtopu. Jak się pojawią następne pyskówki to temat zostanie zamknięty.
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

Re: L5R 3ed PL

czw lis 05, 2009 9:47 pm

Dobra MorfiQ, to wracając do tematu myślę, że Quendi powinien popełnić seppuku drewnianym mieczem i wszyscy malkontenci (tacy jak ja) będą uważać go z najlepszego z najlepszych. :razz:

pozdro
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

Re: L5R 3ed PL

czw lis 05, 2009 10:05 pm

A ja...

...chcę tutaj przystanąć. Tutaj na pustym polu ryżowym.
Chcę przystanąć i zdjąć stare kabuto z już łysiejącej głowy.
I chcę ukłonić się przed wami

Majkoszu i Qendi

Chcę wam podziękować za wasze trudy i za wasz pomysł wskrzeszenia Legendy. Za waszą inicjatywę i wasze trudności i za te chwile goryczy. Sądzę, że włożyliście zdrowy kawałek pracy w wydanie nowej edycji. Nie udało się. Takie jest niestety życie. Ale Legenda nie umarła. Istnieje dalej. W przyszłości się uda. I tak też będzie. Porażka to najlepszy nauczyciel. Nie jest ważne że się nie udało. Ważne jest, że ktoś w ogóle próbował. Że chciał. Rozumię tutaj zebranych i ich gorycz. Ale sądzę, że największą gorycz odczuwają ludzie Imaginatora. Ludzie, kórzy włożyli wiele pracy i teraz się okazało, że może na nic.

Exalted. Nie grałem w ten system nigdy. Ale znam wielu, którzy go uwielbiają, szczególnie system inicjatywy. Czy wydanie Exalted było błędem? Tak nie uważam. Każdy nowy system, który ukazuje się w Polsce to krok w dobrą stronę, to wzbogacenie o nowe światy i o nowych graczy. Więc chcę tutaj życzyć wiele sukcesów polskiej edycji Exalted.

Teraz...

teraz zakładam znowu te stare kabuto. I idę dalej. Majkoszu, Qendi spotkamy się znowu gdzieś na rozstaju dróg w Rokuganie. Spotkamy się i poględzimy i pośmiejemy się no i wypijemy miseczkę sake.

To jest pewne...
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 12:45 am

Majkosz czy wasze tłumaczenie jest własnością Quendiego czy tłumaczy. Pytam bo chce wiedzieć czy jakby jakieś inne wydawnictwo zdecydowało się wydać legendę to muszą zaczynać od nowa czy mogą bazować na waszej pracy?
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 9:42 am

Tłumaczenie należy w zasadzie do wydawnictwa i to ono decyduje co z nim zrobić.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

Re: L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 9:45 am

Kabuki Joe, bardzo Ci dziękuję i kłaniam się pięknie. Mam wiarę, że to jeszcze nie koniec.

Feniksie, jeżeli jakieś wydawnictwo rozważa publikację l5k, a Ty o tym usłyszysz, zasugeruj mu kontakt ze mną. Chętnie pomogę w rozmowach na temat tekstu tłumaczenia, oraz pozyskania praw do terminologii, które należą do kogoś jeszcze innego.

pozdrowienia serdeczne!
 
Awatar użytkownika
Angrif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt cze 10, 2008 12:24 pm

L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 10:28 am

Mam jedno pytanie. Czy jest możliwe wydanie i sprzedaż L5R 3ed PL w formacie PDF???
Taka sprzedaż odbywa się przecież także na zachodzie wiec może i u nas dałoby się coś takiego zrobić.
Odeszłyby koszta związane z drukowaniem i można by odzyskać część pieniędzy jakie - jak rozumiem - już zostały w ten projekt zainwestowane.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 11:14 am

Kabuki: +100.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

L5R 3ed PL

pt lis 06, 2009 12:00 pm

Założyłem temat dla osób popierających L5K 3ed PL w PDFie - Link.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości