Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

Larp Crystalicum By Fenran i Rege

wt cze 07, 2005 4:18 pm

Pierwszy w Polsce LARP w świecie Kryształowej Gry Fabularnej! Premiera gry już coraz bliżej, a już dzisiaj możesz wcielić się w rolę Lodowego Elfa, żeglarza z rasy krasnoludzkiej czy też kotowatego Astończyka!

W pełnym obłudy i niebezpieczeństw Mieście Masek, w domu, którego gospodarzem jest pan Nicolletto di Giribaldi ma miejsce niesamowita licytacja. Ten, kto zaoferuje najwięcej, uzyska jeden z przecudownych statków: zdobiony złotem i srebrem jacht Lodowych Elfów, szybką karawelę, która wróciła niedawno z odległych zakątków Znanego Wszechświata bądź uzbrojony po zęby galeon z działami z Nadmetalu. Skąd pan Nicolletto uzyskał te niezwykłe okręty? Dlaczego chce je sprzedać? Co sprawiło, że tego wieczoru w rezydencji pojawiła się najbardziej niesamowita grupa gości, przedstawicieli najważniejszych ras wszechświata – Lodowych Elfów, Smoczych Krasnoludów, przedstawicieli Kryształowego Imperium czy też pół ludzi – pół zwierząt z Federacji Astonii
Kto mógł przewidzieć, że taka licytacja stanie się tłem do zawiłej gry politycznej, pełnej intryg i niebezpieczeństw. Stąpaj ostrożnie, a być może wrócisz w niezmierzoną przestrzeń na nowym, wspaniałym okręcie. Popełnij fałszywy krok, a zostaniesz zniszczony w świecie, gdzie w polityce nie ma miejsca na błędy.


Dla graczy przygotowane jest 16 głównych ról oraz wiele pobocznych, przedstawicieli którejś z ras Znanego Wszechświata. Prócz wymienionych powyżej, wcielić się możesz w mieszkańca Dziewięciu Miast, Krasnoluda Księżycowego czy też przedstawiciela Pospolitych Elfów lub Gnomów.
Po raz pierwszy masz okazję trafić do pełnego tajemnic i magii Znanego Wszechświata. Nie przegap okazji!
LARP przygotowali Jakub "Rege" Reginia i Oskar "Fenran" Usarek


Informacja dla osób nieznających "Crystalicum" - przed LARPem odbędzie się prezentacja świata gry, która przybliży wszystkim chętnym tematykę. Nieznajomość świata oczywiście nie wyklucza nikogo z gry. Autorzy serdecznie zapraszają do gry!

Oficjalna strona Trójfikcji:
http://www.trojfikcje.xt.pl/
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr cze 08, 2005 12:33 pm

I jak? ktoś się wybiera? Podobno mają być jakieś fajne reklwizyty. Rege, Fenran, pochwalcie się. Może powtórzycię tego LARPa później na jakimś innym konwencie (Teleport, Imlal?)
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr cze 08, 2005 3:12 pm

Niezupełnie rekwizyty, raczej pomoce naukowe :). Wszystko zależy od okoliczności - ja bym to chętnie powtórzył na Teleporcie, ale nie wiadomo, czy będzie Rege i czy organizatorzy nas wpiszą w program.
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

sob cze 25, 2005 2:40 am

Póki co zainteresowanie LARPem na Trójfikcjach jest znakomite - mimo że larp odbędzie się w niedziele, już zgłosił się komplet graczy - teraz zostaje mieć nadzieję, że wszyscy się pojawią :).

Jako że wszyscy zainteresowani są teraz na terenie konwentu i nikt nie zagląda już na fora, to teraz mogę zdradzić, że drobnymi pomocami do LARPa będą: fajne karty postaci (ilustrowane), plakat reklamowy (full color, zrobił furorę :) ) oraz przede wszystkim arkusz a3 ze szkicami statków, o które gracze będą licytować (jeszcze nie widziałem ostatecznego arkusza - ale projekty zapowiadały się niezwykle smakowicie).
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

sob cze 25, 2005 8:07 pm

Bardzo nam miło, że z Larp cieszy się dużym zaineresowaniem.
Trzymamy kciuki, aby jutro wszystko się udało.

Serdeczności,

Gosia i Majkosz.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

pn cze 27, 2005 3:57 pm

I co? Jak poszło? Jak się LARP udał?

Napisz, Fenranie, bo my, którzyśmy z różnych powodów w nim udziału nie brali, umieramy z ciekawości.

pozdrawiamy!
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pn cze 27, 2005 4:12 pm

Z wielką radością mogę powiedzieć, że LARP wyszedł naprawdę znakomicie :).

Co prawda nie ja powinienem to oceniać, ale wydaje mi się, że graczom naprawdę się podobało - w ostatniej godzinie larpa były pewne dłużyzny, ale na szczęście nie zaważyły one na ogólnej opinii. Postacie okazały się grywalne i ciekawe - a same licytacje bardzo emocjonujące (zwłaszcza ostatnia licytacja, o uzbrojony od rufy po dziób galeon, gdzie biorący udział w larpie oferowali za ów okręt takie sumy, że sam się nie posiadałem ze zdumienia.

No i przede wszystkim dopisali gracze, którzy bardzo mocno zaangażowali się w grę (zwłaszcza postać gnoma, która przez cały larp ułożyła takie intrygi, że aż mi włos osiwiał :>). Pomiędzy licytacjami poszczególnych okrętów toczyły się rozmowy, wymieniano plotki prawdziwe i fałszywe, zawierało się układy, wymieniało pieniądze, odbywało pojedynki (a dwa razy nawet zwykłą bójkę na pięści), i przede wszystkim - świetnie się bawiono. Jako rekwizyt służyły pięknie wykonane szkice okrętów, które poszły "pod młotek" < sama ta grafika zachęcała do brania udziału w licytacji :).

Ostatecznie jacht Lodowych Elfów wrócił do prawowitych właścicieli, karawelę zakupił Pospolity Elf, zaś galeon - po wyjątkowo zaciekłej licytacji i gorączkowym liczeniu pieniędzy - w ręce Imperium Kryształowego (ale tylko dlatego, że druga strona w licytacji nie doliczyła się 100 kryształów i przez tą głupią pomyłkę przegrała :) ). Na koniec rozdałem upominki (kilka kart - dla zwycięzców licytacji, i karta "Sieć intryg" - specjalnie dla gnoma :) ), gracze opowiedzieli o tajemnicach swoich postaci i wszyscy zadowoleni udali się do domów :)

Pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Pazur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2005 10:43 pm

pn cze 27, 2005 11:12 pm

Ja miałem zaszczyt być jednym z graczy na owym LARPie: Ka-Dis, Astończyk, Kapitan.

Bawiłem się doskonale, o ile wiem, Fen zabronił mi podawać jakiekolwiek szczegóły na temat mojej postaci oraz innych więc będę mówił ogólnikowo.
Było ostro. Gdy tylko zaczęło się odliczanie sekund do rozpoczęcia każdy zacierał ręce i już miał w głowie plan jak dojść do swego celu. A Fenran i Rege znakomicie obmyślili sobie związki między postaciami graczy. Każdy mógł coś zaoferować drugiemu.
I tak jako postać, która miała sobie ze wszystkich kpić i narobić bałaganu sam zostałem w niego wciągnięty. Najpierw próba zabójstwa na mojej osobie w altance, potem tajne porachunki z gnomem, następnie pobicie (na pięści :D) nędznego lodowego elfa, który śmiał tknąć mej ukochanej Ka-Diski, a ostatecznie zaoferowanie mi posady przez owych Lodowych Elfów. Myśle, że bałagan był niezły bez mojego wkładu, a już napewno moje judzenie na Imperialistów i Elfów dawało skutek: Krasnoludy się zjednoczyły, Elfy całkowicie rozbiły, Ludzie, którzy wcześniej chcieli mnie zabić na współke ze mną zakupili Galeon... Oj działo się. Moja rywalizacja z 2 innych kapitanami również była zacięta. Chociaz wydawało mi się, że już na początku klęska w walce najlepszego kapitana okrętu jaki znał świat ze zwykłym dyplomatą, potem oszustwa pieniężne drugiego kapitana, a następnie zgnębienie na oczach wszystkich honoru owego Wielkiego Kapitana w walce w pojedynku powinny zagwarantować mi drogę do zwycięstwa o miano Największego Kapitana... Jednak mimo wszystko owy kontakty przyjacielskie oraz bliskość ras nie pozwoliły mi wygrać, a szkoda. Jednak i tak było wspaniale. Na żadnym LARPie w którym brałem udział, nie było takich emocji, nie można było się tak pośmiać (oczywiście klimatycznie) z gnoma i wraz z gnomem. Kfiatków było mnóstwo, ale one tylko dodawały uroku. Troche chaotycznie okazało się pod koniec, gdy w czasie pojedynku zabiłem jednego ze sług nędznego kapitana krasnoludzkiego, a ten nie dotrzymał umowy i nie wypłacił mi swych pięniedzy, a szkoda. Owy sługa teoretycznie powinien również posiadać dokumenty dotyczące Karaweli na której mi zależało, ale znowu pojawiły się kłótnie i niedomówienia i tak ja najwięcej na tym straciłem.
I znów piszę dość chaotycznie, ale naprawde do teraz trudno mi dojść do siebie po tym wszystkim. Chce się mówić/pisać o każdym szczególe niczego nie pomijając, ale nie sposób. Działo się tyle, że nawet teraz trudno mi jest połapać się. Zasada panująca na LARPie brzmiała: nie ufaj nikomu - było to jak przykazanie. Sam ja jedyny zostałem zauroczony przez swoją towarzyszke, zdradzony przez miłą imperialistyczną panią, która chciała mnie zbutować i okraść, oszukany przez krasnala, wkręcany przez elfke i wyśmiany przez gnoma.

Pytajcie o co chcecie a z chęcią Wam udziele na ten temat odpowiedzi.
Jakby co Fen, zapisuj mnie na kolejnego LARPa Crystalicum!

P.S Naprawdę nie ma lepszej reklamy niż owy LARP. Ja - przeciwnik Mangi i Kosmosu mam zamiar teraz kupić karcianke i podręcznik. ;)
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

ndz lip 03, 2005 8:31 pm

Dziękuje Pazurze,że spodobał Ci się nasz LARP. Niestety nie mogłem się na Trójfikcjach pojawić gdyż fizycznie nie byłem obecny na pomorzu.
Ale fajnie, pierwszy LARP,któryśmy wspólnie wymyślili, a takie pozytywne opinie!. Jeśli masz jakieś sugestie co do tego jak moglibyśmy poprawić formułę tego LARPa to bardzo zachęcam do napisanie tego. Może uda się nam na jakimś konwencie jeszcze raz go poprowadzić.

Chciałem jeszcze podziekować Fenranowi, który wziął na swoje barki poprowadzenie owego LARPa samemu i skombinował rysunki statków.Bardzo dobrze mi się z Tobą pracowało Fen i oby nasze drogi jeszcze się kiedyś skrzyżowały ;)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

ndz lip 03, 2005 9:09 pm

Zmieniłem tytuł, by był bardziej adekwatny. Fenran, jak poszło na Teleporcie?
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

pn lip 04, 2005 12:28 am

Znakomicie :). Statki poszły za podobną cene co na pierwszym larpie, co ciekawsze, zakupiły je te same osoby. Ale na Teleporcie gracze wymyślali znacznie bardziej dziwaczne i niesamowite intrygi :). W jednym momencie tak mnie gracze zakręcili, że musiałem dwóch chwilowo wyprowadzić, żeby wszystko mogło się odbyć jak należy. I tym razem opinie były jak najbardziej pozytywne.

PS. Sojusz Pospolite Elfy - Krasnoludy - Ludzie z Dziewięciu Miast był najciekawszym pomysłem jaki słyszałem. Nawet nie myśleliśmy, że coś takiego mogło wyniknąć :).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich graczy (z obu larpów :>).
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pn lip 04, 2005 12:04 pm

Bardzo mi się podobało, chociaż mam drobną sugestię - cel polityczny mojej postacji był narzucony tak jakby... takie ciekawe propozycje składało Kryształowe Imperium... A nawet Lodowe Elfy. A tak to nie zdążyłem nawet dobrze rozmówić się z panem La Parmą.

Pozdowienia dla uczestników "pojedynku" w ogrodzie - wesoło było... Niestety dumny kapitan, postrach siedmiu mgławic, spotkał skutkiem podłej zdrady i knowań swój koniec.

Aha, nie ubierajcie na LARP związany z wędrowaniem po Kosmosie czerwonej koszuli, to przynosi pecha :P

Ś.p. kapitan Jeronimo di Pazzio
 
Borth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 7:20 pm

LARP był super!

pn lip 04, 2005 10:58 pm

Naprawdę mi się podobał, tak genialnie przeprowadzony że ja wraz z drugim Smoczym Krasnoludem naprwdę wkręciliśmy się w świat Crystalicum. Pozdrawiam wszystkich uczestników zabawy a zwłaszcza sojusz i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę miał okazję zagrać w Crystalicum (w LARPa naturalnie, bo w karciankę to pewne)

P.S. prosiłbym o kontakt kapitana Astońskiego, pana Abdula, ponieważ jako jedyny chyba robił zdięcia graczy.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

wt lip 05, 2005 2:21 am

Gdy się z tym uporam, przynajmniej garść zdjęć, w tym i Panów Krasnoludów, trafi na Poltergeista ;)

Ew. podrzuć mi PW, to wyślę ci je nie poformatowane.
 
Awatar użytkownika
Pazur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 27, 2005 10:43 pm

ndz lip 17, 2005 4:08 pm

Natomiast na stronie TIRa mozna obejrzeć zdjęcia z LARPa Crystalicum z Trófikcji.
http://www.tir.yum.pl/module.php?op=gal ... &sort=date

Zdjęcia od 57 do 66
 
Awatar użytkownika
Mortis_Infernale
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 8:16 pm

czw sie 18, 2005 9:02 pm

LARP na Teleporcie byl po prostu genialny ! Wkrecilem sie jeszcze bardziej w Crystalicum (nie sadzilem ze to mozliwe :) ) i odkrylem w sobie talent do pozbywania sie kapitana Di Piazzo :razz: Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy wtedy grali , szczegolnie pokrzywdzonych przeze mnie :razz: Wasz ukochany byly Nicoletto Giribaldi ( wciaz zywy :razz: )
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

czw sie 18, 2005 9:21 pm

Widzę, że tandem twórców Fenran i Rege mają robienie LARPów Crystalicum w krwi. Żeby się tylko nie wypalili!
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

ndz sie 21, 2005 7:31 pm

W imieniu swoim i Rege dziękuję wszystkim za bardzo serdeczne pochwały. Serce nam rośnie, czytając takie posty.

Tymczasem już teraz mogę enigmatycznie powiedzieć, że w porozumieniu z Wolf Fangiem powstaje coś specjalnego i nowego na Imladris w Krakowie. Czekajcie cierpliwie na kolejne informacje :-)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz sie 21, 2005 10:07 pm

A na 3fikcje?

PS. Zabójczy sig :D
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr sie 31, 2005 11:38 pm

Silencer pisze:
PS. Zabójczy sig


A, dziękuje :)

Niestety Trójfikcje, jeśli chodzi o larpy Crystala, padły ofiarą mojego braku czasu i innych obowiązków. Ale nie martwcie się, bo już wkrótce w Gdyni wielkie wydarzenie, a wraz z nim - prawdopodobnie - LARP, który miał swoją premierę na Reanimation.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość