Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pt wrz 24, 2004 9:03 pm

Wojewoda pisze:
Nie wyglaszaj za wczesnie tego czego ze mna nie ustalales.

One-Ustaliliśmy że ZahCon ostatecznie odpada....
Two-Napisałem "raczej" nie znaczy na pewno...

Małe nie domówienie....cóż (poza) czasem tak bywa :wink:
 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

śr paź 27, 2004 4:30 pm

Mitu pisze:
Jakieś propozycje Ell? Jeśli masz na myśli jakiś inny konwent, gdzie będzie lepiej to zrobić?


Odświeżam nieco ten topic, bo z tego co się orientuję to LARPA nie było ni na Kłakonie ni na Imladrisie. Nie wiem czy pojawi się na siakimś inszym konie do tego czasu ale proponuję by pomyśleć nad organizacją na R-konie 2005 (18-20.III).
Why? Bikoz, w Rzeszowie jest spora grupa ludzi związanych (w tym i ja) z kulturą celtycką a jeszcze bardziej z tańcami celtyckimi a ja jako jeden z organizatorów konwentu zostałem zapytany o możliwość zorganizowania 'biesiady celtyckiej' (tak jak dzikopolowcy), teraz natomiast przeczytałem ów temat LARPA (zaznaczam, że PC dopiero zamówiłem i będę stawiał pierwsze kroki w tym systemie), no i tak sobie pomyślałem, co by nie połączyć tych dwóch rzeczy, czyli LARPA oraz tańców celtyckich.

Co wy na to? Jeśli pomysł zyska zainteresowanie wtedy zacznę się na poważnie zajmować organizacją czegoś takiego.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr paź 27, 2004 6:31 pm

Levir pisze:
nie było ni na Kłakonie

Levir taka mała uwaga: Kłakonu 2004 jeszcze nie było(piszę ten post 27.10.2004) :?

Levir pisze:
Why? Bikoz, w Rzeszowie jest spora grupa ludzi związanych (w tym i ja) z kulturą celtycką

W to nie wątpię i chętnie podejmę się organizacji jakiejś sesyjki na
R-Kon jeśli na nim będę.

Levir pisze:
o możliwość zorganizowania 'biesiady celtyckiej' (tak jak dzikopolowcy), teraz natomiast przeczytałem ów temat LARPA (zaznaczam, że PC dopiero zamówiłem i będę stawiał pierwsze kroki w tym systemie), no i tak sobie pomyślałem, co by nie połączyć tych dwóch rzeczy, czyli LARPA oraz tańców celtyckich.

Nie powiem pomysł nie przeciętny... ale na razie to chyba trochę.... w zasadzie sam nie wiem, dzikopolowcy(o czym miałem się okazje przekonać) nie robią tego od wczoraj. Precyzując myśl: Znalazłbyś takie miejsce gdzie można by to było zrobić?
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

czw paź 28, 2004 9:17 am

Biesiada pozaczasowa. Jak dla mnie brzmi to extra. Levir, poczytaj podręcznik (zapewne właśnie do Ciebie dociera) i daj znać, czy klimat Ci odpowiada. W razie czego służymy wszelką pomocą na poziomie doradczym i organizacyjnym.

Co się zaś tyczy LARPa w Wawie, to termin oficjalnej takiej (organizowanej przez Menhir) imprezy został wstępnie ustalony na 1-3 maja z możliwością przesunięcią. :-)
 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

czw paź 28, 2004 10:35 am

Mitu pisze:
Levir taka mała uwaga: Kłakonu 2004 jeszcze nie było(piszę ten post 27.10.2004) :?


Ups, mea culpa, miało pisać 'ZaHcon', a tu jakiś chochlik zmienił na Kłakon :/

Mitu pisze:
W to nie wątpię i chętnie podejmę się organizacji jakiejś sesyjki na
R-Kon jeśli na nim będę.


No ja mam nadzieję, że ludzi związanych z PC będzie jak najwięcej.

Mitu pisze:
Nie powiem pomysł nie przeciętny... ale na razie to chyba trochę.... w zasadzie sam nie wiem, dzikopolowcy(o czym miałem się okazje przekonać) nie robią tego od wczoraj. Precyzując myśl: Znalazłbyś takie miejsce gdzie można by to było zrobić?


No więc pewne doświadczenie w tym mam, bo organizowałem na poprzednim Rkonie właśnie biesiadę dzikopolową więc wiem na czym stoję.

Co do miejsca. Widzę trzy możliwości (z czego jedna jest z gatunku 'marzenia ściętej głowy')

1. Knajpa. Kłopot polega na tym iż jeśli by to miałabyć koniecznie knajpa w klimatach irlandzkich to w Rz-wie jest tylko jeden Irish Pub, który ma tę wielką wadę, że nie ma tam miejsca na hulanki i swawole, żadnej sceny ni nic w tym stylu :(. Natomiast jeśli gros ewentulanych uczestników stwierdzi iż 'nam wystrój nie przeszkadza' to wtedy pole manewru się rozszerza.

2. Konwent. LARP na konwencie to oczywiście standard, ale co z ewentualną biesiadą? Otóż, jeśli udałoby mi się wynegocjować salę gimnastyczną to wtedy możnaby tam całość zrobić. Ma to tę oczywistą zaletę iż będzie mnóstwo miejsca i do tego można by przeprowadzić nie tylko tańce ale również wszelkie możliwie do zrealizowania gry i zabawy celtyckie.

3. 'Pod gwiazdami'. Choć wydaje mi się, że byłoby to najatrakcyjniejsze rozwiązanie by pobawić się na świeżym powietrzu to byłoby to najtrudniejsze w realizacji (jakkolwiek nie ma rzeczy niemożliwych).

Ellentir pisze:
Biesiada pozaczasowa. Jak dla mnie brzmi to extra. Levir, poczytaj podręcznik (zapewne właśnie do Ciebie dociera) i daj znać, czy klimat Ci odpowiada. W razie czego służymy wszelką pomocą na poziomie doradczym i organizacyjnym.


Się już doczekać nie mogę kiedy dotrze ;). A mi odpowiada każdy celtycki klimat, o to można być spokojnym. Jeśli natomiast 'biesiada' wejdzie w fazę organizowania to chętnie skorzystam z pomocy zarówno na poziomie doradczym jak i organizacyjnym.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw paź 28, 2004 8:18 pm

Moi drodzy! Larp na Kłakonie odbędzie się. W ten weekend scenariusz powinien być już ostatecznie wykosmetykowany :)
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

pt paź 29, 2004 12:24 am

Nieco OT: Wojewoda, jeżeli LARP się odbędzie i chcecie, żeby nosił jakieś znamiona oficjalności, to warto byłoby o tym znać organizatorom, szczególnie, że w piątek składamy program. Czekam na ewentualnego maila w tej sprawie.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr lis 03, 2004 8:13 pm

Ellentir pisze:
to warto byłoby o tym znać organizatorom, szczególnie, że w piątek składamy program

Wszystko będzie gotowe na czas
Wojewoda pisze:
Moi drodzy! Larp na Kłakonie odbędzie się

Tak to już pewne na 100%
 
Awatar użytkownika
Ellentir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 11:57 pm

pt lis 05, 2004 1:04 am

Wytłumasz mi frazę: "Wszystko będzie gotowe na czas" w odniesieniu do faktu, że program został złożony tydzień temu...
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pt lis 05, 2004 4:50 pm

Ellentir pisze:
że program został złożony tydzień temu...

ekhem..... gotowe na dziś......znaczy
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt lis 05, 2004 9:26 pm

Ellentir pisze:
szczególnie, że w piątek składamy program


Ekhm, my myslelismy ze ta wypowiedz odnosi sie do nastepnego piatku. Jesli tak, to prawdopodobnie larp dbedzie sie na falkonie dopiero :cry:
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pt lis 05, 2004 9:52 pm

Lipa na całej linii........ale może go zrobić jako larpa nie oficjalnego? Co ty na to Wojewodo?
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt lis 05, 2004 9:57 pm

Wiesz Mitu, chodzilo o to zeby on wlasnie byl oficjalnie... Coz mozemy go zorganizowac, osobno, nie na zadnym konwencie, ale... pozyjemy, zobaczymy.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

pt lis 05, 2004 10:15 pm

Jednak niech wszyscy wiedzą że Larp jest gotowy i jest u mnie na kompie... co prawda od bardzo nie dawna....ale jest...jestem wciąż(jeśli już nie oficjalnie) za wersją nie oficjalną.
Inaczej, zobaczymy ile chętnych będzie na tego Larpa i wtedy zadecydujemy.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

sob lis 20, 2004 12:05 pm

Ostatecznie Larp odbył się na kłakonie ale (co muszę przyznać) wyszedł mi słabo, mimo wielkiego zaangarzowania wszystkich tych którzy na nim byli i wszystkim im tutaj dziękuje(zarówno za fajne stroje, które przekonywały mnie że jest to jednak larp i za wspaniałą gre). Obiecuje zrobić jeszcze jeden larp na kłakon i będzie on naprawdę lepszy, lepszy, lepszy.

Ps. Wojewoda tobie szczególne podzękowania za najlepszą i najdłuszą grę :razz:
Ps.2 Azi miałaś najlepszy strój (poza rzecz jasna moim :wink: )
 
Awatar użytkownika
Azirafael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:44 am

sob lis 20, 2004 3:11 pm

Larp - mimo iż krótki - podobał mi się niesamowicie; min. dlatego że po raz pierwszy od dawien dawna grałam "schwarz carakterem". Szkoda że z przyczyn naturalnych - do odstrzału wyzaczyła mnie cała rada żyjących jeszcze druidów - zmarło mi się. ;)
Nie łam się Mitu - następny larpowe wydanie Poza Czasem będzie dużo lepsze; co nas nie zabija tylko nas wzmacnia ;) Może z Wojewoda na CoolKon dotrzecie i tam poprowadzicie :lol:
A co do stroju - to przez przypadek. Makijaż był od popołudnia, kiedy mnie kumpela wymalowała :P
 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

czw sty 20, 2005 5:34 pm

Mam pytanie techniczne. Czy ktokolwiek z was tu piszących ma w planach wybranie się na R-kon celem zrealizowania LARP-a, który byłby integralną częścią biesiady celtyckiej???

Nie będę ukrywał, że liczę na Wojewodę i Mitu :papieros:
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

ndz sty 23, 2005 9:05 pm

Na R-kon zamierzam się wybrać, dlatego bardzo chetnie sie zabiore za zorganizowanie biesiady, skontaktujemy sie na privie.
 
Awatar użytkownika
Levir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 128
Rejestracja: sob sty 03, 2004 4:46 pm

wt sty 25, 2005 3:28 pm

Great! Skontaktuję się z tobą w przyszłym tygodniu, jak już będę po sesji i się weźmiemy za robotę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość