Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

LARP w klimacie L5K

sob kwie 26, 2008 6:12 pm

Kon'nichiwa

Czy znacie jakieś Larpy w klimacie L5K? Jeśli tak to fajnie byłoby zebrać je w jednym miejscu, coby każdy Rokugańczyk mógł zabłysnąć w świecie. Ja osobiście natknąłem się na Masuri 2007. Wiecie może czy jest planowana kolejna edycja? A może sami organizujecie Lapry?

Natomiast jeśli jest jakiś taki Larp to zawsze można by zebrać szanowne zadki wypowiadających się na tym jakże interesującym subforum i silną ekipą ruszyć w świat po chwałę i piękne gejsze... znaczy się... miałem na myśli honorową śmierć :P
 
Awatar użytkownika
czaki
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 07, 2006 6:16 pm

sob kwie 26, 2008 8:31 pm

zapraszam na www.noctem.pl tam powstał właśnie dział planowanego przez Grupę Larpową Noctem cyklicznego larpa legendowego. Zapraszamy.
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

sob kwie 26, 2008 8:53 pm

Super sprawa z tym Larpem. Zarejestrowałem się, zadałem pytania :)

Czy polterowicze wybraliby się na coś takiego? Wydaje się to być ciekawym pomysłem wartym rozważenia.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

larp

sob kwie 26, 2008 9:30 pm

Konbanwa.

Nie jestem niestety larpowiczem, gry terenowe :wink: nie wpadają mi do gustu. Ale u naszej konkurencji w Wrotach Wyobraźni Akszik jest aktywna na larpach. Jak kogoś interesuje to może ze strony Polter-L5K-Linki tam skoczyć.

Oyasumi
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

pn kwie 28, 2008 8:06 am

Coś mały odzew u forumowiczów widzę :P. Na prawdę nikt nie chce jechać? Normalnie zawiodłem się na was (żarcik).

EDIT: Znacie jakiś ciekawy (i tani :P) sposób zrobienia kimona?
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

pn kwie 28, 2008 11:42 pm

A musi być legalny? :razz:
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

wt kwie 29, 2008 12:02 pm

:P jeśli podasz na forum to raczej tak, ale wiesz :D w profilu jest moje gg ;)
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

LARP Dzień Kwitnącej Wiśni 16.05.2009

pt sty 02, 2009 5:53 pm

Przecięcie trzech najważniejszych dróg Cesarstwa, pełen splendoru zamek księcia klanu Skorpiona. Obecnie nie ma w domu ani Władcy Tajemnic, ani jego pięknej żony. Dzięki temu ktoś o mniejszej chwale może zadbać o swoje interesy. Ktoś taki jak Ty.
Niektórzy będą musieli zadbać o jakąkolwiek chwałę – na ten dzień zapowiedziano poprawę sprawdzianów z ubiegłorocznego gempukku.


Gra
LARP jest jedną z wielu atrakcji Dnia Kwitnącej Wiśni, festiwalu japońskiego. Znaczący kawałek budżetu imprezy zostanie przeznaczony na dekoracje LARPa. Dlatego zapowiadając „splendor” naprawdę mam go na myśli!

Miejsce: Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych Zamiejscowy Wydział Informatyki, Aleja Legionów 2, 41-902 Bytom
Czas: 16 maja 2009, sobota, sam LARP popołudniu
Wejście: darmowe, ale pamiętaj o koszach związanych ze strojem
Grupa dyskusyjna gry: Przyłączyłbyś się?

Wymagania
1. Tym razem: starannie wykonany strój; kasta samurajska koniecznie mon klanu na plecach, frędzle przytroczone do pasa oznaczają poziom chwały
2. Tym razem: znajomość pierwszego rozdziału podręcznika podstawowego
3. Tym razem: zgłoszenie wcześniej postaci; na razie można zaproponować swoje, a od lutego role będą rozdawane
4. Jak zawsze u mnie: dystans do siebie + poczucie humoru: to jak grasz i jak się bawisz jako swoja postać jest nawet ważniejsze niż Twoje zadanie
5. Jak zawsze u mnie: opłacasz sobie ubezpieczenie we własnym zakresie, na terenie imprezy ponosisz pełną odpowiedzialność za swoje postępowanie
6. Jak zawsze u mnie: musisz przestrzegać reguł LARPa, ale (!) teraz i przez cały styczeń możesz nad nimi ze mną dyskutować
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

:)

pt sty 02, 2009 10:25 pm

Konbanwa.

Akaszik, witam na forach Poltera.

Dzięki za nowinkę, jak chcesz to możesz dodać ją do naszych news
(i dostać za to punkty :) ).

Oyasumi
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

pt sty 02, 2009 10:44 pm

Dziękuję za przywitanie. Czy punkty są wymienialne na talony na paliwo? A tak poważnie: to jak się zabrać ze newsa? Gdzie kliknąć, aby dodać + jakie są zasady redagowania? :help:

*

Dodatek do poprzedniego posta - zamówiona przez ludzi zainteresowanych grą lista inspirujących utworów.

Perełki – MG poleca:
Film: Hero – jak można knuć, kombinować i robić to elegancko oraz jak z klasą przegrać
Aniem: Yotsuya Kaidan (A przy okazji można też pozostałe anime z cyklu Ayakashi: Tenshu Monogatari i Bake Neko)
Książka + film: Wyznania gejszy
Anime: Kenshin OAV (nie TV!)
Shogun (Clavell)
Instruktażowo:
Film: Cesarzowa – obowiązkowy dla służby i samurajów przed gempukku, zwróć uwagę na zachowanie służby
Film: Ostatni samuraj – zwróć uwagę na obyczaje
Dobre, ale NIE na tego LARPa:
Książka: Tajemna historia pana Musashiego (Jun'ichirō Tanizaki) – powieść o mrocznej seksualności, nie dla dzieci i nie dla każdego dorosłego
Manga: Miecz Nieśmiertelnego – pięknie narysowane, ale na grze takiej wyrzynki o już dawno zapomniane krzywdy nie będzie
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

sob sty 03, 2009 10:49 am

Hi Akaszik.

Zobacz po prawej stronie pod twoim awatarem. Tam musisz wybrać Wyślij wieść. Potem otwiera się okienko na napisanie wieści/newsa.

Skocz na stronę główną Poltera i przesuń się na sam dół. Tam jest mapa serwisu. Wybierz Informacje o serwisie.
W punktach menu jest podpunkt pomoc. Tutaj możesz wybrać poradniki.
I już możesz przeczytać poradnik Jak dodawać wieści.

Tutaj jest skrót.

Za punkty możesz wybrać nagrody, zobacz pod tym linkiem. Są książki, komiksy, filmy i gry.

:)
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

sob lut 28, 2009 9:31 pm

Jutro, tj 1 marca rusza strona festiwalu Dzień Kwitnącej Wiśni. Natomiast sam LARP ma już swoją witrynę http://larp.l5k.prv.pl/. Zapraszam w odwiedziny oraz do gry! :)
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

sob lut 28, 2009 11:09 pm

Głupi Polter (:P) mi nie pokazał, że są nowe posty... dopiero teraz tu trafiłem. Nie wiem czy uda mi się wyłuskać pieniążki na strój, ale impreza zapowiada się wielce obiecująco :)
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

ndz mar 01, 2009 12:21 pm

MorfiQ pisze:
wyłuskać pieniążki na strój

To ile czasu jeszcze pozostało (75 dni) działa na Twoją korzyść. Możesz się rozejrzeć po rodzinie i znajomych za całym kompletem. Od dziewczyny pożyczyć satynowy szlafrok, od mamy pasujący, długi szalik na obi, maskę niech zrobi Ci znajomy plastyk, a japonek poszukaj na dnie szafy. :mrgreen:

IMO MorfiQ martwić to się musisz ceną przejazdów. PKP w jedną stronę 43zł normalny, 27,09zł ulgowy (Zgierz do Katowice), plus tramwaj lub autobus do Bytomia. :shock:
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

pn mar 02, 2009 11:43 am

Jeśli przejazd to autem, wyniesie mnie niewiele więcej :P
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

ndz maja 17, 2009 4:16 pm

Kiedy można spodziewać się relacji z larpa?


Niestety nie wyrobiłem się finansowo, żeby pojechać, a chciałbym zobaczyć jak się bawiliście. Swoją drogą to czy planujesz podobne przedsięwzięcie w przyszłości?
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

pn maja 18, 2009 10:30 pm

@ MorfiQ
Jest już fotorelacja: http://l5k.polter.pl/Larp-Kyuden-Bayushi-Bytom-16-Maja-09-g3501.

Natomiast co dokładnie się działo na razie nie poczytasz. Człowiek z krakowskiej Larpowni zaszczycił mnie propozycją powtórzenia gry w Nowej Hucie. Zgodziłam się i na razie nie będę w żadnym serwisie publikować relacji ani treści.

Jeżeli na pewno nie zamierzasz ruszać się do Małopolski na grę, mogę Ci wysłać via e-mail scenariusz sobotniej gry 8)
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

pt maja 29, 2009 10:08 pm

http://www.flickr.com/photos/25309235@N ... 3738/show/

Larp z tegorocznego Pyrkonu - dla mnie był idealny :)

Czekam na więcej "tworów" Alfar ^^
 
Awatar użytkownika
Akaszik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pt sty 02, 2009 5:41 pm

pt maja 29, 2009 11:40 pm

Śliczne zdjęcia i jestem pod wrażeniem zaangażowania graczy (i tego, że się chciało zrobić stroje, i że z miecza może być muzyczny instrument) :)
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

sob maja 30, 2009 12:22 am

Nic mi nie mów o strojach... Biegałem w granatowym szlafroku z naklejonymi taśmą dwustronną monami Kuni... O dziwo - nikt nie narzekał - a mi niekrzesanego łowcę czarownic grało się super.

Co do monów -świetna sprawa - wystarczy druknąć po dwa dla każdego gracza i i orientowanie się w towarzystwie rośnie na łeb na szyję :0 (oczywiście to "półśrodek" - ale bardzo przydatny :)

Przed larpem odbyła się prezentacja prezentująca L5K - ja nie odwiedziłem się zbyt dużo... - ale dla "nowych" była jak znalazł. Brakowało jedynie porządnej prezentacji by podeprzeć się Steve'm Argylem :P
 
Awatar użytkownika
Ćma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 8:45 pm

sob maja 30, 2009 12:37 pm

Nurgling pisze:
Biegałem w granatowym szlafroku z naklejonymi taśmą dwustronną monami Kuni... O dziwo - nikt nie narzekał [...]
Może dlatego, że tam niemal wszyscy biegali w szlafrokach? Twój był po prostu bardziej frottowy =P

Fajne pomysły z LARPów Legendy, które zdołałam podpatrzyć - pomysł oznaczania chwały chwostami oraz oznaczenie monami. Tylko w obu przypadkach przygotowanie oznaczeń spada na MG, inaczej każdy ma inne i wciąż nie jest to przejrzyste.
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

sob maja 30, 2009 12:54 pm

przynajmniej było mi ciepło :) oznaczenie statusu też by się przydało..
 
Awatar użytkownika
Ćma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 8:45 pm

sob maja 30, 2009 2:17 pm

Z cyklu "przemyślenia wolne". Od dłuższego czasu przymierzam się do organizacji LARPa Legendy, ale wydaje mi się, że problemów jest sporo. Podpatrzyłam już kilka rozwiązań u Alfar i Akaszik, ale wciąż nurtuje mnie jedno.

Największą chyba trudność robi ujednolicenie wizji. W sumie nie byłoby problemu, gdyby nie to, że jeśli mam na myśli LARPa Legendy, marzy mi się intryga w stylu skorpiońskim bądź żurawim, czyli wykorzystująca niuanse świata, z bardzo rozwiniętym kombinowaniem. Trudno wykorzystywać niuanse świata, jeśli każdy gracz jest z "innej szkoły Legendy", a tak to zwykle na LARPach bywa.

O każdej "wizji" Legendy można napisać książkę, więc wprowadzenia na temat świata w ten czy inny sposób odpadają. Omijać wątków dotyczących honoru, etykiety i wiary nie chcę, bo są dla mnie solą L5K. W sumie problem można rozciągnąć również na temat "prowadzenie na konwentach", tudzież "prowadzenie Legendy innej drużynie". Co sądzicie?
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

sob maja 30, 2009 2:39 pm

IMO masz racje - dlatego warto rozwijać forum - dyskutować, polecać sobie książki i firmy. Do tego - warto by gracze czytali drogi - nie jest ich dużo - są bardzo ładnie napisane. Wydaje mi się że nie ma innego rozwiązania... Niedługo idę do kumpla na jego "wizję" l5k... trochę boję się co zastanę...
 
Awatar użytkownika
Ćma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 8:45 pm

Re: LARP w klimacie L5K

czw sie 13, 2009 10:15 pm

Polcon 2009, dokładny termin wydarzenia zostanie poznany niebawem... ale szpiedzy szepczą, że prawie na pewno się odbędzie.

Zamknięte przed gośćmi dniem, w pełni żyjące jedynie nocą - Miasto Otwartej Dłoni to najbardziej zepsute miejsce w Cesarstwie. Wszystko, co zakazane honorowemu samurajowi, tu jest dozwolone: jak hazard, pijaństwo i rozwiązłość, a nawet palenie opium. Odwiedzający miasto goście ukrywają się za maskami, by nie stracić twarzy... Wszystko to pod okiem gościnnego Klanu Skorpiona.
Są też jednak goście, którzy mają tu do załatwienia ważniejsze sprawy. Ci udają się prosto do zajazdu Tonącej Żaby, gdzie uzyskują swoisty azyl...


Zapraszam serdecznie wszystkich fanów Legendy na LARPa, który już prawie-na pewno odbędzie się na Polconie 2009. Organizatorzy postarają się zapewnić intensywną rozgrywkę, ciekawe postacie oraz trudną intrygę. Sercem gry są jednak gracze.

Dlatego wszystkich chętnych do gry zapraszamy do zapisywania się już teraz, zanim jeszcze ujawnimy nikłe (ze względu na kształt rozgrywki) informacje o postaciach.
Ostatnio zmieniony sob sie 15, 2009 11:49 pm przez Ćma, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

Re: LARP w klimacie L5K

czw sie 13, 2009 10:40 pm

Najlepszy system dla Larpów - do tej pory wzdycham do ślicznej geishy z Pyrkonu...
Ja już się zapisałem.
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

LARP w klimacie L5K

pt sie 14, 2009 12:56 pm

A jakaś pomoc w organizacji strojów itp. by się znalazła? Bo udział mógłbym wziąć, ale fatałaszków żadnych sobie raczej nie skołuję :)
 
Awatar użytkownika
Ćma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 8:45 pm

Re: LARP w klimacie L5K

pt sie 14, 2009 7:06 pm

Jakby coś, organizatorzy posiadają w odwodzie dwa szlafroki: jeden czarny z różowymi wykończeniami, drugi czarno-czerwony o rozmiarze 52 ^^'
Co do masek, planujemy brakujące zdobyć i rozdysponować, stąd pytanie w ankiecie.

Generalnie umowa jest jak zawsze - szlafrok wystarczy, a jeśli go nie będzie, to wszyscy to jakoś przeżyją...
 
Awatar użytkownika
Ćma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 8:45 pm

Re: LARP w klimacie L5K

sob sie 15, 2009 11:49 pm

Tajemnice są jak znamiona...
LARP odbędzie się 29 dnia miesiąca Bayushi, o godzinie Shiby.

Czyli w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 17.00

Zapraszam serdecznie, zdecydowanych na wyjazd na Polcon i tych jeszcze nie do końca, znających Legendę... i nie.
Bushi? Dyplomata? Gejsza? Heimin?

ZAPISY: http://webankieta.pl/ankiety/w1hptxka1vc4

Edit: Ruszył blog z aktualnościami: http://aitate.blogspot.com/
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

LARP w klimacie L5K

ndz sie 30, 2009 6:45 pm

Przybyłem jako ostatni bez żadnego przygotowania, a i tak świetnie się bawiłem. Dużo ludzi słabo obeznanych z systemem próbowało swoich sił, miejmy więc nadzieję, że po tym LARPie zainteresują się głębiej tematyką i na dłużej zagoszczą w świecie Legendy Pięciu Kręgów. Przed prowadzącymi stało niełatwe zadanie, chwała im za to, że się go podjęli. Dzięki wszystkim zaangażowanym w tegoż LARPa, do następnego :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości