Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

pn lut 07, 2011 12:38 am

Witam!

W imieniu Marka "Fatala" Gluzińskiego pragnę wszystkich forumowiczów zaprosić na turniej Legacy jedyny w swoim rodzaju!


Obrazek

Oto nadeszła Nowa Fala Mobilizacji, zapraszam na pierwszy Event Legacy skierowany do nowych graczy. Nie masz decku ? Jesteś nie ograny i nie znasz formatu ? Tutaj wszystko to nie stanowi problemu. Nauczysz się formatu, a decków masz do wyboru. Jest to pierwsza taka inicjatywa skupiająca się na osobach dopiero zaczynających lub dopiero myślących o tym formacie.


Garść informacji:

Data: 12.02.11 (Sobota)
Godz: 10.30 start zapisów, 11.00 start turnieju
Miejsce: Paradox Cafe (dojazd), Warszawa
Wpisowe: Tylko 10 zł !!!
Nagrody: 100% wpisowego podział według regulaminu - zależne od frekwencji.
Proxy: 16 main + side
Rozgrywka: Swiss / Swiss + Top - zależy od frekwencji zasady w regulaminie.

Nie przegap okazji spróbowania tego formatu za tak niewielką cenę !

Od siebie dodam, że Legacy Mobilizacja to wyjątkowy event, z masą fantastycznych osób! Można się wiele nauczyć i popykać w magica w miłej atmosferze. Do tego wszystkiego mamy fantastyczny lokal (grzane winko i świetne panini w rozmaitych rodzajach - polecam z pesto i mozzarellą) :spoko:

I jeszcze jedna ważna sprawa - na miejscu można będzie pożyczyć niemal każdy deck w formacie - trzeba tylko odpowiednio wcześniej dać znaka. Można oczywiście potradować (na nasze turnieje często wpada Gooz ze pełnymi klaserami z masą sytów!). To też jedyna w swoim rodzaju okazja, by niestresowo poznać ten rewelacyjny format!

Będę starał starał odpowiadać na wszelkie pytanie i wątpliwości w tym temacie, albo na PW.

Przybywajcie zatem nie zważając na odległość. Od frekwencji zależeć będzie przyszłość podobnych inicjatyw! :spoko:

Reasumując - Nie może Ciebie zabraknąć!

Pozdrawiamy!

Kuba "Gizmo" Nieścierow, oraz TO - Marek "Fatal" Gluziński
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

wt lut 08, 2011 5:01 pm

Gizmoo pisze:
Reasumując - Nie może Ciebie zabraknąć!

Prawie mnie przekonałeś ale bariera 500km jest jak narazie nie do przebicia.

Bardzo ładnie i zachęcająco zrobiona reklama szczególnie wzmianka o panini chociaż miałem nadzieję że chodzi o "grzane wino i fajne panie" :mrgreen:

EDIT:
Hmm gracie w moje urodzinki to może zrobię sobię preznt i przyjadę.......
Ale widząc reprezentowany poziom (pasek,antek) nie bardzo mi się chce grać już tasowaniem mnie zajadą :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt lut 08, 2011 5:04 pm przez avatar86, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

wt lut 08, 2011 7:36 pm

avatar86 pisze:
Prawie mnie przekonałeś ale bariera 500km jest jak narazie nie do przebicia.


Z racji braku możliwości rozwiązania problemu dziur w nawierzchni dróg krajowych, jesteśmy pierwszym narodem który zainwestował w badania nad teleportacją. :wink:

avatar86 pisze:
"grzane wino i fajne panie" :mrgreen:


To jeszcze lepiej brzmiało by: "Fajne wino i nagrzane panie" :wink: Tego drugiego zagwarantować niestety nie mogę... No chyba, że sprzedamy FOW-y.


avatar86 pisze:
Hmm gracie w moje urodzinki to może zrobię sobię preznt i przyjadę.....


Zapraszam!


avatar86 pisze:
Ale widząc reprezentowany poziom (pasek,antek) nie bardzo mi się chce grać już tasowaniem mnie zajadą :mrgreen:


Po pierwsze: Będzie okazja się czegoś nauczyć - Również zgłębić arkana tasowania.

Po drugie: Z wymiataczy będzie niestety tylko Pasek. Struz i Antek mają niestety inne plany. A że Pasek potrafi zniszczyć przeciwnika nawet talią na glonojadach to inna sprawa. Niemniej - każda porażka czegoś uczy.

Po Trzecie: Będzie okazja do potradeowania. :spoko:

Po czwarte: Na miejscu będzie można pożyczyć niemal każdą talię w typie. Trzeba tylko dać wcześniej znaka, by Fatal lub Antek przygotowali wcześniej deck - Maksymalnie do czwartku wieczór, bo Antek wyjeżdża do Poznania.
 
Awatar użytkownika
Ezio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 7:46 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

wt lut 08, 2011 9:56 pm

Ja się na to piszę. Wpadnę wraz z kumplem :) Tylko jakbyś mógł podesłać mi na pw swój nr gg bo chciałbym jedną rzecz obgadać :wink:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

wt lut 08, 2011 11:46 pm

Nie używam GG, ale śmiało możesz pisać na PW, lub na maila:

[email protected]
 
Awatar użytkownika
Ezio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 7:46 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

śr lut 09, 2011 10:19 pm

Aha ok. To wysłałem do Cb maila ;)

Mam nadzieję, że w sobote trochę osób się zjawi ;]
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

czw lut 10, 2011 1:51 pm

@Ezio - Poszedł mail.

Przypominam - dziś ostatnia okazja, żeby zaklepać jakąś talię do pożyczenia na turniej. Na miejscu będzie wprawdzie kilka złożonych decków, ale dziś jeszcze jest możliwość rezerwacji,

Uprzedzam, że wybór jest już niewielki. Nie ma już m.in merfolków, New Horizons, GW Death & Taxes, Show & Tell/Sneak - które zostały już zarezerwowane. Dostępne talie to:

wszystkie warianty Affinity
Burn - w rozmaitych wersjach
High Tide
ANT 4 color/ UB
1 land belcher
Elves
ZOO - (Z proxami)
LEDless Dredge

Byś może jeszcze Alluren i Gobliny - ale to muszę potwierdzić.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

czw lut 10, 2011 4:05 pm

Swoją drogą to fajny ten pomysł z pożyczeniem talii.
Pytanie tylko ktoś ich będzie pilnował czy to all prox talie?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

czw lut 10, 2011 5:51 pm

Talie są prawie w całości UN-prox (poza ZOO Malika). Będą pożyczane wyłącznie na ten turniej i wyłącznie na dowód tożsamości. A pilnować będą ich wszyscy uczestnicy turnieju.

Cała akcja ma generalnie na celu promocję rewelacyjnego formatu jakim jest legacy i przekonanie niezdecydowanych, że warto grać w tym formacie i że warto poskładać sobie do niego talię. :spoko:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

czw lut 10, 2011 10:05 pm

Z ostatniej chwili - wieści od Fatala:

Do pożyczenia zostały już tylko:

Gobliny R/b (wolne)
TES (wolne)
ANT (wolne)
Drege (wolne)
Burn (wolne)
1 Land Belcher (wolne)

ZOO w którym część kart trzeba by było sproxować.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

sob lut 12, 2011 9:12 pm

Witam!

Jesteśmy już po turnieju! Pomimo, iż część osób zapowiedziała swoje uczestnictwo - nie pojawili się w Paradoxia (a talie odłożone i zarezerwowane na nich czekały) :x .

Po 5 rundach Swissa rozegralismy top4. Na evencie pojawiło się 17 typa i muszę powiedzieć, że był to jeden z najciekawszych Leg Mobów Ever!!! :spoko:

Główną zasługą (poza jak zwykle doskonałą atmosferą) było bardzo zróżnicowane meta! nie zabrakło żadnego liczącego się archetypu:

Dredge
Forgemaster Combo
UW CB-Thopter
Zoo "13x3"
Goblins R/g
Loamed Death & Taxes
Scandinavian Loam
TES
2 Dark Horizons
WW Quest
2 Merfolks
U/b Merfolks
CB Bant
New Horizons
Mono Black "Zło jest złe"

Wyniki były zaskakujące! Część faworytów - znalazła się w tyle, Sprawdzone rozpiski - albo nie działały, albo nie dobierały, albo były hejtowane. Było kilka zaskakujących konstrukcji (UW CB-Thopter Adriana, którego pozdrawiam - to był najbardziej zacięty mój mecz na turnieju zakończony 1:1 i WW Quest Andrzeja z jednym ciekawym techem na dzidce). Kurczak wygrał swój pierwszy turniej (gratki!). Ja cisnąłem merfolkami, które były wyjątkowo hejtowane - Piotrek wyciągnął na mnie z sajdu siedem kart. Berłoś bodajże dziewięć! Zająłem dziewiąte miejsce, więc bez rewelki, ale wyżej by raczej nie było - ze względu na to, że NIKT NIE LUBI MERFOLKÓW! :(

Pasek przy okazji popisał się tekstem dnia podczas meczu Zoo vs UB Merfolks - Po kolejnym bolcie w lorda rzucił: "Dobra ryba, to smażona ryba!" :hahaha:

A teraz wyniki XXXI Mobilizacji Premiere Eventu "Nowa Fala".


Wizards Event Reporter 4.0.0 Legacy Nowa Fala
Standings by Rank 2/12/2011 7:42:30 PM
Opponents Match Win Percent : OMW%
Game Win Percent : GW%
Opponents Game Win Percent : OGW%
Rank Name Points OMW% GW% OGW%
-----------------------------------------------------------------------------------
1 Skowron, Patryk 13 61.3333 77.7778 57.6768
2 Jezierski, Grzegorz 12 65.3333 72.7273 57.9915
3 Dzikowski, Jakub 12 50.6 66.6667 54.1181
4 Gluzinski, Marek 10 61.3333 61.1111 58.9006
5 Pasek, Pasek 9 53.2667 54.5455 50.4701
6 Szymanski, Piotr 9 51.6667 58.3333 54.56
7 Berlowski, Marcin 9 51.6667 53.8462 49.4318
8 Malik, Michał 9 48 58.3333 50.2137
9 Niescierow, Kuba 7 46.6667 50 48.749
10 Gluzinski, Tomasz 6 59.9333 53.8462 56.1111
11 Janusz, Skalski 6 58.6667 41.6667 57.2222
12 Klimek, Michał 6 58.6 33.3333 55.5828
13 Rav, Rav 6 50.5333 41.6667 49.5726
14 Gdula, Andrzej 6 38.1667 45.4545 41.5598
15 Słodownik, Adrian 5 54.9167 44.4444 52.7778
16 Bocian, Łukasz 4 38.3333 36.1111 46.353
17 Kobielski, Jakub 3 52 38.4615 48.3333


W półfinale spotkali się:

Patryk Skowroń "Kurczak" (Zoo) 2 - 0 Marek Gluziński "Fatal" (Loamed D&T)
Grzesiek Jezierski (Scandinavian Loam) 2 - 0 Jakub Dzikowski (Dredge)

W finale Kurczak zwyciężył 2 - 0 z Grześkiem.

Kilka słów od organizatora - Marka "Fatala" Gluzińskiego:

"Była to pierwsza taka inicjatywa przygotowana dla osób nowych w tym formacie, jednak jak widać zainteresowanie jest tylko "forumowe" i "mailowe". Osobiście przygotowałem 3 decki na prośbę, która dane osoby wysłały, jednak nie raczyły się pokazać. Myślę że "Nowa Fala" mimo dużych chęci i zainteresowania "wirtualnego" odniosła niepowodzenie. Gdyż po prostu ludziom się nie chce i na to się nie poradzi. Bo jeśli ciężko jest ruszyć się na turniej gdzie dostanę deck, obniżyli mi wpisowe bym tylko zagrał, dali mi topowe konstrukcje za ciężkie pieniądze, tylko po to bym mógł po pilotować sobie deck do zwycięstwa i dalej jest to za mało to wybaczcie, ale na to nie poradzę.

Wnioski:

Jeśli ktoś jest chętny to przyjdzie niezależnie czy będzie wpisowe 15 czy 10 zł. Także pozostaje stare wpisowe z racji, iż lepiej się rozkładają nagrody. Decki do pożyczenia zawsze się znajdą, przykładowo Kurczak który dziś wygrał, grał nie swoim deckiem (pożyczył ziomkom do Paryża), który był do pożyczenia. Można ? Można tylko trzeba chcieć, jak nie ma tego to nic nie poradzimy.

Na zakończenie chciałem pogratulować wszystkim uczestnikom właśnie za te chęci, oraz Adrianowi Słodownikowi za to, że jako jedyny z "nowych" się pojawił, prowadził własną konstrukcję. Myślę, że sporo się nauczył i będzie wpadać regularnie czego mu szczerzę życzę :). "

Tyle od TO,

Ja jeszcze dodam od siebie... Kogo nie było - ten trąba!

Pozdrawiam

Kuba 'Gizmo" Nieścierow
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

ndz lut 13, 2011 12:34 am

Na specjalne życzenie forumowiczów - rozpiski z Topa (jedna rozpiska zastrzeżona) Warto obczaić co wczoraj grało i jakie buildy gromiły tyłki.

Deck Listy topa:

1. Patryk Skowroń "Kurczak" Zoo "13 x 3.dec"

4 Grim Lavamancer
4 Lightning Bolt
4 Qasali Pridemage
3 Lightning Helix
4 Chain Lightning
2 Sylvan Library
4 Tarmogoyf
2 Steppe Lynx
3 Path to Exile
4 Wild Nacatl
2 Searing Blaze
3 Knight of the Reliquary
4 Arid Mesa
4 Wooded Foothills
4 Windswept Heath
1 Horizon Caonpy
2 Taiga
2 Plateau
1 Savannah
1 Mountain
1 Forest
1 Plains

SB(15):
2 Gaddock Teeg
2 Tormod's Crypt
2 Ethersworn Canonist
2 Umezawa's Jitte
3 Price Progress
2 Krosan Grip
2 Pyroblast

2. Grzesiek Jezierski "Scandinavian Loam"
Lista zastrzeżona

3-4. Jakub Dzikowski - Dredge

4 Golgari Grave-Troll
4 Golgari Thug
4 Stinkweed Imp
4 Putrid Imp
4 Tireless Tribe
4 Breakthrough
4 Cafeful Study
4 Cabal Therapy
4 Bridge from Below
4 Ichorid
4 Narcomoeba
2 Dread Return
2 Tarnished Citadel
4 Cephalid Coliseum
4 Gemstone Mine
4 City of Brass

SB(15):
3 Chain of Vapor
3 Leyline of the Void
1 Angel of Despair
1 Coffin Purge
3 Ancient Grudge
1 Flame-kin Zealot
1 Ray of Revelation
1 Terastodon
1 Acenstor's Chosen

3-4. Marek Gluziński "Fatal" - Loamed D&T

4 Knight of the Reliquary
4 Tarmogoyf
4 Mother of Runes
3 Qasali Pridemage
4 Mangara of Corondor
4 Leonin Arbiter
2 Terravore
4 AEther Vial
2 Life from the Loam
4 Swords to Plowshares
2 Oblivion Ring
4 Wasteland
4 Savannah
4 Temple Garden
2 Ghost Quarter
2 Horizon Canopy
2 Karakas
2 Forest
1 Plains
1 Maze of Ith
1 The Tabernacle at Pendrell Vale

SB:
1 Umezawa's Jitte
1 Enlightened Tutor
1 Ethersworn Canonist
3 Gaddock Teeg
1 Tormod's Crypt
1 Sword of Fire and Ice
2 Stoneforge Mystic
1 Bojuka Bog
1 Choke
1 Basilisk Collar
1 Krosan Grip
1 Null Rod
Ostatnio zmieniony ndz lut 13, 2011 12:44 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

pn lut 14, 2011 3:42 pm

Gizmoo pisze:
Na specjalne życzenie forumowiczów - rozpiski z Topa (jedna rozpiska zastrzeżona)

Niech zgadne Paska i Grześka? :mrgreen:

Swoją drogą to fakt na miejscu Fatala też by mnie krew zalała. Tyle zrobił by wyjść na przeciw graczom a tu taki lipton.
Nie ładnie.......
Widzę że nie pojawiła się ani affka ani reanimator a co do tych deczyw to mam sporo pytań ale to możę wyślę Ci Gizmoo na PW.
Po raz X zazdroszczę wam takiego klubu i poziomu gry, nie jeden amator a nawet mocno zaawansowany gracz napewno by się czegoś nauczył.

Więc panowie i panie chodźcie na MOBILIZACJĘ bo tam jest naprawdę fajne granie . :spoko:

Moje jedyne negatywne spostrzeżenie to (zawsze znajdę jakieś "ale", no ale taka praca) nagrywanie turnieju przez Xymka.
Fajnie że tym się ktoś zajmuję ale kamera powinna stać nieruchomo na statywnie i fajną opcją było by po wystawieniu karty robić screen karty lub chociaż wrzucić jej nazwę na ekran. Czasem nie wiadomo co i jak.
To tyle z mojego czepiania :mrgreen:
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 3:56 pm przez avatar86, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

pn lut 14, 2011 8:40 pm

avatar86 pisze:
Widzę że nie pojawiła się ani affka ani reanimator


Affki miały być w sumie trzy. Dwie nowych graczy (jeden z własną, jeden z pożyczona - zarezerwowaną), jedna Andrzeja. Sęk w tym, że na przedostatniej mobilizacji były dwie Affki - Andrzeja i moja. Po tym jak trzy tygodnie temu Andrzej prawie wygrał mobilizację (był pierwszy w standingsach, ale przegrał finał z Paskiem) na Affkę poszedł hate. Ja dwa tygodnie temu przegrałem cztery rundy i przy piątej zdropowałem (jak ktoś wystawia w drugiej turze Null Roda, to można się już tylko zwinąć.

Reanimatorem już dawno nikt nie grał, ale pojawiła się jego nowa wersja na welderze, z nieco inną mechaniką.

avatar86 pisze:
Swoją drogą to fakt na miejscu Fatala też by mnie krew zalała. Tyle zrobił by wyjść na przeciw graczom a tu taki lipton.
Nie ładnie..


No niestety Fatal się zniechęcił i była to pierwsza i ostatnia "Nowa Fala" w takiej odsłonie. Talie nadal będzie można pożyczyć, ale nie będzie obniżonego wpisowego, ani podwyższenia limitu proxów.

avatar86 pisze:
Moje jedyne negatywne spostrzeżenie to (zawsze znajdę jakieś "ale", no ale taka praca) nagrywanie turnieju przez Xymka.


Nagrywa to iPhonem. Trudno zdobyć statyw do telefonu... :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy Mobilizacja - NOWA FALA 12.02.11

wt lut 15, 2011 3:54 pm

Gizmoo pisze:
Nagrywa to iPhonem. Trudno zdobyć statyw do telefonu...

No proszę Cię mamy XXI wiek kamere/aparat ma chyba każdy. Koszt statywa to od 30zł a od razu się lepiej to all ogląda jak nie trzeba wodzić wzroku+brak poruszeń.

A i przypomniała mi się jeszcze jedna uwaga. :mrgreen:
Jak rozgrywacie finał to fajnie by wyglądała gra na jakiejś macie (są gotowe do kupienia). Ja swoją zrobiłem u siebie w drukarni za naprawdę małe pieniądze a efekt dla obserwatorów jak zawody wyższego szczebla.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości