Zrodzony z fantastyki

Którą serią gier powinniśmy się zająć?

Gothic
31 (82%)
Call of Duty
7 (18%)
 
Liczba głosów: 38
 
Awatar użytkownika
Dante
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:24 pm

Legendarne serie

sob mar 20, 2010 3:36 pm

Witajcie.

Niedawno z Morusem stworzyliśmy film, przedstawiający historię gier z serii Command & Conquer, traktujących o wojnie o Tybierum. Materiał wkrótce powinien trafić w wasze ręce (czekamy na premierę), a tymczasem już wybiegamy w przyszłość. Poniżej przedstawiamy dwie serie gier, którymi chcielibyśmy się zająć. Oddawajcie swoje głosy na waszego faworyta, a my już zrobimy co trzeba. Głosowanie trwa do wtorku.



Czekamy na głosy, a tymczasem do usłyszenia!
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 12:16 pm przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Legendarne serie

ndz mar 21, 2010 2:35 pm

Gothic, bo gra IMO beznadziejna (nigdy nie mogłem w nią "wskoczyć"), ale fajnie się o niej słucha :)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Legendarne serie

ndz mar 21, 2010 6:59 pm

Seria Heroes of Might and Magic (częście 1-5) poproszę. Gra bardzo ciekawie ewoluowała przez te wszystkie lata.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Legendarne serie

ndz mar 21, 2010 7:38 pm

Bardziej chodziło im o wybranie spośród dwójki: Call of Duty i Gothic. Nie każdy w końcu grał we wszystkie części, zakładam, że Morus i Dante także nie kupowali wszystkich Hirołsów. Ja przykładowo grałem tylko w dwójkę i trójkę - jedynka troszkę za stara i mnie to odrzucało, natomiast w czwórce i piątce odrzucała mnie nowość. Siadłem u kumpla do piątki i mój komentarz: -cholera, przecież to nie są Hirołsy takie, jakie znałem i takie, w które się zagrywałem.
 
Awatar użytkownika
Dante
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:24 pm

Legendarne serie

ndz mar 21, 2010 7:48 pm

Na razie te dwie serie. Po premierze zostanie ułożona kolejna para. ;)
 
Awatar użytkownika
Morus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr mar 03, 2010 8:24 pm

Legendarne serie

ndz mar 21, 2010 8:18 pm

Bez wątpienia Heroes 3, szczególnie z armagedon blade :D Ale 5 jak dla mnie też niczego sobie, można się przyzwyczaić. Oczywiście rozważymy i tą propozycje.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Legendarne serie

pn mar 22, 2010 12:35 pm

W takim razie wybieram Gothica. Grałem trochę w 1kę i przeszedłem demo Risen. Klimat gra ma zacny.
W call of duty nigdy nie grałem więc nie interesuje mnie kompletnie.

A do kolejnej pary gorąco namawiam na Herosów :spoko: :spoko:
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 12:36 pm przez Szatany, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dante
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:24 pm

Legendarne serie

pn mar 22, 2010 8:45 pm

Głosowanie oficjalnie zostaje zamknięte. Zatem wyczekujcie następnego typowania!
 
Awatar użytkownika
AlexW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2010 9:09 am

Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 12:58 am

Gothic - zdecydowanie. Jeśli za nic innego to za to, że nie wiadomo jak nazywa się PC.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 4:10 am

Głosowanie bez znaczenia, ale ankieta jest:
Decyzja trudna, ale wygrywa Gothic tylko przez moje upodobanie do cRPG. Z shooterów są inne serie ciekawze i 'legendarne', ale Gothic też nie był wielkim odkryciem :)

Na przyszłość:
Rodzina gier opartych na infinity engine - Saga Baldrus Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment, z których Badur s Gate 1 dało nowe życie zachodnim cRPG, a P:T (zdaniem wielu) wyznaczyło najwyższy poziom, z którym mogą być porównywane gry skoncentrowane na fabule.

Nie mój typ, ale przy legendarnych seriach nie można ominąć FIFA i konkurencyjnego managera :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 9:25 am

IMO ankieta nietrafiona. To tak jak by porównywać helikopter z samochodem. Mimo że obydwa dą w kategorii środki lokomocji, to jednak się różnią. Dobrym konkurentem dla CoD byłaby seria Battlefield, a dla Gothic Oblivion (albo inne RPG z widokiem z 3 osoby).
 
Awatar użytkownika
Czarny
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1648
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 2:45 pm

Re: Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 11:07 am

Na przyszłość:
Rodzina gier opartych na infinity engine - Saga Baldrus Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment, z których Badur s Gate 1 dało nowe życie zachodnim cRPG, a P:T (zdaniem wielu) wyznaczyło najwyższy poziom, z którym mogą być porównywane gry skoncentrowane na fabule.


Zabawne, że o tym wspominasz, bo za 2 tygodnie robimy tydzień tematyczny właśnie o grach na enginie infinity :).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 12:41 pm

Miszcz Czarny pisze:
Zabawne, że o tym wspominasz, bo za 2 tygodnie robimy tydzień tematyczny właśnie o grach na enginie infinity :).


Ciekawe po co? Żeby jak zwykle wygrał Planescape, który ma najlepszą fabułę kiedykolwiek osadzona w grze komputerowej ?

Jedynie mod Baldurs Gate Trilogy + nieoficjalne rozszerzenia fabuły mogą dorównać legendzie. Swoją drogą Infinity Engine jest tak prościutki, że dosłownie każdy (nawet ignorant) może napisać moda, po 3-4 godzinnym studiowaniu FAQ do edytora.
 
Awatar użytkownika
Dante
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 11:24 pm

Re: Legendarne serie

ndz kwie 18, 2010 5:50 pm

Specu pisze:
IMO ankieta nietrafiona. To tak jak by porównywać helikopter z samochodem. Mimo że obydwa dą w kategorii środki lokomocji, to jednak się różnią. Dobrym konkurentem dla CoD byłaby seria Battlefield, a dla Gothic Oblivion (albo inne RPG z widokiem z 3 osoby).


Stary, to nie są pojedynki.
 
Awatar użytkownika
AlexW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2010 9:09 am

Re: Legendarne serie

czw kwie 22, 2010 8:21 pm

Nie zapominajmy o Falloutach 1 i 2. Torment był świetny, ale spośród wszystkich serii wybrałbym Fallouty.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Legendarne serie

śr kwie 28, 2010 6:55 am

Dla mnie legendarną serią jest "Might and Magic" - grałem wprawdzie tylko w części VII, VIII i IX, ale wystarczy, by poczuć fanstastyczny klimat całego cyklu.
 
kadim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 14, 2010 1:47 pm

Re: Legendarne serie

pt lip 02, 2010 1:34 pm

legendy, hmm:
-heroes 3(najlepsza dla mnie - dodatki też spoko)
-diablo 2 (kult, jednym słowem, choć 1 też dobra, to jednak 2 to kult wymiatający)
-settlers'i (mali osadnicy rządzą - najlepsza dla mnie to 4, plemię ciemności, muzyczka, widoki - szczególnie plaże, wraki łodzi i opustoszałe domki, woda i otaczające ją skały utkwiły w mej pamięci, małe detale, ale oko się cieszy)
-Quake 1, 2 ( to chyba jedna z najlepszych strzelanek, choć Resident Evil też dobre, to jednak Quake, zwł. 1 to WINNER :rockpunk: )
-Doom 1, czy jak kto tam zwie Doom 95 (grafa, bardziej jak bajka, ale grywalność --- miód)
 
Awatar użytkownika
krokodylek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 19, 2012 7:52 pm

Legendarne serie

sob cze 09, 2012 4:31 am

Legendarna seria... w przypadku PC, to tak:)
seria The Sims ^^
Gothic, przede wszystkim.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości