Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:40 pm

PPPP pisze:
ACF rangera z PHBII (distracting attack) pozwala na flankowanie samemu.

Nie jestem pewien czy to działa tak jak potrzebuję. "Beginning at 4th level, whenever you hit an enemy with a weapon attack (whether melee or ranged) that enemy is considered flanked by you for the purpose of adjudicating your allies attacks."
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 9:41 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:43 pm

AleksanderTheGreat pisze:
PPPP pisze:
ACF rangera z PHBII (distracting attack) pozwala na flankowanie samemu.

Nie jestem pewien czy to działa tak jak potrzebuję. "Beginning at 4th level, whenever you hit an enemy with a weapon attack (whether melee or ranged) that enemy is considered flanked by you for the purpose of adjudicating your allies attacks."


RAW jesteś sojusznikiem siebie samego.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:53 pm

Okay, to mnie zadowala. Szkoda tylko, że nie mogę tego ACFa wziąć gdyż już wymieniłem Animal Companion na Urban Companion, który jest ważny fabularnie. Mysi chowaniec. :D
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 9:58 pm

PPPP pisze:
RAW jesteś sojusznikiem siebie samego.

Tylko czy nie napisaliby wtedy, że zdolność dotyczy ataków "twoich i twoich sojuszników", tak jak to zwykle jest pisane?
Ostatnio zmieniony pt maja 27, 2011 9:58 pm przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5] Legendarny Mistrz Broni Wszelakiej

pt maja 27, 2011 10:08 pm

Dark_Archon_ pisze:
PPPP pisze:
RAW jesteś sojusznikiem siebie samego.

Tylko czy nie napisaliby wtedy, że zdolność dotyczy ataków "twoich i twoich sojuszników", tak jak to zwykle jest pisane?


Tutaj pojawia się pytanie - czy Twoja postać jest swoim własnym sojusznikiem, czy wrogiem. RAW możesz zadeklarować, że jesteś swoim własnym sojusznikiem (ba, niektóre poradniki psychologiczne doradzają, abyś robił tak na co dzień) i wykorzystywać efekty z tej zdolności podczas swoich następnych ataków, RAI nie. Ponieważ w tym przypadku interpretacja RAW nie jest niezbalansowana, często się ją stosuje.

Uprzedzając ewentualne pytania, Islands of Blades nie może być stosowane w ten sam sposób, gdyż w jego opisie jest użyte sformułowanie "two of you".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości