Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

Lektor

czw kwie 08, 2010 10:50 pm

LEKTOR

krótki miecz/sztylet +2; Char CZ; Int 12 Rzt 14 Cha 14; mowa; Widzenie w ciemności i słuch 36m; Ego 9

statystyki:
krótkiego miecza - 1k6 +2 krytyk 19-20/x2
sztyletu - 1k4 +2 krytyk /x3

Lektor to nie samo ostrze. To inteligentna mówiąca rękojeść. Na życzenie swoje lub właściciela potrafi zmaterializować ostrze krótkiego miecza lub sztyletu. Niemal cała rękojeść ma krwistoczerwony kolor. Na środku znajduje się "Oko" którym Lektor może obracać i być świadomym otoczenia.

Zważywszy na niespokojną naturę, celem Lektora jest zabijanie istot żywych. Do nieumarłych, roślin i konstruktów czuje niechęć i lekki wstręt. Lektor kiedy nie czuje na ostrzu spływającej krwi staje się niecierpliwy, a z czasem drażniący. Jego żądza zabijania jest tak wielka ze nie zawaha się sprowadzić na swojego właściciela kłopotów... choćby samą mową.

W czasie każdej walki Lektor będzie próbował zdominować władającego bronią. Jeśli mu się powiedzie, właściciel wpada w szał (zdolność analogiczna do umiejętności barbarzyńcy). Podczas szału postać atakuje na oślep każdą najbliższą, napotkaną na drodze osobę. Jeżeli celem stanie się nieumarły, roślina lub konstrukt, istnieje 50% szansy ze Lektor będzie chciał zmienić cel. Podczas szału postać zyskuje premię +4 do siły, +4 do Budowy, +2 do rzutów obronnych na wolę i karę -2 do KP. Szał trwa 3 +modyfikator z budowy, rund.
Natomiast kiedy to władający Lektorem zyska dominację traci zdolność wpadania w szał na życzenie, a zamiast tego za każdym razem kiedy jego pw spadną do 40% i mniej, zyskuje wszystkie prawię i kary z wpadnięcia w szał. Stan ten utrzymuje się i określa się mianem "szał kontrolowany". trwa do chwili kiedy jego pw nie będą wyższe niż 40%.

Dominacja nad Lektorem trwa tydzień. W tym czasie Lektor staje się pokorniejszy i bardziej posłuszny. Choć nadal zachęca właściciela do zabijania. Po upływie tygodnia Lektor ponownie będzie próbował zdominować właściciela.

Jeszcze jedna mała uwaga: zastanawiam się nad sytuacją. kiedy przystawi się rękojeść do ciała żywej istoty i każe Lektorowi zmaterializować ostrze to zadaje w tedy obrażenia krytyczne. to propozycja ode mnie ale nie wiem jak to dokładnie ma zadziałać >.<


niektóre cytaty Lektora:

"wiesz jak na miecz mam dość proste POTRZEBY!"

kiedy jest zdominowany. z pretensją "NO nawet SZCZURAAAA!!!???"

kiedy jest niecierpliwy "zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij. zabij..."

kiedy jest spokojny. szeptem. "szefie... tamtego."

atakując nieumarłego "Tym razem cię zabij.... O! Oooooo....."

np. gdy właściciel jest na bankiecie "czemu nie zabijemy... O! tego tam?"
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 10:52 pm przez lutekpl, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Lektor

pt kwie 09, 2010 9:40 am

Mam nieodparte wrażenie, że za inspirację posłużył Ci Lilarcor z BGII :wink:
 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

Lektor

pt kwie 09, 2010 2:22 pm

gadający miecz a gadająca rękojeść?
prosze.... z BG2 tylko teksty ma podobne......
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 12:18 am przez lutekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 3:50 pm

Niezły plagiat z BG. O ile pamiętam było tam coś takiego. Poza tym gadający oręż jest już nudny. Czas na coś bardziej nowatorskiego ;)
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 4:15 pm

Ancient Lord pisze:
Czas na coś bardziej nowatorskiego
Hm... przyznam, że jak przeczytałem tytuł "Lektor", to spodziewałem się broni związanej, bo ja wiem...? Z czytelnictwem? Bibliotekarstwem? :wink: Nie wiem, pewnie brzmi to głupawo - ale może warto pokombinować nieco nad lepszym wyzyskaniem lub uzasadnieniem nazwy broni?
 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 4:17 pm

jaki znowu plagiat? ze niby ma podobne teksty? a jak nagle wszyscy zaczęli ściągać tolkienowskie elfy to było to spoko.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 4:47 pm

Jean de Lilie - mi bardziej skojarzył się z kościołem - tam starsi ministranci zwani są lektorami ;P

lutekpl pisze:
]jaki znowu plagiat? ze niby ma podobne teksty? a jak nagle wszyscy zaczęli ściągać tolkienowskie elfy to było to spoko.

A czy ja powiedziałem, że elfy nie są plagiatem? Poza tym nie wiem, czemu mówisz, że zastosowanie elfów w różnych uniwersach to plagiatowanie sztuki Tolkienowskiej? Z tego co wiem, to nie wiadomo kto pierwszy użył nazwy "elf" i gdzie została ukształtowana na długouchego, lekkiego miłośnika magii żyjącego w lasach.
A używając słowa "plagiat" nie miałem na myśli tekstów (chociaż te w prawdzie są dość podobne), ale samej koncepcji nawijających mieczy. My chcemy czegoś nowego, a nie kilku wersji tego samego.
Wyobraź sobie dwie budki z fastfoodami. W jednej robią zajebiste kebaby, w innej też, ale inaczej je nazywają i mają troszkę inny skład. I to i to jest kebabem mimo, że całkiem inaczej smakuje.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 8:15 pm

Zastanawia mnie, dlaczego w formie sztyletu ma krytyk x3, a nie jak każdy normalny, 19-20.
Co do nazwy, mi skojarzyła się z Hannibalem Lecterem ;]
___

No to skoro chodziło o sztylet do pchnięć to trzeba użyć pełnej nazwy, bo to i biegłość potrzebna, a ktoś może mieć skupienie itd.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 10:44 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 8:15 pm

Witam.
Ancient Lord pisze:
zajebiste

...Co znaczy to słowo?
Po co komu taki przedmiot? Zero fabuły, kilka statystyk i rżnięcie z "Baldur's Gate II". Dziękuję Ci, Poltergeiście.
Pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 9:42 pm

Breeg pisze:
Ancient Lord napisał(a):zajebiste

Cytat ze słownika języka polskiego:
"zajebisty
1. posp. «bardzo intensywny»
2. posp. «robiący duże wrażenie»"
Źródło: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2542522

Na dalszą dyskusję zapraszam na PW, w celu uniknięcia offtopicu.
 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

Re: Lektor

ndz kwie 11, 2010 10:20 pm

LordXan pisze:
Zastanawia mnie, dlaczego w formie sztyletu ma krytyk x3, a nie jak każdy normalny, 19-20.


w podręczniku gracza 3.5 są dwie wersje sztyletu
zwykły - mający krytyk 19-20/x2
oraz do pchnięć - z krytykiem /x3

chciałem jakoś urozmaicić wybór pomiędzy zwykłym krótkim mieczem, a sztyletem. jednemu przyda się bardziej pierwsza propozycja, a drugiemu druga... źle?


Breeg pisze:
Po co komu taki przedmiot? Zero fabuły, kilka statystyk i rżnięcie z "Baldur's Gate II". Dziękuję Ci, Poltergeiście.
Pozdrawiam,
Breeg.


wypraszam sobie plagiat. znajdźcie mi w źródle TO co waszym zdaniem zerżnąłem. jak wyżej napomniałem prócz podobnych tekstów co jest jeszcze?
po co taki przedmiot? nie każda broń musi służyć bohaterom. czasem coś sprzecznego z przeznaczeniem może nadać rozgrywce małego smaczku... napięcia...
Sytuacja dla przykładu:

bohaterowie dostają się do świątyni drowów. cudem przekradają się przez straże. dzięki niezwykłym umiejętnościom i szczęściu w dużej mierze, unikają pułapek. za plecami kapłanek i setek zgromadzonych drowow, sięgasz po jakiś artefakt który masz okraść. i nagle z pochwy słyszysz głos na całą salę "no dawaaaj, zabijmy kogoooos!!"

gadający miecz? coś nowego?
rozumiem że sama rękojeść z obracaną gałką oczną nie mieści się w tych kryteriach??? czy może chodzi po prostu o to że jakoś chce wyrazić swoje emocje? :(
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 10:21 pm przez lutekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Lektor

ndz kwie 11, 2010 10:27 pm

lutekpl pisze:
gadający miecz? coś nowego?
rozumiem że sama rękojeść z obracaną gałką oczną nie mieści się w tych kryteriach??? czy może chodzi po prostu o to że jakoś chce wyrazić swoje emocje?
Chodzi o to, że gadających mieczy jest jak psów, bo to znany motyw fantasy. A gadających mieczy ogarniętych zabójczą monomanią jest niemal równie wiele (vide wspominany Lirarcor). Nikt nie lubi, gdy po raz tysięczny sprzedać mu odgrzewany motyw - gadający miecz, jeśli ma wzbudzić zainteresowanie powinien być w jakiś sposób nowatorski np. mieć wyjątkową osobowość (broń-erudyta?), szczególną historię lub pochodzenie (w FR jest na przykład motyw smoka, który zmienia się w mówiące miecze i w takiej postaci zwiedza świat).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość