Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

czw paź 21, 2010 3:18 pm

Hurra, sparowało mnie w dół, więc nie trafię w następnej rundzie na Dewastatora lub Brzozę. I like it :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

czw paź 28, 2010 9:04 pm

Mamy w lidze prawdziwego Dewastatora - ode mnie gratki za swissa :) Będę miał chociaż ciekawą grę w finale.
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pt paź 29, 2010 4:59 pm

Wyczyn o tyle imponujący, że 4/6 rund grał przeciw tej samej talii :P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Liga Poltera - kometarze

pt paź 29, 2010 10:21 pm

Mam nadzieję, że po wszystkim podacie rozpiski z top8. Jestem niezmiernie ciekaw jakie talie można wymyślić na samych uncommonach!
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

pt paź 29, 2010 10:23 pm

Ja jak coś tam ugram (top2?) to może i na podsumowanie się szarpnę, bo format niezwykle ciekawy i promuje kombinatorów oraz graczy mających fartskilla :P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pt paź 29, 2010 11:15 pm

Decklisty zostaną ujawnione, do tego prawdopodobnie pojawi sięartykuł SceNtriCa analizujący meta i format. Widzę też, że i Thoctar chce się czymś rzucić ;)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz paź 31, 2010 10:08 pm

Thoctar pisze:
Zapisałem się. Jak idiotyczne five color aggro coś ugra, no to znaczy, że biorący udział w lidze nie umieją grać :P

Już ugrało topa :wink: Czyli grający to jakieś nooby!
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lis 01, 2010 9:01 am

podoba mi sie ten termin fartskill :D niedlugo bedzie mozna tworzyc karty postaci dla graczy m:tg z cechami tego typu i np. muliganskill, deckbuilderskill :razz:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lis 01, 2010 10:55 am

Będziesz mieć fartskill 100 :P
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lis 01, 2010 2:14 pm

obawiam sie wlasnie ze zaraz zacznie spadac
 
ślivek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 12:26 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lis 04, 2010 6:38 pm

fartskill ma Ci spadać co? znając moje szczęście to raczej trafimy w top4 na siebie i znowu jakieś chanty abym miał screw/flooda odpalisz po czym znowu zhackujesz wizarda swojego i będizesz dobierał jak będziesz chciał xP (te gry co przegrał to tylko dla niepoznaki)
 
Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 8:40 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lis 04, 2010 11:23 pm

Są przewidziane jakieś nagrody dla całego TOP8? ;)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pt lis 05, 2010 7:29 am

Chciałbym, żeby to było możliwe, lecz niestety, chyba nie będzie żadnych nagród oprócz Polterpunktów - urwał się, mimo moich najszczerszych chęci, kontakt ze sklepem.
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 10:09 am

Mogę mieć prośbę by zawodnicy którzy grają przez serwer wizarda podawali kiedy rozgrywają swoje mecze? Chętnie bym poobserwował i zobaczył jak ta liga się skończy ;-)
 
Awatar użytkownika
Ravenouss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 11:23 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 2:04 pm

Mam pewne zastrzeżenie co do osoby prowadzącej turniej oraz pewnego gracza.

Mój oponent w top8 nie kwapił się cały czas trwania rundy do rozegrania pojedynku. Jako że jestem osobą pracującą i to ciężko, to nie zawsze mam czas i możliwość rozegrać grę. Wszystkie gry w swissie przebiegły bez problemu w miłej atmosferze, o czym poświadczą opponenci. Jednak od samego początku odniosłem wrażenie, że Brzoza chce wykorzystać mój napięty grafik i wśliznąć się do top4 podstępem. Nie chciał grać w środę i czwartek kiedy miałem czas, tylko w piątek wieczorem na ostatni dzień, zgodził ochoczo na grę późnym wieczórem. Przypadek losowy sprawił, że udało mi się uruchomić net dopiero o 22.30. Niby poźno. Co najciekawsze, jedyna wiadomość od Brzozy w piątek była o 20,30. Później już nic. Nie było kontaktu. ALE! Nie poszedłem prosić o walkowera, bo chciałem być fair i zagrać z Brzozą w sobotę rano. Widocznie byłem za dobry :( bo to on zgłosił moją nieobecność i wygrał ....

Zatem, w mojej opini, przyznanie Brzozie walkowera może być następstwem trzech scenariuszy:

1) Brzoza opowiedzial swoją wersję, wykorzystał po cwaniacku sytuację, i admin bez kontaktu ze mną podjął decyzję = zachował się conajmniej nieodpowiednio.
2) Brzoza i admin to koledzy, i uknuli cały procedek (ta wersja wydaje mi się nieprawdopodobna).
3) Admin sam podejmuje taką a nie inną decyzję na podstawie nie wiem jakich przesłanek, ale to świadczyłoby o jego braku ogarniania, i ten scenariusz też odrzucam.

Zatem, podsumowując, jako że mogłem i chciałem zagrać, ale oponent już nie bardzo, to w mojej opini powinny nastąpić następujące scenariusze:
1) Admin kontaktuje się z oboma graczami (jestem od rana) i podejmuje decyzję jaką chce
2) Rozgrywamy mecz dziś rano i nikomu nie dzieje się krzywda
3) Brzoza przegrywa walkowerem, bo nie stawił się wieczorem w piątek tak jak chcial i obiecał
4) Brzoza przegrywa walkowerem za zachowanie sprzeczne z fair play

Tymczasem to ja przegrałem walkowerem, i nie zostało to w żaden sposób uzasadnione. Co to ma znaczyć u licha?

Proszę o komentarz, ponieważ tak tej całej sprawy nie zostawię. Proszę też o nie kasowanie posta.

Zephyelu, jesteś winien zarówno mnie jak i pozostałym graczom wyjaśnienie w tej sprawie, bo ja jestem poważnym człowiekiem, i nie pozwolę się dać zrobić w konia przez takie cwaniactwo. Masz też okazję udowodnić, że jesteś dojrzałym i ogarniającym człowiekiem, bo zaczynam mieć ku temu pewne uzasadnione wątpliwości. Nie odpisywanie mi na GG i na pocztę mimo dostępności jest ... podejrzane nie sądzisz?
Ostatnio zmieniony sob lis 06, 2010 2:20 pm przez Ravenouss, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 2:22 pm

Trochę śmieszy mnie zarzut o "chęć wślizgnięcia się dalej" (w turnieju który i tak jest 4fun) jak i język wypowiedzi, ale z przytoczonej wersji faktycznie wynika że sprawa jest przynajmniej niejednoznaczna. Tak czy owak - ligi przez neta tym się charakteryzują że w pewien sposób polegamy na uczciwości zawodników, bo nie ma sposobu weryfikacji tego. Jeśli nawet racja jest po Twojej stronie i liczysz na sprawiedliwość to możesz się przeliczyć. Sędzia ma jedynie "słowo przeciw słowu" i z waszych relacji w których potencjalnie 'wybielacie z winy' siebie musi wybrać tą bardziej przekonującą. Niełatwe.
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 3:06 pm

Zacznę swoją zwięzłą wypowiedź od jednego słowa, które jest w stanie podsumować całą tą sytuację: żenada. Rozumiem, że jesteś osobą pracującą, ale faktu, iż ja się uczę i o dziwo chodzę jeszcze do szkoły chyba nie jesteś w stanie pojąć. Zaproponowałem piątek, gdyż jest to ostatni dzień tygodnia, luźny, bez zajęć dodatkowych. Mogłem grać od 15 do późnej nocy i to tobie odpowiadały tylko godziny wieczorne. Zatem zarzucanie mi, że specjalnie uknułem spisek, który miał wykluczyć Cie walkowerem z turnieju jest śmieszne. Napisałem do ciebie dwie wiadomości: około 21:30 i 23, a na gg siedziałem do pierwszej w nocy... żadnej, absolutnie żadnej wiadomości zwrotnej nie otrzymałem. Jako, iż jestem w miarę normalnym człowiekiem nie byłem w stanie czekać dłużej i po godzinie 1 położyłem się spać, uprzednio informując organizatora turnieju o fakcie, iż nie stawiłeś się o umówionej godzinie. To On podjął decyzję o walkowerze... Nie ja. Idąc dalej, skoro pracujesz wydaje mi się, że jesteś dorosłym człowiekiem i posiadasz dozę kultury osobistej, a wyzywanie mnie na GG od (tu cytuję) "Dzieci" i "Żałosnych dupków" nie świadczy o tobie najlepiej. I powtórzę raz jeszcze, to co pisałem na Gadu, nie bawi mnie wygrywanie, tylko granie. Walkowery nie dają mi żadnej satysfakcji, dlatego chętnie rozegram dzisiaj mecz, ale uprzednio domagam się przeprosin, gdyż na takie chyba zasługuję w zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam "Dzieciak i żałosny dupek"
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 3:14 pm

Poprę Brzozę, jako gracz, który miał problemy i miał okazję grać wcześniej z nim.

Nie wiem, jaka sprawa była z Ravenoussem, ale w moim przypadku(drastyczne problemy z Hamachi i niemożność rozegrania partii), Brzoza szedł mi maksymalnie na rękę. Gra się odbyła po dwóch rekonstrukcjach, przy jego pełnej pomocy i wsparciu, mimo że mogło się to kwalifikować jako niespełnienie przeze mnie warunków do gry.

Zawaliłem kilka terminów, przeciągałem grę, nie wyrabiałem się kilkakrotnie (głównie przez to ścierwo Hamachi) - Brzoza jednak cały czas monitorował wszystko i wykazał się cierpliwością
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 9:45 pm

@Ravenouss:
Ravenouss pisze:
Widocznie byłem za dobry :( bo to on zgłosił moją nieobecność i wygrał ....

Wystarczyło krótkie info do mnie, że masz problemy z kontaktem i że może być różnie - wielu graczy tak robiło (choćby Brzoza).

Ravenouss pisze:
1) Brzoza opowiedzial swoją wersję, wykorzystał po cwaniacku sytuację, i admin bez kontaktu ze mną podjął decyzję = zachował się co najmniej nieodpowiednio.

Z waszej dwójki tylko on napisał do mnie cokolwiek, że są problemy - uznałem, z braku słowa od Ciebie, że olałeś Ligę i nie grasz.

Ravenouss pisze:
2) Brzoza i admin to koledzy, i uknuli cały procedek (ta wersja wydaje mi się nieprawdopodobna).

Nie jesteśmy kolegami, mimo całej sympatii do niego, wspólnego rocznika i licznych testów przed Ligą, ani też nie uknuliśmy nic.
Ravenouss pisze:
1) Admin kontaktuje się z oboma graczami (jestem od rana) i podejmuje decyzję jaką chce
2) Rozgrywamy mecz dziś rano i nikomu nie dzieje się krzywda
3) Brzoza przegrywa walkowerem, bo nie stawił się wieczorem w piątek tak jak chcial i obiecał

Też jestem człowiekiem i też mam życie prywatne - jak wcześniej pisałem, wystarczył jakikolwiek znak od Ciebie, że Brzoza się nie stawił.

Ravenouss pisze:
4) Brzoza przegrywa walkowerem za zachowanie sprzeczne z fair play

Brzoza pisze:
a wyzywanie mnie na GG od (tu cytuję) "Dzieci" i "Żałosnych dupków" nie świadczy o tobie najlepiej

Wyzywanie graczy jest nie fair - chciałem dać Wam drugi termin, który zostanie wspólnie z Wami uzgodniony, ale, jeśli te wypowiedzi są prawdziwe - niestety, takiej szansy nie dostaniesz.

Ravenouss pisze:
Nie odpisywanie mi na GG i na pocztę mimo dostępności jest ... podejrzane nie sądzisz?

Na gadu mnie nie było, gdy pisałeś (dziś od 13:44 do 13:47), teraz dopiero wróciłem. Na pocztę nie dostałem od Ciebie nic - ani na [email protected], ani na [email protected].

PS. Skasowałem Twojego posta z 'Wyników'.
Zephyel pisze:
Ostrzeżenie: Każdy post, który nie będzie podawał wyniku pojedynku, będzie kasowany.
Posty, które posiadają i wynik, i treść odbiegającą od tematu, będą pozbawiane treści odbiegającej od tematu.
Komentować Ligę i Wyniki Ligi można TUTAJ
Ostatnio zmieniony sob lis 06, 2010 9:46 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
ślivek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 12:26 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 11:34 pm

ale się porobiło...
Jako że to dział komentarze to skomentuję zaistaniałą sytuację tak - i po co oskarżać jeden drugiego? wystarczyłoby gdyby ravenouss poprosił ładnie brzozę jak i zepha o dodatkowy czas na rozegranie i tyle. po co się rozpisywać jak to było a czego nie było skoro i tak każdy ma swoją wersję (zawsze). Postawa sędziego jak najbardziej prawidłowa imho. No cóż... teraz kwestia zasadnicza dla mnie - możemy już rozgrywać top4 czy mamy poczkeać aż się jeszcze butni wygadają i podyskutują z decyzjami sędziego? mimo wszystko fajnie byłoby w ten weekend rozegrać top4 a w nastepny top2, raczej każdy miałby czas.
pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lis 06, 2010 11:42 pm

Tak, jak najbardziej można rozgrywać top4, ja swojej decyzji już nie cofnę.

Ta sytuacja to nauczka na przyszłość, żeby zgłaszać problemy sędziemu, ale o takiej porze/godzinie, żeby mógł zareagować, a nie pól dnia po czasie mieć żale ;)
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

ndz lis 07, 2010 1:22 pm

Michax : Dewastator

mecz 8.11.2010 okolo 16.oo (termin nie na 100%, w razie zmian poinformuje)
 
Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 8:40 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

ndz lis 07, 2010 2:18 pm

Rozumiem, że powinniśmy grać przez wizzarda?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz lis 07, 2010 2:24 pm

Najlepiej tak ;)
 
ślivek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 12:26 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz lis 07, 2010 4:04 pm

Ślivek : Brzoza
16:00 11.11.10 - czwartek,dzień świateczny każdy będzie miał czas obejrzeć ten, jakże ciekawie zapowiadający się, pojedynek.
(oczywiście nie jest to termin pewny na 100% ale to chyba się rozumie)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz lis 07, 2010 4:05 pm przez ślivek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ravenouss
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 11:23 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lis 08, 2010 3:15 pm

wystarczyłoby gdyby ravenouss poprosił ładnie brzozę jak i zepha o dodatkowy czas na rozegranie i tyle


Poprosił ładnie, w sobotę od samego rana - bez odzewu! I się zdenerwował całkiem zasadnie!

A w ogóle to powinno być na odwrót, bo brzoza umówił się na ostatni dzień na późny wieczór, po czym to JEGO nie było, i bezczelnie zgłosił się po walkowera. Parę osób zdaje się tego nie zauważyło .... łącznie z adminem ... a ja nie zgłaszałem nic bo chciałem wspaniałomyślnie dać czas brzozie, i za tą wspaniałomyślność wyłapałem walkowera. Żal!

To mnie należą się przeprosiny, ale teraz już to jest mało istotne. Żenująca sytuacja.
Ostatnio zmieniony pn lis 08, 2010 3:16 pm przez Ravenouss, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lis 08, 2010 3:44 pm

Ravenouss pisze:
Poprosił ładnie, w sobotę od samego rana - bez odzewu! I się zdenerwował całkiem zasadnie!

Nie jestem w sieci 24 godziny/dobę, czy to takie dziwne?

Ravenouss pisze:
To mnie należą się przeprosiny, ale teraz już to jest mało istotne. Żenująca sytuacja.
Brzoza pisze:
a wyzywanie mnie na GG od (tu cytuję) "Dzieci" i "Żałosnych dupków" nie świadczy o tobie najlepiej


Ravenouss pisze:
A w ogóle to powinno być na odwrót, bo brzoza umówił się na ostatni dzień na późny wieczór, po czym to JEGO nie było, i bezczelnie zgłosił się po walkowera. Parę osób zdaje się tego nie zauważyło .... łącznie z adminem ... a ja nie zgłaszałem nic bo chciałem wspaniałomyślnie dać czas brzozie, i za tą wspaniałomyślność wyłapałem walkowera. Żal!

Niejednokrotnie prosiłem na forum, aby każde problemy z rozegraniem zgłaszać do mnie. Przegrałeś walkowerem przez własny, głupi błąd.

PS. Łgałeś, że wysłałeś mi maila na pocztę, obrażałeś innych graczy, krzycząc jednocześnie, żeby grać fair. Przykro mi, ale przestałem Cię traktować poważnie i jako człowieka dojrzałego.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lis 11, 2010 10:00 am

Tak powinno sie załatwiać problemy z rozegraniem:
'01:47:46 Brzoza: Możliwe, że jutro nie dam rady w związku z robotą ze starszym, na razie rozegraliśmy 1 grę, proszę o wyrozumiałość i ewentualne przedłużenie terminu '

Oczywiście rozumiem sytuację, ale też terminu za długo przedłużać nie będę ;)
 
Brzoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt paź 08, 2010 2:07 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

czw lis 11, 2010 4:04 pm

Spokojnie, półfinał został już rozegrany.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pt lis 12, 2010 11:48 am

Finał odbędzie się (najprawdopodobniej :P) dzis - 12.11.2010 między 16.00 a 17.00.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości