Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 7:17 pm

6 dodatków i 2 core sety to raczej norma, pytanie tylko, czy dodatki też losowe (niezwiązane blokowo), czy losujemy dwa bloki i gramy kartami z dodatków wchodzących w skład tych bloków. Za pierwszą opcją przemawia kompletna losowość, a przy tym trzeba będzie troszkę bardziej się natrudzić przy składaniu talii i wnioski mogą być interesujące ;) Za drugą przemawia pewna synergia pomiędzy dodatkami z jednego bloku. Jakie są Wasze opinie?

Swoją drogą - dlaczego opcja "Losowy Standard" wbiła się w górę po tym, jak na nią zagłosowałem (wtedy były 3 głosy na nią)? :P

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 7:17 pm przez SceNtriC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:28 pm

Ja jestem za losowaniem każdego z osobna - mniej decków zerżniętych ;)
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:33 pm

w kwestii ilo
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:33 pm

w kwestii ilo
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:34 pm

Co prawda teraz w standardzie grają 2 core sety, ale zdaje się że do tej pory zawsze był jeden - może trzymajmy się tego? Core set to taka pula kart 'bazowych' robiona przez wizardsów w ten sposób by nie drukować w poszczególnych dodatkach kart o bardzo podstawowych efektach, bez mechanik (wyjątki drukowane z myslą o limited). Jeśli będą dwa core sety to albo pula ich kart pokryje się znacznie, albo będziemy mieli w puli bardzo podobne karty, ale różniące się nieznacznie kosztem/typem (4th edycja - Counterspell za UU, magic2010 - Cancel za 1UU, itd.). Już chyba lepiej byłoby dorzucić jakiś pojedynczy dodatek, jak to jeszcze niedawno było z Coldsnapem w T2.
Poza tym, lepiej niż 6 losowych dodatków widzą mi się 2 losowe bloki - często w blokach są mechaniki które wzajemnie ze sobą współpracują - szkoda byłoby żeby dobre karty były niegrywalne przez brak synergii. Niby 6 różnych dodatków to większe urozmaicenie, ale czuje że wtedy format będzie mało zbalansowany.

Jeszcze słowo komentarza do dyskusji i wyników ankiety. Losowy standard oznacza pewnien powiew świeżości (koniec z BBE, kaskadami itd. , chyba że wylosujemy Alarę :P ) ale, choć każdy deck w tym niegranym dotąd formacie będzie orginalnym pomysłem, to dalej będzie format w którym wiele decków się powtórzy, z mniejszymi lub większymi różnicami. Czy to gracze wpadną na ten sam pomysł, czy przeanalizują jakie talie powstawały z tych dodatków, czy team coś opracuje, czy ktoś podpatrzy na wizie. Jeśli coś dawało szansę na uniknięcie tego, to chyba tylko alfabet, ale wybraliśmy tak, więc ponosimy tego konsekwencje, dobre i złe. Także jeśli ktoś mówi że
Liga, która ma być złożona z decków wymyślanych samodzielnie, jest pełna mirrorów?
[...]
nie wierzę w takie zbiegi okoliczności, iż nagle praktycznie dokładnie ta sama talia tworzy... 25% meta
[...]
naprawdę nie rozumiem jak takim 'profesjonalistom' jacy tu się spotykają taka sytuacja odpowiada
[...]
Jw. Jeśli miały być własne konstrukcje, to własne, a nie czyjeś.

to prosiłbym aby albo w lidze nie startował (bo pewnie się zawiedzie) albo nie wypowiadał się w ten sposób (bo traktuje co niektóre z wypowiedzi które padły jednak jako inwektywy w moją stronę, IMO niesłuszne).


@Zeph - nie widzę wyników ankiety, w sensie ile głosów było na co. Ja coś źle patrzę, czy tego już nie ma? Możesz to upublicznić?

Jeszcze jeden edit, dużo rzeczy mi się przypomina po czasie :P Postarajmy się w miarę szybko (tak może przed końcem tej ligi?) ustalić szczegóły tego formatu i wybór dodatków, skoro liga ma się zacząć w kwietniu, to fajnie byłoby mieć ten miesiąc na zastanowienie nad deckiem.
Ostatnio zmieniony pn lut 14, 2011 8:44 pm przez wloczykij_, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:45 pm

Usunąłem, przepraszam :(

Z tego, co pamiętam:
Losowy - 11
UNC - 7
Alfabet - 4

I takie były wyniki na 99%, bo łącznie 23 głosy.
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 8:58 pm

w tej sytuacji w kwestii ilosci dodatkow chcialbym sie wypowiedziec...
mam pewna watpliwosc, wydaje mi sie ze Kravymagik w tej calej swojej furii chce nam cos waznego przekazac... nie staram sie wypowiadac w jego imieniu, takze powiem jakie sa moje osobiste uwagi
mianowicie:
w poprzednim standardzie (m11, shars of alara block, zendikar block) bylo razem 1365 kart
gdyby standard w lidze poltera zawieral zawieral te wlasnie bloki to bylo by razem 370 kart
wniosek jest taki, ze:
problem dotyczacy kserowanych deckow nie zniknie dopuki nie wypelnimy luki, ktora w normalnym standardzie zajmowaly commony, rary i mithic rary
moja propozycja:
6 blockow i jedna edycja...
... to moze szalenie brzmi ale jest to jakis sposob na rozwiazanie problemow z deckami

ps. trzeba pamietac Wluczykiju ze mimo ze pewne karty zdarzaja sie podobne to jest zawsze duzo zman jesli chodzi o zdolnosci, mysle ze to moze dodac duzo roznorodnosci w deckach i wymieszac je do tego stopnia ze nie beda praktycznie do skopiowania
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pn lut 14, 2011 11:27 pm

@Dewastator:
Koniec z uncommonami, już nie gramy tylko na nich ;)
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lut 15, 2011 8:02 pm

Mam nieśmiałą propozycję wywalenia mythic rarów. Nie byłoby lepiej grać bez Jace'ów i tym podobnych przegięć? Oczywiście jestem raczej początkującym w turniejach, więc dam się przekonać, jeśli ktoś mi wyjaśni, że planeswalkerzy jednak są fajni.

A co do edycji: mój typ na jeden core set, a potem albo dwa bloki, albo sześć losowych dodatków. W pierwszej opcji lepsza synergia, w drugiej - oryginalniejsze talie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 15, 2011 8:14 pm

@Squid:
Jeśli w ogóle się jakieś mythici trafią ;)

To co, kolejna ankieta?
1. 1 core set + 2 losowe bloki
2. 1 core set + 6 losowych dodatków

Inne propozycje?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 15, 2011 8:44 pm

Oryginalniejsze talie FTW :)

Jace'y sa fajne, tym bardziej, że były większe przegięcia (tak, wciąż nienawidzimy Blossoma :P ).
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lut 15, 2011 11:46 pm

1. 1 core set + 2 losowe bloki
I fajnie, jakby nie było mythic rarów.
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

śr lut 16, 2011 1:58 pm

Wybieram opcję:

1 core set + 6 losowych dodatków - ze względu na oryginalniejsze talie.

Co do Mythic Rarów nie mam zdania, dla mnie MR akurat byłyby odmianą po tworzeniu AD, gdzie jak ognia ich unikam ze względu na cenę ;). Wstrzymuję się od głosu.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dewastator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 9:08 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

śr lut 16, 2011 3:17 pm

ja za 1 core set i 6 dodatków
tylko mysle ze moze byc problem kiedy trafia sie same male dodatki, bo jak same duze to jeszcze ujdzie
a planeswalkerzy sa The Best :P
Ostatnio zmieniony śr lut 16, 2011 3:18 pm przez dewastator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lut 17, 2011 1:02 pm

2 Bloki + Core set?
Zresztą obojętne, wybierzcie szybko bo z miesiąc na kminy trzeba mieć :p
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lut 17, 2011 3:56 pm

Rzucam ankietą. Czas trwania - 5 dni.
Ostatnio zmieniony czw lut 17, 2011 3:59 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wloczykij_
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 1:16 pm

Liga Poltera - kometarze

ndz lut 20, 2011 11:38 am

Thoctar - Wloczykij

dziś ok.20:00
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

pn lut 21, 2011 3:48 pm

Spas vs Blobb (czy jakoś tak, sorki, słaba pamięć :/) Wtorek 17. Mogę się trochę spóźnić więc sorki :p
 
siepu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:11 am

Liga Poltera - kometarze

pn lut 21, 2011 11:47 pm

Bloki (zwłaszcza nowsze) są konstruowane w taki sposób, że wymuszają stosowanie pewnych rozwiązań, format z dwóch losowych bloków można tak naprawdę ograniczyć do jednego - bloc constructed z tego silniejszego (tak było chociażby przy dwójce RAV - CHK). Zdecydowanie 6 dodatków, tylko prosiłbym o bana na Alara Reborn, bo znowu wszyscy będą się musieli intensywnie zmuszać, żeby jednak nie grać jundem :P

Jeśli chodzi o mythici to na ogół nie ma problemu. Też mnie wkurza fakt, że są robione często na pałę zajebiste, ale wciąż są na nie odpowiedzi. Planeswalkerzy akurat są najmniejszym problemem (poza Jacem), bo sami z siebie gry nie wygrają - pomagają tylko na kontrole i przy mirrorze midrangy.
 
ProMIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 14, 2011 9:03 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 22, 2011 2:21 pm

ProMIL vs Dewastator
EDIT3: niestety problemy z Wizem z obu stron :cry:
Zagramy prawdopodobnie 24.02 o ok. 17:00
Ostatnio zmieniony wt lut 22, 2011 5:49 pm przez ProMIL, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 22, 2011 6:03 pm

:(
Runda jest do 23.02. Pewnie przedłużą, ale szkoda bo chciałem szybko półfinał zagrać.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 22, 2011 9:54 pm

@Spas:
Nie jestem pewny, czy przedłużę. Choć bardziej trafne byłoby 'nie chciałbym przedłużać'.

PS. Wynikiem 8 do 4 wygrał 'losowy standard - 1 core set + 6 losowych dodatków' :)
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

wt lut 22, 2011 11:45 pm

PS. Wynikiem 8 do 4 wygrał 'losowy standard - 1 core set + 6 losowych dodatków' :)


A kiedy poznamy łącznie siedem szczęśliwych nazw, które posłużą jako nazwy dodatków do szperania w Gathererze? ;)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

wt lut 22, 2011 11:59 pm

Zaraz po finale tej Ligi :)
 
ProMIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 14, 2011 9:03 pm

Liga Poltera - kometarze

śr lut 23, 2011 5:38 pm

Nie trzeba, to był missclick, miałobyć 23 :oops:
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Liga Poltera - kometarze

czw lut 24, 2011 3:01 pm

Wloczykij vs Spas, dziś ~18

Wynikiem 8 do 4? hmm... widać ile osób tak naprawdę chce zagrać ten format ^^ Mnie wszystko jedno byle było co robić.
Ostatnio zmieniony czw lut 24, 2011 3:03 pm przez Spas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
siepu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:11 am

Liga Poltera - kometarze

pt lut 25, 2011 8:27 am

Sugeruję tylko lekkie doprecyzowanie: z tych 6 losowych dodatków 2 są duże i 4 małe.
I ponownie proszę o subtelny reroll przy wylosowaniu Alara Reborn :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

pt lut 25, 2011 10:29 am

Się zobaczy jak to wyjdzie, ale fakt - dwa duże i cztery małe będą :)
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Liga Poltera - kometarze

sob lut 26, 2011 6:26 pm

siepu pisze:
Sugeruję tylko lekkie doprecyzowanie: z tych 6 losowych dodatków 2 są duże i 4 małe.
I ponownie proszę o subtelny reroll przy wylosowaniu Alara Reborn :)


No to proszę o subtelny reroll Lorwyna bo Faeires, Mirrodina bo Affka, M11, bo jak trafi się Zendikar to Valakut.
Mogę tak w nieskończoność, wyluzujcie, ARB nie jest wcale takie straszne. Było w historii mtg mnóstwo takich dodatków, które powodowały dominację jakiegoś archetypu i jakoś ludzie grali :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Liga Poltera - kometarze

sob lut 26, 2011 8:19 pm

Powiem tak - już wylosowane i nie było rerolli żadnych (subtelne 'nie ma Alara Reborn') :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości