Zrodzony z fantastyki

 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Likantrop

śr lut 19, 2014 10:47 pm

Witam, mam kilka pytań odnośnie likantropa, a że nie znalazłem odpowiedzi więc zakładam temat.
1. Jak jest z dostosowaniem poziomu? w MM jest że skala wyzwania +2 ale zdaje mi się że gdzieś kiedyś czytałem że skala wyzwanie nie równa się dostosowaniu poziomu?
2. Jak jest z przemianami w wilkołaka? Przeczytałem co jest na ten temat w MM, ale chodzi mi o to ile razy może dziennie próbować postać się zmienić.
Ps. Jestem niziołkiem który zaraził się likantropią w ciągu sesji.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Likantrop

czw lut 20, 2014 12:17 am

1. W zasadach nie jest to jasno powiedziane*, ale konsensus na forach dedekowych jest taki, że zostając wilkołakiem dostajesz 4 dostosowania poziomu: 2 za bycie likantropem i 2 za KW wilka. Czyli prawdopodobnie sporo poczekasz na następny level.

2. Tak jest w SRD:
Ponowne próby (dobrowolna przemiana): bohater ma pełne prawo dowolną liczbę razy próbować przybierać postać hybrydy lub zwierzęcia. Może to robić kiedy tylko chce, tyle że każda próba to akcja standardowa. Niemniej nieudany test wykonywany w celu powrotu do humanoidalnej formy oznacza, iż śmiałek musi pozostać w postaci hybrydy lub zwierzęcia aż do następnego świtu, kiedy to automatycznie ją przyjmie.


Czyli dopóki zdajesz testy, możesz się zmieniać ile wlezie. Dalsze informacje znajdziesz w SRD, w pliku "Potwory" (tutaj) na stronach 166-168.

Jeśli zostaniesz likantropem na dobre, to dołączysz do panteonu chaotycznych złych niziołków obok Belkara z Order of the Stick :) (obowiązkowa zmiana charakteru przy przemianie z własnej woli).

*niesamowite, nie? Zawsze myślałem, że 3e nie zostawia nic do interpretacji dla graczy.
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2014 12:19 am przez Squid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Likantrop

czw lut 20, 2014 8:47 pm

Widmo pisze:
1. Jak jest z dostosowaniem poziomu? w MM jest że skala wyzwania +2 ale zdaje mi się że gdzieś kiedyś czytałem że skala wyzwanie nie równa się dostosowaniu poziomu?
Dostosowanie poziomu za sam szablon to +2 w przypadku zarażonych likatropów i +3 w przypadku urodzonych. Dodatkowo, zwiększasz kości rasowe o ilość kości rasowych bazowego zwierzęcia. Wilk ma dwie kości rasowe, do tego doliczasz +2 LA za bycie zarażonym likantropem.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Re: Likantrop

pt lut 21, 2014 8:50 am

czyli +4 jak napisał Squid ?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Likantrop

pt lut 21, 2014 11:56 am

Tak, ale dostosowanie poziomu (LA) to tylko +2. Do tego dodajesz 2 kości rasowe, a wraz z nimi zwiększa Ci się BPa, rzuty obronne, umiejętności itp. Suma sumarum, dostajesz dwa "poziomy" w "klasie wilk" i dostosowanie +2. W sumie jesteś traktowany jak o 4 poziomy wyżej niż byłeś przed zarażeniem.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Likantrop

pt lut 21, 2014 1:25 pm

next lev w przyszłym roku :p
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Likantrop

pt lut 21, 2014 2:51 pm

Jeśli nie chcesz od razu brać na siebie tylu KW i LA (co uczyni Cię na moment potencjalnie silniejszym od reszty drużyny, przejrzyj ten artykuł wizardów o awansie w wilkołaku:
https://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/sp/20040117a
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Likantrop

pt lut 21, 2014 6:48 pm

jak jesteśmy przy wilkołaku niziołku...
przy zmianie rośnie rozmiar a zbroja się rozpada ( a magiczna ma st 15) szukam jakiejś zbroi która nie rozwali się przy przemianie. jakiś specjalny typ pancerza albo jakieś umagicznienie które pozwoli przetrzymać przemianę ( i / lub pozwoli zatrzymać plusy do zbroi po przemianie) w miarę możliwości mogę prosić o podanie źródła ( jaka książka i cena tego ustrojstwa)
szukałem trochę ale jak na razie nic nie znalazłem...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Likantrop

pt lut 21, 2014 8:09 pm

Wild armor z Podręcznika mistrza podziemi.
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Re: Likantrop

sob lut 22, 2014 6:22 am

Suldarr'essalar pisze:
Wild armor z Podręcznika mistrza podziemi.


Przeszukałem ten podręcznik za twoją radą i w części o pancerzu oraz o konkretnym typie pancerza nie mogę nic znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Likantrop

sob lut 22, 2014 8:40 am

Wild armor (w Magic Item Compendium wycenione na +18000)
 
Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw gru 04, 2003 5:36 pm

Likantrop

sob lut 22, 2014 7:55 pm

No i następne pytanie

Czy w postaci hybrydy wilkołaka mogę normalnie używać broni(sztyletów) bez dodatkowych atutów jakiś dziwnych, z normalnymi testami ataku(bez żadnych kar)?
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Likantrop

sob lut 22, 2014 10:42 pm

Czy w postaci hybrydy wilkołaka mogę normalnie używać broni(sztyletów) bez dodatkowych atutów jakiś dziwnych, z normalnymi testami ataku(bez żadnych kar)?


Nic mi nie wiadomo ani o karach, ani o wymaganych atutach. W SRD potwory nie mają ani jednych, ani drugich.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości