Zrodzony z fantastyki

 
Ray
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 23, 2004 6:50 pm

śr sty 19, 2005 5:41 pm

To jest dobry pomysł tylko nie kazdy ma karte DCI:D
 
Awatar użytkownika
mirgem
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pt lip 23, 2004 7:27 pm

śr sty 19, 2005 5:45 pm

Ja też nie mam :), ale wyrobienie karty nic nie kosztuje więc nie powinno to być specjalnym problemem.
 
Awatar użytkownika
kmietO
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 20, 2004 7:49 pm

śr sty 26, 2005 8:13 pm

Wiewiur co z tobą??????????????????
 
Awatar użytkownika
Pretor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 2:21 pm

czw sty 27, 2005 9:05 pm

Mam propozycje aby zakończyć już dyskusje i ustalić ogólne zasady na jakich dędą dodawane posty. IMO jak pisałem wcześniej
-imię nazwisko adres
-rodzaj przewninienia
-nick (najlepiej na czerwono żeby sie odrużniał)
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pn sty 31, 2005 9:00 pm

Ok, podsumowując:
1) robimy liste, ze wszystkimi danymi mogącymi zidentyfikować oszusta
2) Z przyczyn prawnych (ustawa o ochronie danych osobistych) będzie 1 topic (przyklejony na górze forum), w którym będzie można zgłaszać oszustów i w którym będzie wisiał link do takiej listy - znajdującej się na serwerze nie obiętym polskim prawem.

Zajmę się tym w weekend.
 
Awatar użytkownika
kilo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob lut 19, 2005 10:10 pm

Fuck them all and no regrets

pn lut 21, 2005 6:48 pm

Bardzo dobry pomysł z tą listą bad trader'ow.
A odnośnie oszustw na necie jakieś screenshot'y rozmów o zawarciu transakcji tak na dowód przesyłać by trzeba było, no i można adresy IP nieuczciwych delikwentów podawać na liście.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

ndz kwie 17, 2005 9:51 am

kilo pisze:
A odnośnie oszustw na necie jakieś screenshot'y rozmów o zawarciu transakcji tak na dowód przesyłać by trzeba było, no i można adresy IP nieuczciwych delikwentów podawać na liście.


Zdaje się, że użytkownicy neostrady mają dynamiczny IP wiec często mało to da.
 
JJacek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 13, 2003 7:12 am

czw maja 05, 2005 3:13 pm

TOMASZ SZARSZEWSKI
UL BEMA 36 M.
22 87-100 TORUŃ

Ten osobnik niestety nie pokrył kosztow przesyłki które mial zaplacic.
Ze wgledu na mała wartość sprzedanych mu kart 4zł (piorytet i polecony) jak dla mnie to duzo.

Odradzam z nim handlowanie.
 
kalebu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw lut 10, 2005 5:46 pm

pn maja 16, 2005 5:43 pm

uwarzajcie na tego goscia http://allegro.pl/show_user.php?uid=476 ... _recvd_neg
bardzo slaby kontakt odwraca kota ogonem.
przydazyla mi sie z nim nie mila historia. wyslelem mu deeda i reya dawnbringera za gobliny i on dostal a ja nie niby poczta zla ale czekam na te karty juz 4 tydzien i ich niemam a on jeszcze beszczelnie mowi ze poszedl po odszkodowani i smie mi grozic
tymi slowami "
GOBLINY Łukasz (Demaniquz) (4321817)
przekonasz sie czy nie wpadne bede ze swoja eipa na pewno wtedy dstaniesz reklamacje zegnam"

wiec przestrzegm was przed nim byscie nie wpadli bo ja rozumie gdyby to byly grosze albo nic nie warte karty ale jednak tak nie bylo i jeszcze chwali sie swoja renoma pewnie zroiona paroma trade'ami i kolegami na fauszywych aukcjach.

WIEC UWARZAJCIE I POZDRO.
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

wt maja 17, 2005 8:39 am

Witam mnie młodego jegomoscia jak i w wieku tak i w stażu z MTG oszukał KMIETO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x Jest on okropny 1 zniechęcił mnie do gry w MTG ( jak jest ktoś taki szczodry niech kupi odemnie wszystkie moje karty )Jest on okropny kupiłem u niego talie napoczatku czekałem miesiąć po wpłacie kasy nic zaraz mi przysłał karty ale mniej niz połowe (te najtansze) i pozniej powiedział ze był roztargniony i ze mi wysle czekam miesiąc upominam się codzień a on nie pozniej Chciał mi dać pieniądze zgodziłem się aby niestracic tak duzo A on do dzis dzień mi je niewpłacił BArdzo prosze o nagłośnienie tego uzytkownika moze on zmienić nick a Tu są jego dane nie pamiętam dokładnych ale wiem ze mieszka w POGWIDOWIE bardzo prosze uważac szczególnie młodych użytkownikow Przepraszam ze tak długo Ale jestem zrozpaczony
 
yaqb
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 24, 2003 11:28 pm

czw maja 19, 2005 4:59 pm

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2014 10:00 am przez yaqb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
yaqb
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 24, 2003 11:28 pm

czw maja 19, 2005 9:03 pm

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2014 10:01 am przez yaqb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
woyas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 18, 2004 7:56 am

śr maja 25, 2005 12:12 pm

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50335081

chcial bym zaznaczyc ze ten pan chyba zapomnial napisać stan Prox :P :hahaha:
pooza tym jest jakas nowa forma ataku o kturej nie wiemy psyhical atack
koszt 3W3B jest wyrąbisty ;/

szkoda mi troszke tych co to licytowali (to nie jest śmieszne to jest tragiczne)

pozdr./Woyas
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

Zostalem okradziony co zrobic?

wt maja 31, 2005 8:18 am

Umowilem sie z jednym z uzytkownikow sprzedajacych karty na allegro ze kupie od niego decka za 450zł. Po wplaceniu pieniedzy decka nie otrzymalem a minely juz 3 tygodnie, do tego uzytkownik zablokował mnie na gg:(

jego nick to: R-B-8
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

wt maja 31, 2005 9:12 am

skąd jest?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

wt maja 31, 2005 10:11 am

Złotoryja.

Lucki23: kupiłeś przez allegro czy poza? Dzwoniłeś do niego?
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

wt maja 31, 2005 2:36 pm

tak jest ze Złotoryji nie moge sie z nim w zaden sposow skontaktowac widac ze chce mnie okrasc nawet blokade na gg dostalem.Umawialismy sie poza allegro niestety:( Czy jest jakies wyjscie?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

wt maja 31, 2005 2:58 pm

Moge Ci dać jego numer telefonu (co prawda tylko kom), ale może się uda skontaktować.
Po adresie znajdziesz też numer stacjonarny pewnie.

Jeśli nie zdziałają pertraktacje to czeka Cię wycieczka na Policję.
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

czw cze 02, 2005 8:05 am

Bardzo prosze o ten numer koma bede bardzo wdzieczny. Na policji podobno nic nie da sie zrobic jak nie bylo aukcji bo nie ma dowodow na taki trade tak mowil mi znajomy co prawo studiuje ale jak nie dogadam sie z nim to pojade do Złotoryji i wtedy sprawe wyjasnimy
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw cze 02, 2005 12:16 pm

Numer poszedł na PW. Znajomy bzdury gada, przecież masz chociażby maile (słaby dowód) + potwierdzenie przelewu/wpłaty (mocny dowód).
 
Awatar użytkownika
shtchepan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 21, 2005 8:23 pm

czw cze 02, 2005 1:30 pm

Przecież do cholery masz dowód wpłaty czyli pieniądze wysłałeś, więc musiałeś brać udział w transakcji.
Kupowanie poza allegro to taka sama sytuacja jakbyś zamówił sobie karty od kogoś z poltera czy k20, więc nie widzę problemu żeby rozwiązać sprawę pomyślnie poprzez policję.
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

pt cze 03, 2005 8:10 am

Nie mam maili bo to na gg bylo a rozmowa na gg nie stanowi materialu dowodowego tak mi mowil. Faktycznie mam potwierdzenie wplaty ale podobno on moze spokojnie wykrecic sie ze to za cokolwiek tam innego bylo tak mi mowili znajomi ale skoro mowicie ze moge cos zdzialac to pewnie sprobuje w koncu 450zl to nie bagatela spora suma i nie stac mnie na takie straty:(
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pt cze 03, 2005 7:24 pm

Bzdury studenciak opowiada. Smsy stanowią dowody, to odpowiednio podparte rozmowy z gg (oswiadczenia od operatora gg, isp) też mogą być.
Na dowodzie wpłaty jest tytuł, więc nie jest za cokolwiek. Jak się upiera, że to jakaś pomyłka to można mu wytoczyć sprawę w procesie cywilnym, o bezpodstawne wzbogacenie się.
Idz na policję i walcz o swoje.
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

sob cze 04, 2005 8:04 pm

Bylem u radcy prawnego w urzedzie. Powiedzieli mi ze taka sprawa jest bardzo ciezka do udowodnienia i wygrania bo nie zostal sporzadzona umowa uzyczenia, pozyczki, srzedazy jakos tak mowili a koszty sprawy sa podobno duzo wieksze niz to jest warte. Ale i tak dzieki za rady mam naucke zeby nastepnym razem wszystko robic na aukcji lub sporzadzac pisemny umowy z obustronnym podpisem bo juz nie pierwszy raz podobna sytuacja mi sie zdarzyla. Poza tym sprawe wyjasnie z nim osobiscie to jedyne wyjscie.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz cze 05, 2005 2:06 pm

A w jaki sposób zawarcie transakcji na allegro udowodnić? W taki sam! Dowody wpłat, wysyłkę, oświadczenia od providera (różnica jest tylko od kogo - tutaj masz operatora gg, tam od allegro) itp.

Tu masz podstawy prawne co do bezpodstawnego wzbogacenia się.
http://www.poradaprawna.pl/index_pytani ... a&id=21564

Tak czy siak - złóż zawiadomienie na policję. Muszą wszcząć postępowanie, nie daj się spławić.
 
redlum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 9:02 pm

pt cze 10, 2005 4:23 pm

to ja tez chcialbym zgłosic oszusta

Krzysztof Wójtowicz z Kraśnika (nick Ryzio albo ryzio_htp)

zamawiał u mnie karty pare razy
wkoncu poprosil o wyslanie kart bo mu sa potrzebne na piatek i kase dzisiaj wyśle poczta

karty wyslalem - kasy nie ma

jak ktos go zna - to niech z nim pogada

kwota ok 350 zł - gosc ma ponad 20 lat - wiec to nie jest jakis tam szczeniak
 
Awatar użytkownika
RadeON
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 30, 2004 10:01 am

sob cze 11, 2005 1:44 pm

Ja miałem kłopoty z Demaniquzem z allegro.

Zaufałem mu jako, że ma tyle refów i wysłałem karty od razu za umówioną kwotę 185zł - karty były warte więcej ale poprostu potrzebowałem na szybko kasę.

Trade odbył sie w marcu i do dziś nie dostałem 185zl na konto, Demaniquz tłumaczy się faktem, że pomylił się w czasie przelewu i bank nie chce zwrócić mu kasy.

Najbardziej bezczelene jest to, że na allegro dodał mnie na swoją czarną listę pomimo bardzo dobrych refów, które mam, poza tym oficjalnie na allegro z nim nigdy nie handlowałem więc nie ma oficjalnego powodu dodania mnie na ową listę, prawda jest oczywiście wiadoma - boi się że mu na allegro napaskudzę. Niestety w regulaminie nic nie pisze o bezpodstawnym wpisie na czarną listę... :x
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

pn cze 13, 2005 1:18 pm

Witam,
chcialem powiedziec tylko ze udalo mi sie odzyskac moja kase dzieki lack za pomoc spotkanie osobiste bylo najlepsze:)
 
MTGIZMO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn cze 13, 2005 2:13 pm

pn cze 13, 2005 3:05 pm

Ja tez mialem problemy z uzytkownikiem R-B-8. Zaufalem mu i wyslalem pierwszy WW wartego ponad 300zł. Do tej pory nie otrzymalem obiecanych kart. co mam zrobic? :?
 
Lucki23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn maja 30, 2005 9:24 pm

pn cze 13, 2005 3:28 pm

Widze ze nie tylko mnie oszukal;/

Jedyne co mozesz zrobic to tak jak ja zlozyc mu wizyte zobaczysz jak sie bedzie tlumaczyl i bardzo szybko odda kase.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości