Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 21, 2003 1:20 pm

sob lip 09, 2005 1:23 pm

Zostalem oszukany przez kolesia na Ebayu z 1000 komentarzy. Nie przyslal mi kart wartych 300pln. Co sie da zrobic? Otworzylem ponad miesiac temu zglosilem ebayowi ze "item not recived" i nic. Pomozcie !! :/
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

sob lip 09, 2005 2:39 pm

No i sie zaczelo.
Wiecej szczegolow Marko - czym placiles, jaka wysylka itp.
 
Awatar użytkownika
Marko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 21, 2003 1:20 pm

ndz lip 10, 2005 2:14 pm

Placilem przez PayPal Misq'a... Czyli chyba nie zafajnie...
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

ndz lip 10, 2005 2:16 pm

Dlaczego nie? Na paypalu też można zgłosić fraud. Możliwe nawet, że cofną mu pieniądze, a już napewno musi odpowiedzieć.
Dispute na ebayu założyłeś, tak?
 
Awatar użytkownika
Marko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 21, 2003 1:20 pm

ndz lip 10, 2005 10:45 pm

tak, zalozylem juz gdzies miesiac temu. Moge ja juz zamknac...
 
Paski15
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn sty 03, 2005 10:03 pm

wt sie 09, 2005 1:07 am

A mnie oszukał juz tutaj wymieniony Mati, na allegro dopiero się dowiedziałem że ma nick Lady_Modliszka. Wcześniej podawał mi fałszywe konto.
Oto jego dane:
Mateusz Włodarczyk
Grota-Roweckiego 11/57
30-348 Kraków
Nie oszukał mnie na dużo bo na 230zł ale zawsze coś.

Oto sposób w jaki mnie oszukał:
Był piękny Majowy wieczór. Na GG pisze do mnie kolo który podaje się za kolegę Demaniquza i to właśnie od niego ma mój numer gg, i słyszał że szukam wielu grywalnych FOILI. Złozył mi fajną ofertę tani foiliowany baloth + foiliowany kierowca + foiliowany Foothills i tam jeszcze jakiś crap. Karty były po okazyjnych cenach. Ja bez namysłu się zgodziłem on tam nabrał sobie ode mnei kilka rzeczy. Chciałem aby on wysłał pierwszy ale on pokazał swoje fałszywe konto na allegro 3 pozytywy mówił tez że wszyscy w Krakowie i Bardzie go znają a na MTGO gra kilka lat. Zgodziłem się na Simulsend, Kart nie widzę do tej pory :(.
 
yaqb
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 24, 2003 11:28 pm

wt sie 09, 2005 11:52 am

...
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 11:29 pm przez yaqb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Banny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 02, 2005 12:08 pm

czw sie 25, 2005 12:22 pm

No to może pojedzicie razem z grupką ludzi uzbojonych w to i tamto do niego i zróbcie mu "łubudu" :P
 
Paski15
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn sty 03, 2005 10:03 pm

czw wrz 01, 2005 10:09 pm

Najgorsze jest to że do Krakowa mam pół Polski. 2 problem jest to ze dopiero co skończyłem 16 lat i troskzi się boje do 20 kilku latka w nie swoim mieście wyskoczyć^^. Po 3 to bilety albo koszta dojechania pochłoną mnie więcej niż to wszystko jest warte :? Ale chociaż sprawiedliwość i chwała będzie po mojej stronie :wink:
 
Awatar użytkownika
ewran
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt sie 12, 2005 10:05 am

sob wrz 03, 2005 3:18 pm

wez umiesc w necie skana nadania poleconmego i bedzie sie wklejac gdzie tylko bedzie po nim slad
p.s. raz tak zrobilem i mimo, ze chodzio o kartę za 5 zł koleś się nieźle wkurzył i kase zwrócił :P
 
GiZiO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2003 5:02 pm

pn wrz 05, 2005 3:06 pm

Ururamtururam czy jakos takos mial na jarmark z 400 pozytywow
zee 2 lata temu
z tego co pamietam to Warszawa ale reszta powinna pamietac adres
przyciol mnie na jakies 70zl
 
GiZiO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 05, 2003 5:02 pm

pn wrz 05, 2005 3:09 pm

aha jak by mi ktos dal adres tego ururam czy jak mu tam imie nazwisko to jakos w niedalekiej przyszlosci wyrownal bym rachunki ^_^
 
Awatar użytkownika
Wilgeforc
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: śr kwie 30, 2003 4:18 pm

czw wrz 08, 2005 9:13 am

Dziwne mi się wydaje, że Demaniquz kogoś oszukał, takie rzeczy raczej się nie zdarzają osobom, które mają kilkaset pozytywnych opinii, ale że Ururamtururam, który był przez lata administratorem jarmarku to zrobił, to już jakaś bzdura. Zwłaszcza, że na 70 zł. Więc radzę uważać z oskarżeniami.
 
yaqb
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr gru 24, 2003 11:28 pm

czw wrz 08, 2005 11:45 am

...
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2014 7:15 am przez yaqb, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
ewran
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt sie 12, 2005 10:05 am

sob wrz 10, 2005 2:57 pm

dzisiaj skończyła się moja aukcja nma allgero - cena była dobra więc aukcji nie zakończyłem, cieszyłęm sie bo kasa zawsze sie przyda i wszystko będzie oki

i oto co i się przydarzyło
napisałem do kolesia maila gdzie ma wpłacić pieniądze itd. na to usłyszałem, zę kasę już wpłacił jakiejś kobiecie!!
teraz pokazuje mi skana przelewu i jest okej ale ja nei znam tej kobiety!!
nie wiem co robić
nie chce być posądzony o oszustwo a prawdopodobnie się stanie
błagam o pomoc wszystkich, którzy trejdują - co by zrbili na moim miejscu, na prawde nei wiem czy coś mi grozi i czy w ogle powinienm ię przejmować??
podaje tez dane kobiety i teeść maila który przysłała:
"57 1160 2202 0000 0000 6712 4845
Marta Gadzała
ul. pOznanska 22/3
30-095 Wałbrzych
Koszt przesylki ja pokryje..
Pozdrawiam!"
mozę ktoś mieszka w wałbrzychu i tak mi moze pomóc??
nei wywaljacie tego topicu - naprawde nei wiem gdie mialem go umiescic
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

sob wrz 10, 2005 3:08 pm

ewran : a tak w zasadzie, to co Cie obchodzi, że przelał jakiejś kobiecie? To on dał się nabrać na emaila od kogoś i jego wina. Chyba, że ktoś Ci się włamał na pocztę i wysłał tego maila z Twojego konta, to inna sprawa.
 
Awatar użytkownika
ewran
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pt sie 12, 2005 10:05 am

sob wrz 10, 2005 3:18 pm

nikt mie ise nie wlmal, poza tym - boje sie negatywa
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob wrz 10, 2005 3:22 pm

no to wyslij mu karty za ktore - calkiem mozliwe - zaplacil jakies kolezance...

jak wystawi negatywa to dajesz znac do allegro opisujesz jak sie sprawa ma i tyle. Od tego sa, nie?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

sob wrz 10, 2005 3:58 pm

ewran pisze:
nikt mie ise nie wlmal, poza tym - boje sie negatywa


Jak wolisz stracić kasę, to powodzenia.

Bubu pisze:
jak wystawi negatywa to dajesz znac do allegro opisujesz jak sie sprawa ma i tyle. Od tego sa, nie?


Allegro z zasady nie ingeruje w treść komentarzy, więc pewnie się pośmieją z naiwności i oleją sprawę.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

sob wrz 10, 2005 4:12 pm

no tu masz racje Lack..

no to postrasz jego ze dasz zanc do allegro i mu konto zablokuja jak bedzie swirowal pawiana...
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

pn wrz 19, 2005 3:10 pm

mam prawo podejrzewac, ze oszukala mnie ta osoba:
artur pilich, jego nick to "szogun"
ul cmentarna 25a/18
katowice
chcialem od niego kupic karty za 241 zł, zdecydowalismy sie na simul(ja wysylam kase, jednoczesnie on wysyla karty), dlatego ze ja mam troche forumowych refow, a on mial okolo 500 pozytywow na allegro. Karty i kasa mialy pojsc 2 wrzesnia, ja sie z umowy wywiazalem, czego nie mozna powiedziec o nim - do dzisiaj nie dostalem kart. pisalem do niego prawie codziennie, ale odpisal tylko raz (5 wrzesnia). napisal ze juz wyslal karty i ze jutro powinienem dostac. Potem dowiedzialem sie ze jest na MPkach i ze dlatego nie odpisuje. od tamtego czasu nie moge z nim nawiazac kontaktu, raz widzialem ze byl dostepny na gg, kiedy odpisalem natychmiast stal sie niedostepny. nie wiem za bardzo co mam w takiej sytuacji zrobic, bo pierwszy raz zostalem tak oszukany. moze ktos z katowic ma z nim jakis kontakt?

edit:
proponuje zrobic 2 listy: uczciwych i nieuczciwych trejderow, ale dobrze by bylo gdy byl jeden post w ktorym by byla jedna lista i jeden w ktorym by byla druga. w przypadku uczciwych niech userzy pisza posty typu "nick" i krotki kometarz np Sobek - wszystko ok, polecam. taka osoba bylaby dopisywana do listy uczciwych trejderow, kolo nicka bylaby liczba pozytywnych komentarzy, of korz osoby z tego samego miasta nie moga na siebie glosowac. lista nieuczciwych trejderow by wygladala tak podobnie, chodzi o to zeby nicki/nazwiska byly w jednym poscie, co sadzicie?
 
Awatar użytkownika
KeFFir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw mar 20, 2003 11:33 am

czw wrz 29, 2005 9:42 pm

Spoko, Szogun nie jest nowicjuszem w tej 'dziedzinie' :)
A wydawalo mi sie ze o nim juz wszyscy slyszeli :P
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

śr paź 05, 2005 7:04 pm

Moj problem wyglada tak:

Wysłalem gosciowi karty, ktory podal sie za Kobra51 (wporzadku refy na allegro) ale niestety jak sie okazało nie byl tym za kogo sie podawał. W tym momencie mija 2tyg a ani kart ani odzewu od goscia nie dostałem. Cała sytuacja zostanie zgłoszona na policje.

O to dane owego goscia:
Grzegorz Kapeluszny
Szkolna 18
22-360 Rejowiec.

Nie polecam go. Osobiscie z checia skopal bym mu dupe. ALe coz.

ps. Cała transakcja opiewala na kwote 120zl. Wiec cale szczescie ze nie stracilem tak duzo.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

śr paź 05, 2005 7:25 pm

Bombay - spokojnie to dopiero 2 tygodnie...moze gdzie spojechal... nalezy poczkac z miesiac i wtedy kopac 4 litery :P
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

śr paź 05, 2005 8:08 pm

Bubu pisze:
Bombay - spokojnie to dopiero 2 tygodnie...moze gdzie spojechal... nalezy poczkac z miesiac i wtedy kopac 4 litery


Jeżeli podawał się za kogoś innego to raczej nie przez przypadek.

bombay: nie sprawdziłeś go przed trade'em?
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

śr paź 05, 2005 8:28 pm

Sprawdałem przedstawil sie za Kobra51. Misq potwierdzial ze z nim tradowal i myslalem ze jest wszystko wporzadku. Pozytywow duzo na allegro. A tu sie okazalo ze ten z allegro jest z wroclawia a ten oszust z rejowca.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

śr paź 05, 2005 9:00 pm

Chodziło mi bardziej czy właśnie jego personalia sprawdziłeś (choćby po emailu z allegro) czy na słowo uwierzyłeś, że to on.
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

śr paź 05, 2005 9:38 pm

bombay: nie probowales kontaktowac sie z jakims innym graczem z rejowca? moze ktos by pomogl. pamietam,ze jakis mtgowiec na pewno stamtad jest, xywa mi chwilowo z glowy uciekla.
jestem ciekaw czy zgloszenie na policje cos da, ja swojej sprawy (patrz wyzej) na policje nie zglaszalem, bo moze sie uda to normalnie zalatwic, w kazdym razie Tobie zycze szczescia, jak mozesz to napisz potem czy Ci sie udalo.
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

czw paź 06, 2005 7:12 am

Lack ja nie trejduje az tak duzo, a jak juz cos kupuje to kupuje za ok 100 wiec ktos jednak musi miec pare tych kart. I przez moje LAME uwiezyłem na słowo.
ALe sprawa sie w pewien sposob wyjasniła. ALe nie wiem czy nei na gorzej. Pogadałem wczoraj z Noireve ktory mi bardzo pomogl i naprowadzil na Paskiego. Ten powiedzial mi, ze zna tego kolesia i przyszedl do niego nie dawno i sprzedał karty. W tym Akrome 2x Smoki..i 2xNight Whispery. :/ i co teraz zrobic? Przeciez nie moge zarzadac tych kart od Paskiego bo ten je legalnie w sumie kupil.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw paź 06, 2005 8:18 am

Nie można legalnie kupić czegoś skradzionego, to paserstwo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości