Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

czw paź 06, 2005 10:41 am

Wiec? Co zrobic w tej sytuacji. Pierwszy raz mi sie cos takiego wydarzylo
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

czw paź 06, 2005 11:22 am

Paserstwo?

Moim zdaniem powinienes to jakos rozwiazac z tym, ktory Cie oszwabil. Pasek i tak z dobrej woli powiedzial Ci o tym. Zarzadanie kart od niego byloby co najmniej dla mnie chamowa niezla. (a na jego miejscu na pewno bym Ci ich nie oddal, dlaczego ja mialbym doplacac do tego calego interesu?).
Sytuacja nie do pozazdroszczenia, w takim wypadku sie jedzie i obija kolesiowi ryj. Przepraszam, za wyrazenie, moze dostane warninga jakiegos, ale taka jest moja metoda niestety. Policja? zawiadamianie allegro czy cos innego? Bez sensu. Zyjemy w takim a nie innym systemie. Mnie na razie raz koles nakroil na allegro, jak mialem wolny czas, pojechalem sobie do niego, oddal mi kase, doplacil za koszt mojej podrozy, dostal w morde i juz. A przy okazji odwiedzilem moich znajomych w Krakowie :P


Taki koles dwa razy zastanowi sie nad tym, czy jeszcze raz kogos naciac na karty, a takie zawiadomienia na policje ponizej 250zl to wiesz.. oni miedzy bajki wkladaja (spisza i wrzuca w papiery, a potem umorza, ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna czynu.. pff...) a koles jeszcze bedzie darl lacha, ze musiales sie nachodzic, nazeznawac i tak dalej.

Przykro mi, ze moze okazuje sie brutalem, ale w Polsce o swoje trzeba walczyc.

Tak samo historia z tego dzialu - jak do kolesia do Wroclawia po karty warte niezla kase jechali - pojechali, odzyskali wiekszosc kart (gratulacje btw) ale czy ktos im zwrocil koszt podrozy? Stracony czas i karty?


Life is brutal. Masz adres kolesia - jedz. Jak sam sie boisz albo cos, to jedz z kumplem/ami.


M.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw paź 06, 2005 4:02 pm

Majki a powiedz mi co zrobisz jak kolespojdzie i po pobiciu zrobi obdukcje i znajac Twoje namiary poda Cie na policje jako napastnika?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw paź 06, 2005 4:03 pm

majki pisze:
Paserstwo?


Tak to jest określone w kodeksie karnym, która ma troche większą siłę oddziaływania niż "moim zdaniem" i porady gniewnego małolata.
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

czw paź 06, 2005 5:38 pm

Bubu - nie pojdzie.

Krzysiku N. (to Lack) - primo, to zyje troche na tym swiecie i w tym kraju, masz prawo miec swoje zdanie, ale totalnie nie zgodze sie, ze w Polsce kodeks karny ma wieksza sile oddzialywania.

Po dwa wiem co to jest paserstwo, tylko ciekaw jestem jak je udowodnisz i 'zastosujesz' wg tego Twojego kodeksu karnego. No chyba, ze na kartach ktos zaczal drukowac numery seryjne, ale nie zauwazylem...

Po trzy małolatem to ja bylem 10 lat temu. Jestem zdecydowanie powyzej sredniej wieku grajacych w magica, wiec tez duza szansa, ze jestem starszy od Ciebie. Nazwanie mnie 'gniewnym malolatem' nie jest wiec na miejscu.

Po cztery, wyrazilem swoje zdanie i przedstawilem jak ja to robie (o ile sie zdazy, poki co zdazylo sie raz). U mnie 100% sukcesu, u mojego wspollokatora z czasow, gdy jeszcze studiowalem - dwa takie przypadki, podobnie rozwiazane i tez 100% sukcesu, wiec mamy 3 przypadki mi znane osobiscie na 3, gdy za kazdym razem sie udalo.

Prosze, niech sie teraz ktos wypowie, kto korzysta z tego calego waszego 'kodeksu' i ma taka skutecznosc. Ciekawe tez o ile sie komus udalo, ile to trwalo.
Zyjecie w kraju mzonek, gdzie dowch policjantow boi sie wylegitymowac jednego osilka. Zejdzcie na ziemie.

M.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw paź 06, 2005 5:50 pm

na jakiej podstwie tweirdzisz ze nie pojdzie?
sam twierdzisz ze zyjemy w kraju mzonek, a osobiscie znam typa ktory ukradl telefon, dostal po gebie za to i poszedl na policje znlozyl donos o pobiciu, wiec raczej Twoja pewnosc IMO jest niczym nei poparta...mozesz zastraszyc jakiego gowniarza jednak z niektorymi nie jest tak latwo... :(
 
Awatar użytkownika
Moto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 09, 2005 2:16 pm

czw paź 06, 2005 5:59 pm

Bubu niewątpliwie w tym co mówisz jest bardzo dużo racji, ale jak widać zwykłe środki dyplomatyczne nie pomagają w odzyskaniu kart, więc trzeba się posunąć do bardziej drastycznych środków. Nie to ze punktowć odrazu, ale małe zastraszenie jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji. Jezeli tak owy delikwent jest niepełnoletni, to zaangażowanie w sprawe jego rodziców także nie jest złym pomysłem.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw paź 06, 2005 6:16 pm

Coz, glowy nie dam czy to w pelni zasluguje na wpisywanie tutaj, ale mam w pelni udokumentowany zaklad z niejakim frogiem dot. zasad gry. Wygralem, Bylo potwierdzenie sedziego, a frog zniknal i nie odpowiada na maile. Wprawdzie nie sadzilem, ze przybedzie mi tych 200 zl, ale jak w zakladzie oszuka, to czemu nie w handlu?
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

czw paź 06, 2005 6:19 pm

Niestety jest pełnoletni. Sam jestem młody wiec ciezko bylo by mi pojechac tam, a kolegow z miasta tez nie mam za starych.

Narazie sprawe probuje jakos załatwic z owym złodziejem Paski.

ps. Niech jakis moderator da na poczatku tego topicu info o tym złodzieju, bo nie zycze nikomu zeby sie przytrafilo to samo mu co mi.
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw paź 06, 2005 6:29 pm

Hez jedziemy do Froga? :D
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw paź 06, 2005 6:40 pm

majki pisze:
Po dwa wiem co to jest paserstwo, tylko ciekaw jestem jak je udowodnisz i 'zastosujesz' wg tego Twojego kodeksu karnego. No chyba, ze na kartach ktos zaczal drukowac numery seryjne, ale nie zauwazylem...


Nie mojego, tylko państwa Polskiego.
Z tego co czytam, to Paski sam się przyznał, więc nie widzę tutaj problemów z udowodnieniem.

majki pisze:
Po trzy małolatem to ja bylem 10 lat temu. Jestem zdecydowanie powyzej sredniej wieku grajacych w magica, wiec tez duza szansa, ze jestem starszy od Ciebie. Nazwanie mnie 'gniewnym malolatem' nie jest wiec na miejscu.


To stan umysłu zupełnie niezależny od cyferek w dacie urodzenia czy sredniej wieku grajacych w magica.

majki pisze:
Po cztery, wyrazilem swoje zdanie i przedstawilem jak ja to robie (o ile sie zdazy, poki co zdazylo sie raz). U mnie 100% sukcesu, u mojego wspollokatora z czasow, gdy jeszcze studiowalem - dwa takie przypadki, podobnie rozwiazane i tez 100% sukcesu, wiec mamy 3 przypadki mi znane osobiscie na 3, gdy za kazdym razem sie udalo.


No to wspaniała rada dla nastolatka, może ją sobie wydrukować i wsadzić między plany "jak będę duży to...".
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw paź 06, 2005 6:45 pm

Lack - specjalista od prawa nie jestem, ale czy tu problemem nie jest fakt bycia SWIADOMYM, ze towar jest z lewego zrodla? Zreszta niezaleznie od prawa, zadanie od niego kart w takiej sytuacji jest [na forum jest cenzura[
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

czw paź 06, 2005 6:48 pm

Przeciez Paski nei wiedzial ze ta karty sa "kradzione" wiec nie mam prawa od niego zadac tych kart. Bo nie powinien doplacac do tego interesu.
 
Awatar użytkownika
Moto
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 09, 2005 2:16 pm

czw paź 06, 2005 6:56 pm

Nie ma co się kłócić miedzy sobą chłopaki. Wina jest ewidentna, a to kto ma jakie metody to jest jego prywatna sprawa. Trzeba tylko pomoc znależć chłopaczynie tą najlepszą. Adres gościa jest. Paski potwierdził, że go zna i że karty o ktore toczy sie spor zostaly przez niego nabyte. Człenio najzwyczajniej w swiecie probuje zrobic go w bambuko. Jezeli zglosisz to na policje, to automatycznie swiadkiem bedzie Paski i to dodatkowy problem dla niego niestety. Postaraj sie załatwić to jakoś z Paskim, bo jak nie patrzec interwencja policji pochlonie takze jego czas.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw paź 06, 2005 7:12 pm

Hezor pisze:
Lack - specjalista od prawa nie jestem, ale czy tu problemem nie jest fakt bycia SWIADOMYM, ze towar jest z lewego zrodla? Zreszta niezaleznie od prawa, zadanie od niego kart w takiej sytuacji jest [na forum jest cenzura[


Również nie jestem specjalistą. Założmy, że trzeba być świadomym (chociaż w jaki sposób to udowodnić lub obalić - nie wiem). W takim wypadku Paski paserem nie jest. Jeśli jednak będzie sprzedawał wymieniał te karty to już tak.

Jeśli już bierzesz pod uwagę sprawę oddawania kart (czego nikt nie poruszał wcześniej) to mi osobiście byłoby niezmiernie głupio wiedząc, że posiadam karty które zostały komuś skradzione.

bombay pisze:
Przeciez Paski nei wiedzial ze ta karty sa "kradzione" wiec nie mam prawa od niego zadac tych kart. Bo nie powinien doplacac do tego interesu.


Nikt Ci nie każe żądać kart. Masz za to dodatkowego świadka w sprawie.
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

czw paź 06, 2005 7:15 pm

Lack pisze:
Jeśli już bierzesz pod uwagę sprawę oddawania kart (czego nikt nie poruszał wcześniej) to mi osobiście byłoby niezmiernie głupio wiedząc, że posiadam karty które zostały komuś skradzione.


to juz jest sprawa tego kto takie karty ma. Nie wszyscy musza byc tacy jak ty.




Lack pisze:
Nikt Ci nie każe żądać kart. Masz za to dodatkowego
świadka w sprawie


czyli co jednak wybrac sie na komisariat?
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

czw paź 06, 2005 8:16 pm

jasne... a chcesz umoczyc kase?
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

czw paź 06, 2005 8:48 pm

bombay pisze:
to juz jest sprawa tego kto takie karty ma. Nie wszyscy musza byc tacy jak ty.


Nie zmuszam.

bombay pisze:
czyli co jednak wybrac sie na komisariat?


Oczywiście. I nie daj się spławić, że to znikoma szkodliwość społeczna czy coś. Masz dowody, masz świadka itp - nawet jeśli koleś nie odzyska kasy to będzie miał wpis do akt itp.

Pozatym możesz go w drodze powództwa cywilnego oskarżyć o bezpodstawne wzbogacenie (długa droga, ale jak najbardziej skuteczna).
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

pt paź 07, 2005 10:16 am

Lack, widze, swietnie Ci sie cytuje ludzi i czepia wszystkiego co napisza.
Wyrazilem swoja opinie, do tej pory w zyciu zajeb... dobrze na tym wychodze, czego z pewnoscia nie moga powiedziec niektorzy, ktorzy gdzies tam wedruja po komisariatach i tylko marnuja czas.
A ta nasza dyskusja, co jest wlasciwe i co sie powinno robic (bo to dwie rozne rzeczy - zgadzam sie, ze formalnie wlasciwa jest droga przez komisariat) niczego tutaj nie wnosi, a tylko zasmieca mam wrazenie watek.

Tak czy inaczej zycze powodzenia wszystkim, ktorzy stracili na transakcjach w odzyskaniu ich wlasnosci/kasy.
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

pt paź 07, 2005 1:03 pm

Pozatym możesz go w drodze powództwa cywilnego oskarżyć o bezpodstawne wzbogacenie

czytalem kiedys cos o tym, jesli wplacisz komus kase, a ten ktos niczego ci nie da to on powinien ci ta kase oddac i nie moze po uzyskaniu kasy, postawic sie w sytuacji, w ktorej nie bedzie w stanie ci jej zwrocic. jakos tak to szlo :) takze bombay radzilbym ci pojsc na komisariat. policja wtedy zawita do niego i wtedy albo sie przyzna albo sklamie. jesli potem udowodnia ze klamal to moze miec powazne klopoty, co go moze wczesniej przestraszyc i wymusic przyznanie sie do oszustwa.

jak juz ktos napisal, fajnie by bylo, gdyby byla lista oszustow w jednym poscie. zestawilem tu osoby, ktore zostaly posadzone o nieuczciwe trejdowanie:
Krzysztof Kułak ze Świdnika

DEMANIZQUZ

Krzysztof Wójtowicz z Kraśnika

R-B-8

Mateusz Włodarczyk
Grota-Roweckiego 11/57
30-348 Kraków

artur pilich, jego nick to "szogun"
ul cmentarna 25a/18
katowice

Grzegorz Kapeluszny
Szkolna 18
22-360 Rejowiec.

Piotr Jawny
Kamienna 38/4
59-300 LUBIN

TOMASZ FRĄDCZAK z LUBINA pod Wrocławiem.

Adam Król
ul.Wolskego 12/1
41-500 Chorzów

Tomek Bonder
ul.Szekspira 4 m.195
01-913 Warszawa

mozna to jakos wkleic w pierwszym poscie? jezeli dana osoba chce sie z tej listy wykreslic, bedzie musiala miec zgode osoby, ktorą rzekomo oszukala. szczerze jednak watpie ze beda takie sytuacje, bo oszusci zazwyczaj urywaja wszelkie kontakty z kontrahentami
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

pt paź 07, 2005 1:20 pm

nie mamy prawa podawac niczyich danych osobowych...takie jest polskie prawo...
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

pt paź 07, 2005 1:55 pm

no to jak juz ktos to powiedzal (wow chyba) wrzucmy to na zagraniczny serwer i podajmy linka na pierwszej stronie tego topicu - da sie tak?
 
Awatar użytkownika
bombay
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 11:13 am

pt paź 07, 2005 5:21 pm

Jaki ma wtedy sens tego topicu. Musi byc jakis odnosnik do osob ktore sa oszustami. Bo czasem jest nie wygodnei szukac przez caly topic. Oszusta.
 
Awatar użytkownika
Lack
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr kwie 14, 2004 3:18 pm

pt paź 07, 2005 5:44 pm

Niestety, takie ograniczenia nakłada na nas prawo, a w odróżnieniu do niektórych użytkowników, redakcja musi je respektować.

Conajwyżej jednak można pokusić się o wprowadzenie parafki typu "zezwalam na umieszczenie swoich danych osobowych w przypadku costamcostam bad trading", jednak odnosiłoby się to tylko do użytkowników tego serwisu i tylko wtedy jeżeli właścicielowi chciałby się ruszyć 4 litery i zrobić coś dla rozwoju działu mtg (w co osobiście wątpie).

Jeśli zaś chodzi o listę na zagranicznym serwerze to popieram, jednak udziału w tym niewezmę.
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

pt paź 07, 2005 7:17 pm

Lack pisze:
Jeśli zaś chodzi o listę na zagranicznym serwerze to popieram, jednak udziału w tym niewezmę.

juz pare innych osob tez to poparlo, ale samo poparcie nie wystarczy. jest na tym forum ktos kto by sie tym zajal???
edit: poszedl pm do wowa :P
 
Krzychu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 8:52 pm

pt paź 07, 2005 9:23 pm

Sprawa załatwiona, usuwam posting.
Ostatnio zmieniony śr paź 12, 2005 8:25 am przez Krzychu, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Rahl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 9:25 pm

pt paź 07, 2005 11:28 pm

Wow pisze:
niestety nie mogę

ehh chyba wiec nici z tego pomyslu. skoro wrzucenie nazwisk na zagraniczny serwer jest legalne to czemu nikt nie chce tego zrobic?
 
Sebol
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 7:06 pm

pt paź 07, 2005 11:31 pm

bombay - jestem w niemal identycznej sytuacji - także zostałem oszukany przez tego człowieka !!
Tak samo jak w Twoim przypadku podał się za usera o nicku Kobra51 z allegro. pytany o to czy na jakimś forum ma H/W odpowiadał ze jest "wolnym strzelcem" i nie ma nigdzie niczego spisane, ale zebym pokazał want to moze cos się znajdzie.
Miałem z nim robić niemałą wymianę, bo wysłałem mu:
2 plow under
4 magma jet
4 arc slogger
3 zozu
1 shivan reef
3 pyroclasm
1 gifts ungiven
Cały deal był przeprowadzany na gg zatem nie mam nic innego poza adresem i numerem GG (który zapewne zmienia po każdym oszustwie).
Mija już trzeci tydzień od czasu kiedy rzekomo wysłał karty do mnie. Zastanawiałem się czy nie spróbować zdobyć numeru telefonu (przez zwykłą informację telefoniczną) i nie odbyć sobie z człowiekiem (lub jego rodzicami) dłuższej rozmowy.
bombay - myślę, ze jeślibyśmy obaj złożyli zawiadomienie na policjii to mozę by to poskutkowało. tylko nie wiem jak mam z tym isć na policję - w końcu nie mam nic poza jego danymi i archiwum rozmów z GG :?
jeśli ktośmoże w jakiś sposób pomóc, to byłbym wdzięczny.
 
majki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 02, 2005 10:23 am

sob paź 08, 2005 12:59 pm

Jesli wyslales mu to poleconym, to masz tez dowod odbioru paczki w postaci podpisu jego lub rodzicow...
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob paź 08, 2005 1:48 pm

Rahl pisze:
ehh chyba wiec nici z tego pomyslu. skoro wrzucenie nazwisk na zagraniczny serwer jest legalne to czemu nikt nie chce tego zrobic?

Bo nam sie nie chce latac. Skoro tobie sie chce to moze to sam zrobisz? :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości