Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TomekN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 13, 2006 12:45 pm

ndz paź 15, 2006 1:45 pm

Chyba pozostane przy Rohanie...
Jak najlepiej zaczac? Paczke warriorsow?
Moze otworzyc nowy watek w oddziale LOTRu?

Pozdr
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz paź 15, 2006 4:43 pm

TomekN pisze:
Moze otworzyc nowy watek w oddziale LOTRu?

Jasne, od tego jest ten temat :) .

TomekN pisze:
Jak najlepiej zaczac? Paczke warriorsow?

Masz przykładowy sklep i sam zdecyduj - http://cytadela.pl/cgibin/shop?show=055 :razz: .
 
Awatar użytkownika
kazok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:56 pm

śr sty 10, 2007 7:27 pm

no nie...tylko we dwoch postujecie? :lol:
wedlug mnie to zalezy tylko od ciebie bo lotr i WFB maja to do siebie ze w jednym bedziesz mial wieksza armie a w drugiej wiecej malowania :)
LOTR i WFB to dwie rozne gry ktorych nie mozna porownywac poniewaz kazda dziala na innych zasadach, innych modelach, innych kosztach
za 100zl w WFB bedziesz mial taka nawet dobra 1 jednostke a LOTRze24 slabych wojow

Byłbym wdzięczny za przestrzeganie punktu 3.4 Regulaminu - Moderator Szczur
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr sty 10, 2007 7:36 pm

Eeee... za 100 zł jedną nawet dobrą?? Ja bym powiedział że więcej...
A WFB jest droższy z tego względu, że kiedy dostajesz pudło wojów, to albo są w całości, albo musisz im dokleić rękę. A w WFB kiedy dostajesz pudło wojów, to składasz figurkę dowolnie z gotowych części. I masz duuży wybór. Ogranicza cię w zasadzie tylko liczba tułowi.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr kwie 04, 2007 4:19 pm

Wydać 100zł na WFB to nie to samo, co na LotR. Różnica jest dwojaka: w WFB za te 100zł kupując w sklepie możesz mieć, co chcesz, ale głównie potrzebne są Ci regimenty, (czyli coś w granicach 100zł za box od 10-20 modeli), natomiast w LotR możesz wsiąść cokolwiek i tak będziesz grał.
Z kolei, jeżeli zechcesz poszperać na allegro to tam możesz zdobyć naprawdę potężnych bohaterów lub mnóstwo modeli do LotR. WFB jest droższe, ale to całkiem inna gra i raczej nie da się tego porównać cenowo, ponieważ tutaj walczy się na jednostki a nie na bohaterów.

Dodam, że polecam WFB. Jest to starszy system, ale cały czas jest rozwijany, znacznie ciekawiej się gra niż w LotR. Zaletą LotR jest kilka zasad oraz brak konieczności posiadania armii za 2-3tys zł aby wybrać się na większe bitwy.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr kwie 04, 2007 5:02 pm

Też polecam WFB, dużo ciekawsze i można się poczuć jak prawdziwy dowódca potężnej armii, a LoTR to tak średnio... Moi kumple z LoTRa się na WFB przerzucają :D
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

pt maja 25, 2007 9:19 pm

zbieram WFB.kumple mówią że LOTR jest lepszy czego nie potwierdzam.co lepsze?prsze pomocy!!!!!!!!!!
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

pt maja 25, 2007 9:37 pm

O gustach się nie dyskutuje.
Bo dla jednego LotR lepszy, dla innego zaś WFB. Kwestia osobistych preferencji.
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

sob maja 26, 2007 9:57 am

Dzięki Fingor za odpowiedz. Ale ogólnie co jest lepsze LOTR czy WFB? A twoim zdaniem co jest lepsze Fingor? :)

Proszę o zaczynanie zdań z dużej litery i kończenie kropką, zgodnie z zasadami języka polskiego. Tym razem poprawiłem.
Moderator Szczur
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

sob maja 26, 2007 1:17 pm

Według mnie lepsze jest WFB. Ma większą skalę bitew, ładniejsze krasnoludy ( ;) ) i ogólnie lepszy system. LotR jest mocno uproszczony i ma mniej armii.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob maja 26, 2007 1:21 pm

No i przede wszystkim figurki nie są tak debilnie odlane jak te z lorda :D
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 1:16 pm przez BuXi, łącznie zmieniany 1 raz.
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

sob maja 26, 2007 1:40 pm

Dzięki za odpowiedź.Teraz im dogadam.Jeśli chcesz możemy sie poznać.Zbieram WFB od miesiąca i mam bitwę o Przełęcz czaszki a ty co masz?
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

sob maja 26, 2007 1:51 pm

Czuje się jak w niebie!!!!Sami gracze WFB!!!A jednak LOTR to jedna wielka porażka!!!A kto zbiera to Warhammer 40k?
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob maja 26, 2007 2:19 pm

Nie przeżywaj tak.... jedni sympatycy tego, drudzy tego. Po prostu na nas trafiłeś jako na tych co wolą WFB ale są ludzie co w LOTRze widzą naprawde dużo większą frajdę.
Ostatnio zmieniony ndz maja 27, 2007 1:15 pm przez BuXi, łącznie zmieniany 1 raz.
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

sob maja 26, 2007 2:24 pm

ok.Ale dlaczego mówisz że LOTRa są dupnie odlane?przecież są nawet fajne.Wiem krasnoludy są za mało tłuste a niektóre bardzo debilne.WFB jest spoko a LOTR taki sobie.Co o tym twierdzisz Buxi?Poznamy się?
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

sob maja 26, 2007 2:35 pm

kabak5 pisze:
Co o tym twierdzisz Buxi?Poznamy się?


lol :razz:


kabak5 pisze:
Wiem krasnoludy są za mało tłuste a niektóre bardzo debilne.


Według mnie to właśnie kraśki z Lotra są ładniejsze, mają lepsze proporcje itp., co nie zmienia faktu że bardziej podoba mi się WFB.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob maja 26, 2007 2:40 pm

1. kabak przykro mi, że łamię Ci serce ale jestem zajęty =P
2. Chodzi mi przede wszystkim o figurki konne bohaterów i nie o to jak wyglądają tylko jak są odlane, trudno je pomalować bo np tarcza jest złączona z ręką ;/
3. Kraśki z lotra mają swój urok, z WFB swój i z GAMEZONE swój, nie ma sie co sprzeczać i wybierać najlepsze są gusta i guściki
 
kabak5
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 25, 2007 8:56 pm

sob maja 26, 2007 2:45 pm

Słuchaj Dwarf Slayer.w LOTR są strasznie małe.NP.hobbit ma głowe strasznie małą a Gimli powinien byc grubszy bo to rasa grubych ludzi.LOTr ma swoje zalety ale WFB bije go na głowe.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

sob maja 26, 2007 3:54 pm

Krasnoludy to nie rasa grubych ludzi, grubi ludzie to grubi ludzi krasnoludy to krasnoludy. Silne, niskie, potężne mało zwinne ale zaprawione z bojach. Są raczej krępe niż grube... znaczy większość na brzuszek piwny... :P
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

wt maja 29, 2007 2:04 pm

Czytajac ta powyzsza pogawedke poczulem sie jakbym byl na serwicie e-flirt czy czyms podobnym :lol:

Co do tematu to rzeczywiscie, WFB bije na glowe LOTRa pod wzgledem figurek, sa owiele lepsze, lepiej oddane szczegoly, mozna samemu sobie je montowac z wielu czesci. Za to bardziej podoba mi sie koncepcja rozgrywki w LOTRze czyli male potyczki, mysle, ze latwiej je rozegrac wlasnie w LOTRze niz w WFB. Osobiscie mam figurki do jednego bitewniaka i drugiego. W ogole zaczalem swa przygode z bitewniakami dzieki gazetce LOTR ;)
 
Awatar użytkownika
Lord_Bartek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: sob lut 10, 2007 10:21 pm

ndz cze 03, 2007 8:19 pm

Figurki w Lotrze są lepiej wyskalowane, stąd ta różnica. Głowy, dłonie, broń, itd jest odpowiedniej wielkości/grubosci w porównaniu do wzrostu figurki; w miarę mozliwości, bo niestety wytwarzanie form stwarza problemy przy cieńkich elementach.

Dlatego figurki krasnoludów w LotRze są tak "chude", ich broń jest tak mała, itd. Bo to figsy w WFB są gorzej wyskalowane, tj mniej rzeczywiście a bardziej na fantasy - większe głowy i dłonie, grubsze i większe ostrza (choć nie tak wyskalowane jak broń w konfrze).

Nie twierdze, że figsy z WFB są przez to złe, a te z Konfry jeszcze gorsze tylko, że są inne i nie można ich w ten sposób porównywać. Artystom projektującym i tworzącym te figsy przyświecał zupełnie inny cel. To tak jakbyście porównali czołgi z Epica do tych z Mein Panzer'a, albo figsy z Warmastera do tych uzywanych przy robieniu makiet dla kolejek Piko :P

A tak nawiasem pisząc to słyszałem, że firma xxx sprzedając GW licencję na robienie figurek do LotRa zaznaczyła, że GW ma sprawić by figurki z LotRa nie były używane w żadnej innej grze, nie wiem czy to prawda czy nie, ale poniekąd chyba im się udało. Inna sprawa, że każdy aktor dostał gotową, pomalowaną figurkę z postacią jaką odgrywał i tę figurkę zatwierdzał (lub też nie, ale GW by gniota nie puściło wiec raczej w 99,99% tak).

Według mnie każda z tych gier ma swoje plusy i minusy, każda została stworzona najlepiej jak się da stworzyć grę bitewną, każda jest warta uwagi, a to w jaką dana osoba gra jest, albo przynajmniej powinno być uzaleznione tylko i wyłącznie od jego/jej gustu, a o gustach się nie rozmawia :P
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

ndz wrz 02, 2007 6:21 pm

Witam! Mam parę pytań odnośnie WFB i LotR, bo sam mam zamiar zacząć grać. A raczej zacząć zbierać i malować figurki. "Nieco" bardziej podobają mi się figurki WFB, jednak chciałbym się dowiedzieć jak to wychodzi cenowo. Pisaliście, że za 100 zł dostanę w WFB jakiegoś dobrego "bohatera", czy raczej dobrą jednostkę. Na początek wolałbym jednak kupić "całą armie" - chodzi o oddział jednostek podstawowych czy jak to się tam nazywa, bez bohaterów czy lordów. Ile może kosztować taki oddział w LotRze, a ile w WFB? I ile kosztuje książka z zasadami <dla poszczególnej rasy w WFB/dla wszystkich w LotR>?

Co innego, że moi kumple grają w LotRa :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz wrz 02, 2007 8:58 pm

Aker pisze:
I ile kosztuje książka z zasadami ?

Mówisz - masz :razz: - http://www.czempioni.pl/sklep/index.php ... od_id=1522 ( choć nie wiem czy gdzieś indziej nie jest taniej :) ) .

Aker pisze:
Ile może kosztować taki oddział w LotRze, a ile w WFB?

Oba systemy produkuje Games workshop więc ceny są podobne, choć ogólnie LOTR jest nieco tańszy . Na cytadeli za 20 modelowe pudła najczęściej używanych oddziałów placi się 80-120 zł .
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz wrz 02, 2007 10:52 pm

Figurki plastikowe są w WFB droższe, ponieważ są wieloczęściowe. Czyli dostajesz określoną liczbę tułowi i nóg, a do nich znacznie więcej rąk, głów itd., co stwarza możliwość tworzenia różnorodnych oddziałów. W LotRze co najwyżej dokleja się ręce, a figurki mają kilka ustalonych póz. Figurki metalowe są w podobnych cenach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości