Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kingquest
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 599
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 9:44 pm

Lucky Luke

pn lut 07, 2005 1:55 pm

Obejrzałem zwiastuny, widziałem zdjęcia i chyba nic dobrego z tego nie będzie. Film ukazał się już chyba w polskich kinach. Będzie on w wersji POL z dubbingiem. Olaf Lubaszenko podkłada głos pod Luke`a.
Myślę że to będzie klapa. Bo film animowany ten z Fox Kids jest nie do przebicia :D :lol:
 
Pan Maik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 31, 2004 4:31 pm

pn lut 07, 2005 5:54 pm

Ja widziałem francuski zwiastun i jest bajerancki... Ale ten Polski zwiastu jest nieciekawy. Zamiast robić własny mogli by poprostu przetłumaczyć ogrginalny.

I źle przetłumaczyli - "Lucky Luke". W Orginale komedia ma tytuł "Les Daltons" i (z tego co słyszałem) Daltonowie odgrywają w nim główną rolę a LL drugo planową. Ale mówi się trudno...

Ściągnołem z netu po Francusku jakieś 15 minut tego filmu (niestety jakiś wyrywek z środka filmu więc nie dokońca się połapałem o czym gadają) i musz przyznać że całkiem niezłe.

Co do Polskiego Dubingu nic nie mam, bo chociaż np. w "Harrym Potterze" mi się nie podobał, w "Asteriskie" był zaje...WSPANIAŁY!
 
Awatar użytkownika
A.L.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 590
Rejestracja: czw cze 16, 2005 3:43 pm

pn lut 07, 2005 6:38 pm

Narazie widziałem tylko polski zwiastun. Pierwsze, idiotycznewiec nawiazania do jakichs polskich afer z "grupami trzymajacymi władzę". Po co to? Nawet na ulotkach jest cos o aferach... Jest to jakby nie patrzec przeinaczanie filmu. No i druga sprawa. Rozumiem, ze bracia Daltonowie, mówia o sobie "Daltony". To w końcu idioci, i moga tak mówic, ale tak samo mówi o nich Lucky Luck! Fak!!!!!! Cos czuje, ze to tłumaczenie bedzie idiotyczne...
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

pn lut 07, 2005 7:44 pm

A.L. pisze:
Rozumiem, ze bracia Daltonowie, mówia o sobie "Daltony". To w końcu idioci, i moga tak mówic, ...


Nawet idiota potrafi wymówić swoje nazwisko tym bardziej, że tymi idiotami są Daltonowie :P
 
Awatar użytkownika
A.L.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 590
Rejestracja: czw cze 16, 2005 3:43 pm

pn lut 07, 2005 10:13 pm

Sim pisze:
A.L. pisze:
Rozumiem, ze bracia Daltonowie, mówia o sobie "Daltony". To w końcu idioci, i moga tak mówic, ...


Nawet idiota potrafi wymówić swoje nazwisko tym bardziej, że tymi idiotami są Daltonowie :P

Chodzi o to, że mogłoby to dac dośc ciekawy efekt. Ale gdy w ten sposób mówi Lucky Luck (którego gra aktor kompletnie, moim zdaniem, do tej roli niepasujacy), to zaczyna to juz byc głupie. W końcu samotny kowboj zawsze był jakiś... inteligentny i powazny. A tu wyskakuje facet w przyciasnych rajstopkach (pozdowienia dla Śledzia i jego wizji "kowboja" na balu w przedszkolu^^), i z absolutna powagą na twarzy odznajmia wyzywającym głosem: "Daltony!" B_e_z_s_e_n_s!
 
Awatar użytkownika
Vash
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 127
Rejestracja: czw lis 11, 2004 3:54 pm

pn lut 07, 2005 11:49 pm

Widziałem Polski zwiastun i nie za bardzo mi się to widzi. Zrobione może i fajnie, ale Polskie tłumaczenie trochę naciągane
 
Awatar użytkownika
wedziu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 26, 2005 3:15 pm

wt lut 08, 2005 1:00 pm

Mimo wszystko bym zobaczył ten film....
Z sympatii dla Lucka.....
Jakby był kiepski to wtedy bym pozrzędził.....i się wściekł....
Ale bym zobaczył ten film (w orginale i z dubingiem....)
 
Pan Maik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 31, 2004 4:31 pm

wt lut 08, 2005 10:52 pm

A.L. pisze:
No i druga sprawa. Rozumiem, ze bracia Daltonowie, mówia o sobie "Daltony". To w końcu idioci, i moga tak mówic, ale tak samo mówi o nich Lucky Luck! Fak!!!!!! Cos czuje, ze to tłumaczenie bedzie idiotyczne...


Popieram. Lucky Luke jakiś super wykształcony magister z doktoratem nie jest ale stać go na bardziej dojrzałą wypowiedź nisz na "Siema Daltony!"
 
Awatar użytkownika
lis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pt wrz 26, 2003 7:17 pm

wt lut 08, 2005 11:21 pm

Plusem tego filmu jest to, że dzięki niemu do kiosków i sklepów trafi trochę lucky-luke'owego stuffu. Przykład: http://www.carisma.com.pl/luckyluke.html
Czy widział ktoś ten film animowany? Warto kupić (poprzedni numer magazynu, w ramach którego wydany jest ten film, kosztował coś koło 10 zł)?
 
Awatar użytkownika
kingquest
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 599
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 9:44 pm

sob lut 12, 2005 3:32 pm

Ciekawe kto tłumaczył tytuł. Chyba tłumacz był bardzo pijany jak można film o tytule Les Daltons przetłumaczyć Lucky Luke. Trzeba wziąść pod uwagę że Lucky gra tam naprawdę drugoplanową postać i film jest typowo o Daltonach :shock:
 
Pan Maik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 31, 2004 4:31 pm

sob lut 12, 2005 4:14 pm

Che che, to właśnie z Daltonami są najlepsze historie.

"Dalton City" to chyba mój ulubiony
("Daltonowie Tracą Pamięć", "Mama Dalton" i ten o spadku Rantanplana także zaliczają się do moich ulubionych)

Zwłaszcza zabawny jest Averell zadziwiający mnie ciągle swoim inteletem.
Widział ktoś ten odcinek animowanego serialu pod tytułem "Złoto Dla Daltonów" w który dla odmiany staje się super mądry? Genialne :lol:
 
Awatar użytkownika
Milord
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: śr paź 29, 2003 4:25 pm

sob lut 12, 2005 5:07 pm

niezła kupa
 
Pan Maik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 31, 2004 4:31 pm

wt lut 15, 2005 6:51 pm

Byłem, Widziałem i mam mieszane uczucia.


Po pierwsze : Na początku filmu pada tytuł: " Uwaga : Daltonowie! " a nie "Lucky Luke". I bardzo dobry tytuł... Tylko czemu na wszystkich plakatach pisze właśnie "Lucky Luke"? Głupi chwyt marketningowy by zachęcić dzieciaki... Albo po prostu ci co robili polskie plakaty nie mieli kontaktów z kolesiem od Dubingu.


A powiem szczerze że dubing mi się podobał. Jakiś "super-rewelacja" nie był ale nawet fajne spolszczenia. Np. w jednej scenie udający chińczyka Averell coś wspomina że na stadionie można kupić pyszne kurczaki.

Owszem film jest pełen humoru i śmiałem się w kilku momentach ale generalnie poziom żartów w filmie jest średni i głównie bawiły one najmłodszych widzów. Było także trochę wulgarnych dowcipów i aluzji Homoseksualnych (tu znowu w roli głównej Averell)

Tak więc faktycznie Lucki Lucek był postacią drugo... Jak nie trzecio planową i nie będzie wielkim spoilerem jak powiem że na początku pojawia się tylko w jednej krótkiej scenie a potem jest przez ostatnie 10-15 minut filmu.
Gada także mało, stąd przesadzone jest to całe szpanowanie nazwiskiem "Olafa Lubaszenko" we wszystkich reklamach.

Za ciekawie także go nie przestawili. Owszem strzela gratko (rzecz to znana) i jego Koń-Intelektualista się mądrzy (ale trzeba przyznać że głos mu zrobili beznadziejny) ale ostro przesadzili z "zdolnościami" tego bohatera.
Lucky Luke to nie Flash! Jest szybki, ale to ma się tylko do strzelania. Tu LL demonstruje że potrafi także poruszać się tak szybko że wszystko na około daje wrażenie jakby stało w miejscu.
Jako dodatkowe urozmaicenie tej postaci to cień. W komiksie cały dowcip polegał na tym że zawsze wyciągał rewolwer obrazek później. Tu niczym u Piotrusia Pana, cień ma "własną osobowość" i cały czas się wygłupia i wydurnia.

Głównymi bohaterami są więc Daltonowie, co wyszło całkiem ciekawie. Najfajniejszą postacią (jak zwykle) jest Averell który jest w filmie odrobinę mądrzejszy nisz w komiksach ale nic nie szkodzi. Joe wypadł w porządku i nie mam tej postaci nic do zarzucenia. Mama Dalton także pokazana jak należy. Uwagę mam tylko do pozostałych dwóch braci którzy zostali pokazani jako "pachołki" Joego. Jacyś tacy pozbawieni własnego zdania i charakteru.

I jeszcze jedną postacią na którą czekałem a która rozczarowała mnie najbardziej jest Bzik (A.K.A. Rin-Tin-Dam). Pojawia się w trzech krótkich scenkach ale nic nie robi. Owszem pada z jego pyszczka pare kwestii ale nie są one wcale zabawne. Ostatecznie, wcisnęli go na siłę by oburzeni jego brakiem fani nie podpalili im studia.


Największy plus filmu to to że świetnie odwzorowali "komiskowy" świat (lepiej nisz to zrobili w pierwszym Asteriksie) i naprawdę czuć atmosferę komiksu. Chociaż momentami było jak na LL za bardzo "fantasycznie" - Magiczne Sombrero które ma moc odbijania naboi i "magiczne eliksiry" Dr. Doxeya... Który w komiskie był szarlatanem i oszustem. Tu jednak jego mikstury naprawdę działają.


Krótko mówiąc – pod względem wizualnym zrobili dobrą adaptację komiksu. Nie wysili się za to z gagami które nie są zbyt wyrafinowane ale mimo wszystko film ogląda się przyjemnie.

P.S.
W scenie zaraz po tym jak Daltonie uciekają od EL Tarlo ,zwróćcie uwagę na tabliczki z nazwami miast. Na jednej pisze "St. Morris". :wink:
 
rutalaja
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 07, 2014 7:58 pm

Re: Lucky Luke

pt mar 07, 2014 8:01 pm

mi w szczególności podobały się te stare komiksy z Lucky Lukiem..... to były czasy, niedawno jeszcze kilka z nich znalazłem na strychu. Trafiłem też na gierki z postacią do pogrania przy kawie: http://grajnik.pl/dladzieci/Gry-Lucky-Luke-dla-dzieci/ są online jak coś
 
marzanna87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 11, 2015 9:59 am

Re: Lucky Luke

śr lut 11, 2015 5:57 pm

Byłam w kinie na tym filmie, bardzo mi się podobał. Co do bajki Lucky Luke to się na niej wychowałam.

/Hola z tymi przecinkami :)
Lord Xan
Ostatnio zmieniony śr lut 11, 2015 9:53 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
tofik122
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 18, 2015 9:00 am

Re: Lucky Luke

śr lut 18, 2015 5:54 pm

Ja tak samo lubię Lucky Luke, również zbierałam komiksy. To była moja najlepsza bajka.
Ostatnio zmieniony sob lut 21, 2015 12:38 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
wladeksi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 05, 2015 12:41 pm

Re: Lucky Luke

pt mar 06, 2015 12:33 pm

Dawno nie oglądałem Lucky Luke. To była bajka z mojego dzieciństwa.
 
lackyyy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 02, 2015 12:10 pm

Lucky Luke

wt mar 10, 2015 6:18 pm

Widziałam film i szczerze mówiąc nie ma ochoty go oglądać po raz kolejny.
 
gryznowski8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 20, 2015 1:11 pm

Lucky Luke

czw mar 12, 2015 11:53 am

Animacja to było coś...film niestety ale...chyba będzie klapą. Tak jak kolejne częsci Asterixa
 
mareliusz23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 16, 2015 7:40 pm

Re: Lucky Luke

wt mar 17, 2015 12:48 pm

Lucky Luke to dobra komiksowa bajka. Bardzo ją lubiłem.
 
gryznowski8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 20, 2015 1:11 pm

Lucky Luke

wt mar 17, 2015 5:08 pm

Ale czytałeś najpierw komiks, czy od razu animację?
 
kubacyg1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 24, 2015 10:34 am

Lucky Luke

śr mar 25, 2015 9:50 am

Nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem Lucky Luke, to moja ulubiona bajka. Mam jeszcze gdzieś komiksy.
 
pumba12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt mar 31, 2015 7:52 pm

Re: Lucky Luke

śr kwie 01, 2015 11:37 am

Nie wiedziałem filmu w kinie, nawet nie wiedziałem, że był puszczany. Za to dobrze, kojarzę bajkę też ją bardzo lubiłem.
 
gryznowski8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 20, 2015 1:11 pm

Lucky Luke

czw kwie 02, 2015 4:48 pm

Film faktycznie trochę słaby, wczoraj oglądałem. jak można było tak skopać ;/ był potencjał... Animacja była the best...
 
mariano69
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 3:27 pm

Lucky Luke

czw kwie 09, 2015 7:49 am

Na mnie film nie wywarł wielkiego wrażenia. Myślałem, że będzie lepszy.
 
Kawalec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 21, 2015 10:45 am

Re: Lucky Luke

wt kwie 21, 2015 11:34 pm

mi się bardzo podobał film ;)
 
paulova
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 01, 2015 8:13 am

Lucky Luke

ndz maja 03, 2015 10:05 am

Lucky Luke to moja ulubiona bajka z dziecinstwa. Bardzo ją lubiłam, a filmu przyznam się, że nawet nie wiedziałam, że leciał.
 
baratjons
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 03, 2015 6:47 pm

Re: Lucky Luke

pn maja 04, 2015 3:34 pm

Ja widziałem film, myślałem że będzie lepszy. Mnie sie bardziej podoba bajka.
 
Awatar użytkownika
majkah
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 04, 2015 4:50 pm

Lucky Luke

pn maja 04, 2015 4:54 pm

Ile ja się tego naoglądałam to głowa mała ;)
 
marcheewa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 05, 2015 11:53 am

Re: Lucky Luke

czw maja 07, 2015 6:23 am

Ja widziałem film Lucky Luke mnie się podobał. Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości