Zrodzony z fantastyki

 
TailStomper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 2:40 pm

(ludowe) Wojsko Polskie - briefing

ndz lis 21, 2010 3:03 pm

Czesc,

W tej chwili pisze brefing ktory planuje wyslac do Battlefrontu (juz mialem troche kontaktu z nimi). Briefing ten ma dac zasady do 1.DP im. Tadeusz Kosciuszko, i 1 bryg pancernej im bohaterow westerplatte; ograniczam sie do walk podczas "wyzwolenia" pragi, wrzesnia do padziernika/listopada -44.

Potrzebuje troche pomocy:

Polacy beda "fearless tained", bazowani na soviet Guards. Czy piechota ma byc Udarny czy "normalny" guards strelk? Niby organizacja polskich jednostek byla tak jak normalna piechota czerwonej armii w FoW, ale 1DP wygladala troche inaczej.

Czy dodac opcje t34/85 obr. 1944 czy nie? Brygada dostala ta wersje 34:ek dopiero w pazdzierniku, nie wiem, czy zdazyli z nimi walczyc podczas bitwy. Jak nie beda opcia w listcie, to jedynym dobrym "tank killer" w polksich jednostkach beda Su-85... troche slabo. Owszem bedzie wsparcie od ruskow, min, t34 gwardii....



Troche o mnie: nazywam sie Bartosz, mam 29 lat mieszkam w Szwecji od 1991 roku. Staram sie powoli ukonczyc studia na etnologa (juz mam bachelora) zebym juz nigdy wiecej nie musial pracowac jak uczciwy obywatel. Jjestem aktywny w scenie eletronicznego undergroundu w Uppsali no i jestem pasjonata gier figurkowych, modeli plastikowychm, histori, airsoftu itd... po prostu rzadko sie nudze :razz:

Przepraszam bardzo o ile moj pisemny polski nie jest najlepszy! Staram sie duzo czytac, no ale na codzien mowie tylko po szwedzku... :?

/Bartek
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

(ludowe) Wojsko Polskie - briefing

śr lis 24, 2010 3:26 pm

Forum FoW jest co prawda nieco martwe, ale spróbuję jakoś pomóc :) .

TailStomper pisze:

W tej chwili pisze brefing ktory planuje wyslac do Battlefrontu (juz mialem troche kontaktu z nimi). Briefing ten ma dac zasady do 1.DP im. Tadeusz Kosciuszko, i 1 bryg pancernej im bohaterow westerplatte; ograniczam sie do walk podczas "wyzwolenia" pragi, wrzesnia do padziernika/listopada -44.

Potrzebuje troche pomocy:

Polacy beda "fearless tained", bazowani na soviet Guards. Czy piechota ma byc Udarny czy "normalny" guards strelk? Niby organizacja polskich jednostek byla tak jak normalna piechota czerwonej armii w FoW, ale 1DP wygladala troche inaczej.

Czy dodac opcje t34/85 obr. 1944 czy nie? Brygada dostala ta wersje 34:ek dopiero w pazdzierniku, nie wiem, czy zdazyli z nimi walczyc podczas bitwy. Jak nie beda opcia w listcie, to jedynym dobrym "tank killer" w polskich jednostkach beda Su-85... troche slabo. Owszem bedzie wsparcie od ruskow, min, t34 gwardii....

Zasadniczo moim zdaniem powinieneś się trzymać organizacji historycznej, choć miło by było gdyby w jednym briefningu było kilka róźnych rozpisek ( tak jak jest to np. w 1 pancernej maczka ). Dobrym punktem wyjścia byłyby tu odziały LWP z briefnigu o powstaniu warszawskim. Co do samych zasad :

Fearlees tained - z całą pewnoscią tak - do tego jeszcze "Za wolność waszą i naszą", no i wszystkie zasady radzieckie ( tylko quality of quantity mi tu nie pasuje ale w wyżej wspomnianym briefniengu się pojawia więc....).

T-34/85 wz.43 i wz.44 różnią się tylko ( w tej drugiej wersji ) wbudowanymi już w odział wierzyczkami dowódców ( te co likwidują limited vision ). Jako że i wz. 43 moze je kupić ( i wtedy nie rózni się niczym od wz. 44 ), jest to praktycznie bez różnicy.

SU-85, cóż, są jakie są, ale SU-100 sami ruscy dostali je dopiero niedawno ( btw. battale front chyba nieco przesadził z ich statami - Rof 1, ale 16AT to nawet jak late bardzo dużo ), więc moża je dać, ale nie koniecznie trzeba.

Co do wsparcia - miło by było jakby część pochodziła od jednostek polskich ( o kilka % droższych od gwardii, bo dochodzi jeszcze wiadoma zasada specjalna ) - były przecież i polskie IS-y, ISU, czy artyleria korpuśna. Można jeszcze dać coś na podobieństwo mid-warowej storm grupy ( fearless wateranów, bo w takie jednostki grupowano najlepszych żołnierzy. Dużo pionierów, SMG, i możliwosć zamiany część podstawek na "sprzęt oblężniczy" przed rozstawieniem ). No, chyba ze mylą mi się wojska i wydarzenia ( takie jednostki stosowano w walkach miejskich - piła, Kołobrzeg, berlin i td. ).

Mam nadzieję że pomogłem :D .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości