Zrodzony z fantastyki

 
Mrowa123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 17, 2013 6:27 pm

Mag Lodu i jego cechy

wt wrz 17, 2013 8:17 pm

Witam. Mam pytanie, mianowicie chodzi mi o maga lodu. Jak on może się zachowywac, jakie cechy charakteru byście przypisali właśnie takiemu magowi. Jeśli chodzi o granie i odgrywanie zaklinacza/czarodzieja to jestem nowy. Więc przyda mi się każda pomoc. Może wypiszę to w punktach.. :

1) Cechy Charakteru owego maga,
2) Propozycje odgrywania,
3) Propozycję czarów dla takiego czarodzieja/zaklinacza.
Ostatnio zmieniony wt wrz 17, 2013 8:24 pm przez Mrowa123, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Mag Lodu i jego cechy

wt wrz 24, 2013 12:52 am

Witaj na forum!

Twój temat niedługo zostanie przeniesiony do działu D&D: odgrywanie i prowadzenie (bo skoro napisałeś o czarodzieju/zaklinaczu, podejrzewam, że chodzi o D&D albo Pathfindera).

Co do cech charakteru i odgrywania: stereotypowo mag lodu kojarzy mi się z oziębłością, wyrachowaniem, brakiem współczucia i subtelnością. No, ale raz, że to nieszczególnie dobry materiał na postać (nikt Cię nie będzie lubił raczej), dwa: masz ogromne pole do popisu i nie musisz się ograniczać do stereotypów, bo "mag lodu" to bardzo luźne kryteria na charakter postaci. Mógłbyś być na przykład:

-mieszkańcem północnych krain w rodzaju Wildlingów z Pieśni Lodu i Ognia Martina. Byłbyś wolny i niezależny - nie wahałbyś się kwestionować niemądrych rozkazów, szukałbyś własnych rozwiązań. Wierzyłbyś, że Twoja siła (magiczna, oczywiście) powinna zapewniać Ci szacunek - przechwalałbyś się, ukrywałbyś własny strach. Nie paliłbyś się do pomocy słabszym, którzy i tak nie potrafią sobie poradzić, bo tacy i tak nie poradziliby sobie w zimie, w twojej ojczyźnie. Jako że aby zdobyć moc, samotnie przemierzałeś zaśnieżone pustkowia, byłbyś twardy i nie skarżyłbyś się na warunki - mógłbyś nawet śmiać się z przeszkód, bo i tak byłeś już w gorszych sytuacjach. Być może podziwiasz siłę innych członków drużyny - albo wręcz przeciwnie, uważasz się za najsilniejszego i chronisz ich, bo w głębi serca ich lubisz i zależy Ci na nich. Charakter: chaotyczny dobry lub chaotyczny neutralny.

-magiem-artystą. Pochodziłbyś z cywilizowanych ziem, a zająłbyś się magią, bo zafascynowała Cię harmonia i piękno mocy magicznej, dzięki której tworzyłbyś misterne konstrukcje z lodu. Byłbyś cichy, wycofany i nieśmiały, uprzejmie odnosiłbyś się do innych i polegał na ich wsparciu (w walce, w trudach podróży, przy ciężkich decyzjach), ale w zanadrzu miałbyś dokładnie przemyślane plany działania, niezachwiany osąd i silne zasady moralne. Byłbyś też świadomy własnej mocy i nie bałbyś się przeciwności ani śmierci. Raz na jakiś czas (byle nie działać na nerwy innym graczom!) podziwiałbyś piękno krajobrazów, dodając od siebie elementy opisu otoczenia. Charakter: praworządny dobry, neutralny dobry lub praworządny neutralny.

Jeśli chodzi o proponowane czary, musisz zdać się na ludzi, którzy znają lepiej trzecią edycję D&D. Ja słyszałem tylko coś o okrutnie potężnym kombosie (nazywa się bodajże Locate City Nuke), który zadaje obrażenia od lodu w promieniu kilku kilometrów, mordując mieszkańców całych krain, ale myślę, że niekoniecznie warto w tym kierunku rozwijać postać :).
Ostatnio zmieniony wt wrz 24, 2013 12:55 am przez Squid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Mrowa123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 17, 2013 6:27 pm

Mag Lodu i jego cechy

śr paź 02, 2013 2:41 pm

Dzięki wielkie za odpowiedź. Bardzo mi to pomoże w tworzeniu postaci. Jeszcze raz dzięki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość