Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

Magazyn o DnD w Polsce

ndz lip 16, 2006 2:03 pm

Magazyn Gozoku udostępnia nam (dedekowcom) miejsce na swoich łamach i prosi o nadsyłanie prac i zaspamowanie skrzynek artykułami poświęconymi DnD.

Jeżeli masz talent do pisania, jesteś kreatywny, inteligenty, błyskotliwy i przystojny (dobra - to ostatnie nie jest wymagane :P) i chcesz żeby Twoje prace ukazywały się w poczytnym magazynie Gozoku.
Zajżyj tu:

http://gozoku.pl/forum/index.php?showtopic=52&st=20

A może newsa z tego ktoś mógłby zrobić ;)
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

ndz lip 16, 2006 2:53 pm

Krzysiek-jakh, może wiesz czy dosłownie wszystkie prace są przyjmowane, czyli, np. czary, klasy itp.? Czy może tylko bardziej ambitne teksty, takie jak recenzje podręczników, czy cuś? Nie orientuje się co znajduje się normalnie w Gozoku, stąd takie pytanie.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

ndz lip 16, 2006 3:03 pm

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania - to już nie do mnie, a na forum gozoku

Ja tylko lubię się wykłucać wszędzie o DnD :P
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

pn sie 07, 2006 9:15 pm

Oki. A ja moze posune sie nieco dalej... :)

Na ile byscie byli zainteresowani magazynem w rodzimym jezyku w calosci poswieconym d20??

Magazyn zawieralby raczej nieoficjalne materialy, chyba ze daloby rade za niewygorowana oplata zdobyc licencje od WotC na przedruk oficjalnych materialow z Dragona i Dungeona.
Oczywiscie z powstaniem pisma, wiazaloby sie to, ze byc moze czesc z Was stalaby sie wspolredaktorami... :razz:

A wiec??
 
Anonim_1

pn sie 07, 2006 9:23 pm

meryphillia pisze:
Na ile byscie byli zainteresowani magazynem w rodzimym jezyku w calosci poswieconym d20?

Rozsądna cena + wartościowe materiały = 100% mojego poparcia.

To rozmyślania teoretyczne, czy "badanie odzewu"? :)
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

pn sie 07, 2006 9:31 pm

To Badanie Potencjalnego Rynku Odbiorcow... :razz:

Juz jakis czas temu (2 lata) zauwazylem duza popularnosc D&D, a przy czym idzie ozywienie RPG w Polsce (naplyw swiezej krwii... :) )...
"Jakby tak sie zakrecic, to moglby to byc dla nas raj..." :razz: Nie bede ukrywal, ze planuje powrot do kraju i dysponuje pewnym kapitalem, wiec... :)
 
Manrauko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn sie 07, 2006 9:48 pm

pn sie 07, 2006 9:53 pm

Uff, ile trwa rejestracja... ale tak to już jest, jak cię wywalą z forum :wink: . No ale do rzeczy: masz moje całkowite poparcie, ,,meryphillia". Wyślij mi mejla!
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pn sie 07, 2006 10:03 pm

Temat był rozważany na łamach dnd.pl. No nie dokładnie taki, bo chodziło tylko o polskie edycje Dungeona i Dragona. Został zrównany z ziemią. Ja jednak wierzę że to może się udać. Osobiście nie mam zbytniego talentu do pisania artykułów, ale jakby się udało wyżmędzić licencje na przedrugi z wyżej wymienionych czasopism to z chęcią zgłosiłbym się na tłumacza.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pn sie 07, 2006 11:55 pm

meryphillia pisze:
Magazyn zawieralby raczej nieoficjalne materialy, chyba ze daloby rade za niewygorowana oplata zdobyc licencje od WotC na przedruk oficjalnych materialow z Dragona i Dungeona.


hmmmm...
Magazyn poświęcony tylko d20...

Ciężko powiedzieć. Chociaż jak ostatnio przeglądałem półki w empiku, to widziałem tam takie magazyny, że do głowy by mi nie przyszło, że opłaca się je wydawać i ludzie to kupują.

Problem z d20 jest taki, że chociaż to najbardziej ropowszechniona mechanika w Polsce to nie wiadomo czy taki magazyn "d20 only" chwyciłby na naszym rynku...
...w tym momencie.

Bo IMO boom rpgowy dopiero się w Polsce zaczyna. Wraz z pojawieniem się DnD, jak powiedziałeś, przybyło wiele "młodej krwi" - młodych osób które są bez kompleksów i obciążeń polskiej "cierpiętniczej" szkoły mistrzowania.
Szeregi RPGowców powiększają się o rzesze osób grających i prowadzących w stylu który do niedawna był uważany za 'gorszy'.
DnD po prostu do nich trafia takie jakie jest, bez potrzeby driftowania/dryfowania zasad w stronę bardziej mrrrroooocznych.

Wcześniej czy później taki magazyn (o całej gałęzi d20) CHWYCI.
Są wydawane o wiele bardziej niszowe magazyny i jakoś żyją...
IMO to tylko kwestia czasu kiedy taki magazyn d20 będzie potrzebny.
Wystarczy spojżeć na wyniki sprzedaży RPGowych podręczników w innych krajach.
U nas też tak kiedys będzie :)
Nie wiadomo tylko kiedy :P

No i dlatego nie wiadomo czy to JUŻ jest ten moment w którym opłaca się wydawać magazyn tylko o d20. :P
Jeżeli chcesz zakładać magazyn d20 only - to masz moje błogosławieństwo i wsparcie w miarę moich możliwości, ale boję się że to hmmmmm może być jedna wielka klapa, bo jeszcze za wcześnie.

Jeżeli chodzi o zawartość magazynu to myślę że warto nad tym dłużej podyskutować :) - jeżeli pojawi się wystarczająca liczba zainteresowanych.

Nie dziwię się że na dnd.pl upadł pomysł polskiej edycji dungeona i dragona, bo (IMO) to po pierwsze zły pomysł, a po drugie to trzeba mieć ambicje i starać się zrobić coś opartego o własny pomysł, lepszego niż Dungeon lub Dragon.

Polski rynek jest na razie mały, więc taki magazyn o d20 musiałby dokonać w sobie syntezy tego co najlepsze w obu magazynach + wnieść jakiś niepowtarzalny własny klimat i jakość - coś, dlaczego ludzie będą chcieli go regularnie kupować.

Jeżeli masz możliwość założenia własnego magazynu o d20, to zawsze mozesz (spróbować) porozmawiać z G.Szulcem i z ISĄ, w końcu wydaje mi się, że na ręke byłoby im istnienie takiego magazynu, więc w przypływie dobraoci serca, powinni ci jakoś doradzić.
(chociaż boję się że to tylko moje pobożne życzenia)

Na razie wolałbym zobaczyć jak chwyci (i czy chwyci) dział d20 i dnd w Gozoku - jaki będzie odzew na pojawienie się czegoś takiego, jak to wszystko dalej się potoczy... A potem zobaczymy ;)
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

wt sie 08, 2006 8:47 pm

No i tutaj wlasnie masz racje... Mysle, ze na poczatek potrzebne byloby profesjonalne przebadanie rynku.
jak wiadomo "nowa krew" potrafi bawic sie w RPG wlasnie, jak sam mowisz bez nawykow starszego pokolenia graczy... bawia sie dla samej zabawy i "uderza" do nich duza ilosc podrecznikow itd. Dlatego tez duzym sensem wydaje sie chec zalozenia pisma poswieconemu d20.
No ale tutaj pojawiaja sie pierwsze problemy... z racji by przyciagnac "mlodego" odbiorce "kolorowego D&D", pismo raczej musialoby byc wydawane calkowicie w kolorze; jak wiadomo to znacznie wplywa na koszta produkcji. No a jesli ksztowaloby w granicach 10-20 zl raczej odbiorcy by nie znalazlo...

Co do samego sensu powstania pisma... mi sie wydaje, ze juz najwyzszy czas... (jeszcze ktos mnie ubiegnie :razz: ). Pomysl ma szanse chwycic, ale bedzie do tego potrzebna ekipa zgranych ludzi, ktorzy na bok odloza jakiekolwiek animozje, a beda staraly sie, jak najbardziej propagowac RPG w kraju :) .

Formula pisam, to mysle takie polaczenie Dungeona i Dragona, czyli zarowno artykuly, jak i scenariusze w tym ewentualne przedruki z wymienionych pism.

Nie wiem... na prawde nie wiem... najpierw musze zobaczyc, czy rzeczywiscie mam ochote wracac do Naszego Pieknego Kacz... Kraju :razz:
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt sie 08, 2006 8:52 pm

meryphillia pisze:
No a jesli ksztowaloby w granicach 10-20 zl raczej odbiorcy by nie znalazlo...

CD Action kosztuje około 10-20zł a sprzedaje się całkiem nieźle :wink:

meryphilla pisze:
Mysle, ze na poczatek potrzebne byloby profesjonalne przebadanie rynku.

Może wrzucić temat na forum "jeśli pojawiłoby się pismo w całości o d20, co byś chciał/chciała w nim zobaczyć?" :wink:
 
meryphillia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 04, 2006 2:12 pm

wt sie 08, 2006 9:03 pm

iron_master >> nie porownuj rynku gier komputerowych do rynku RPG. To po pierwsze... Po drugie mysle, ze forma ankiety: "co chcialbys zobaczyc w..." nie ma sensu, bo bedzie tysiace roznych odpowiedzi... jeden chce wiecej tego, a mniej tamtego> Druga osoba na odwrot, a kolejna jeszcze czego innego. :)

Pytac raczej trzeba, czy w ogole wlasnie potrzebny Wam taki magazyn.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sie 08, 2006 9:23 pm

Pytac raczej trzeba, czy w ogole wlasnie potrzebny Wam taki magazyn.

Wez pod uwage, ze dwa magazyny beda mialy dzialy d20 (Gozoku i Fantazyn). Myslisz, ze 3 ma racje bytu?
 
Anonim_1

wt sie 08, 2006 9:25 pm

Chavez pisze:
Wez pod uwage, ze dwa magazyny beda mialy dzialy d20 (Gozoku i Fantazyn).

Gozoku jedynie kilkanaście stron, zaś Fantazyn to chyba raczej zin, niż profesjonalny magazyn, więc na dobrą sprawę magazynu poświęconego d20/D&D w Polsce nie ma.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sie 08, 2006 10:16 pm

ShadEnc pisze:
Fantazyn to chyba raczej zin, niż profesjonalny magazyn

Byl zin, obecnie magazyn afaik.
 
Awatar użytkownika
Darth Legolas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr lis 16, 2005 9:57 pm

wt sie 08, 2006 11:51 pm

Meryphilla piszesz że masz troche kapitału i chcesz wracać do polski. Pytasz nas o magazyn. Tylko co jak przyjedziesz to założysz wydawnictwo i zaczniesz wydawać?

Moje pytanie brzmi: CZY FAKTYCZNIE JEST JAKAŚ SZANSA ABY TEN MAGAZYN POWSTAŁ?

Bo ile on miałby mieć nakładu? 5 tys.? 2? Myśle że potencjalnych czytelników nie będzie więcej, skoro taki PG 3e sprzedał się w 16tys. egz. (podobno).

W takim razie jak byłby rozprowadzany na całą Polskę?
Ostatnio zmieniony śr sie 09, 2006 9:58 am przez Darth Legolas, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sie 08, 2006 11:53 pm

Darth Legolas pisze:
Tylko co jak przyjedziesz to założysz wydawnictwo i zaczniesz wydawać?

I tu zejdzie mu troche czasu ;)


Darth Legolas pisze:
CZY FAKTYCZNIE JEST JAKAŚ SZANSA ABY TEN MAGAZYN POWSTAŁ?

Jak ma kapital i pomysl mozemy sie dogadac co do wydawania magazynu o d20 pod Asylusem ;)

Darth Legolas pisze:
W takim razie jak byłby rozprowadzany na całą Polskę?

Przez dystrybutorow? :P Wybacz, ale dziwne pytanie zadales. Mozna puszczac albo do branzowych + empiki, albo takze na kolportera.
 
Altheriol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 25, 2005 12:43 pm

śr sie 09, 2006 2:00 am

Jak ma kapital i pomysl mozemy sie dogadac co do wydawania magazynu o d20 pod Asylusem

Prawdę powiedziawszy znalazłbyś kilka wydawnictw zainteresowanych samym projektem :wink: , ale widzę, że meryphillia jest zainteresowany wydawaniem pod własnym szyldem.
Fantazyn to chyba raczej zin

Fantazyn to zwykły regularny magazyn. Żadnego zinowania no more. Około 12-15 stron przeznaczamy na DnD.
Mysle, ze na poczatek potrzebne byloby profesjonalne przebadanie rynku

Racja, jednak jak chcesz badać profesjonalnie coś jest raczej słabo rozwinięte.
jak wiadomo "nowa krew" potrafi bawic sie w RPG wlasnie, jak sam mowisz bez nawykow starszego pokolenia graczy... bawia sie dla samej zabawy i "uderza" do nich duza ilosc podrecznikow itd. Dlatego tez duzym sensem wydaje sie chec zalozenia pisma poswieconemu d20.

I sam sobie odpowiedziałeś jakie byłyby wyniki tej "profesjonalnej" ankiety. Nie inne - zapewniam.
Po drugie mysle, ze forma ankiety: "co chcialbys zobaczyc w..." nie ma sensu, bo bedzie tysiace roznych odpowiedzi... jeden chce wiecej tego, a mniej tamtego> Druga osoba na odwrot, a kolejna jeszcze czego innego.

Tego dowiedziałbyś się z drugiej części tej ankiety. No i jeszcze mnóstwo słów pochwał dla szlachetnej inicjatywy. Niestety ankietowanie erpegowców na tematy erpegowe to sprawa właśnie takich pytań i dotarcia do jak największej grupy ankietowanych. Innych pytań im nie wymyślisz, bo o cóż można się pytać w naszym ulubionym hobby? Ile mają podręczników? Jaki dodatek im się najbardziej podobał? Którą kostką kulają najpierw? Moim zdaniem średnio użyteczne informacje.

W każdym razie inicjatywa ciekawa, godna uwagi. Jak ruszy się coś więcej, to może jakiś osobny temat na to, co?
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

śr sie 09, 2006 9:59 am

iron_master pisze:
CD Action kosztuje około 10-20zł a sprzedaje się całkiem nieźle


Chciałbym zauważyć, ze jeżeli do magazynu o d20 bedzie dodawany za darmo podręcznik z RPG, to też będzie sprzedawał się całkiem nieźle.

Bo jak dla mnie CD-Action to gra z dodatkiem w postaci magazynu.
 
Anonim_1

śr sie 09, 2006 10:38 am

Beamhit pisze:
Bo jak dla mnie CD-Action to gra z dodatkiem w postaci magazynu.

+1

Beamhit pisze:
Chciałbym zauważyć, ze jeżeli do magazynu o d20 bedzie dodawany za darmo podręcznik z RPG, to też będzie sprzedawał się całkiem nieźle.

Ale wystarczyłby Aphalon, Zły Cień lub Oko Yrrhedesa? :wink:
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

śr sie 09, 2006 11:15 am

Biorąc pod uwagę, że to już prawie białe kruki, strzelam że takie pismo sprzeda sie dobrze :P
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr sie 09, 2006 11:46 am

Beamhit pisze:
Bo jak dla mnie CD-Action to gra z dodatkiem w postaci magazynu

Dlatego go nie kupuję :wink:

Darth Legolas pisze:
skoro taki PG 3e sprzedał się w 16tys. egz. (podobno)

Tylko trzeba liczyc jeden PG na 3-4 osoby.
 
Awatar użytkownika
d6
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:32 pm

śr sie 09, 2006 11:48 am

iron_mustar pisze:
Tylko trzeba liczyc jeden PG na 3-4 osoby.

Ok, optymisto, i liczysz 1 pismo na 1 osobę? Ja sam widziałem tylko te numery GP, MiM, itp. które pożyczyłem od ludzi. (Sorry). (Choć ze 3 razy coś tam kupiłem).
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr sie 09, 2006 12:03 pm

d6 pisze:
liczysz 1 pismo na 1 osobę?

Nie, zauważam tylko, że potencjalnych odbiorców jest więcej :wink:
 
Awatar użytkownika
d6
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:32 pm

śr sie 09, 2006 12:25 pm

zauważam tylko, że potencjalnych odbiorców jest więcej


Słusznie, mimo to nie należy liczyć na liczbę nabywców większą niż w przypadku PG. Samo zastanawianie się nad ilością odbiorców ma IMO niewiele sensu... Wszak na polskim rynku RPG "odbiorca" jest terminem niepomiernie szerszym niż "nabywca".
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr sie 09, 2006 1:12 pm

Ponadto nie należy liczyć, że ludzie z mniejszych miejscowości , którzy kupili PG, bedą kupować magazyn. Podręcznik to jednorazowy wydatek, po który warto się pofatygować. Z magazynem już gorzej.

IMO za wsześnie jeszcze u nas na magazyn TYLKO o d20. Owszem - rynek ostatnimi czasu zaczął rozwijać się szybko, jednakże cągle jest to jeszcze za mało. d20 w innych magazynach - tak. Samo - bardzo wątpię. Zwłaszcza, że trzeba do tego zatrudnić twórców na poziomie, a - co by nie mówić - takich też nie jest w Polsce za dużo ;).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sie 09, 2006 1:14 pm

Zgadzam się z d6 mimo wszystko nie liczyłbym początkowo na zbyt taki jaki miało PG. Sądzę, że niewielka część tego (czyli ok 3-4 tyś) byłaby już sporym osiągnięciem. Pamiętajmy, że polski odbiorca dnd nie jest zbyt bogaty i woli oszczędzać fundusze aby raz na jakiś czas kupić nowy podręcznik niż co miesiąc wydawać 10-20 zł na magazyn. Przy wysokim poziomie i reklamie tegoż owszem jest to możliwe ale początkowo zbyt będzie szczątkowy.
Oczywiście jestem jak najbardziej za jeśli chodzi o tą inicjatywę i chętnie zobaczyłbym przedruki z Dragonów i Dungeonów oraz dobre autorskie materiały ale mimo to nieco obawiam się o ilość klientów. Nie mniej jest duga możliwość gdzie być może rzadkość tego typu wydawnictw oraz brak specjalistycznego pisma poświęconego d20 spowoduje, że jego pojawienie się pozwoli wstrzelić się w lukę a co za tym idzie zdobyć szybko dość szeroką rzeszę fanów. Mam szczerą nadzieję, że jeśli projekt dojdzie do skutku to właśnie ten drugi wariant okaże się prawdziwy.
 
Anonim_1

śr sie 09, 2006 1:25 pm

Rebound pisze:
IMO za wsześnie jeszcze u nas na magazyn TYLKO o d20.

+1

Niemniej, jest jak najbardziej miejsce dla magazynu o popularnych grach z naszego rynku. D20, Warhammer, Neuroshima - to trzy ważne gry, obecnie najsilniej wspierane przez wydawnictwa. 100-stronicowy dwumiesięcznik, w kolorze lub nie (wolałbym czerń i biel), z podziałem: 10 stron recenzji, listów i felietonów, 40 stronicami o DnD i Midnight i po 25 na temat Warhammera i Neuroshimy to mój ideał magazynu o RPG.

Radnon pisze:
Pamiętajmy, że polski odbiorca dnd nie jest zbyt bogaty i woli oszczędzać fundusze aby raz na jakiś czas kupić nowy podręcznik niż co miesiąc wydawać 10-20 zł na magazyn.

-1

Wolałbym kupować co jakiś czas 100-stronicowy magazyn o d20, niż pakować kasę w podręczniki do D&D, z których korzystam rzadko. Zresztą, ISA wydaje tak rzadko, że nie powinno być większych problemów z zasobami fanów.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sie 09, 2006 2:12 pm

ShadEnc pisze:
Wolałbym kupować co jakiś czas 100-stronicowy magazyn o d20, niż pakować kasę w podręczniki do D&D, z których korzystam rzadko. Zresztą, ISA wydaje tak rzadko, że nie powinno być większych problemów z zasobami fanów.


+1 do części.

Co do ostatniego jak najbardziej się zgadzam, rzeczywiście przy obecnym tempie wydawniczym nie będzie z tym problemów. Jednak co do pierwszego to nie jestem do końca przekonany czy przeciętny, statystyczny gracz DnD będzie chciał inwestować w magazyn skoro za cenę 2-3 takich numerów może kupić nowy podręcznik (bądź co bądź robiąc inwestycję nieco bardziej przyszłościową). Oczywiście mogę się mylić w tym względzie i rzeczywiście wystarczająco dużo osób podejdzie do sprawy tak jak my tutaj się wypowiadający uznając, że warto taki magazyn kupować regularnie.
Ostatnio zmieniony śr sie 09, 2006 2:24 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Anonim_1

śr sie 09, 2006 2:18 pm

Radnon pisze:
nie jest do końca przekonany czy przeciętny, statystyczny gracz Dnd będzie chciał inwestować w magazyn skoro za cenę 2-3 takich numerów może kupić nowy podręcznik

Liczyłem, że taki 100-stronicowy magazyn w czerni i bieli będzie kosztował około (maksymalnie) 15 złotych, czyli trzeba by ze 3 sztuki minimum, by kupić niewielki suplement (192-stronicowy) lub 4 do większej książki (256-stronicowej). Magazyn ma przewagę objętościową, ale nieco gorszą formę, pytanie brzmi więc, czy fani kupią nie tak ładny, jak podręczniki, ale za to pełen świetnych pomysłów magazyn, czy będą woleli ładną formę książek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości