Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Veste
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:26 pm

sob kwie 07, 2007 8:11 pm

Ja wiem, że wszystko jest kwestią konwencji, ty oczekujesz takiej, że starcia są realizowane twarzą w twarz. Ale nie miejszaj w takim razie konwencji do bezbronności śmietelników.

Bo _nie są_ bezbronni.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

sob kwie 07, 2007 10:16 pm

Wargh.

Ale co to ma do rzeczy? Veste, rozumiem, ze chcesz mi udowodnic, ze mozna zrobic smiertelnika, ktore podskoczy magowi - zgadzam sie w pelni, nawet na podstawowych zasadach. Przekonales mnie. Mozna dac mu swietny sprzet, nauczyc podkladac ladunki, dac karabin snajperski i tym podobne. Czy z tego wynika cos praktycznego?

Nijak sie to ma do mojej kroniki. Nijak sie to ma tez do poprzedniej i pewnie do nastepnej tez. Nie moge rzucac co chwile komandosow. Nie moge rzucac co chwile ludzi wiedzacych dokladnie, co potrafia magowie. Nie moge co chwile zakladac ladunkow wybuchowych pod ich samochodami. Tyle. Jesli to ma byc czysto abstrakcyjna rozmowa mortal vs. mage i czy da sie zrobic tak, by pierwszy wygral - a na taka wyglada - to ja sie wypisuje. Bo ani troche mi to nie pomoze.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz kwie 08, 2007 12:24 am

Gruszczy pisze:
Czy z tego wynika cos praktycznego?


Mozna to w praktyce zastosowac przy odpowiednich graczach i odpowiedniej kronice. Zeby nie bylo ze mowie abstrakcyjnie, to u mnie gracze mieli juz snajpera, skrytobojczynie ktora jednego z nich pociela w lozku, zamach bombowy i zasadzke na srodku ulicy. Wszystko przezyli i nie mieli mozliwosci magow. Jesli BG ida na ostro i bawia sie w podobne sztuczki, to rzecza naturalna jest, ze ich przeciwnicy (lub ich pracodawcy) rowniez sie na to samo zdecyduja w wiekszosci przypadkow.
Jesli po prostu nie pasuje ci wprowadzenie tego do kroniki, to OK, ale nie mow, ze nie ma z tego nic praktycznego.

Gruszczy pisze:
Jesli to ma byc czysto abstrakcyjna rozmowa mortal vs. mage i czy da sie zrobic tak, by pierwszy wygral - a na taka wyglada - to ja sie wypisuje. Bo ani troche mi to nie pomoze.


A czego potrzebujesz w takim razie?
Bo w normalnym starciu nieprzygotowani mortale tez czasem moga byc przeszkoda. _Czasem_. I przy nieprzygotowaniu maga.
W innym przypadku wystepuje roznica power levelu i troche trudno od zwyklych ludzi oczekiwac ze sobie poradza.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz kwie 08, 2007 8:05 pm

Myślę, że już niczego. Poradzę sobie z własną kroniką. Za dalszą dyskusję - Veste, Szczurze - dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pn kwie 09, 2007 12:30 am

Wydaje mi się, że Szczur i esate mają na myśli, że można zrobić mortala-everymena, który dobrze poprowadzony (zarówno taktycznie, jak i fluffowo) jest w stanie zagrozić Magowi albo innemu nadnaturalowi. Jak w przypadku Hunterów z Antagonists.

Przykładem może być tu wspomniana przez Szczura skrytobójczyni, która AFAIK mechanicznie była przeciętną kobietą, a nie komandosem (woolf-blooded jeno). A mimo to prawie poderżnęła mojej postaci gardło, gdy ta zasnęła po odbytym z nią stosunku. Uratowała mnie tylko interwencja sojusznika. Postać do tej pory nosi kowbojską chustę która maskuje paskuną bliznę po srebrnym nożu. A mimo to dobrze wspominam tą scenę, bo była ekscytująca i fajnie poprowadzona. A mortal nie był przepakiem.
 
Kastor Krieg

pn kwie 09, 2007 12:40 am

Gerard Heime pisze:
skrytobójczyni, która [...] prawie poderżnęła mojej postaci gardło, gdy ta zasnęła po odbytym z nią stosunku [...] A mimo to dobrze wspominam tą scenę, bo była ekscytująca

Nie jeść i nie pić gdy pobieżnie czyta się wpisy.
Nie jeść i nie pić gdy pobieżnie czyta się wpisy.
Nie jeść i nie pić gdy pobieżnie czyta się wpisy.

:razz:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn kwie 09, 2007 12:52 am

Hmm... Morał:
Mag, Wampir, Wilkołak, nieważne... nawet mage armor nie pomoże, kiedy mężczyzna procesy myślowe wykonuje "wackiem". :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość