Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sir KoRn'el
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 17, 2007 12:57 pm

wt lut 13, 2007 2:32 pm

Jakie są wgle wydane podręczniki do Dragonlanca w USA? I które są planowane do wydania w polsce?
 
Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:24 pm

wt lut 13, 2007 7:08 pm

Wszystko napisane powyżej jest straszliwie ciekawe, ale czy wiadomo , który lvl miał Raistlin , gdy opanował smoczą kulę?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt lut 13, 2007 11:48 pm

Sir KoRn'el pisze:
Jakie są wgle wydane podręczniki do Dragonlanca w USA? I które są planowane do wydania w polsce?

Lista jest dość długa i sam nie znam wszystkich (na specjalnie życzenie mogę część pozycji tutaj podać). Co do polskiego wydania to z oświadczenia ISY wynika, że ewentualne dodatki będą zależne od ilości sprzedanej podstawki. Jeżeli DLCS sprzeda się bardzo dobrze to jest jakaś szansa na zobaczenie innych (nie wizardowskich) podręczników do tego świata.

Seif al din pisze:
Wszystko napisane powyżej jest straszliwie ciekawe, ale czy wiadomo , który lvl miał Raistlin , gdy opanował smoczą kulę?

Trudno jednoznacznie powiedzieć. Kula na pewno dała mu sporą siłę (co się przełożyło na skok o kilka poziomów) jednak w momencie gdy po nią sięgał był maksymalnie w okolicach 10 poziomu doświadczenia i raczej nie dalej.
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

czw lut 15, 2007 8:57 am

Jakie są wgle wydane podręczniki do Dragonlanca w USA? I które są planowane do wydania w polsce?


Pomijając przygody, ekrany mistrza, zbiory map i inne, drobne:

Age of Mortals: Dragonlance® Campaign Setting Companion
Bestiary of Krynn (i wersja poprawiona)
Towers of High Sorcery: A DRAGONLANCE d20 System Supplement
War of the Lance: Dragonlance Campaign Setting Supplement
Holy Orders of the Stars
Legends of the Twins: Dragonlance Campaign Setting Companion
Knightly Orders of Ansalon
Races of Ansalon

Jak wygląda kwestia wędrówki przez plany w Dragonlance i czy w Dragonlance działa psionika?
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

czw lut 15, 2007 11:53 pm

Dragonlance jest światem kompletnie niepsionicznym, nie oznacz ato jednak że nie działa tam psionika - psionika ma swoje źródło w umyśle, więc działa zasadniczo nawet na terenie martwej magii. Tak więc psion w DL będzie normalnie używał swojej mocy, jednak żadnego psiona na Krynnie nie uświadczysz - chyba że sprowadzisz goz innych światów.

Co do wędrowek planarnych - zależy od okresu. Jeżeli bierzemy czas przed wojną Chaosu, do Krynnu najprawdopodbniej można sie dostać z użyciem smoczych portali z wież wielkiej magii, przechodząc przez otchłań. Z koleji po wojnie chaosu nie jest to nigdzie opisane, ale skoro pojawiły sie wielkie smoki z innych planów, to możemy założyć że powstały jakieś nowe połączenia. To raczej wybór GMa.
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

pt lut 16, 2007 11:52 am

Sodar pisze:
Dragonlance jest światem kompletnie niepsionicznym, nie oznacz ato jednak że nie działa tam psionika - psionika ma swoje źródło w umyśle, więc działa zasadniczo nawet na terenie martwej magii


Z jakiego typu mocy korzystają w takim razie Cienioludzie? Bo wyglądają na rase mocno psioniczną (za to mocno nieprzemyślanom).
 
Solaufein De'urden
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 29, 2007 9:27 pm

pt lut 16, 2007 1:30 pm

prEDOator pisze:
/archmage 5, Master of the
Tower of Palanthas


Jedno pytanko czy : Master of the tower of planthas to jakaś klasa?, a jak tak to co daje?
i jakie zdolnośći wybrał Raistlin za :
archmage?
wizard of High Sorcery(Black) 7?
z góry dziękuje :razz:
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

pt lut 16, 2007 3:39 pm

Z jakiego typu mocy korzystają w takim razie Cienioludzie?

W części umiejętności pisze że używają ich jak zaklinacze, a z rozpiski wynika że idą albo w wojowników, albo w adeptów. Ich zdolności mogą sie wydawać psioniczne, ale jak już to raczej na wzór ilithidów - to że nimi dysponują nie znaczy ze psionika sama w sobie występuje w DLu. W końcu mimo obecności Illithidów Faerun pozostaje światem niepsionicznym.

Pozatym - w opisie pisze że uważani są za legendę, więc jak ktos uzna ze ich nie ma to świat raczej nie ucierpi za bardzo :P
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt lut 16, 2007 7:42 pm

Sodar pisze:
Faerun pozostaje światem niepsionicznym


Wiem, że to nie to forum, ale FR jest światem psionicznym. W PGtF można znaleźć informację o psionice oraz kilka ciekawostek, jak min. psioniczne organizacje.
 
Solaufein De'urden
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 29, 2007 9:27 pm

pt lut 16, 2007 8:00 pm

pszepraszam ale czy ktoś może odpowiedzieć na mojego posta(3 od końca tej str) a do Faerunu to jest on oczywiscie światem psionicznym ale mało popularne jest jej praktykowanie(głównie przez rasy ilithidów lub githez (obie odmiany) co nie znaczy ze niema np. elfów czy ludzi psioników)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn lut 19, 2007 9:19 pm

Master of the Tower of Palanthas to o ile się nie mylę swego rodzaju szablon (coś ala znany z FR Wybraniec) dający pewne specjalne moce a zarazem tytuł typowo fabularny. Właśnie dlatego SW Raista jest o 1 większe niż wynikałoby z jego poziomowej rozpiski. Nie jestem jednak pewien ponieważ podręcznik czytałem już jakiś czas temu, jeśli się mylę to proszę aby ktoś mnie poprawił.
Jeśli chodzi o moce Raistlina, jego atuty i zdolności to nie wiem czy podawanie ich tutaj jest dopuszczalne. Podręczniki do DL nie są objęte OGL i przepisywanie fragmentu ich treści (nawet w ramach cytowania) mogłoby zostać uznane za łamanie praw autorskich.

Kończąc natomiast OT na temat Zapomnianych Krain to zapewniam Cię, że po opublikowaniu PGtF (wspomnianego przez Kymila) i nowych podręczników psioniki w FR jest znacznie więcej. Obecnie to już nie tylko upadły dom drowów i Łupieżcy Umysłu ale znacznie, znacznie więcej.
 
Solaufein De'urden
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 29, 2007 9:27 pm

pn lut 19, 2007 11:29 pm

i bardzo dobrze :D psionika jest naprawde bardzo fajna i dziwi mnie fakt ze było o niej tak mało w polskim 3.0
PS: Nie wiedziałem ze czytałeś legendy Drizzta(fragment o rodzinie drowów psioników) bardzo mnie to cieszy ze przytoczyłeś akurat drowy:)
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

pn lut 19, 2007 11:47 pm

Może dlatego olewano psionikę, bo ona po prostu nie pasuje do konwencji świata? Może ją olewano, bo dorzucenie kolejnego papierka do tego kubła śmieci, jakim jest FR dopełniłoby czary chaosu i bagna, jakim jest ten świat?

No, ale koniec OT.
 
Solaufein De'urden
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 29, 2007 9:27 pm

wt lut 20, 2007 8:09 pm

Mam pytanie dotyczące Raistlina Majere
czy ktoś na forum może mi podać jego finalne statsy(szczyt potęgi) atuty, umiejętność itd?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt lut 20, 2007 10:07 pm

Nie są objęte OGL więc niestety podanie ich byłoby złamaniem prawa.
 
Solaufein De'urden
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pn sty 29, 2007 9:27 pm

śr lut 21, 2007 12:00 am

a nie możesz mi ich wsłac np. na GG? czy w tedy to też jest łamanie praw autorskich?, nie ma sposobu bym poznal jego statsy(mam z neta statsy na 20 poziom ale wiem ze Raistlin mial finalnie 27)może znasz str z jego finalnymi statami?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz mar 04, 2007 3:02 pm

Radnon pisze:
Master of the Tower of Palanthas to o ile się nie mylę swego rodzaju szablon (coś ala znany z FR Wybraniec) dający pewne specjalne moce a zarazem tytuł typowo fabularny. Właśnie dlatego SW Raista jest o 1 większe niż wynikałoby z jego poziomowej rozpiski. Nie jestem jednak pewien ponieważ podręcznik czytałem już jakiś czas temu, jeśli się mylę to proszę aby ktoś mnie poprawił.


Nie mylisz się.
Master of Tower to Template rozpisany w TOHS. Daje on dostęp do specjalnych czarów i kilka innych przydatnych bajerów.
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

czw lip 05, 2007 7:14 pm

W Kuźni Dusz pisało, że zaklęcie jakie rzucił raistlin( nie była podana nazwa) podał mu Findsdtalius, ale moc pochodziła od Raistlina, czyli można by dostać jakąś większą wiedzę, nie tylko magiczną, ale moc jest bez zmian. A złotą skórę, która była zbroją, sam stworzył, gdzieś w Kuźni to było napisane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość