Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kislev
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 4:53 am

Magic: the Gathering Online - kilka pytań

czw paź 14, 2010 10:43 pm

Witam Wszystkich,
Od jakiegoś czasu interesuje się grą M:tG. Do tej pory grałem przeważnie ze znajomymi, dla rozrywki. Powiem szczerze, że dopiero niedawno podchwyciłem poważną zajawkę na tę grę, i chciałem zacząć grać częściej. Niestety, mało jest turniejów w mojej okolicy, a kupowanie kart dla samego ich kolekcjonowania jak dla mnie mija się z celem. Wtedy to przypomniałem sobie o M:tGO. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad tą pozycją, jednak mam kilka pytań odnośnie jej. Wiem, że dla Was mogą się one wydawać śmieszne, albo wręcz absurdalne, ale wolę się upewnić przed wydaniem pieniędzy.
No to zaczynam :-)
1. Aktywacja konta kosztuje około 11$ (błysnąłem), i za tą cenę dostaję na start (z tego co wyczytałem na stronie WotC):
a) 1 booster M10
b) 2 tickety (wiem do grania w turniejach)
c) 5 awatarów
d) 1 Planeswalker Deck
e) ponad 300 kart

ad. d - czy deck, który dostaje mogę sam wybrać czy jest przydzielany odgórnie?
ad. e- te 300 kart, c to są za karty ? Jest to jakiegoś rodzaju Starter kit (określona liczba landów, potworów czarów) czy może 5 decków, po jednym na każdy kolor?

Rozumiem, że WotC zarabia na sprzedawaniu dodatków w grze (karty, awatary i inne). Czy jest jakiś sposób na zdobycie kart poza wydawaniem na nie pieniędzy? Chodzi mi o uczestniczenie w turniejach, pojedynkach rankingowych (strzelam, bo nie wiem czy jest taka opcja) lub inny sposób.

Set Redemption. Ciekawi mnie ta opcja. Można wymienić karty, które posiadam na koncie na karty "fizyczne". Ok, to rozumiem, ale czy są jakieś dodatkowe wymagania? Tzn. czy muszę uzbierać wszystkie karty z danego bloku, żeby móc je wymienić, czy też mogę to robić z dowolną ilością posiadanych przeze mnie kart? W jaki sposób są one dostarczane (pewnie pocztą) i czy są dostarczane do Polski.

Czy istnieje możliwość dodania do konta kart "fizycznych" posiadanych przeze mnie do konta? (pewnie nie, ale warto się spytać).

Jak wygląda opcja sprzedawania/kupowania kart od innych graczy? Nawet nie będę dywagował na ten temat, chciałbym żeby mi ktoś to opisał, jak najobszerniej.

Póki co, to by było na tyle.
 
smierc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 9:19 pm

Re: Magic: the Gathering Online - kilka pytań

czw paź 14, 2010 11:20 pm

kislev pisze:
1. Aktywacja konta kosztuje około 11$ (błysnąłem), i za tą cenę dostaję na start (z tego co wyczytałem na stronie WotC):
a) 1 booster M10
b) 2 tickety (wiem do grania w turniejach)
c) 5 awatarów
d) 1 Planeswalker Deck
e) ponad 300 kart

ad. d - czy deck, który dostaje mogę sam wybrać czy jest przydzielany odgórnie?
ad. e- te 300 kart, c to są za karty ? Jest to jakiegoś rodzaju Starter kit (określona liczba landów, potworów czarów) czy może 5 decków, po jednym na każdy kolor?


Nie pamiętam dokładnie, ale ad. d. i e. to tymi kartami nie możesz grać na turniejach tylko w oddzielnym formacie casualowym, z bardzo ograniczoną pulą kart. Planeswalkera grasz w wersji trialowej i masz do wyboru chyba 5 talii, a jak kupisz konto, to dostajesz zestaw kart i możesz samemu robić talie, ale to opcja tylko dla początkujących do obycia się z programem, bo po 3 godzinach każdemu się to nudzi.

kislev pisze:
Rozumiem, że WotC zarabia na sprzedawaniu dodatków w grze (karty, awatary i inne). Czy jest jakiś sposób na zdobycie kart poza wydawaniem na nie pieniędzy? Chodzi mi o uczestniczenie w turniejach, pojedynkach rankingowych (strzelam, bo nie wiem czy jest taka opcja) lub inny sposób.

Zamieniasz pieniądze na tixy, bo to waluta na mtgo. Możesz to zrobić u nich w sklepie, ale płacisz jeszcze podatek vat i bardziej opłaca się kupować od zwykłych ludzi, którzy zarabiają właśnie wygrywając turnieje i sprzedając tixy. Tutaj chyba nikt ostatnio nie oferował ich sprzedaży, ale na innym polskim forum jest dużo ofert (nie wiem czy mogę tutaj podawać adres :))

Jak już masz tixy, to możesz zacząć grać drafty i sealedy no i jak jesteś dobry, to zarobisz jeszcze więcej tixów. Możesz też kupować od innych ludzi lub od ich botów karty i złożyć deck żeby grać turnieje constructed. Nie możesz zdobyć kart bezpośrednio za wygraną, tak samo jak w prawdziwym świecie. Dostajesz boostery i je sprzedajesz lub otwierasz albo grasz nimi drafty i sealdy.
kislev pisze:
Set Redemption. Ciekawi mnie ta opcja. Można wymienić karty, które posiadam na koncie na karty "fizyczne". Ok, to rozumiem, ale czy są jakieś dodatkowe wymagania? Tzn. czy muszę uzbierać wszystkie karty z danego bloku, żeby móc je wymienić, czy też mogę to robić z dowolną ilością posiadanych przeze mnie kart? W jaki sposób są one dostarczane (pewnie pocztą) i czy są dostarczane do Polski.

Musisz zebrać wszystkie karty z danego dodatku całościowo w wersji zwykłej lub foliowanej i możesz je wymienić na prawdziwe, które wysyłają pocztą. Płacisz za przesyłkę i cło, więc wychodzi strasznie drogo i w ogóle się nie opłaca.
kislev pisze:
Czy istnieje możliwość dodania do konta kart "fizycznych" posiadanych przeze mnie do konta? (pewnie nie, ale warto się spytać).
Nie.
kislev pisze:
Jak wygląda opcja sprzedawania/kupowania kart od innych graczy? Nawet nie będę dywagował na ten temat, chciałbym żeby mi ktoś to opisał, jak najobszerniej.

Na targowisku jest mnóstwo botów, z którymi się łatwo handluje i zwykle dostajesz większość kart, których szukasz. Trochę taniej jest od indywidualnych sprzedawców, ale trudniej dostać to, czego się szuka. Sprzedajesz też często u botów, chociaż trochę mniej się opłaca, ale biorą prawie wszystko. Tylko jak masz popularne karty albo boostery, to warto jest założyć własny stół i czekać aż ktoś wpadnie (możesz wymienić w opisie to, co masz i szybko Cię znajdą, poza tym możesz jednocześnie grać i handlować).
Ja zwykle filtruje "sklepy" po frazie "cheapest" i zostaje kilkadziesiąt w miarę tanich botów, z których większość ma na stanie po kilkanaście tysięcy kart.
 
Awatar użytkownika
kislev
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 4:53 am

Re: Magic: the Gathering Online - kilka pytań

pt paź 15, 2010 12:11 am

smierc pisze:
Nie pamiętam dokładnie, ale ad. d. i e. to tymi kartami nie możesz grać na turniejach tylko w oddzielnym formacie casualowym, z bardzo ograniczoną pulą kart. Planeswalkera grasz w wersji trialowej i masz do wyboru chyba 5 talii, a jak kupisz konto, to dostajesz zestaw kart i możesz samemu robić talie, ale to opcja tylko dla początkujących do obycia się z programem, bo po 3 godzinach każdemu się to nudzi.

Przepraszam jeżeli będę irytujący, ale nie kminię. Dostaje karty, ale nie mogę nimi grać oficjalnych meczy? Czyli żeby móc grać, muszę dodatkowo kupić jakiś deck na start ? Po prostu nie rozumiem tej części.

smierc pisze:
Zamieniasz pieniądze na tixy, bo to waluta na mtgo. Możesz to zrobić u nich w sklepie, ale płacisz jeszcze podatek vat i bardziej opłaca się kupować od zwykłych ludzi, którzy zarabiają właśnie wygrywając turnieje i sprzedając tixy. Tutaj chyba nikt ostatnio nie oferował ich sprzedaży, ale na innym polskim forum jest dużo ofert (nie wiem czy mogę tutaj podawać adres :))

Jak już masz tixy, to możesz zacząć grać drafty i sealedy no i jak jesteś dobry, to zarobisz jeszcze więcej tixów. Możesz też kupować od innych ludzi lub od ich botów karty i złożyć deck żeby grać turnieje constructed. Nie możesz zdobyć kart bezpośrednio za wygraną, tak samo jak w prawdziwym świecie. Dostajesz boostery i je sprzedajesz lub otwierasz albo grasz nimi drafty i sealdy.

Czyli do draftów i sealdów muszę przystąpić z własnymi boosterami?

I zapomniałem się dopytać. Jeżeli skorzystam z opcji redeem, to karty znikają z mojego konta czy nie?
 
smierc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 9:19 pm

Magic: the Gathering Online - kilka pytań

pt paź 15, 2010 12:37 am

Dostajesz osobne, złoto ramkowe karty do formatu planeswalkera, które są nic nie warte.

Nie pamiętam, czy jakieś tam 300 kart, które się dostaje na początku, to normalne karty, czy oni liczą te planeswalkerowe. Powinno to być sprecyzowane, a ja nie mogę tego znaleźć.

Draft np. kosztuje 2 tixy i 3 boostery z danego dodatku. Zwykle możesz kupić 3 boostery za 11 czy 12 tixów. Czasem są też drafty ze starych dodatków i wtedy płacisz albo tylko 12 tixów za wstęp, albo same 3 boostery.
Tak czy inaczej, po prostu zamieniasz zwykle 4 tixy na boostera i nie pamiętam jak jest z sealdami, ale obojętnie czy musisz wcześniej te boostery kupić od kogoś innego, wydajesz praktycznie tyle samo kasy.

Jak korzystasz z redeema, to tracisz wirtualne karty.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Magic: the Gathering Online - kilka pytań

pt paź 15, 2010 8:15 am

@kislev: Ty jesteś z Krakowa, tak? I tam niby mało turniejów jest? :)
 
Awatar użytkownika
kislev
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 4:53 am

Re: Magic: the Gathering Online - kilka pytań

pt paź 15, 2010 3:32 pm

Wiem jedynie o turniejach organizowanych przez Barda i na Kochanowskiego (nie pamiętam nazwy sklepu), a tam w kalendarzach nie ma póki co wymienionych turniejów M:tG. Chociaż czasem można spotkać kogoś grającego, szczególnie przed Bardem.
Przepraszam za mały offtop :huh:
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

Magic: the Gathering Online - kilka pytań

ndz paź 17, 2010 2:45 pm

Moim zdaniem MTG online jest o wiele fajniejsze niż papierowe karty. Nie musisz nigdzie jeździć i płacić za wysyłkę kart (choć to przy hurtowych zakupach nie jest mankament). Wiele kart trudno dostepnych w Polsce na MODO można znaleźć niemal od ręki. No i można grać w kapciach i w dresie. A jak grasz Casualowo to nie muszi się martwić, że kumple przestaną grać, bo graczy jest pełno.
Ostatnio zmieniony ndz paź 17, 2010 2:46 pm przez Noth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości