Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pn sie 01, 2005 11:17 pm

Uuuu... Z klasy magów, to zamiast czarodzieja wybrałbym jasnowidza, ze względu na to że posiadał on zdolność wyciągnięcia jednej karty więcej( i niekoniecznie musiała to być karta Zdarzeń!) i wybrania tej która mu sie bardziej podoba. Także musiał mieć co najmniej dwa zaklęcia i mógł ignorować nieznajomych.

Co do pedalskiej mordy, uważam że nikt nie przebije Sarina i Karła. Czarodziej mi raczej lovelasa przypomina :razz: .
 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

wt sie 02, 2005 9:11 am

Ja narazie grałem tylko w podstawowy zestaw Magicznego Miecza, bez żadnych dodatków. Wtedy najbardziej podobał mi się spryciarz. To jest dopiero fajana postac. Jak ja lubię się przyczepia do innych...

B.T.W. W piątek wygraliśmy z kumplem na Allegro aukcję. Powiedzcie, czy opłacało się nam kupowac Magiczny Miecz + 4 dodatki za 162,50zł.
 
Nielubiepieczarkathor

wt sie 02, 2005 10:32 am

Raczej nie... jak się dobrze poszuka po sklepach, można jeszcze dostać nieużywane po 10 zł/sztuka...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr sie 03, 2005 11:14 am

Blendi pisze:

B.T.W. W piątek wygraliśmy z kumplem na Allegro aukcję. Powiedzcie, czy opłacało się nam kupowac Magiczny Miecz + 4 dodatki za 162,50zł.


Praktycznie rzecz ujmując to przepłaciłeś jak diabli :neutral: jednakże czy MM można rozpatrywać pod kątem kasy? Trafiła Ci się legendarna gra ( choć to podróbka Magi i Miecza ) przy, której spędzisz wiele długich i przyjemnych chwil. Ja swój zestaw traktuję w kategorii bezcenny i to samo radzę Tobie. Baw się dobrze, kupiłeś świetną grę i to jest najważniejsze. Żeby Cię pocieszyć to spójrz na stronę Rebela i zobacz najnowsze produkty jakie sklep oferuje. Byle jaka planszówka kosztuje grubo ponad stówkę ( połowa z nich jest kompletnie nie grywalnych ) a Ty masz świetny produkt i to jest najważniejsze :mrgreen:
Dobrej zabawy
 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

czw sie 04, 2005 9:11 am

Przepłaciłem. Trudno. Ale nie żałuję. Przy samym Magicznym Mieczu, bez żadnych dodatków spędziłem wiele godzin...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw sie 04, 2005 9:22 am

Blendi pisze:
Przepłaciłem. Trudno. Ale nie żałuję. Przy samym Magicznym Mieczu, bez żadnych dodatków spędziłem wiele godzin...


I o to chodzi :papieros:
 
papek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw sie 04, 2005 1:22 pm

czw sie 04, 2005 1:31 pm

mogly mi ktos przeskanowac plansze jaskinie. byl bym bardzo wzieczny moj mail [email protected]
 
DarO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 05, 2005 8:48 am

pt sie 05, 2005 8:53 am

Czy mógłby ktoś przesłać mi skana instrukcji do Magicznego Miecza?
[email protected]
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

sob sie 06, 2005 10:37 am

Witam!!
Ja coprawda mam planszowke ale Oryginalna "magie i miecz"... moim zdaniem jest 100 razy lepsza od "Magicznego miecza" ale to tylko moje zdanie:)
co do "magi i miecza" mam pytanie czy ktos mam moze na zbyciu plansze smokow i podziemi bylabym wdzieczna za kontakt (4307275 to moj nr gg) z gory dziekuje:)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob sie 06, 2005 6:34 pm

Walkiria pisze:
Witam!!
Ja coprawda mam planszowke ale Oryginalna "magie i miecz"... moim zdaniem jest 100 razy lepsza od "Magicznego miecza" ale to tylko moje zdanie:)
co do "magi i miecza" mam pytanie czy ktos mam moze na zbyciu plansze smokow i podziemi bylabym wdzieczna za kontakt (4307275 to moj nr gg) z gory dziekuje:)


Zabawne, wypowiadasz się jak ekspert ( co można wnioskować na podstawie wygłaszanych opinii ) i można by pomyśleć, iż wiele godzin spędziłaś przy MiM. Tymczasem nie wiesz nawet, że nie istnieje coś takiego jak plansza "smoki". Jest to zestaw dodatkowych kart, które jedynie urozmaicają rozgrywkę, nie ma do tego żadnej planszy. W Magicznym mieczu ów dodatek nazywa się "Magia". Dlaczego się czepiam? Z prostej przyczyny, formułując jednoznaczną opinię dobrze jest ograć ( i zarazem poznać ) oba systemy nim przejdzie się do ocen. Od wielu lat gram w obie gry i bałbym się stwierdzić, ze MiM jest 100 razy lepszy niż MM. W końcu gry niewiele różnią się od siebie ( MM to efekt utraty licencji przez Sferę na orginalny produkt )
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

sob sie 06, 2005 11:46 pm

Zabawne, wypowiadasz się jak ekspert ( co można wnioskować na podstawie wygłaszanych opinii ) i można by pomyśleć, iż wiele godzin spędziłaś przy MiM. Tymczasem nie wiesz nawet, że nie istnieje coś takiego jak plansza "smoki". Jest to zestaw dodatkowych kart, które jedynie urozmaicają rozgrywkę, nie ma do tego żadnej planszy. W Magicznym mieczu ów dodatek nazywa się "Magia". Dlaczego się czepiam? Z prostej przyczyny, formułując jednoznaczną opinię dobrze jest ograć ( i zarazem poznać ) oba systemy nim przejdzie się do ocen. Od wielu lat gram w obie gry i bałbym się stwierdzić, ze MiM jest 100 razy lepszy niż MM. W końcu gry niewiele różnią się od siebie ( MM to efekt utraty licencji przez Sferę na orginalny produkt )[/quote]

Ja tez moge stwierdzic ze to jest zabawne poniewaz niestety ale gralam w mm i wiem na czym to polega i wiem ze sie za bardzo nie rozni... uwazam jednak ze to ty chyba nie bardzo znasz mim poniewaz owszem plansza smokow nie jest potrzebna do podstawowego zestawu ale jest elementem gry i niestety mialam okazje ta plansze kupic jednak zabraklo mi srodkow finansowych i plansza z zestawem kart przepadla... moze masz racje ze moje stwierdzenie ze mim jest lepsza od mm bylo odwazne ale to moje zdanie... przykro mi ze dla kogos moze byc ono zabawne:( trudno nio to tyle... milego wieczorku wszystkim:)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz sie 07, 2005 11:33 am

Ja tez moge stwierdzic ze to jest zabawne poniewaz niestety ale gralam w mm i wiem na czym to polega i wiem ze sie za bardzo nie rozni... uwazam jednak ze to ty chyba nie bardzo znasz mim poniewaz owszem plansza smokow nie jest potrzebna do podstawowego zestawu ale jest elementem gry i niestety mialam okazje ta plansze kupic jednak zabraklo mi srodkow finansowych i plansza z zestawem kart przepadla... moze masz racje ze moje stwierdzenie ze mim jest lepsza od mm bylo odwazne ale to moje zdanie... przykro mi ze dla kogos moze byc ono zabawne:( trudno nio to tyle... milego wieczorku wszystkim:)


NIE ISTNIEJE PLANSZA DO DODATKU SMOKI! Tak jak napisałem wcześniej jest to tylko zestaw dodatkowych kart i nic więcej.
Obie gry sa bardzo odległe od siebie co szczególnie widać w dodatku "Jaskinia" :razz: Podkreślam to co napisałem wcześniej, jeśli formułujesz jednoznaczne opinie, wpierw dokładnie poznaj przedmiot dyskusji.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

ndz sie 07, 2005 1:00 pm

Odległe nie znaczy gorsze. Obie gry przypadły mi do gustu i nie narzekałem, że ta jest lepsza od tej. Po prostu, obie są dobre !
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz sie 07, 2005 2:52 pm

zetwues pisze:
Odległe nie znaczy gorsze. Obie gry przypadły mi do gustu i nie narzekałem, że ta jest lepsza od tej. Po prostu, obie są dobre !


Nic dodać, nic ująć :spoko:
Szkoda tylko że w obu grach dodatek "Jaskinia" jest identyczny
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

ndz sie 07, 2005 6:57 pm

mrSin pisze:
NIE ISTNIEJE PLANSZA DO DODATKU SMOKI! Tak jak napisałem wcześniej jest to tylko zestaw dodatkowych kart i nic więcej.
Obie gry sa bardzo odległe od siebie co szczególnie widać w dodatku "Jaskinia" Razz Podkreślam to co napisałem wcześniej, jeśli formułujesz jednoznaczne opinie, wpierw dokładnie poznaj przedmiot dyskusji.



Ok ja wiem swoje a ty wiesz swoje i niech tak zostanie nie warto sie sprzeczac jezeli zadne nie popusc:) a gry sa podobne poniewaz mm to plagiat mim... dlatego ze wytwornia workshop nie zgodzila sie na opatentowanie swojej gry przez polskie wytwornie wiec zostal zmieniony w sumie sam tytul... poczytaj historie :razz:
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

ndz sie 07, 2005 7:00 pm

zetwues pisze:
Odległe nie znaczy gorsze. Obie gry przypadły mi do gustu i nie narzekałem, że ta jest lepsza od tej. Po prostu, obie są dobre !


chcialam tylko stwierdzic ze macie problemy z akceptacja czyjegos zdania... przeciez ja mm nie skreslam nie mowie ze jest do bani... napisalam tylko ze WEDLUG MNIE mim bardziej mi sie podoba....
troche akceptacji ludzie bo zginiecie!!!!!!!!
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz sie 07, 2005 10:19 pm

Czytaj uważniej posty, szczególnie pierwszy, który napisałem. Doskonale wiem, ( patrz mój pierwszy post do Ciebie ) iż Sfera utraciła licencję ( to nie ma nic wspólnego z opatentowaniem ) gdyż nie chciała zapłacić odpowiedniego tantiemu "Games Workshop" ( nie zaś workshop ) za "Talizman" ( Sfera paskudnie zgwałciła oryginaly tytuł ) dlatego też powstał Magiczny Miecz. MM to zrzynka ( nikt tego nie neguje ) ale nie pozbawiona orginalnych pomysłów ( wspaniała "krypta upiorów" zamiast "W kosmicznej otchłani ). Nie muszę czytać historii firmy gdyż należę do pokolenia, które jako pierwsze przezyło boom na planszówki, karcianki i RPG w Polsce ( jak napisałem jestem już weteranem ). W efekcie doskonale pamietam powstanie i Upadek Sfery ( która dziś produkuje jakieś proporczyki itp. ) oraz trudne losy wielu wielu innych firm i wydawnictw. Podsumowując:
Temat uważam za zamknięty.
P.S. Ja osobiście również bardziej preferuję Magię i Miecz ale MM również ma swój klimat, często też w niego gram.
P.S.2 Stwierdzenie dotyczące "Jaskini" to była ironia opisująca różnicę pomiędzy grami. Kto zna obie gry, ten zorientuje się co mam na myśli.
 
mientus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 08, 2005 2:02 pm

pn sie 08, 2005 2:13 pm

do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw gru 05, 2019 11:46 pm przez mientus, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

śr sie 10, 2005 10:47 pm

Witam!!

nio to temat mim jest zakonczony!! bardzo sie ciesze ze moglam z kims przeprowadzic rozmowe na temat pogladow o tej grze:)
bylo fajnie!! postaram sie zastosowac do uwag :razz: mrSin:)

wiecie fajnie ze sie tu cos dzieje bo jakies 2 tygodnie temu zarejestrowalam sie na innym forum, napisalam wiadomosc i od 2 tyg nikt po mnie nie napisal ZADNEJ wiadomosc!! skandal :x
nio tu przynajmniej sie ktos "czepia" :razz: podoba mi sie na tym forum!!

mrSin dziekuje za konwersacje mam nadzieje ze jeszcze kiedys sobie porozmawiamy
:wink:

nio ja mykam spac zycze milej nocki wszystkim!! papap <buzka<:)

Bardzo sie z tego cieszymy, ale stanowczo wnioskujemy o uzywanie wielkich liter i znakow interpunkcyjnych. - Seji
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw sie 11, 2005 10:48 am

Walkiria pisze:
Witam!!

nio to temat mim jest zakonczony!! bardzo sie ciesze ze moglam z kims przeprowadzic rozmowe na temat pogladow o tej grze:)
bylo fajnie!! postaram sie zastosowac do uwag :razz: mrSin:)

wiecie fajnie ze sie tu cos dzieje bo jakies 2 tygodnie temu zarejestrowalam sie na innym forum, napisalam wiadomosc i od 2 tyg nikt po mnie nie napisal ZADNEJ wiadomosc!! skandal :x
nio tu przynajmniej sie ktos "czepia" :razz: podoba mi sie na tym forum!!

mrSin dziekuje za konwersacje mam nadzieje ze jeszcze kiedys sobie porozmawiamy
:wink:

nio ja mykam spac zycze milej nocki wszystkim!! papap <buzka<:)


:oops: A ja myślałem, że szczerze mnie nienawidzisz. Było miło, mam nadzieję, że jeszcze się pokłucimy :wink:

Z racji twoich problemów ze zdobyciem dodatków do MiM mam dla Ciebie remedium na te problemy:
www.lukasprzyjaciel.republika.pl
wejdź i sama się przekonasz :)
pozdrawiam serdecznie
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

czw sie 11, 2005 4:06 pm

:oops: A ja myślałem, że szczerze mnie nienawidzisz. Było miło, mam nadzieję, że jeszcze się pokłucimy :wink:

Z racji twoich problemów ze zdobyciem dodatków do MiM mam dla Ciebie remedium na te problemy:
www.lukasprzyjaciel.republika.pl
wejdź i sama się przekonasz :)
pozdrawiam serdecznie


Dzieki za stronke!! juz ja sama znalazlam :razz:
Rowniez mam nadzieje ze sobie porozmawiamy na jakis temat, mam nadzieje ze nie bedzie to klotnia tylko ostra konwersacja :hahaha:
nio moze zapodasz jeszcze jakims ciekawym "mrocznym" tematem:) poozmawialabym sbie jeszcze z kims inteligentnym... nio oczywscie nie dokonca bierz to do siebie :razz: (zart) hi do napisania:)

pozdrawiam cieplutko!!
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt sie 12, 2005 9:57 am

Bardzo chętnie podejmę się dyskusji na ciekawy temacik, jaki? Czekam na propozycję ( trudno rozwinąć konwersację, nie wiem czym jeszcze się interesujesz ). Proponuję założyć również nowy temat, gdyż moderator sklnie nas paskudnie jeśli dalej będziemy kontynować dyskusję w poście poświęconym MM.
pozdrawiam
 
mikelniemen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 12, 2005 1:01 pm

pt sie 12, 2005 1:04 pm

Czesc, mam ogromna prosbe, chce sprzedac cala serie MM ale nie mam instrukcji od jaskini,krypty i labiryntu, moglby mi ktos podeslac jakies skany abo xero to sie juz jakos dogadamy, BARDZO PROSZE, moj mail: [email protected]
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

sob sie 13, 2005 11:28 am

Ojeja!!
Nareszcie wakacje!! niestety wyjezdzam jutro na straszne zadup... i nie bede miala mozliwosci korzystania z internetu a co najgorsze zasieg tez tam jest kijowy:( wiec dozobaczenia za tydzien prawdopodobnie wracam w poniedzialek ale jeszcze nie wiem:(

Trzymajcie sie cieplutko!!!
pozdrowienia:)
 
Hewer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 10:57 am

ndz sie 14, 2005 10:59 am

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego przy okazji serdecznie witam wszystkich :)

Tak się składa, że mam w rękach MM z dodatkiem Labirynt, nie mam niestety instrukcji. Grałem dawno temu, lecz wiele nie pamiętam. Bardzo prosiłbym o instrukcję do tej planszówki na adres [email protected] Serdeczne dzięki :)
 
sliniak31
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 7:13 pm

ndz sie 14, 2005 7:29 pm

Cześć wszystkim! Jestem tu nowy i trafiłem na to forum przez przypadek. Ogólnie forum jest bardzo fajne. Dobra przejźmy do rzeczy. Tak się składa że mam w domu Magiczny Miecz i Kryptę Upiorów. Po trafieniu na tę forum odkurzyłem swoją grę i co ku mojemu zdziwieniu okazało się, że instrukcje od Magicznego Miecza gdzieś mi wcieło. Mam takie pytanie: czy ktoś mógłby przesłać mi instrukcję na [email protected]? Z góry dziękuje!
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 15, 2005 9:25 am

Wszystkim, którzy mają problem z MM proponuje forum
www.gamekeeper.itl.pl/forum/index.php w zakładce MM są do ściagnięcia podstawka i gród ( wraz z instrukcjami ) reszta to tylko kwestia czasu.
 
Awatar użytkownika
Slesz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 10, 2005 11:29 pm

sob sie 20, 2005 2:08 am

Grałem w Magiczny Miecz u koleżanki (z tego co pamiętam - ze wszystkimi dodatkami, brakowało instrukcji do Grodu i czegoś jeszcze).

Musze przyznać, że gra podobała mi się bardzo ale zapadł mi w pamięć jeden przegięty motyw. Niestety z perfekcujną dokładnością nie potrafię teraz odtworzyć z pamięci planszy, ale pamiętam, że w Jaskini można było nieprzyzwoicie przypakować postać w ogniach na samym końcu. Wystarczyła odrobina szczęścia i dostawało się punkt do siły. W razie jakichkolwiek obrażeń niedaleko znajdowało się miejsce do odnowy sił (właściwie to chyba była karta, która tam położyłem, dokładnie nie pamiętam :? ). Chodząc w kółko przy odrobinie szczęścia po jakimś czasie nie wygrywałem ze wszystkim co się ruszało w większości bez konieczności jakiegokolwiek rzutu kostką (bo przecież nie mogło wypaść więcej niż 6 na k6 :wink: ).
 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

pn sie 22, 2005 12:20 pm

Ale jest taki bajer. W jaskini jest też potwór co ma Magię 12. Nie pamiętam jak się nazywa, ale mieczem go nie pokonasz. Druga sprawa jest taka, że po jaskini nie można się kręcic w kółko 8) .



P.S. Wczoraj z kumplem przeszliśmy cały Magiczny Miecz, wraz ze wszystkimi dodatkami! Zajęło nam to ponad 16 godzin!

Pozdro dla wszystkich MagicznoMieczoManiaków :mrgreen: .
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

pt sie 26, 2005 2:13 am

Logiczne, że nie pokonasz nikogo na magie z mieczem. BTW to nie jest jeden demon tylko grupa demonów i znajduje się w którejś z komnat. Ostatnio miałem Wędrownym Pustelnikiem 23 miecza i 18 magii :mrgreen:

Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości