Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

pt sie 26, 2005 2:18 pm

No, ja grałem astrologiem. I bez łażenia po jaskini mialem w samych żetonach z 25 miecza i prawie 30 magi... :mrgreen:
 
Argon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:18 pm

pt sie 26, 2005 10:24 pm

Witam
Jestem wielkim fanem Magicznego Miecza, mam wszystkie dodatki i rozszerzenia. Uwielbiam ją :)
Tera pytanko nurtujące mnie od bardzo dawna:
Kiedyś w papierniczym sklepie widziałem Magiczny Miecz ale w zupełnie innej wersji. Plansza była zupełnie inna. Czy gdzieś można ją dostać jeszcze? (Wiem, że to nie była Magia i Miecz)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob sie 27, 2005 11:13 pm

Argon pisze:
Witam
Jestem wielkim fanem Magicznego Miecza, mam wszystkie dodatki i rozszerzenia. Uwielbiam ją :)
Tera pytanko nurtujące mnie od bardzo dawna:
Kiedyś w papierniczym sklepie widziałem Magiczny Miecz ale w zupełnie innej wersji. Plansza była zupełnie inna. Czy gdzieś można ją dostać jeszcze? (Wiem, że to nie była Magia i Miecz)

Pozdrawiam


Masz na myśli prawdziwy rarytas czyli drugą edycję MM. Fajna sprawa, poprawiono planszę ( zamias ilustracji dano zdjęcia ), postacie ( ciężko powiedzieć czy na lepsze ) i kilka szczegułów. Teraz smutna wiadomość. Znaleść 2 ed jest tak samo łatwo jak pingwina na pustyni ( choć niedawno na allegro takowa się pojawiła ). Jak to mawiają, kto szuka nie błądzi.
 
Argon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:18 pm

ndz sie 28, 2005 1:25 pm

Kurcze...
A czy Gród i inne plansze też były ze zdjęć??
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz sie 28, 2005 2:12 pm

Niestety nie, jeśli się nie mylę to był ostatni produkt sfery ( jeśli chodzi o gry ). Szkoda że nie pociągneli tematu do końca.
 
Argon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:18 pm

ndz sie 28, 2005 8:50 pm

Aha...
To sfera jeszcze istnieje?
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz sie 28, 2005 10:04 pm

Aha...
To sfera jeszcze istnieje?

Istnieje, ale handluje bodaj chemia AGD ;).
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sie 29, 2005 1:53 pm

Seji pisze:
Aha...
To sfera jeszcze istnieje?

Istnieje, ale handluje bodaj chemia AGD ;).


A nie przypadkiem proporczykami? Jednakże nie ma to znaczenia. Sfera nie istnieje ( dla graczy ) i nic już tego nie zmieni.
 
Argon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:18 pm

pn sie 29, 2005 2:08 pm

Nieźle...
Fajnie się przebranżowili :P
Jak ktoś trafi przypadkiem na trop MM v2.0 to niech da znać tutaj, co?
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Walkiria
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:54 pm

pn sie 29, 2005 8:24 pm

A nie przypadkiem proporczykami? Jednakże nie ma to znaczenia. Sfera nie istnieje ( dla graczy ) i nic już tego nie zmieni.[/quote]

zgadzam sie z moim przedmowca;) nio sfera co do gier juz wygasla a troszke szkoda (moim zdaniem)
serdecznie pozdrawiam:)
 
Awatar użytkownika
Telchar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 10:44 pm

ndz wrz 11, 2005 12:26 pm

Czy ma ktoś skany instrukcji do Krypty Upiorów ?? Moja gdzieś zaginęła. Mój mail [email protected] z góry dzieki za pomoc :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz wrz 11, 2005 8:30 pm

Telchar pisze:
Czy ma ktoś skany instrukcji do Krypty Upiorów ?? Moja gdzieś zaginęła. Mój mail [email protected] z góry dzieki za pomoc :)


Wszystkim, którzy mają problem z instrukcjami, skanmi plansz, postaci itp. do Magicznego Miecza i Magii i Miecza polecam zaprzyjaźnioną stronę Valdiego www.valdigda.neostrada.pl. Znajdziecie tam wszystko czego tylko dusza zapragnie.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

ndz wrz 11, 2005 9:10 pm

Faktycznie. Porządna stronka. A co sądzicie o Runebound? Grał już w niego ktoś? Pytam, bo reklamują go jako następcę MiMa,a MM jest w końcu klonem wcześniej wspomnianej.
 
sonet
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 28, 2005 5:36 pm

śr gru 28, 2005 5:41 pm

Przepraszam, ze tak odnawiam posta.. ale potrzebuje jak najszybciej instrukcji do podstawowej wersji... moze mi ktos wyslac na maila skan?

[email protected]

Dzieki..
pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

wt sty 17, 2006 12:03 am

sonet pisze:
Przepraszam, ze tak odnawiam posta.. ale potrzebuje jak najszybciej instrukcji do podstawowej wersji... moze mi ktos wyslac na maila skan?


Czy naprawdę tak trudno przeczytać poprzednie posty? Wszak podałem chyba już najlepsze remedium na tego typu problemy!
 
7days
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 08, 2006 11:29 am

śr mar 08, 2006 11:37 am

Powtórze prośbe po raz enty, ale jest mi to koniecznie niezbedne. Moglby mi ktos przeslac instrukcje do magicznego miecza? (podstawa).

[email protected]


z góry dzieki.
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

czw mar 09, 2006 10:09 am

7days pisze:
Powtórze prośbe po raz enty, ale jest mi to koniecznie niezbedne. Moglby mi ktos przeslac instrukcje do magicznego miecza? (podstawa).

[email protected]


z góry dzieki.
Powtorze po raz enty: NAUCZ SIE CZYTAC!!!
 
Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:35 am

sob mar 11, 2006 12:47 am

mrSin pisze:
Seji pisze:
Aha...
To sfera jeszcze istnieje?

Istnieje, ale handluje bodaj chemia AGD ;).


A nie przypadkiem proporczykami? Jednakże nie ma to znaczenia. Sfera nie istnieje ( dla graczy ) i nic już tego nie zmieni.


Mówicie wszyscy o Sferze, ale się wszyscy mylicie. Firma NIE ISTNIEJE. Ta o której mówicie jest zupełnie nowym tworem, a nazwa to zbieg okoliczności.
 
Awatar użytkownika
Draam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 10:18 pm

sob mar 11, 2006 11:55 pm

Ha szczęśliwie posiadam wszystkie części MM. Pamiętam mój pierwszy kontakt z tą grą a było to na urodzinach mojej kumpeli; te wszystkie karty postaci, kolorowa plansza, żetony... ech stare dobre czasy :)

No i cóż mogę dodać do waszych opinii ? Magiczny Miecz to chyba najlepsza polska gra planszowa, absolutny klasyk.

Błędny Rycerz rocks ;) to była moja pierwsza postać którą zagrałem.
 
Awatar użytkownika
ZauraK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 11, 2006 12:35 am

ndz mar 12, 2006 12:27 am

Ja także mam cały komplet. Zacząłem kupować chyba gdzieś 1994r. (w każdym razie w podstawówce jeszcze). Pierwszy raz grałem Pustelnikiem.
Niestety teraz nie mam z kim pograć :cry:
Nawet zawziąłem się i próbuję przenieść mechanikę na kompa i zarzucić jakieś on-line, ale to ciężka sprawa. Pozatym to nie będzie to samo co grupka przyjaciół przy stole. No wiecie: orzeszki i piwko (i zaglądanie przez ramię w późniejszym etapie :razz: ) :D
 
Rockfan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 14, 2006 1:37 pm

sob mar 18, 2006 2:58 am

Sfera nie istnieje.Na świecie by zarobili miliony,a w zapyziałej Polsce przestali istnieć :neutral:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob mar 18, 2006 7:15 am

Sfera istnieje do dzisiaj - nazywa sie MAG. http://www.gildia.pl/fantasci/wywiady/jacek_rodek?print
 
magiczny miecz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:39 pm

pn mar 27, 2006 12:44 pm

WITAM! JESTEM POCZĄTKUJĄCY,WIĘC MAM PYTANIE:CZY POSIADAJĄC MAGICZNY MIECZ,GRÓD,JASKINIA,LABIRYNT MAGÓW,KRYPTA UPIORÓW,MAGIĘ MAM CAŁY KOMPLET?JEŚLI TAK-TO SUPER,JESLI NIE-PROSZĘ O PODANIE BRAKUJĄCEGO DODATKU
 
magiczny miecz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:39 pm

pn mar 27, 2006 1:20 pm

TAK SOBIE CZYTAM FORUM,I WIDZĘ,ŹE MAGICZNY MIECZ RZĄDZI!!!
TEŹ UWAŹAM,ŹE TO ŚWIETNA GIERA,TYLKO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NA POSTA POWYŹEJ.ZAWSZE FAJNIE JEST MIEĆ KOMPLET.A TAK POZA TYM TO OSTATNIO NIE MAM Z KIM GRAC:) U NAS W KLUBIE FANTASY RZĄDZI TYLKO MAGIC THE GATHERING.OWSZEM OD CZSU DO CZASU KTOŚ Z LITOŚCI ZAGRA ZE MNĄ.A SZKODA TAKI ŁADNY ZESTAW(MAM NADZIEJĘ,ŹE PEŁNY) SIE MARNUJE.DOBRA,MUSZĘ KOŃCZYĆ-IDĘ DO KLUBU KOGOŚ POMĘCZYĆ O JEDNĄ PARTYJKĘ.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

pn mar 27, 2006 6:34 pm

To chyba wszystkie, przynajmniej wszystkie, jakie ja widziałam.
Ja po jednym wieczorze grania jestem całkowicie zachwycona MM, gra jest absolutnie boska, choć na codzień stronię od takowych.
Po jednym wieczorze stałam się fanatyczką, zwłaszcza, że z magią 12 pokonałam księcia demonów :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

wt mar 28, 2006 11:38 am

Technicznie, Magiczny Miecz jest zdecydowanie gorzej wykonany niż Magia i Miecz ( szczególnie jesli porównać ilustracje ). Jednakże posiada dwa mocne atuty, które w moich oczach przemawiają za wyższością MM nad MiM. Dodatek "Krypta Upiorów" ( MiM ma bezsensowną "Kosmiczną otchłań") oraz klimat dark fantasy. To naprawdę doskonała gra.
 
magiczny miecz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:39 pm

wt mar 28, 2006 12:49 pm

Zgadzam się z MrSin.Dodatek kosmiczna otchłań w MiM zupełnie nie ma klimatu-psuje całą serie
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

sob kwie 01, 2006 1:10 pm

Czyżby rozmówka o legendarnym MM padła?
Nigdy! :papieros: Magiczny Miecz był pierwszą grą planszowo-fantasy jaką dostałem w swoim krótkim żywocie. Było to milion lat temu, a samą gierce kupowali mi rodzicie. Na początku dostałem tylko podstawkę, ale po dwóch minutach grania wiedziałem już że muszę mieć je wszystkie. Na szczęścia cena tych gierek była śmiesznie niska (czyt. Zadowalająca) i w ciągu jednego dnia zostałem obdarowany pełnym wypasem dodatków. Pewnie tylko dzięki Dark-Fantasy które działało na mni w MM kiedy wreszcież 'wyrosłem' od razu rzuciłem się na Warhammera 8) Co do samej gry. Nie będę oryginalny: Czysty geniusz. Ze wszystkimi dodatkami mamy tyle plansz, kart, ekwipunku, zaklęć i - co najważniejsze - postaci, że nikt nie będzie czuł się pokrzywdzony. Czarny Rycerz, Olbrzym, Książę De Belial... moje ukochane postacie. Gra wciągała niczym ruski odkurzacz, a na dodatek można w nią grać w nieograniczoną ilość osób, można tworzyć sojusze z innymi graczami by zniszczyć jednego, znienawidzonego wroga, można handlować lub kraść innym sprzęt. Nikt chyba się nie spodziewał że taka z pozoru śmieszna 'popychanka po mapie' daje tyle możliwości i ubawu. Gra legenda polskiej sceny.
 
Yellow Cube
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 9:24 pm

wt kwie 04, 2006 9:29 pm

Wszystkim zafascynowanym MiM jak i MM chciałbym polecić grę nowego polskiego wydawnictwa: Legenda czas bohaterów. Normalnie klimacik starych dobrych planszówek Sfery, a wykonanie jak niemieckie super hity! Kupiłem w dniu premiery i nie żałuję ani grosza. Zarywam nocki z braciakiem i łupiemy az do rana. Podobno mają do tego wyjśc dodatki, więc chyba stare czasy wracają :) . Zapraszam do dyskusji na ten temat. A o gierze wiecej znajdziecie na www.lizardy.pl
 
Rockfan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt mar 14, 2006 1:37 pm

śr kwie 05, 2006 5:31 am

Moim zdaniem gry tego typu(przynajmniej w Polsce)nie zrobią już żadnej furory.Większąść z nas(tak mi się wydaje)grała w to mając po pare lat(ja miałem hm...10 czy 11 może).Teraz to taki bachor sobie odpali Qwaka i jazda :razz: .Mam zajebisty sentyment do niej(jak i do amigowych gierek :wink: ),i miło powspominać stare czasy.
:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości