Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

[Tutorial] Malowanie metalików

wt lut 05, 2013 7:58 pm

Zgodnie z zapowiedzią dziś prezentuje poradnik, w którym zdradzam swój sposób na malowanie metalików. Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach nie jest to trudne i zajmuje względnie niewiele czasu.

Do malowania użyłem farb z nowej palety Citadel:
- Leadbelcher, Runefang Steel
- Warplock Bronze, Brass Scorpion, Runelord Brass...
- ... oraz Hawk Turquoise ze starej palety.

Washy:
- Gryphonne Sepia, Ogryn Flesh ze starej palety oraz Agrax Earthshade z nowej palety.

Oraz pigmentów (Utrwalonych Acrylic Resin for pigments od Mig):
- Mig: Old Rust i Light Rust.
- Vallejo: Burnt Umber.


Malowanie metalików zacząłem od dokładnego i równego nałożenia bazy z farb Leadbelcher dla stali oraz Warplock Bronze dla elementów z brązu.

Obrazek

Następnie rozjaśniłem elementy z brązu używając do tego farby Brass Scorpion. Farbę nałożyłem na całość, jednak w taki sposób, by nie przykryć całkowicie poprzedniej warstwy Warplock Bronze, która lekko prześwituje spod Brass Scorpion.

Obrazek

Trzeci krok, to nałożenie washa Ogryn Flesh zarówno na elementy stalowe jak i te wykonane z brązu.

Obrazek

Po wyschnięciu washa, nałożyłem kolejną warstwę, tym razem farby Runelord Brass na elementy z brązu...

Obrazek

...a po zmieszaniu Runelord Brass z Runefang Steel rozjaśniłem krawędzie malowanych wcześniej ladrów i wykonanych z brązu elementów kirysów i hełmów. Natomiast samym Runefang Steel rozjaśniłem elementy stalowe.

Obrazek

Szósty krok to ponowne nałożenie washa Gryphonne Sepia na metaliki i nieco dokładniejsze już nałożenie washa Agrax Earthshade w zagłębienia zarówno elementów wykonanych z brązu jak i ze stali.

Obrazek

Rdzę na elementarz stalowych wykonałem nakładając pigmenty (od najciemniejszego do najjaśniejszego) zmieszane z utrwalaczem.

Obrazek

Z kolei patynę/śniedź na elementach z brązu uzyskałem nakładając kilka warstw rozwodnionej farby Hawk Turquoise.

Podczas malowania metalików, nie tylko brązu, warto poeksperymentować z washami - dodanie niebieskiego czy zielonego washa może dać ciekawe efekty i urozmaicić efekt końcowy.

Obrazek

Na zdjęciu poniżej sfotografowałem figurki Czarnych Rycerzy ze skończonymi metalikami.

Obrazek

Natomiast skończone modele Nieumarłych kawalerzystów wyglądają tak:

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości