Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Mapa myśli do tworzenia Wampirów

śr lip 15, 2009 8:10 am

Witam,

Aby ułatwić proces tworzenia nowych postaci stworzyłem mapę myśli. Pomaga ona zrozumieć nowych graczom kim mogą zostać a narratorowi pozwala na szybsze odnajdywanie odpowiednich stron w podręczniku.

Być może komuś się przyda.
http://www.mojdy.republika.pl/Vampire-map.pdf

Pozdrawiam,
Exar

PS. Czy ktoś się orientuje, czy tworząc i udostępniając takie mapy nie łamie przypadkiem praw autorskich?
 
Awatar użytkownika
sXpounder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 3:28 pm

śr lip 15, 2009 11:48 am

Jeśli coś tworzysz i udostępniasz to możesz złamać co najwyżej swoje prawa autorskie :) W końcu to ty to stworzyłeś, a to że się na czymś opierałeś nie podlega pod łamanie.

To tak jak byś napisał ebooka z opracowaniem jakiejś książki czy filmu - opierasz się na czymś co posiada prawa autorskie ale ebook nie łamie ich, tylko o tym mowi.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr lip 15, 2009 1:36 pm

No, to zależy.

Bo WW ma te swoje nazi-licencje na umieszczanie materiałów pochodnych w sieci, a w plikach użyte są zatrejdmarkowane nazwy klanów i inne duperele.

Z drugiej strony Kastor się już szarpał o te ich zasady i według niektórych interpretacji to jest niekompatybilne z naszym prawodawstwem.

Jakbyś chciał być ultra w porządku, to mógłbyś umieścić na tekście jakiś disclaimer, że WW rulez, bo wymyśliło i opatentowało wampiry.

Edit:
I zapomniałem. Fajna rzecz, miałem gdzieś własne notatki na ten temat, ale to jest świetna pomoc - najsuchsze rzeczy, o które gracz może potem dopytać.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

czw lip 16, 2009 6:41 pm

Nie łamiesz praw autorskich. WW może sobie wymyślać co im się podoba, ale Ciebie to nie wiąże. W Polsce, jedyne granice wykorzystania cudzych dzieł wyznacza ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19940240083&type=3&name=D19940083Lj.pdf).

Pozdrawiam!
Nadiv

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości