Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

czw maja 18, 2006 12:04 am

"Zwykli" kapłani Sigmara raczej nie doświadczają takiej mocy jaka była udziałem tej osoby. A jest bardzo podobny do rysunku z linka Tyhagary.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 12:21 am

Memo pisze:
Nieważne kto to był...
Ale fakt faktem - lepiej by było gdyby zakończyło się na omdleniu owego kapłana. Tak "warhammerowo" - nie zawsze ci "dobrzy" zwyciężają.


masz pewność że ów kapłan zwyciężył tego demona? demon nie wyglądał na kolesia ktorego możesz położyć jednym ciosem, poza tym była jeszcze spora armia chaosu wciąż wyłaniająca się zza drzew.... wątpię w porażkę choasu w tej sytuacji :evil:
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

czw maja 18, 2006 12:31 am

Co tu dużo gadać, filmik się skończył jak się skończył żeby osobnicy tacy jak my zastanawiali się "kto wygrał":)
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

czw maja 18, 2006 7:50 am

Podręcznik podstawowy str 191 to chyba ten ziomek? I łysy jest :P.
 
Awatar użytkownika
ogureck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 6:29 pm

czw maja 18, 2006 8:18 am

1. Zazwyczaj przemioeszczał się konno,

Jak sam powiedziałeś 'zazwyczaj'. Przecież nie zawsze można mieć wierzchowca, zwłaszcza w takich czasach. A zresztą o ile się nie mylę sigmaryci podobnie jak ulrykanie walczą pieszo.

Wojtan pisze:
demon nie wyglądał na kolesia ktorego możesz położyć jednym ciosem,

Ten cios też nie był byle ciosem, tylko widziałeś, kapłan (i jego broń) była napełniona mocą.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

czw maja 18, 2006 8:32 am

To nie może być Luthor Huss, bo gra nie dzieje się w czasach Karla Franza, a 200 lat wcześniej, za czasów Magnusa Pobożnego i Wielkiej Wojny z Chaosem.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

czw maja 18, 2006 10:53 am

Ausir pisze:
To nie może być Luthor Huss, bo gra nie dzieje się w czasach Karla Franza, a 200 lat wcześniej, za czasów Magnusa Pobożnego i Wielkiej Wojny z Chaosem.

Dziwne ponieważ żołnierze maja broń palną, a za Magnusa chyba jej jeszcze nie mieli.
Technologia innych ras też jest współczesna, czyli jeśli masz rację to w grze połączono obie "epoki". Fabularnie jest Wielka Wojna z czasów Magnusa, a technicznie jest obecny SŚ.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 11:19 am

Tyhagara pisze:
Dziwne ponieważ żołnierze maja broń palną, a za Magnusa chyba jej jeszcze nie mieli.

Czy to ważne ? Ma po prostu dobrze wyglądać a broń palna z mieczami jest interesujaca. Fani i tak wszystko łykną :D a trzeba walczyć o nowego klienta.

Wojtan pisze:
tym bardziej nie wiem dlaczego tak bardzo atakujesz powyższe filmiki,

Uwierz mi to nie atak. Po prostu moja wypowiedź jest mocno stonowana co odbiega od "hurraoptymizmu" przedmówców.


Wojtan pisze:
nie zapominaj, że trwały jedynie 2,30min i 15sek ile jeszcze chciałbyś zmieścić tam finezji?

2,30 to już całkiem sporo. Może finezja to złe słwo, chodziło mi raczej o pewne odejście od schematu. Zastanawiam się ile miał trailer warcrafta o którym wspominam. Jeszcze przypomniały mi się dwa filmiki z starcrafta: pilnowanie stacji kosmicznej i okopy. Niby też RTS, ale te filmiki robiły wrażenie i ciągle o nich pamiętam, a wątpię abym ten z Mark of Chaos przypomniał sobie pół roku później.

Zychu pisze:
Ta.... Trailer Warhammera długości trylogii Władcy Pierścieni...
Następny który chce wywołać flejma ? Zastanów się zanim coś napiszesz następnym razem.
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

czw maja 18, 2006 12:08 pm

Ludzie no film technicznie spoko, klimat heroiczny, jedni lubia swiecace mloty i bicie demonow, inni lubia ginac od belta i tarzac sie w deszczu i blocie. Filmik nie jest arcydzielem, jest zrobiony tak by trafic do jak najwiekszej ilosci ludzi, i dziala, to jest najwazniejsze.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

czw maja 18, 2006 12:10 pm


Dziwne ponieważ żołnierze maja broń palną, a za Magnusa chyba jej jeszcze nie mieli.
Technologia innych ras też jest współczesna, czyli jeśli masz rację to w grze połączono obie "epoki". Fabularnie jest Wielka Wojna z czasów Magnusa, a technicznie jest obecny SŚ.


Skoro Mordheim dzieje się 300 lat przed Magnusem, a mają technikę taką, jak za Karla Franza, to czemu i nie za Magnusa? Najwyraźniej broń palną wynaleziono w Imperium dużo wcześniej niż sądzisz. Zresztą, sądząc chociaż po tym, że sam Sigmar był cywilizacyjnie na poziomie raczej Karola Wielkiego niż ludzi żyjących 1000 lat p.n.e. to w Starym Świecie postęp technologiczny następuje po prostu wolniej niż u nas, więc to, że na przestrzeni 200 lat niewiele się zmieniło to w Warhammerze nie dziwota.

Ludzie no film technicznie spoko, klimat heroiczny, jedni lubia swiecace mloty i bicie demonow, inni lubia ginac od belta i tarzac sie w deszczu i blocie. Filmik nie jest arcydzielem, jest zrobiony tak by trafic do jak najwiekszej ilosci ludzi, i dziala, to jest najwazniejsze.


Poza samym kapłanem, żołnierze z oddziału dość szybko przeszli do szybkiego ginięcia i tarzania się w błocie :).
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 12:23 pm

Mandos pisze:
Czy to ważne ? Ma po prostu dobrze wyglądać a broń palna z mieczami jest interesujaca. Fani i tak wszystko łykną :D a trzeba walczyć o nowego klienta.

......Uwierz mi to nie atak. Po prostu moja wypowiedź jest mocno stonowana co odbiega od "hurraoptymizmu" przedmówców.


sorry, ale nie uwierzę ci, gdyż wciąż bliżej ci do ślepej furii niż do stonowanej wypowiedzi

Mandos pisze:
2,30 to już całkiem sporo. Może finezja to złe słwo, chodziło mi raczej o pewne odejście od schematu. Zastanawiam się ile miał trailer warcrafta o którym wspominam. Jeszcze przypomniały mi się dwa filmiki z starcrafta: pilnowanie stacji kosmicznej i okopy. Niby też RTS, ale te filmiki robiły wrażenie i ciągle o nich pamiętam, a wątpię abym ten z Mark of Chaos przypomniał sobie pół roku później.


no cóż na jednych wrażenie robią filmiki starcrafta na innych Warhammera
8)
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 12:35 pm

Wojtan pisze:
sorry, ale nie uwierzę ci, gdyż wciąż bliżej ci do ślepej furii niż do stonowanej wypowiedzi

Cytaty i ustosunkowanie się do poszczególnych moich wypowiedzi, inaczej za przeproszeniem "zamknij się" bo nie wiesz co piszesz.

Wojtan pisze:
no cóż na jednych wrażenie robią filmiki starcrafta na innych Warhammera

Chyba wyjaśniłem dlaczego tak jest. Ustosunkuj się albo to samo co kilka linijek wyżej.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 12:44 pm

Mandos pisze:
Cytaty i ustosunkowanie się do poszczególnych moich wypowiedzi, inaczej za przeproszeniem "zamknij się" bo nie wiesz co piszesz.


podczas gdy to własnie było ustosunkowanie się do twojej wypowiedzi...

Mandos pisze:
Chyba wyjaśniłem dlaczego tak jest. Ustosunkuj się albo to samo co kilka linijek wyżej.


ano wyjaśniłeś, pisałeś wcześniej że już wiele takich filmików widziałeś, że może już jesteś za stary żeby sie nimi jarać...... i teraz zwyczajnie przeżywasz kryzys wieku średniego, wszystko już widziałeś....... :( lol
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 1:01 pm

Wojtan pisze:
sorry, ale nie uwierzę ci, gdyż wciąż bliżej ci do ślepej furii niż do stonowanej wypowiedzi

Wojtan pisze:
podczas gdy to własnie było ustosunkowanie się do twojej wypowiedzi...

Ale bez cytatów. Chciałbym zobaczyć moje wypowiedzi które tak zajadle atakują ten trailer że porównujesz je do "ślepej furii".

Wojtan pisze:
ano wyjaśniłeś, pisałeś wcześniej że już wiele takich filmików widziałeś, że może już jesteś za stary żeby sie nimi jarać...... i teraz zwyczajnie przeżywasz kryzys wieku średniego, wszystko już widziałeś....... lol

Pisałem że może dlatego że już wiele widziałem to jakoś nie robi na mnie wrażenia ale głównym zarzutem była schematyczność.
Mam pytanie czy umiejętność czytania ze zrozumieniem jest Tobie obca czy specjalnie ignorujesz fragmenty mojej wypowiedzi. Do tego brak kontrargumentów próbujesz zatuszować sarkazmem, następnym razem daruj sobie takie teksty.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 1:14 pm

Mandos pisze:
Ale bez cytatów. Chciałbym zobaczyć moje wypowiedzi które tak zajadle atakują ten trailer że porównujesz je do "ślepej furii".


przecież moja odpowiedz odnosiła się do twojego cytatu :?

Mandos pisze:
Pisałem że może dlatego że już wiele widziałem to jakoś nie robi na mnie wrażenia ale głównym zarzutem była schematyczność.
Mam pytanie czy umiejętność czytania ze zrozumieniem jest Tobie obca czy specjalnie ignorujesz fragmenty mojej wypowiedzi. Do tego brak kontrargumentów próbujesz zatuszować sarkazmem, następnym razem daruj sobie takie teksty.


czyli znowu przyznajesz że wiele ich widziałes i ze przestały na tobie robic wrazenie, ostatnim twoim pseudo argumentem jest schematyczność, ale i tutaj twoje opinie są zwyczajnie nielogiczne.. na początku zarzucałeś że a to chaos w zbrojach, zwinny elf.... a następnie nieudolną ironią atakowałeś filmik że dali jednemu wojownikowi imperialnemu broń palną (co przecież nie jest schematem) .....
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

czw maja 18, 2006 1:34 pm

Czy wy na tym forum umiecie rozmawiac bez klutni, bo nie widzialem jeszcze tamatu w ktorym by ktos nie forsowal czyjejsc opini. Jemu sie nie podoba tobie tak, koniec, to nie jest tez naukowa, by mozna ja bylo podwazac i bronic, to czyste subiektywne opinie. Jak powiem ze nie lubie zupy pomidorowej to bedzie mi ktos tlumaczyc ze ona jest dobra? O gustach sie nie dyskutuje, to wbrew pozorom bardzo madra sentencja.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 1:38 pm

Wojtan pisze:
czyli znowu przyznajesz że wiele ich widziałes i ze przestały na tobie robic wrazenie, ostatnim twoim pseudo argumentem jest schematyczność,

Mandos pisze:
Brak ciekawego pomysłu, wszystko to jest tak charakterystyczne dla Warhammera że aż zęby bolą. Kapłan-wojownik Sigmara z młotem, rycerze chaosu z cięzkich zbrojach, gibki elf(?) kiler (tancerz wojny ?), duży demon i wreszcie moc Sigmara która wypełnia kapłana i dzięki której robi z demona sieczkę (w domyśle). Rozumiem, że takie podejście musiało być zastosowane, w końcu gracze musza zobaczyć że to Warhammer ale dzięki temu "starzy wyjadacze" mogą co najwyżej powiedzieć "fajnie zrobione".

To fragment mojego drugiego postu w którym przedstawiam mój "pseudoargument" o schematyczności wraz z przykładami. Dodam że nie był to mój ostatni ale pierwszy i właściwie jedyny argument. Jednak masz kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego.

Wojtan pisze:
ale i tutaj twoje opinie są zwyczajnie nielogiczne.. na początku zarzucałeś że a to chaos w zbrojach, zwinny elf.... a następnie nieudolną ironią atakowałeś filmik że dali jednemu wojownikowi imperialnemu broń palną (co przecież nie jest schematem) .....

Jednak zauważyłeś że na początku coś mówiłem o schematyczności ? Moja "nieudolna" ironia miała byś skierowana do fanów którzy kupią i zachwycą się wszystkim co tylko nosi znaczek Warhammera niezaleznie od tego co to będzie (zgadnij o kogo mi chodziło ?).

Noth pisze:
Jemu sie nie podoba tobie tak, koniec, to nie jest tez naukowa, by mozna ja bylo podwazac i bronic, to czyste subiektywne opinie.

Można. Jeżeli mówię że film jest taki sobie bo bazuje na popularnych schematach Warhammerowych to można z tym dyskutować i albo nie zgodzić się że jest schematyczny albo potraktować to raczej jako zaletę.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 2:37 pm

Mandos pisze:
To fragment mojego drugiego postu w którym przedstawiam mój "pseudoargument" o schematyczności wraz z przykładami. Dodam że nie był to mój ostatni ale pierwszy i właściwie jedyny argument. Jednak masz kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego.


a więc sprawa jest już wyjaśniona twój pseudoargument, który nigdy nie był argumentem był tak naprawdę twoim pierwszym i jedynym argumentem... :hahaha:

bo jak możesz podważać użycie klasycznych, charakterystycznych postaci w filmiku który ma w 2 minuty oddać klimat danego świata i danego konfliktu w tym świecie się rozgrywającego.... :? :? :?
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

czw maja 18, 2006 2:57 pm

Ausir pisze:
Skoro Mordheim dzieje się 300 lat przed Magnusem, a mają technikę taką, jak za Karla Franza, to czemu i nie za Magnusa? Najwyraźniej broń palną wynaleziono w Imperium dużo wcześniej niż sądzisz. Zresztą, sądząc chociaż po tym, że sam Sigmar był cywilizacyjnie na poziomie raczej Karola Wielkiego niż ludzi żyjących 1000 lat p.n.e. to w Starym Świecie postęp technologiczny następuje po prostu wolniej niż u nas, więc to, że na przestrzeni 200 lat niewiele się zmieniło to w Warhammerze nie dziwota.

Nie chodzi tylko o tą broń palną, bo czytałem topik na forum Mark of Chaos, i jest tego więcej, a Mordheimem bym się nie sugerował zabardzo.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 3:12 pm

Wojtan pisze:
Mandos pisze:
To fragment mojego drugiego postu w którym przedstawiam mój "pseudoargument" o schematyczności wraz z przykładami. Dodam że nie był to mój ostatni ale pierwszy i właściwie jedyny argument.

a więc sprawa jest już wyjaśniona twój pseudoargument, który nigdy nie był argumentem był tak naprawdę twoim pierwszym i jedynym argumentem...
Mandos pisze:
Jednak masz kłopoty z rozumieniem tekstu pisanego.

Zgadnij co oznacza ten oto znaczek " i czy słowo ujęte w dwa takie znaczki należy traktować dosłownie (akurat w tym kontekście). Miłego główkowania.

Wojtan pisze:
bo jak możesz podważać użycie klasycznych, charakterystycznych postaci w filmiku który ma w 2 minuty oddać klimat danego świata i danego konfliktu w tym świecie się rozgrywającego....
Mandos pisze:
Rozumiem, że takie podejście musiało być zastosowane, w końcu gracze musza zobaczyć że to Warhammer ale dzięki temu "starzy wyjadacze" mogą co najwyżej powiedzieć "fajnie zrobione"
Również z drugiego postu. Czy ja podważam zasadność użycia tego typu zabiegów ? Po prostu jest to minus dla osób które znają konflikt i klimat Warhammera i czekają na coś nowego, a przynajmniej odchodzącego od schematu. Tutaj niczego takiego nie ma do tego, nie mówiąc o tym że w pewnym momencie zaczyna lekko szwankować logika (w którym, pozwolę Ci samemu się zorientować).
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

czw maja 18, 2006 3:39 pm

Mi osobiście podoba się ten filmik. Znam Warhamca, ale jak dla mnie nie jest tylko "fajnie zrobiony". Ogólnie nawet staremu wyjadaczowi może pokazać jak to wygląda. Animacja a obrazek to nie jest to samo. Ja gram w Warhamca od czasu ukazania się 2 ed. i dopiero teraz, po obejrzeniu filmiku mam jako taki obraz jak wygląda sieka w tej grze, jak wyglądają bitwy itd. Obejrzenie takiego filmiku ma czasem fajny wpływ na wyobraźnię podczas sesji(i pozwala graczom jeszcze bardziej wczuć się w postać, bo teraz widzą przez co muszą przechodzić, jak zobaczysz wojownika chaosu w statystykach to nie wydaje się taki wielki i straszny, jak zobaczysz jak oni wyglądają i co robią na filmiku, masz już do nich większy respekt niż tylko dla "npc do bicia")
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 3:43 pm

Mandos pisze:
Zgadnij co oznacza ten oto znaczek " i czy słowo ujęte w dwa takie znaczki należy traktować dosłownie (akurat w tym kontekście). Miłego główkowania.


zwróc uwagę, iż mówiąc o pseudoargumencie jakim z pewnością jest twój nielogiczny wywód nie ująłem go w cudzysłów... jest to zbędny zabieg w kontekście twoich "argumentów"

Mandos pisze:
Czy ja podważam zasadność użycia tego typu zabiegów ? Po prostu jest to minus dla osób które znają konflikt i klimat Warhammera i czekają na coś nowego, a przynajmniej odchodzącego od schematu. Tutaj niczego takiego nie ma do tego, nie mówiąc o tym że w pewnym momencie zaczyna lekko szwankować logika (w którym, pozwolę Ci samemu się zorientować).


kilka postów wyżej powiedziałeś że zarzucasz filmikowi własnie użycie tych znanych elementów.... ale jak powiedziaem... jak możesz zarzucać użycie klasycznych, charakterystycznych postaci w filmiku który ma w 2 minuty oddać klimat danego świata i danego konfliktu w tym świecie się rozgrywającego.... Confused Confused Confused

[/b]
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 3:47 pm

Zychu pisze:
Mi osobiście podoba się ten filmik. Znam Warhamca, ale jak dla mnie nie jest tylko "fajnie zrobiony". Ogólnie nawet staremu wyjadaczowi może pokazać jak to wygląda. Animacja a obrazek to nie jest to samo. Ja gram w Warhamca od czasu ukazania się 2 ed. i dopiero teraz, po obejrzeniu filmiku mam jako taki obraz jak wygląda sieka w tej grze, jak wyglądają bitwy itd. Obejrzenie takiego filmiku ma czasem fajny wpływ na wyobraźnię podczas sesji(i pozwala graczom jeszcze bardziej wczuć się w postać, bo teraz widzą przez co muszą przechodzić, jak zobaczysz wojownika chaosu w statystykach to nie wydaje się taki wielki i straszny, jak zobaczysz jak oni wyglądają i co robią na filmiku, masz już do nich większy respekt niż tylko dla "npc do bicia")


zgadzam się, zwłaszcza że idealnie udało się twórcom filmiku przedstawić brutalność świata Warhammer, który zdecydowanie bajką nie jest.... :evil:
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 3:53 pm

Wojtan pisze:
zwróc uwagę, iż mówiąc o pseudoargumencie jakim z pewnością jest twój nielogiczny wywód nie ująłem go w cudzysłów... jest to zbędny zabieg w kontekście twoich "argumentów"

ale nie wskazałeś nielogicznosci więc bełkoczesz.

Wojtan pisze:
kilka postów wyżej powiedziałeś że zarzucasz filmikowi własnie użycie tych znanych elementów.... ale jak powiedziaem... jak możesz zarzucać użycie klasycznych, charakterystycznych postaci w filmiku który ma w 2 minuty oddać klimat danego świata i danego konfliktu w tym świecie się rozgrywającego.... Confused Confused Confused

Mogę bo nawet z klasycznych elementów da się zbudować nieschematyczną zajwkę. A tutaj nie dość że mamy bardzo charakterystyczne elementy dla świata to cała historia jest schematyczna. Wspomne tylko że bezosobowa armia chaosu w postaci zakutych w ciężkie pancerze rycerzy powolutku odchodzi w niepamięć na rzecz bardziej "ludzkich" chaotycznych plemion.

Edit: Zychu proponuję przeczytać kilka książek.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

czw maja 18, 2006 4:02 pm

Mandos pisze:
ale nie wskazałeś nielogicznosci więc bełkoczesz.


wskazałem, poczytaj kika postów wyżej... pozwolę Ci samemu znaleźć, miłego główkowania :spoko:


PS jakich książek?
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

czw maja 18, 2006 4:10 pm

Wiesz kogoś kto zna wszystkie książki o Warhammerze na pamięć nie ruszy nawet pełnometrażowy film na którym będą grali żywi aktorzy i będą sie zabijać na serio... Ale np. graczom takie coś pomaga, jeśli znana im jest tylko część gracza z podstawki.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

czw maja 18, 2006 4:17 pm

Wojtan pisze:
wskazałem, poczytaj kika postów wyżej... pozwolę Ci samemu znaleźć, miłego główkowania

Chodzi Ci o
Mandos pisze:
Tyhagara pisze:
Dziwne ponieważ żołnierze maja broń palną, a za Magnusa chyba jej jeszcze nie mieli.

Czy to ważne ? Ma po prostu dobrze wyglądać a broń palna z mieczami jest interesujaca. Fani i tak wszystko łykną a trzeba walczyć o nowego klienta.

Gdzie tutaj widzisz atak na film ? To raczej atak na fanatycznych fanów systemu którzy wszystkim się zachwycą co związane z Warhammerem. Ty jesteś tego przykladem.
Swoją drogą "broń palna z mieczami" jest charakterystyczna dla świata Młotka i wpisuje się w schemat.
Znalazłem a czy ty znalazłeś nielogiczności w filmiku czy ciągle jest to dla Ciebie "święta krowa" ?

Wojtan pisze:
PS jakich książek?

Choćby saga o wiedżminie gdzie i wojna i bitwa są bardzo dobrze przedstawione.
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

czw maja 18, 2006 4:17 pm

Zapewne Mandosowi chodziło o książki w realiach Warhammera których się kilka ukazało po polsku:).

Wg mnie trudno zrobić trailer, odchodzący od schematu, trwający niecałe 2 minuty (bo de facto ponad pół minuty zajmują reklamy). Zwłaszcza jeśli gra to RTS. Wtedy to bitwy są najważniejsze i je trailer powinien promować. Można pokazać bitwę między imperium, a bardziej ludzkimi plemionami chaosu, ale wtedy większość to odbierze jako bitwę między dwoma ludzkimi narodami. Naprawdę, nie widzę innej możliwej konwencji dla filmiku, choć można decydować o stopniu heroiczności/mroczności (tzn. kapłan napełniony boską mocą ma sens czy nie itp.). Może to i kwestia gustu, ale ja ten filmik będę pamiętał za pół roku.

P.S. Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na muzykę?:(

P.S.2 Mandos i Wojtan przestańcie się wreszcie kłócić. Tylko nie piszcie "ja tylko odpowiadam na ataki".
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

czw maja 18, 2006 4:20 pm

Można. Jeżeli mówię że film jest taki sobie bo bazuje na popularnych schematach Warhammerowych to można z tym dyskutować i albo nie zgodzić się że jest schematyczny albo potraktować to raczej jako zaletę.

OT
Nie, bo to bedzie odniesienie sie do twojej opini, nic wiecej. Ja powiem ze nie zgadzam sie z toba ze jest schematyczny bo... lub nie zgadzam sie z toba ze schematyzm jest negatywny bo... . Tylko po co pisac wiecej, ty chyba wyrazajac swoja opinie, nie zamierzasz narzucac jej nikomu, nie mowisz ej ten film wam sie nie powinien podobac bo..., mowisz ze tobie sie ten film nie podoba bo... A dyskusja jest bez sensu na poziomie opini czysto estetycznej. Bo podobanie sie ciezko odniesc do obiektywnego kryterium, predzej mozna dyskutowac czy to jest pan Huss, albo jakiego boga jest ten demon. Nie widze sensu pisania po kilka postow na temat podobania, bo ich sens jest taki, ze ja mowie: " ty nie masz racji ze TOBIE sie nie podoba bo przeciez MI sie podoba" :P ;). Ale oczywiscie jak ktos lubi dyskutowac na wszelki temat to ja nie bronie, i nie chce nikogo obrazic, i wogole jestem poprawny politycznie. EOT
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2006 4:24 pm przez Noth, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

czw maja 18, 2006 4:23 pm

Jeśli trailer wzbudza w was tyle agresji, że skaczecie sobie do gardeł, to co będzie kiedy wyjdzie gra? demonstracje, zamieszki, zamachy bombowe? aż boje się pomyśleć, w jaki sposób się pozabijacie :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości