Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

Mark of Chaos

wt maja 16, 2006 12:55 am

Witam,

widzieliście już oficjalne video do gry Warhammer: Mark of Chaos?

oto i link...

http://www.computergames.ro/site/p/down ... ailer.html

polecam
:shock: :shock: :shock: :shock:
 
Memo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 12, 2005 10:16 am

wt maja 16, 2006 8:14 am

Chyba zły dział i w ogóle, ale filmik robi wrażenie...
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

wt maja 16, 2006 7:21 pm

Co do samej gry, jeśli jej klimat będzie choć w połowie tak dobry jak na tym filmiku, to co tu dużo mówić... Szykuje się hit:)
 
Awatar użytkownika
Nijel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: pn mar 06, 2006 7:01 pm

wt maja 16, 2006 7:53 pm

Film jest cudny, perfekcyjny.
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

wt maja 16, 2006 9:39 pm

Filmik wypas, giera jak dla mnie to MUSI być hicior...

BTW. Ten koleś z młotkiem to Sigmar?? Bo jest bardzo podobny do ilustracji w książce.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

wt maja 16, 2006 9:49 pm

Podniecacie się, filmik jak filmik da się przyżyć. Dużo złego chaosu w ciężkich pancerzach i nawet demon wyskoczył też duży, a poza tym to nic ciekawego.
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

wt maja 16, 2006 9:53 pm

Ale ja lubie takie klimaty:P Lubie patrzeć na taką siekę, że wogule ręce i nogi to prawie w powietrzu latają:P Między innymi właśnie dlatego tak spodobał mi sie Władca Pierścieni, bo tam sie ciągle nawalali:P, no i ogólnie klimat filmu był spox i fabuła też, ale oblężenie Helmowego Jaru i Minas Tirith oraz bitwa pod Czarną Bramą najbardziej wryje się w pamięć, nie??:P

BTW. Odpowie mi ktoś na pytanie?
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

wt maja 16, 2006 10:33 pm

Zychu pisze:
Filmik wypas, giera jak dla mnie to MUSI być hicior...

BTW. Ten koleś z młotkiem to Sigmar?? Bo jest bardzo podobny do ilustracji w książce.


... to kapłan-wojownik Sigmara :papieros:
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

wt maja 16, 2006 10:52 pm

Mandos ciekawi Ciebie dlaczego filmik zrobił na mnie takie wrażenie? No cóż, świetnie odwzorowane postacie konfliktu, piechota imperialna z długą bronią i bronią palną, wojownicy chaosu w charakterystycznych zbrojach no i sam kapłan-wojownik (no dobra, był jeszcze elf:)). Świetne sekwencje walk, no i jak dla mnie hicior - muzyka w tle. Cud miód:)
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

śr maja 17, 2006 2:02 am

smiechan pisze:
Mandos ciekawi Ciebie dlaczego filmik zrobił na mnie takie wrażenie?

Nie ;-)

smiechan pisze:
No cóż, świetnie odwzorowane postacie konfliktu, piechota imperialna z długą bronią i bronią palną, wojownicy chaosu w charakterystycznych zbrojach no i sam kapłan-wojownik (no dobra, był jeszcze elf:)). Świetne sekwencje walk, no i jak dla mnie hicior - muzyka w tle. Cud miódSmile

No ale skoro już się na produkowałeś to może przedstawię swój punkt widzenia. Pod względem technicznym bardzo dobrze, pod względem dynamiki sceny walki również. Więc cóż takiego mogło mi się nie podobać ?
Brak ciekawego pomysłu, wszystko to jest tak charakterystyczne dla Warhammera że aż zęby bolą. Kapłan-wojownik Sigmara z młotem, rycerze chaosu z cięzkich zbrojach, gibki elf(?) kiler (tancerz wojny ?), duży demon i wreszcie moc Sigmara która wypełnia kapłana i dzięki której robi z demona sieczkę (w domyśle). Rozumiem, że takie podejście musiało być zastosowane, w końcu gracze musza zobaczyć że to Warhammer ale dzięki temu "starzy wyjadacze" mogą co najwyżej powiedzieć "fajnie zrobione". Kiedyś wyznacznikiem jakości w "filmikach do gier" był Blizzard (nie wiem jak jest teraz) i do dziś pamietam film promujący Warcrafta trójkę, dwóch wojowników ork i ludź walczą gdzieś na stepie. Chodzi o to, że w Warcrafcie 3 postacie wydawały się żywe natomiast w Mark of Chaos wydają się papierowe (może poza jednym zołnierzem).
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2006 3:32 am przez Mandos, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr maja 17, 2006 2:04 am

Zychu pisze:
BTW. Ten koleś z młotkiem to Sigmar?? Bo jest bardzo podobny do ilustracji w książce.

To jest Luthor Huss
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

śr maja 17, 2006 3:16 am

No i kto kosi trawe i przycina krzewy w Imperialnych lasach, ze to tak wszystko sterylnie wyglada? :D
 
Jehuchannach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 18, 2005 9:04 pm

śr maja 17, 2006 3:59 am

Filmik mi się podobał. Podobałby mi się jeszcze bardziej, gdyby zakończył się w momencie utraty przytomności przez kapłana...
 
Awatar użytkownika
Noth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt gru 21, 2004 10:22 am

śr maja 17, 2006 8:15 am

Mało gram w gry, to nie widuje filmików zbyt dużo, ale ten technicznie robi wrażenie bardzo dobre. A jeśli chodzi o wrażenie warhammerowe, to wpisuje sie w estetyke battla, o ile w drugiej edycji mozna mowic o roznej estetyce, nie mowie ze to zle, wizualnie jest dobry.

A teraz pytanko, co to bedzie RPG, RTS, PUZZLE 3D czy co? (po filmiku spodzeiwam sie RTSa)
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

śr maja 17, 2006 11:29 am

Mandos pisze:
wszystko to jest tak charakterystyczne dla Warhammera że aż zęby bolą. Kapłan-wojownik Sigmara z młotem, rycerze chaosu z cięzkich zbrojach, gibki elf(?) kiler (tancerz wojny ?), duży demon i wreszcie moc Sigmara która wypełnia kapłana i dzięki której robi z demona sieczkę (w domyśle).


wolałbyś kapłana sigmara z procą? rycerzy chaosu w sukienkach? niezdarnego spasionego leśnego elfa? pokemona zamiast demona chaosu i wreszcie kapłana, który miast mocy sigmara przywołuje swoją babcie, która ku zaskoczeniu wszystkich starych wyjadaczy warhammera dokonuje istnej rzeźi na żołnierzach chaosu :? :? :? :hahaha: :wink:


PS tym, których nie bolą zęby od warhammera polecam jeszcze jeden filmik http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 764A49894B
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

śr maja 17, 2006 11:51 am

Wojtan pisze:
wolałbyś kapłana sigmara z procą? rycerzy chaosu w sukienkach? niezdarnego spasionego leśnego elfa? pokemona zamiast demona chaosu i wreszcie kapłana, który miast mocy sigmara przywołuje swoją babcie, która ku zaskoczeniu wszystkich starych wyjadaczy warhammera dokonuje istnej rzeźi na żołnierzach chaosu

Po pierwsze może już jestem za stary aby podniecać się animacjami komputerowymi do gier, zwłaszcza, że sporo już ich widziałem.
Po drugie jeżeli chcesz mnie sprowokować do flejma to jesteś bliski celu.
Po trzeci czytaj ze zrozumieniem, czy wspomniałem coś o udziwnieniach w stylu "przyzywanie cioci kloci" ? Kojarzysz filmik o którym wspomniałem czy po prostu nie potrafisz zrozumieć, że motywy które są pokazane w tym "super klimatycznym trailerze" są już porządnie "zjechane" choćby na różnego rodzaju pikczerach i jedyne co ratuje tą zajawkę to wykonanie. Chociaż i tutaj bym się spierał bo nie jest ono takie wyjątkowe, jakość filmików z Warcrafta była również wysoka więc co najwyżej można powiedzieć że jest to dobra rzemeślnicza robota.
Po czwarte co do tego super Warhammerowego klimatu to jak Noth wspomniał, raczej chodzi o klimat bitewniaka czyli epickie sceny i dobry wygrzew co mnie jako trzewikowego zboczucha jakoś średnio rusza.
Noth http://www.namco.com/games/warhammer/
RTS
 
Awatar użytkownika
Wilkokłak
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:51 am

śr maja 17, 2006 12:22 pm

Oglądłęm se i powiem że jestem zachwycony, tak samo jak byłem zachwycony intrem Dawn of War :shock: . Nie wie ktoś jak będzie wyglądała mechanika rozgrywki? Bliżej jej będzie do swobodnej inwencjii twórczej (jak DoW) czy też może czysta bitewniakowa?
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr maja 17, 2006 12:31 pm

Mandos pisze:
Kojarzysz filmik o którym wspomniałem czy po prostu nie potrafisz zrozumieć, że motywy które są pokazane w tym "super klimatycznym trailerze" są już porządnie "zjechane" choćby na różnego rodzaju pikczerach i jedyne co ratuje tą zajawkę to wykonanie.

Sorry ale zaczynasz gadać od rzeczy. Ta gra nie jest kierowana tylko do graczy WFB i WFRP, którzy znają na pamięć podręczniki. To jest gra komputerowa więc kierowana do szerokiego grona odbiorców, również do osób, które nie maja pojęcia o świecie Warhammera, grach figurkowych czy fabularnych, a chcą sobie zagrać w grę komputerową. Dlatego film ma wyraźnie przedstawiać świat i klimat Warhammera, ma być charakterystyczny dla systemu. Stąd te "oklepane" motywy, które ty i ja świetnie znamy, a które dla osoby nie znającej Warhammera, pokazują w jakiej konwencji i klimacie będzie gra i czego można się spodziewać.

Mandos pisze:
Chociaż i tutaj bym się spierał bo nie jest ono takie wyjątkowe, jakość filmików z Warcrafta była również wysoka więc co najwyżej można powiedzieć że jest to dobra rzemeślnicza robota.

Tutaj też nie masz do końca racji, ponieważ dema do gier wykonane przez Blizzard, są jednymi z najlepszych na świecie, jesli nie najlepsze, nikt nie robi tego lepiej technicznie niż oni, tak więc samo zbliżenie się jakościowo do tego co mamy w Warcraft, zasługuje na uznanie.


Mandos pisze:
Po czwarte co do tego super Warhammerowego klimatu to jak Noth wspomniał, raczej chodzi o klimat bitewniaka czyli epickie sceny i dobry wygrzew co mnie jako trzewikowego zboczucha jakoś średnio rusza.

Tak, ponieważ Mark of Chaos jako gra strategiczna, jest bliższy bitewniakowi.
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

śr maja 17, 2006 12:47 pm

Mandos pisze:
czy wspomniałem coś o udziwnieniach w stylu "przyzywanie cioci kloci" ? Kojarzysz filmik o którym wspomniałem czy po prostu nie potrafisz zrozumieć, że motywy które są pokazane w tym "super klimatycznym trailerze" są już porządnie "zjechane" choćby na różnego rodzaju pikczerach


Oczywiście że postacie wzorowane są na warhammerowych grafikach, ale to chyba jak największy PLUS - wierność ich odwzorowania zasługuje na uznanie, no chyba że oczekiwałeś jednak jakiś udziwnień..... :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

śr maja 17, 2006 1:52 pm

Ja lubie Warhamca więc jestem bardzo ucieszony tym że wszystko wygląda tak jak na ilustracjach w książce. To buduje klimat. Co z tego że jest obyte jeśli ludzie wciąż to lubią??

BTW. Mogliby zrobić film Warhammer, taki jak niedawno wyszedł Final Fantasy:P, też bym się nie obraził:P
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

śr maja 17, 2006 2:28 pm

warto rzucić okiem jeszcze na ten filmik (tym razem w lepszej jakości)....

http://www.computergames.ro/site/p/down ... movie.html
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

śr maja 17, 2006 2:47 pm

Buuu... Ale krótki... Masz jeszcze jakieś??:P
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

śr maja 17, 2006 3:17 pm

Zresztą wiadome jest, że gdy mówi się o klimacie danego systemu to ma się na myśli jakiś stereotyp.
Gdy ktoś mówi, że WoD ma klimat to nie chodzi mu epickie bitwy tylko o rzeczy "standartowe" dla tego systemu.
Pododnie z Warhamcem, jeśli chce się pokazać klimat systemu to trzeba pokazać rzeczy oklepane, jak wielkie demony i moc Sigmara:).
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

śr maja 17, 2006 4:30 pm

Tyhagara pisze:
Sorry ale zaczynasz gadać od rzeczy. Ta gra nie jest kierowana tylko do graczy WFB i WFRP, którzy znają na pamięć podręczniki.
Mandos pisze:
Rozumiem, że takie podejście musiało być zastosowane, w końcu gracze musza zobaczyć że to Warhammer ale dzięki temu "starzy wyjadacze" mogą co najwyżej powiedzieć "fajnie zrobione".
Sorry ale postaraj się zapoznać z pełną opinią jaką dana osoba ma na temat zanim znów rzucisz jakiś bełkot w stylu "gadanie od rzeczy".

smiechan pisze:
Zresztą wiadome jest, że gdy mówi się o klimacie danego systemu to ma się na myśli jakiś stereotyp.

Wiem i dlatego nie zachwycam się tym filmikiem ... oboma. Z powodu "targetu" do jakiego są skierowane muszą motywami Warhammerowymi walić jak młotem między oczy ;). Gdyby film był skierowany dla fanów dobrze znających ten mroczny świat, twórcy mogliby znaczniej fiznezyjnie wykorzystać elementy które w nim występują.
 
Awatar użytkownika
Ulvgar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 6:46 pm

śr maja 17, 2006 4:50 pm

Gdyby film był skierowany dla fanów dobrze znających ten mroczny świat, twórcy mogliby znaczniej fiznezyjnie wykorzystać elementy które w nim występują.


W takim razie jak, według Ciebie powinna byłaby wyglądać ta zapowiedź?
 
Awatar użytkownika
Wojtan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt maja 16, 2006 12:46 am

śr maja 17, 2006 5:07 pm

Mandos pisze:
Wiem i dlatego nie zachwycam się tym filmikiem ... oboma. Z powodu "targetu" do jakiego są skierowane muszą motywami Warhammerowymi walić jak młotem między oczy ;). Gdyby film był skierowany dla fanów dobrze znających ten mroczny świat, twórcy mogliby znaczniej fiznezyjnie wykorzystać elementy które w nim występują.



z pewnością do głównego grona odbiorców tej gry będą należeli również a może i przede wszystkim, fani świata Warhammer, to głównie dla nich twórcy gry czynią wysiłki w zakresie oddania realiów Starego Świata (wygląd postaci, miejsc itp) ...... tym bardziej nie wiem dlaczego tak bardzo atakujesz powyższe filmiki, nie zapominaj, że trwały jedynie 2,30min i 15sek ile jeszcze chciałbyś zmieścić tam finezji? :?
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

śr maja 17, 2006 8:39 pm

Ta.... Trailer Warhammera długości trylogii Władcy Pierścieni...
 
von_Altdorfen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:55 pm

śr maja 17, 2006 11:05 pm

Tyhagara pisze:
Zychu pisze:
BTW. Ten koleś z młotkiem to Sigmar?? Bo jest bardzo podobny do ilustracji w książce.

To jest Luthor Huss

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jak dla mnie to na pewno nie jest Huss, bo ten:
1. Zazwyczaj przemioeszczał się konno,
2. Ma odrobinę włosów.
Tymczasem ten z trailera jest łysy i pieszy.

Jak dla mni to zwykły kapłan Sigmara, jakich wielu wzięło udział w niedawnej wojnie z Chaosem.
 
Memo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt lip 12, 2005 10:16 am

śr maja 17, 2006 11:42 pm

Nieważne kto to był...
Ale fakt faktem - lepiej by było gdyby zakończyło się na omdleniu owego kapłana. Tak "warhammerowo" - nie zawsze ci "dobrzy" zwyciężają.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr maja 17, 2006 11:47 pm

von_Altdorfen pisze:
2. Ma odrobinę włosów.

A tutaj jest łysy http://www.adriansmith.co.uk/images/ful ... s_1025.jpg

von_Altdorfen pisze:
Jak dla mni to zwykły kapłan Sigmara, jakich wielu wzięło udział w niedawnej wojnie z Chaosem.

Więc jeśli to jest zwykły kapłan Sigmara, to dlaczego przyszedł po niego wielki demon Khorne'a?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości