Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

Marsember i Cormyr

wt mar 25, 2008 8:55 pm

Witam. Potrzebne mi są informacje o Marsember i Cormyrze, przy czym nalezy wspomnieć, że interesuje mnie tylko to co jeszcze nie zostało powiedziane na forum oraz w Volo Guide To Cormyr. Przydałaby się też historia bezpośrednio dotycząca przyszłych losów Leśnego Królestwa... Będę bardzo wdzięczny za pomoc (przygotowuję kampanię i chcę mieć wszystko na tip-top :wink: ).
Z góry dziękuję,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

śr mar 26, 2008 4:58 pm

Niesamowicie obszerne źródło wiedzy o tym kraju to seria 'Trylogia Cormyru', szczególnie pierwszy tom, w którym na zmianę przeplatane są rozdziały, których akcja rozgrywa się dosyć niedawno oraz te z przeszłości Cormyru (aż od jego powstania), po to aby na końcu książki oba 'wątki' zbiegły się w jeden dając nam pełny obraz zawiłych losów kraju Purpurowego Smoka oraz wielkich politycznych machinacji. Kolejne tomy przedstawiają kraj na skraju upadku - nękany przez hordy orków, ghazneth oraz przepowiedziane przez Alaundo plagi. Szczerze polecam zacząć czytać tą trylogię, jako że oprócz bycia potężnym źródłem szczegółowej wiedzy o tym regionie to również jest całkiem nieźle napisana.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

czw mar 27, 2008 1:47 pm

Hm, dziękuję Xanatosie, lecz chodziło mi tu raczej o jakieś znane Wam informacje, które właśnie z książek takich jak "Trylogia" czerpiecie... Planuję za 2-4 dni rozpocząć kampanię (jak już wspominałem wcześniej) i posiłkuję się na razie wiedzą z "Volo Guide'a", choć chciałbym w przybliżeniu znać przyszłość tej krainy i czym będę mógł pognębić swoich graczy...
Z racji przerwy między kolejnymi edycjami chciałbym np. wiedzieć czy jakieś ważniejsze zmiany dotknęły elitę rządzącą Marsember oprócz zdobycia władzy przez Scorila, itp.
Może ktoś z Was czytał "Grand History Of Faerun" lub mógłby przybliżyć mi najnowszą historię (tzn. wg. Wizardów, mam na myśli lata 1373+)? Wiem, że jest już temat "Najnowsza historia Faerunu" na forum, ale z powodu natłoku zajęć mam tylko chwilę na odnalezienie się w tym wszystkim... :(
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

czw mar 27, 2008 2:47 pm

Nie mam dostępu do Volo's Guide i streszczę ci to co zostało napisane w Przewodniku Gracza po Faerunie. Pomroczni próbowali nawiazać kontakty dyplomatyczne z Cormyrem, ale gdy wydał się spisek pomrocznych, mający na celu stopienie Wielkiego Lodu regentka Alusair wypowiedziała arcymagom wojnę. Bitwa pod Tilvertoon zmiotła z powierzchni ziemi całe miasto. Nowy królewski mag, Caladnei dzielnie doradza regentce w rządach. To chyba tyle.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

czw mar 27, 2008 3:42 pm

Misiak22 pisze:
Bitwa pod Tilvertoon zmiotła z powierzchni ziemi całe miasto.


Gwoli ścisłości, bitwa nie toczyła się pod Tilverton, ale raczej na jego ulicach. I to nie bitwa zniszczyła miasto, tylko zderzenie magii Vangerdahasta z Cienistym Splotem.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

czw mar 27, 2008 3:59 pm

Mam "Przewodnik...", zapomniałem o tym napisać... :) O Tilverton też słyszałem... :(

Tak, Xanatosie, wiem... :wink:
Ostatnio zmieniony czw mar 27, 2008 7:50 pm przez Breeg, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

czw mar 27, 2008 5:44 pm

Widzę, że CIebie interesuje raczej całkiem świeżutka historia, a takiej niestety w Trylogii Cormyru nie ma co szukać, gdyż jest to już dość stara książka - toczy się jeszcze za życia Azouna oraz piastowania urzędu wysokiego królewskiego czarodzieja przez Vangerdahasta.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt mar 28, 2008 7:23 pm

Trochę o Cormyrze można znaleźć na stronie Wizards pod hasłem Timeline of the Wailing Years. [spoiler]Alusair opuściła kraj, a rządzi młody Azoun V[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

sob mar 29, 2008 6:40 pm

A to zależy też w którym roku, według nowego timeline'u rządzi już Azoun VI, ale to chyba nie powinno nikogo dziwić po 100 latach.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pn kwie 28, 2008 7:04 pm

Odświeżę temat: potrzebne mi są jedynie informacje o najpoważniejszych zmianach jakie zaobserwowano po inwazji pomroków, faerimmów i zamilknięciu Lolth. Coś na kształt podsumowania informacji z najnowszej historii Faerunu, bo przeczytanie tego i ułożenie w całość nie wchodzi na razie w rachubę... :(
Ponadto nie mam głównego wątku związanego z kampanią... Może ktoś wpadł kiedyś na jakiś ciekawy i mało sztampowy pomysł? Albo może wymieni mi ktoś które organizacje mają swoje interesy w Cormyrze i mogą zagrażać Leśnemu Królestwu? (Ogniste Noże jako jedne z najoczywistszych zostały już przeze mnie uwzględnione; posiadam Władców Mroku i chciałbym wiedzieć która z organizacji w niej wymienionych miałaby prócz wymienionej powyżej na tyle duże wpływy, by zagrozić Koronie)
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2008 9:56 am przez Breeg, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

pn kwie 28, 2008 8:25 pm

Z organizacji moge ci wymienic Żelazny Tron organizacje zajmującą się handlem bronią na dużą skala z siedzibą w Suzail, ich opis jest we Władcach Mroku.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

pn kwie 28, 2008 11:13 pm

Zdecydowanie Ogniste Sztylety! :) Organizacja skrytobójców i złodziei, która kiedyś aktywnie działała w Cormyrze, jednak została rozbita, a jej członkowie zabici bądź wypędzeni. Na etapie edycji 3.0-3.5 mieli swoją siedzibę we Wrotach Zachodu i planowali wielki welcome back do Cormyru, co łączyło się z planowaniem kilku poważnych zamachów. Jej przywódcami są ludzie, którzy maczali swoje palce w sprawie Abraxusa, więc jak widać już próbowali jednego z zamachów. Myślę, że to może być całkiem solidny kręgosłup dla kampanii, z tym że w realiach czasowych 3.0-3.5.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

sob lis 01, 2008 5:14 pm

Witam.
Wracam i odświeżam temat.
Mam następujące pytanie: Czy istnieje jakiekolwiek źródło odnoszące się do Boru Hullack?
Przetrząsnąłem "Volo Guide to Cormyr" i nic.
Mimo tego, że nie jest to sprawa gardłowa, chciałbym zobaczyć, co na temat wspomnianej lokacji piszą autorytety. Zawsze może coś wtedy wpaść do głowy/ zainspirować...
Pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

ndz lis 02, 2008 3:25 pm

Jedyne info na temat Boru Hullack możesz znaleźć w suplemencie Cormyr (Eric Haddock, TSR 1994) oraz w Panteonach i Wyznaniach (czy jak to się nazywa, nie kojarzę polskiej nazwy; dział o świątyniach, Wyvernstones of Hullack). Bardzo możliwe, że sam Ed podzielił się dodatkowymi informacjami na temat Boru Hullack na candlekeep.com, ale dokłanie już nie pamiętam.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt lis 04, 2008 7:22 pm

Kamienie Wyvernów w Borze Hullack. Niezła przygoda w "Wyznaniach i Panteonach". Oprócz tego troszkę w FRCS, ale niewiele.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

śr lis 05, 2008 10:53 pm

Verghityaxie, dzięki za źródło. Mało tego, acz zawsze to coś... Czyli roi się tam od plemion orczych i goblińskich... Coś się wymyśli swojego zatem...
:wink:
"Wyznania i Panteony" posiadam. Choć jak na razie poziom grupy wynosi 5, zatem szaleństw takich jak w przygodzie (milutkiej swoją drogą) nie przewiduję.
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam,
Breeg.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości