Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

wt sty 17, 2006 1:03 am

Podłączam się pod apel; również z chęcią bym obejrzał ów nowinki... A może by tak coś wspólnie wykombinować?
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

wt sty 17, 2006 12:25 pm

kruck, podoba mi się ten pomysł, fajnie byłoby stworzyć pierwszy nieoficjalny dodatek do KULT. DoomTrooper ma ich całą masę, więc idąc tym tropem, my również moglibyśmy coś z tym zrobić.
Abstrachując nieco od tematu, może by na początek zrobić porządną stronkę www?
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

sob sty 21, 2006 12:57 pm

Qrcze, nie spodziewałem się, że kogoś to zainteresuje :). Jestem jak najbardziej ZA. Zamieszczam tu jeden z moich pomysłów, ale za dużo to nie widać :) Zapraszam więc na gg to prześlę więcej.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob sty 21, 2006 5:32 pm

Bardzo przyjemna karta, choć moim skromnym zdaniem nieco przegięta, ma spory power. Ogólnie jednak super. Chętnie zobaczę więcej, mam nadzieję, że uda mi się złapać Cię na gg.
Warsztatowo świetnie zrobiona, dlatego też miałbym prośbę. Czy mógłbyś przesłać mi na pocztę puste wzory kart (wszystkich typów), symboli oraz znaczników? Miałem się za to zabrać sam (choć niedobrze robi mi się na samą myśl ) ale skoro już zrobiłeś sam tą niewdzięczną robotę.... Byłbym bardzo wdzięczny. Jeszcze gdyby to było w 300 dpi, tak aby bez problemu nadawały się do druku.
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob lut 04, 2006 12:02 am

Odnośnie mechaniki. Czy jeśli obrócona karta traci swoje zdolności to w przypadku np. Muzyka oznacza to, że żaden z pionków nie dostaje w tym momencie bonusu do WB? Jak interpretować zwrot "jeśli karta znajduje się w mistycznym krzyżu to daje/umożliwia itp." - czy to oznacza, że bez względu na jej ułożenie (przykryta/odkryta) nadal działa tak samo?
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob lut 04, 2006 12:54 pm

Zwrot "jeśli znajduje się w twoim mistycznym krzyżu" oznacza, iż karta działa niezależnie od tego czy znajduje się koszulką do góry lub na odwrót. Muzyk nie ma tego dopisku więc po odwróceniu jego zdolność nie działa, ale zwróć uwagę np. na kartę Ważniaka, jego zdolność zawsze obowiązuje i nie ma znaczenia w jakiej pozycji się znajduje.
 
Martzeeniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 01, 2006 6:56 pm

śr mar 01, 2006 11:05 pm

czolem towarzystwu.

widze, ze tez meczy was ten sam problem, co mnie. brak dodatkow. moze wiec zbierzemy sie do kupy i zrobimy jakis wspolny? niewielki, ze 40-50 kart. i wydrukujemy go sobie w jakiejs niewielkiej ilosci. tylko, zeby karty trzymaly jakis wspolny temat. i tu pojawia sie pytanie - jaki?

moze jakies odwolanie do polskiej rzeczywistosci, ktora jak najbardziej jest klamstwem :wink:

a to moja propozycja. jakosciowo kiepska, nie mialem czcionki ce i ogolnie jakosc lezy. ale to tylko propozycja.

pozdrrr

Obrazek
 
Martzeeniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 01, 2006 6:56 pm

czw mar 02, 2006 12:31 pm

KAMPANIA WYBORCZA (polecenie)

zagraj te karte, zaraz po fazie przyciagania przeciwnika. jeden z zetonow, na piascie jego mistycznego krzyza, jest przenoszony na twoja piaste.

------

STRACH (wpływ - 1,2,3,4,N,E,S,W)

mroczna tajemnica. dołącz do istoty. istota moze zaatakowac, tylko jesli w jej mistycznym krzyzu znajduje sie inna istota. jezeli zostanie zaatakowana, jako jedyna istota w mistycznym krzyzu, zostaje automatycznie odrzucona, bez rozstrzygania walki. w innym przypadku broni sie normalnie.

------

WYBURZANIE (polecenie)

zagraj na odwrocona karte miejsca, ktore nie jest karta unikalna, badz na karte, traktowana jako miejsce. wraca ona doreki wlasciciela. zetony ludnosci przesuwane sa na zewnatrz mistycznego krzyza.

------

UZALEZNIENIE (wpływ - 1,2,3,4)

mroczna tajemnica. dolacz do istoty. istota nie moze atakowac, ani werbowac zetonow ludnosci. wplyw ten nie dziala na odpychanie i przyciaganie zetonow ludnosci. istota zaatakowana broni sie normalnie, a jej wb wzrasta o +2.

------

PACYFISTA (istota - 1,3)

pionek snow. moze zwerbowac i posiadac 2 zetony ludnosci. nie mozna zagrywac na niego kart mrocznych tajemnic. nie moze atakowac. zaatakowany, po przegranej walce jest odwracany, nie odrzucany.

------

SEJMOWA KOMISJA SLEDCZA (wpływ N.E.S.W)

dolacz do liktora lub razydy. istota nie moze wypelniac swych obowiazkow, bez konca uczestniczac w przesluchaniach. nie moze posiadac zetonow ludnosci, atakowac ani byc atakowana. po prostu zajmuje stacje.

------

POTEGA PRASY (polecenie)

istota ze stosu kart odrzuconych jest usuwana z gry. wlasciciel stosu decyduje, ktora istota.

------

nie wstawialem juz kart, bo przegialem z poprzednia ;)

mrSin pisze:
Bardzo przyjemna karta, choć moim skromnym zdaniem nieco przegięta, ma spory power. Ogólnie jednak super.
<ciach>


zgadzam sie co do zbyt duzego powera. jak ma byc magiem i walic czarami szalenstwa, to niech chociaz kosztuje ze 3 oczy. i tak na jednej stacji mozna by go wystawiac. albo mniejsze wb.
 
Koliber
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:22 pm

czw mar 02, 2006 9:49 pm

Miło zobaczyć, że Kult do końca nie umarł..
Osobiście szukam trzech kart:

Dzień wniebowstąpienia, Nie przeżyjemy bez żywych i Okaleczenie.

Ma ktos może?
 
Martzeeniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 01, 2006 6:56 pm

pt mar 03, 2006 12:29 am

sprobuj na karcianki.pl ktos tam mial po kilka egzemplarzy kart promo. zwyklych tez bylo sporo. nie moge ci pomoc w inny sposob.
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

czw mar 23, 2006 2:35 pm

"zgadzam sie co do zbyt duzego powera"
Być może power zbyt duży, ale są karty jeszcze silniejsze - i nie takie drogie. Zresztą mniejsza o szczegóły. Ja osobiście widziałbym dodatek w klimacie Metropolis - czyli więcej kart nie z naszego świata - choć nie koniecznie wyssane z palca. Najlepiej balansować jest za pomocą bogatej symboliki. Nie podzielam znanej mi opinii mrSina, że uniwersum Kultu uniemożliwia wprowadzenie nowych Wielkich Arkan koloru niebieskiego lub czerwonego. Abernathy nie mieści się wprawdzie liczbie Aniołów Śmierci czy Archontów - jest jednak koloru niebieskiego. Po zniknięciu Demiurga można przyjąć, że podniosły głowę inne, potężne istoty, od niego niezależne, które jednak mogą zająć pozycję po jednej ze stron. Starałbym się też tworzyć jak najwięcej powiązań pomiędzy różnymi kartami tak, by mogły powstawać różne ciekawe talie korzystające ze specyficznych combo. To narazie tyle - pozdrawiam i zachęcam do rozwijania własnych pomysłów.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt mar 24, 2006 9:55 am

Pomysł z dodatkiem poświęconym Metropolis jest, moim skromnym zdaniem, doskonałym pomysłem. Korzystanie z symboliki Kult, kolejna fajna myśl pozytywnie wpływająca na klimat gry. Jestem za. Rzeczywiście stoję na straży poglądu, iż nowe wielkie Arkana Koloru niebieskiego i czerwonego nie mają racji bytu. To wynika z założeń fabularnych gry, podpieram się w tym miejscu podrecznikiem do RPG. Jednakże nikomu nie mam zamiaru odmawiać przyjemności tworzenia kolejnych Archontów czy Aniołów Śmierci, widziałem kilka pomysłów Netzacha i przyznam szczerze, iż świetnie mu to wyszło.
Szczerze powiedziawszy wolałbym widzieć więcej purpury. Mam tu na myśli zarówno Wielkie Arkana jak i pomniejsze karty. Przydałoby się rozwinąć cały dodatek "Inferno", wszak jeden Protoliktor czy dwa Składniki Pazuzu to troszkę mało.
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

pt mar 24, 2006 10:15 am

Też jestem za rozwinięciem tych pomysłów, które są tylko zasygnalizowane w "Inferno". A jeśli chodzi o nowe Wielkie Arkana: ja nie chciałem tworzyć nowych Archontów czy Aniołów Śmierci - wiem, że powiększanie ich liczby byłoby śmieszne - ale to nie znaczy, że nowe wielkie Arkana koniecznie muszą być odrazu purpurowe :<).
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

wt mar 28, 2006 11:25 am

Chyba że tak... Jednakże nie ukrywam, iż tworzenie kolejnych Wielkich Arkan w kolorze czerwonym czy niebieskim jest na razie nie potrzebne. Jest tego dużo, zaś purpury baaaaaardzo niewiele, na tym bym się koncentrował.
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

śr mar 29, 2006 4:40 pm

Hmmm, a ja jednak nie jestem przekonany do purpury :). Może dlatego, że Kult zawsze lubiłem za to, że ma tak mało "frakcji" - dzięki czemu niewielkie się miało ograniczenia co do doboru kart. Ale w sumie jak już został ten purpurowy kolor stworzony, to chyba - jednak - powinno się go trochę wykorzystać... Więc przyznaję rację :)
Ostatnio zmieniony sob lip 08, 2006 7:58 pm przez Netzach, łącznie zmieniany 1 raz.
 
creeper666
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 11:13 am

sob kwie 15, 2006 11:16 am

Ja tam karty mam, ale nie mam z kim grać... Poza tym musiał by ktoś cierpliwy mnie zasad nauczyć. Jeśli się taka osoba w Warszawie znajdzie to bardzo chętnie pogram!
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

..

sob cze 03, 2006 8:44 pm

Posiadam sporo nieodpakowanych boosterow do edycji podstawowej i Inferno; jakby ktos byl zainteresowany - niech pisze na [email protected]
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob cze 24, 2006 11:08 am

Z okazji mojego powrotu zabieram sie wreszczie do robienia nowych kart, w najblizszym czasie spodziewajcie się wiecej informacji. Acha, koncentruje się na purpurze.
 
Awatar użytkownika
Mikie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 20, 2006 3:10 pm

czw lip 20, 2006 3:13 pm

Hoho, wiedze ze jakies niedobitki jeszcze w Kult grywaja. Mi pozostalo ogladanie klasera, ale kto wie, moze cos sie zorganizuje :D
 
Awatar użytkownika
jassmina
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 11:06 am

ndz lip 23, 2006 11:36 am

Czy ktoś z szeroko pojętego Zagłębia (albo Śląska, jak kto woli) gra jeszcze w Kult? :) Ja właśnie odkryłam tą cudowną karciankę (tak, tak, dopiero teraz - mea culpa) i chętnie poprzegrywam z kimś w celach edukacyjnych :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr lip 26, 2006 1:46 pm

Mikie pisze:
Hoho, wiedze ze jakies niedobitki jeszcze w Kult grywaja. Mi pozostalo ogladanie klasera, ale kto wie, moze cos sie zorganizuje :D


No proszę, czyżby pierwszy prowadzący dział Kultowy na gildii powrócił do nas po długiej niebytności?
 
Awatar użytkownika
Mikie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 20, 2006 3:10 pm

śr lip 26, 2006 2:18 pm

mrSin pisze:
No proszę, czyżby pierwszy prowadzący dział Kultowy na gildii powrócił do nas po długiej niebytności?


Czyzby :wink:
Druga edycja mlotka wciagnela mnie znowu w rpg i ccg, choc nie mam z kim grac niestety, a i czasu na takie rozrywki brak.

Trzeba by zrobic spis powszechny graczy Kult CCG, moze jakis turnieik da sie zorganizowac po wakacjach.


Wyszperalem w swoich backupach takie ciekawe materialy, juz nie pamietam skad je mam...
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn lip 31, 2006 3:55 pm

To jest plan... Jest Jakiś chętny aby zrobić "Powszechny Spis Ludności"?
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

czw sie 03, 2006 5:50 pm

KULT'ysta z Wadowic się kłania. Początkujący, ale chętny do gry.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt sie 04, 2006 8:56 am

Serdecznie witamy nowego wyznawcę KULTowej wiary :wink: Mam nadzieję, iż uda Ci się znaleść partnera do rozgrywki. Cóż mogę rzec, życzę wiele satysfakcji podczas odkrywania tajemnic Kultu. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

pt sie 04, 2006 11:53 pm

Sprawa wygląda tak, że mam ponad tysiąc kart i brakuje rywali z własnymi taliami. Stąd zainteresowani i nieliczni chętni korzystają z tego co mogę im użyczyć. To mało komfortowa sytuacja, ale być może udało mi się biedawno zarazić Kultem dwóch znajomych - jednak nie zapeszajmy.

Do tej pory rozegrałem może kilkanaście gier w tym jedną 3 osobową. O ile partyjki one vs one trwały maksymalnie do 30 minut o tyle w/w gra w trzech ciągnęła się ponad dwie i pół godziny. To normalne, czy tylko my tak mieliśmy? Kult zdaje się być tworzony pod gry dwuosobowe, ale jak waszym zdaniem sprawdza się przy większej liczbie graczy (3, 4 i więcej)?
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

sob sie 05, 2006 10:35 pm

Gramy w martwy już niestety system, dlatego też znalezienie partnera dysponującego własnym pakietem kart nie jest proste. Ja mam ostatnimi czasy podobny problem i pozostaje nam tylko jedno. Przyzwyczaić się.

Co do długości trwania partii. Wszystko zależy od decków, które grają przeciw sobie. Jeśli zostały stworzone z myślą o wzajemnym kontrowaniu / przeszkadzaniu sobie, to tu mogą zdażyć się czasowe cuda. Oczywiscie wiele zależy od talii, poziomu doświadczenia graczy oraz stylu gry. Ciężko mówić o jakiejś średniej.

Większa liczba graczy to żaden problem. Kult wcale nie jest jakoś specjalnie nastawiony na dwie osoby. Ja osobiście bardzo lubie pograć w 4 osoby. Gra się niesamowicie, ale piekielnie długo ( gracz, który się wybija zostaje szybko sprowadzony do parteru i tak w kółko ).
 
Awatar użytkownika
Mikie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 20, 2006 3:10 pm

sob sie 05, 2006 11:03 pm

Zalezy od tego, czy talia jest nastawiona na zwyciestwo "turniejowe" (raz-dwa do celu) czy na pogranie dla radochy, z ciekawymi kombinacjami itd.

Talie turniejowe sa bardzo skuteczne ale coz, dosc nudne (no i brak walki).
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

pt sie 11, 2006 11:24 am

Ja też najbardziej lubiłem grać w gry czteroosobowe, bo powstają tam zmienne sojusze i fronty walki. Niestety już dawno nie miałem okazji grać w tyle osób :( Też mam problem z tym, że nikt nie ma kart (lub ma ich mało) i nie mam z kim grać. Dlatego, jeśli chcę z kimś grać to roztasowujemy wszystkie moje karty, dzielimy na np. 5 części i każdy bierze sobie jedną taką część z której wybiera talię dla wylosowanej lub wybranej przez siebie karty Wielkich Arkan. Dzięki temu gramy ciągle innymi taliami i Wielkimi Arkanami. Talie są oczywiście dosyć słabe, ale za to wyrównane i ciekawe (za każdym razem można postawić na inne karty, zależnie co się trafiło w danej części). Polecam ten sposób gry tym, którzy nie mają równorzędnych przeciwników. Przecież nie zawsze trzeba grać kartami własnymi...
 
Martzeeniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 01, 2006 6:56 pm

pt sie 11, 2006 12:06 pm

jest to sposob, choc cala frajda to przygotowywanie talii, strategii i tak dalej...

pamietam, jak ukazalo sie inferno, mialem dwoch kumpli kultystow; jeden wydal niemozebna kase na boostery i pojedyncze zakupy. gral damonem i w 15 minut nas rozjechal. wzielismy sie na ambicje, troche inwestycji i zlozylismy dwie calkiem zgrabne talie. pod natzacha i gamichicotha. rozgrywka trwala ponad 4 godziny (sic!), pomimo pojawienia sie w grze wiwarium (wiadomo, na kogo dzialalo :wink: ) i calkiem dobrej wspolpracy. potem umowilismy sie, ze bedziemy w losowy sposob zamieniac sie taliami. nie wiadomo co w nich bedzie, ale obowiazuje zasada, ze nie skladamy ich z baboli. zabawa byla przednia...

btw - kultystom z mala iloscia kart polecam karcianki.pl i allegro, gdzie tez czasem trafiaja sie boostery, badz talie, do wziecia za rozsadne pieniadze...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość