Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

pt sie 11, 2006 12:59 pm

I stało się - kumple kupili dosyć sporo boosterów i mają wystarczająco dużo kart żeby poskładać swoje talie. Dzisiaj wieczorem pierwsza próba sił...

Czy Mesjasz może się obrócić w celu zamiany koloru w dowolnym momencie, również podczas tury przeciwnika?

Co zrobić w momencie gdy Teptow zabija Pionka będącego w mistycznym krzyżu w którym znajduje się Inferno? Do której karty dołączyć Pionka?

Cormayas w Arizonie może przemieszczać karty w innych mistycznych krzyżach niż tym w którym jest wyłożone?

Wyrzutek może działać na żeton ludu w mistycznyym krzyżu przeciwnika?

W jakiej kolejności liczy się modyfikatory do WB?

Czy karta Miejsca z wyłożonym na nim Pielnikiem może mieć żeton ludu?

Czy gracie z uwględnieniem FAQ ze strony Wintera? Tzn. na przykład usuwacie z gry po zagraniu takie karty jak Karma, Drżenie Astarotha, Poza Kontrolą, Czystka?
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

pt sie 11, 2006 8:52 pm

Do Martzeeniaka: tak, układanie talii jest ciekawe i w ogóle, ale po pewnym czasie talie są wyśrubowane na maksa i chodzi już tylko o to komu lepiej podejdzie karta. Większość ciekawszych pomysłów musi ustąpić pomysłom skutecznym... a tak jest większe zróżnicowanie rozgrywek. Choć oczywiście tak można grać w zamkniętym kręgu tylko.

Do kempy'ego: Nie jestem żadną wyrocznią i sam wiele rzeczy źle robiłem, ale powiem Ci jak ja zachowuję się w podanych przez Ciebie sytuacjach:
Mesjasz może się zakryć w turze przeciwnika, choć już nie w momencie gdy jest atakowany.
Teptow przyłącza pionka do siebie, ale jeśli miałby on od niego odpaść lub gdy Teptow zginie to wtedy wędruje on do Inferna.
Cormayas może przemieszczać karty w dowolnym mistycznym krzyżu.
Wyrzutek przede wszystkim działa na żetony w czyimś mistycznym krzyżu :)
Najpierw liczy się modyfikatory wynikające z cech istot i kart dołączonych, a potem poleceń w kolejności ich zagrywania, chyba że na karcie napisane jest, że jej WB zmodyfikowane ulega np podwojeniu (jak u Karierowicza).
Miejsce z Pielnikiem może mieć żeton, tylko sam Pielnik go nie może posiadać.
Tak, ja usuwam karty i stosuję inne ograniczenia tam podane.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt sie 11, 2006 10:11 pm

Kilka razy z Netzach'em mieliśmy drobne starcia dotyczące zasad i kart Kultu ale tym razem to nie mam uwag.
Kempy - koniecznie opisz nam swoje wrażenia z pierwszej sesji.
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob sie 12, 2006 12:07 am

Pisząc "pierwsze starcie sił" miałem na myśli to, że wszyscy graliśmy własnymi, zrobionymi przez siebie taliami a nie półdeckami skonstruowanymi na szybcika przeze mnie (i z moich kart).

Ja wcieliłem się w Kethera a obaj kumple wybrali Blackraven'a. Pierwsza gra poszła dosyć szybko, szczęśliwie udało mi się szybko zająć stacje (także przez Wiwarium), wyszedł mi jeden Egzorcyzm, Kler i Przyciśnięty przez co zastopowałem przeciwników. Raz dwa i po wszystkim.

Przed drugą grą jeden Damon przerzedził talię i zaczęliśmy mniej więcej o 20:30. [...] O godzinie 23:15 daliśmy sobie spokój - z braku sił i nerwów. Co z tego, że dzięki Wygnaniom (+Maski) i Egzorcyzmowi udało mi się po dwóch godzinach zredukować decki kumpli do kilkunastu kart, skoro nie miałem już motywacji, żeby ciągnąć to do końca. Jeden miał non-stop na ręce Po Północy a ja musiałem czekać aż mi się talia przewinie na Sorry albo ostatecznie Rozdarcie gdy tymczasem drugie Sorry i Brak Mocy siedziało po mojej lewej stronie. Wcześniej, gdy również Damon po lewej miał co drugą turę W Oko Cyklonu szło człowieka trafić. Nastąpiła niemiła stagnacja i nuda do momentu gdy Wygnanie + Maska wysłały tą kartę w niebyt. Ale i tak powiedzieliśmy "pass!".

Ostatecznie, do pewnego momentu grało się bardzo fajnie. Później zapał gasł i gasł bo co to za frajda operować piętnastoma kartami bez szans na wygraną (brak Pionków). W międzyczasie wszyscy jednogłosnie stwierdzili, że bez 3x W oku Cyklonu, 3x Zmiana Barw, 3x Wygnanie (+Maski) nie ma co fikać.

Moim zdaniem umiejętność specjalna Kathera jest mocno przesadzona i następnym razem składam talię na Binah albo Marcusie.

Jak to pięknie, że Kult jest grą w której można mieć Mesjasza Sadystę.

Nie mam sił pisać więcej, idę spać.

P.S. Pielnik nie jest kartą dołączoną, prawda? Traktuje się go jako Istotę która zajmuje Stację jednocześnie z Miejscem.

P.P.S. Czy na Marcusa Abernatha działają karty np. obracające Razydów?
 
Awatar użytkownika
Netzach
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 02, 2005 6:21 pm

sob sie 12, 2006 10:04 am

Hmmm, więc teraz już wiesz, że usuwanie komuś większości talii to nie jest najlepsza taktyka. Ja jej na przykład nie stosuję. Jest za duże ryzyko, że komuś zostanie np 2 po poólnocy albo coś w tym guście. Szkoda, że u was zdarzyło się to na początku waszych rozgrywek i może was zniechęcić do gry... Jeśli chodzi o Twoje pytania To:
Tak, Pielnik nie jest kartą dołączoną.
Nie, na Marcusa działają tylko karty działające na Wielkie Arkana.
Pozdrawiam i zachęcam do dalszego grania (mimo wszystko). tylko już nie usuwajcie sobie całych talii... ;)
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob sie 12, 2006 10:52 am

Oto moja talia z wczorajszego wieczora.

Kether - Władca

Miejsca:
Banki Pamięci
Bibloteki
Cormayas w Arizonie
Molo nr 38
Ogród Białego Smoka x2
Ruiny
Sale Inkubacyjne
Wiwarium

Istoty:
Anthony Barkley
Dr Crane
Huang Li-Pao
O Luong
Pielnik

Czary:
Egzorcyzm
Krzyż
Magiczne Drzwi
Odnalezienie Obiektu

Wpływy:
Bluźnierstwo
Brzytwa
Diabolizm
Kamień W Ciało
Kler
Perwersja
Piła Łańcuchowa
Przyciśnięty
Przywiązanie
Sanatorium x3
Wygnanie x2
Ziemia Niczyja

Polecenia:
Aborcja
Agitator
Bankiet
Brak Mocy x2
Brak Wiary x2
Drżenie Astarotha
Maska
Mocobójstwo
Po Północy
Pokłos
Poniżej Zera
Poza Kontrolą
Rozdarcie
Rozdarty Na Części
Schizma x3
Sorry x2
Szabas
Śmierć Kliniczna
W Samą Porę
Zaprzedaj Swoją Duszę
Złe Zamiary x3

Błazen

Jak widać trzy miejsca na stację Południową. To na wszelki wypadek, bo nie wiedziałem z kim bedę grał. Zresztą Cormayas mogłoby przerzucić co nieco. Założenia były takie, żeby szybko zająć Obsadę najlepiej Sanatoriami i Ogrodami a Scenę Ruinami, Cormayas i Molo 38 oraz uprzykrzać życie przeciwnikom Klerem, Przyciśniętym, Wygnaniem i Egzorcyzmem. Sprawdziło się średnio bo w Oku Cyklonu i Jak W Zegarku mnie szybko studziły.

Zastanawiam się, czy nie wprowadzić do naszych gier zasad z CCGWorkshop gdzie W Oku Cyklonu i Mocobójstwo są kartami zastrzeżonymi (jedna w talii) i dodatkowo usuwanymi z gry po użyciu. Właśnie - gdyś ktoś rzuci Sorry na Karmę to ta jest usuwana z gry czy ląduje na stosie kart odrzuconych (bo nie zadziałała)?
 
Awatar użytkownika
Merry
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 9:33 pm

KULT RPG

pn sie 14, 2006 10:51 pm

Mam przyjemnosc powiadomic wszechobecnych KULT-ystow, iz udalo sie zdobyc podreczniki Legions Of Darkness oraz kilka Metropolis z KULT RPG - stan kazdego podrecznika idealny - prosto z folii. Zainteresowanych prosze o kontakt e-mailowy na [email protected] lub gaduGadu 909393 :-)
 
ironinhead
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 12:59 pm

ndz sie 27, 2006 1:14 pm

Szukam osób chętnych do wymiany kart i pogrania z Warszawy lub okolic.
W ogóle czy w stolicy ktoś się tą karcianką jeszcze interesuje?
Organizowane są jakieś turnieje?

ironinhead
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw sie 31, 2006 6:11 pm

Kult jest martwy jako produkt rynkowy co wiąże się z kilkoma konskwencjami. Dwie wymieniłeś - brak graczy oraz "prawdziwych" turniejów. Kilku pasjonatów znajdziesz, od czasu do czasu na jakimś konwencie odbywa się spotkanie graczy na kilka niezobowiązujących partyjek. Niestety na nic więcej nie masz co liczyć.
 
Awatar użytkownika
banhus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 9:31 am

Re: Drugie życie Kulta

sob wrz 09, 2006 11:24 am

Netzach pisze:
Hehe, u mnie w domu Kult żyje po swojemu. Z braku nowych dodatków sam sobie zaprojektowałem i zrobiłem dodatek :) Przynajmniej ciągle mogę odkrywać coś nowego :wink: W każdym razie, w naszym 3-osobowym gronie możemy sobie trochę poszaleć. A tak już na poważnie, to uważam Kult za najlepszą z karcianek - gram w nią już od... hmmm nie wiem nawet od ilu lat :) Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Szaleństwa, Namiętności, Śmierci, Snu oraz Czasu i Przestrzeni :)


masz może skan tych kart bardzo chętnie bym to zobaczył :] sam kiedyś miałem plan by coś takiego zrobić . Wspaniała gra , wiele możliwości no i klimat , jak ktos chce zagrac zapraszam do pokoju workshopa albo [email protected]

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob wrz 09, 2006 4:08 pm

Czy Zapłodnienie w krzyżu Binah może mieć dwa ŻL?

Powolność dotyczy bazowych WB czy zmodyfikowanych także?

Pomyliłem wątki - proszę Moderatora o przeniesienie do FAQ.
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 4:23 pm przez kempy, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
banhus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 9:31 am

sob wrz 09, 2006 4:20 pm

nie na zapłodnieniu nawet w krzyżu binah może być tylko jeden żeton

także zmodyfikowanych WB
 
PeLKeR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 19, 2008 1:53 pm

pt sie 22, 2008 9:24 pm

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale innego odpowiedniejszego nie znalazłem :] Czy ktoś po tylu latach gra jeszcze w Kult CCG w Warszawie?
Od czasu do czasu gramy z kumplem w księgarni na placu unii lubelskiej (taka z porządnym asortymentem RPG itp., tuż przy silverscreenie ). Może ktoś jest chętny?
 
ironinhead
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 12:59 pm

ndz sie 24, 2008 9:54 pm

Hej, od czasu do czasu gramy w Dark Eden w Warszawie. Ale nie widzę przeszkód, żeby zagrać w Kult, bo karty też jeszcze mamy.
 
PeLKeR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 19, 2008 1:53 pm

pn sie 25, 2008 9:25 pm

Fajnie by było pograć :]
My pewnie jutro będziemy grać :)
 
ARKHAM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 09, 2008 11:38 am

czw paź 09, 2008 11:48 am

Witajcie,



->Zapraszam na halloweenowy turniej KULT, który odbędzie się dnia 30 pażdziernika 2008 w Dąbrowie Górniczej w godzinach 17:30- 21:00. <-

Gramy do 5ciu żetonów ludnosci systemem turniejowym(3-5 gier). Gamichicoth, Chesed, Egzorcym, W oku cyklonu są zbanowane; maksimum jedna kopia tej samej karty w talii, minimum 58kart + arkanum. Zakaz proxowania kart(dorabiania/drukowania nieposiadanej karty). Dla zwycięzcy przewidziana nagroda;)


Pozdrawiam i zapraszam

MG
Ostatnio zmieniony wt paź 28, 2008 10:42 am przez ARKHAM, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw paź 16, 2008 9:16 pm

Bawcie się dobrze - poproszę o napisanie krótkiej relacji na temat zabawy.
 
ARKHAM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 09, 2008 11:38 am

wt paź 28, 2008 10:46 am

Witaj Mr Sin,

Turniej został odwołany z powodu rezygnacji uczestników oraz braku zainteresowania.

Kult umarł. Gasze światło...

MG
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw lis 06, 2008 11:22 am

ARKHAM pisze:
Witaj Mr Sin,

Turniej został odwołany z powodu rezygnacji uczestników oraz braku zainteresowania.

Kult umarł. Gasze światło...

MG


Smutno to czytać, szkoda...
 
Awatar użytkownika
dmn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 09, 2007 2:41 pm

Reanimacja

pn lis 17, 2008 7:11 pm

Witam wszystkich!

Właśnie składam sobie talię do Kultu, może ktoś w Warszawie ma ochotę zagrać? Byłoby miło spotkać się czasem, w końcu KULT, jak wiadomo, najlepszą karcianką jest ;)

Gdyby znaleźli się jacyś chętni, to zapraszam na priv tudzież do sąsiedniego tematu - Spis Graczy. Termin i miejsce do umówienia, preferowałbym sobotę i jakieś spokojne miejsce, gdzie bez problemów można by się rozłożyć z kartami (typu Tarabuk przy Browarnej).
 
lapson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 30, 2009 1:02 pm

Turniej Kult - Confuzja 2009

pn mar 30, 2009 1:08 pm

Witam wszystkich użytkowników forum :)
Chciałbym poinformować iż w ramach wspomnianego konwentu chciałbym zorganizować turnieje starszych karcianek jak np Shadowrun, Dark Eden Doomtrooper, czy Kult. Bardzo fajnie by było gdybyście zechcieli przybyć na miejsce i sobie pograć (zakres zasad itd oczywiście pozostawiam wam). Aby turniej doszedł do skutku musi się znaleźć co najmniej 8 graczy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na mojego maila:
[email protected]

Termin konwentu to 19-22 Czerwca w Krakowie.

Pozdrawiam serdecznie,
lapson.
 
Awatar użytkownika
Tao_Silver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt lis 16, 2004 2:35 pm

Re: Turniej Kult - Confuzja 2009

pt kwie 03, 2009 7:12 am

Witam :)

lapson pisze:
(zakres zasad itd oczywiście pozostawiam wam)


W zamyśle to ma być turniej czy towarzyskie granie? Bo jak turniej to jednak zasady trzeba z góry określić, bo czasem bardzo się różnią nawet w zasadach budowy talii.

Trzeba wiedzieć co można do talii włożyć ;).

Mam nadzieje że turniej wypali i kulciarze się spotkają :).
 
lapson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 30, 2009 1:02 pm

pt kwie 03, 2009 1:16 pm

Cóż zdaję sobie sprawę z zawiłości zasad turniejowych. Dlatego proponuje wam by na początek zagrać na najbardziej podstawowych i niemodyfikowanych zasadach - takich jak na kartach i w instrukcji. Chodzi o to by wstępnie nic nie komplikować. Poza tym na turnieju zawsze się możecie dogadać by zabrać więcej kart i tam ustalić zasady.

Co tyczy się turniej - wolne rozgrywki: jeżeli będzie co najmniej 8 graczy będzie to oficjalny turniej (i będzie szansa na jakieś nagrody z puli konwentu :) Ale chyba najważniejsze jest to by się spotkać - może z czasem przerodzi się to w bardziej regularne rozgrywki.

Osobiście grałem kiedyś w Kult ale teraz już nic nie pamiętam. Sam jestem aktualnie zaangażowany w Doom Trooper'a. Dlatego chciałbym jak największą swobodę pozostawić wam :)
 
Awatar użytkownika
Tao_Silver
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: wt lis 16, 2004 2:35 pm

pt kwie 03, 2009 2:58 pm

Hehe :)

Składanie tali to prawie rytuał :), ja tak na szybko to nie umiem. :P



Dość aktywnie gram w Kulcik więc gdyby były zapytania o zasady to chętnie się udzielę :).
 
lapson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 30, 2009 1:02 pm

pn kwie 06, 2009 11:12 am

Co tak cicho w tym temacie? Przecież kilka osób było chętnych do rozgrywek?!

A co do składania to zdaję sobie z tego sprawę.
Niestety nie wiem jak duże alternatywy mogą być dostępne na turniejach kulta, dlatego na temat zasad wolę się nie wypowiadać :)
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

śr kwie 08, 2009 11:19 pm

19-22 czerwca to dla mnie środek sesji:). Odpadam, choć gdybym miał pewność, że się odbędzie, to i do tego Krakowa bym się przejechał.
 
lapson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 30, 2009 1:02 pm

śr kwie 08, 2009 11:37 pm

Cóż jeszcze zobaczymy, ale na dzień dzisiejszy są spore szanse. Wystarczy tylko zaangażowanie :)
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr kwie 22, 2009 9:12 am

lapson pisze:
Cóż zdaję sobie sprawę z zawiłości zasad turniejowych. Dlatego proponuje wam by na początek zagrać na najbardziej podstawowych i niemodyfikowanych zasadach - takich jak na kartach i w instrukcji. Chodzi o to by wstępnie nic nie komplikować. Poza tym na turnieju zawsze się możecie dogadać by zabrać więcej kart i tam ustalić zasady.


Problem leży w tym, że turniejowe modyfikacje zasad / kart pomagają w balansowaniu gry. Jeśli turniej nie będzie obejmować żadnych errat to nim się obejrzysz a większość talii opartych będzie na arkanach Chesed, Tchaumiel, Kether zaś Egzorcyzm będzie gonił Egzorcyzm poprawiany Drżeniem Astarotha i Czystką. Przemyśl to jeszcze.
 
lapson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 30, 2009 1:02 pm

śr kwie 22, 2009 10:14 am

Dlatego z miłą chęcią wyznaczyłbym kogoś do ustalenia zasad. W Kult grałem pod koniec lat 90-tych i nic już nie pamiętam. Więc chodzi mi o to by ktoś kto się zna na karciance ustalił zasady i najlepiej zebrał więcej graczy - ustalając też termin gry :)
 
Awatar użytkownika
KhashThan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 7:48 pm

sob kwie 25, 2009 7:51 pm

Witam na forum!

Jeżeli chodzi o konwent to myślę ze z Wrocławia 3 osoby na pewno by się na partyjkę kulta zjawiły ;P
Jeśli chodzi o zasady-służę pomocą-gram czynnie....wciąż ;>

pozdr.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości