Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Savarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 30, 2009 9:59 am

Re: Martwy Midnight?

wt gru 15, 2009 1:32 pm

A może któryś z redaktorów Poltera by skrobnął maila do Galakty z pytaniem o "Koronę...". W końcu Polter patronuje MN. Ja pisałem do nich ale wiadomo jak jest. jestem tylko nieznajomym lolkiem, potencjalnym klientem i napalonym nastolatkiem więc nawet mi nie odpisali.
Swoją drogą już kilka razy zbierałem się, żeby kupić sobie wersje eng. ale za każdym razem zjawiała się naiwna nuta nadziei; "może jednak wyjdzie pl", "może na gwiazdkę" etc. Warto by wiedzieć czy Galakta już wyrzeźbiła epitafium na MN Pl. Szkoda, bo na początku im jeszcze zależało (konkursy, fragmenty podręcznika) a potem cichosza.

Trzewik mówi, ze "system bez przygód jest martwy". Do MN wyszła jedna, tu na Poltku i już... "Korona..." miała być i też nie ma. Kilka artów o MN jest w dziale DnD ale też od jakiegoś czasu cisza. Zastanawiam się, czy faktycznie system nie umarł tak sobie, śmiercią naturalną.

BTW: Mam pytanko do osób grających, prowadzących MN. Macie jakieś materiały do systemu, pisaliście przygody, dodatki, cokolwiek? Pytam z ciekawości.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Martwy Midnight?

wt gru 15, 2009 3:17 pm

Hmm, ja mam tylko przygotowany pseudo setting „Cień i czerwona gwiazda” i szkic wyprawy do sarcosii, oraz pomysł na przegiętą przygodę z Karsusem i mystryzadorem
 
Lgaard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:52 am

Re: Martwy Midnight?

wt gru 15, 2009 4:44 pm

Jesli chodzi o "Korone..." to (obym sie mylil) ale nie ludzilbym sie, ze wyjdzie po polsku. Takie mam wrazenie po rozmowie z ludzmi z Rebela. Za to mozna sobie kupic wiele dodatkow (po angielsku) w pdfie dosc tanio na drivethrurpg. Ja tak zrobilem, wydrukowalem, zbindowalem i nie zaluje.

A jesli chodzi o "materialy" to ja cos probuje pisac, znajdziesz w opowiadaniach tu na forum. No, ale pewnie nie o taki poziom merytoryczny i artystyczny Ci chodzilo. :)

pzdr!
L.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

Martwy Midnight?

wt gru 15, 2009 7:43 pm

Wiece, dziwi mnie to trochę. Jak to jest, że u nas nie można wydać do końca żadnego systemu, nawet porządnego i popularnego eRPeGa? Ja się nie znam i może rzeczywiście Midnight miał tak żałosną sprzedaż, że nie opłaca się wydawać suplementów. Jednak, choć nie poważam idei przyświecających d20, uznałem system za interesujący na tyle, że aż zakupiłem podstawki do 3.5. I nawet polubiłem te wstrętne DeDeki, trochę zmian i będzie to coś, czym można zagrać. :D

Bardzo żałuję, że dodatki nie wyszły (i raczej już nie wyjdą), bo praktycznie każdy bym z rozkoszą zakupił. W miarę możliwości finansowych, of course. Szkoda, że polskie wydawnictwa stawiają sobie za cel statutowy zarzynanie wydawanych systemów. Naprawdę szkoda...
 
Awatar użytkownika
Savarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 30, 2009 9:59 am

Martwy Midnight?

wt gru 15, 2009 10:15 pm

Vukodlak nic dodać nic ująć.
Ja nawet chciałem sobie zakupić dodatki z USA. Na amazonce sa tanie jak barszcz (3,4-6 $) za każdy ale cło, przesyłka etc mnie odstrasza, a rodzinki nie mam w usch
 
Shine_lobo

Re: Martwy Midnight?

pt sty 22, 2010 9:52 am

No ja się w Midnight zakochałem.
Poprawili właściwie wszystko co zniechęcało mnie w standardowych ddkach.
troche nie kumam jeszcze jak działa tam mechanika nauki czarów i rozwoju mistyka... ale ok.

Koronę Cienia prowadzę w ten weekend pierwszy raz. Podręcznik w wydaniu polskim doszedł w poniedziałek, po tym jak przeczytałem go w oryginale, polski przekład wychodzi dobrze, korekta co prawda woła o pomstę do nieba, takiej ilości literówek i wpadek jezykowych nie miała nawet polska edycja podstawki d&d ;)
 
Lgaard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:52 am

Re: Martwy Midnight?

pt sty 22, 2010 12:09 pm

Shine_lobo pisze:
polski przekład wychodzi dobrze[...]
Oj, polemizowalbym. Zdania maja bledy gramatyczne, albo znacza nie to, co mialy znaczyc i trzeba sie domyslac z kontekstu. Do tego dochodza (co drugie zdanie) kalki jezykowe z angielskiego. A "ork maruder" dopelnia obrazu.

Ale poza tym swiat jest rzeczywiscie swietny. Ciekawe tylko na ile kampanii starczy, bo mam niejasne wrazenie, ze po kilkunastu sesjach moze zabraknac pomyslow albo ograniczenia akcji (wynikajace ze specyfiki swiata) moga stac sie meczace. Dawaj znac jak Ci idzie.
 
Shine_lobo

Re: Martwy Midnight?

pt sty 22, 2010 3:59 pm

Lgaard pisze:
Oj, polemizowalbym. Zdania maja bledy gramatyczne, albo znacza nie to, co mialy znaczyc i trzeba sie domyslac z kontekstu. Do tego dochodza (co drugie zdanie) kalki jezykowe z angielskiego. A "ork maruder" dopelnia obrazu.

hehe prawda, ale w przypadku procesu wydawniczego, tu dupy tak naprawdę nie daje tłumacz tylko redaktor i człowiek od korekty. Tłumacz to tylko podwykonawca, można go wymienić.. Więcej winy ponosi człowiek, który takie babole puszcza do druku...No a co do ograniczeń świata... hmm... wydaje mi się, że właśnie to może być dodatkowym motorem napędowym przygód w tym świecie. Chociaż faktycznie, póki co wygląda to trochę na "Cień wszystko zabija a gracze uciekają / partyzantują".
Zobaczymy... zobaczymy :P
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 4:00 pm przez Shine_lobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości