Zrodzony z fantastyki

 
PeBlatki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt lip 08, 2005 9:14 am

[2 ed.] Mega combos dla maga

wt lip 12, 2005 9:18 am

Witam,
Jak uważacie jaka powinna być najlepsza kombinacja zaklęć w ramach poszczególnych kolorów, aby nasz mag siał śmierć i zniczszenie wśród wrażych oddziałów?

Pozdrawiam
Przemek
 
m4ri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 08, 2005 6:43 pm

wt lip 12, 2005 9:50 am

Dla niebiańskiego fajnie jest polecieć na Niebiańskich Skrzydłach i ciskać magicznymi pociskami.

Dla ognistego gorejący miecz, zbroja eteru i korona (bedzie rzeził jak mało jaki woj :D)

Dalej nie chce mi sie wymyślać :)
 
PeBlatki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt lip 08, 2005 9:14 am

wt lip 12, 2005 2:06 pm

O ile pamiętam to w 1ed po rzuceniu czaru trwającym więcej niż runda trzeba się było koncentrować na jego podtrzymaniu. Nie wiem jak w 2ed, ale może się okazać zę ten combos nie przejdzie.
Poz.
PRzemek
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

wt lip 12, 2005 11:30 pm

Ahh, dark fantasy. Tutaj zawsze magowie robią kombosy na śmierć i zniszczenie.
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

śr lip 13, 2005 12:02 am

Pójść do obozu najemników i opłacić około pięciuset chłopa z kuszami. Najwspanialszy kombos.
 
m4ri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt lip 08, 2005 6:43 pm

śr lip 13, 2005 12:10 am

A skąd weźmiesz tą kase na 500 najemników? No, może wyczarujesz... :)
 
SZaqAL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:00 pm

śr lip 13, 2005 8:14 am

To akurat nie powinno być problemem dla tradycji Cienia.

Poza tym można zapłacić 200 i obiecać nagrodę w postaci wszystkich skarbów zabitych.

Niech żyją postacie z dużą ogładą. : D
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr lip 13, 2005 11:03 am

SZaqAL pisze:
Pójść do obozu najemników i opłacić około pięciuset chłopa z kuszami. Najwspanialszy kombos.

Gdzie znajdziesz 500 kuszników z kuszami? Nawet armia Imperialna tylu nie ma. A obóz gdzie jest 500 najemników to nie jest obóz tylko mała armia.
 
Awatar użytkownika
Azreal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 16, 2005 11:49 pm

śr lip 13, 2005 11:25 am

Tyhagara pisze:
SZaqAL pisze:
Pójść do obozu najemników i opłacić około pięciuset chłopa z kuszami. Najwspanialszy kombos.

Gdzie znajdziesz 500 kuszników z kuszami? Nawet armia Imperialna tylu nie ma. A obóz gdzie jest 500 najemników to nie jest obóz tylko mała armia.


Armia nie ma tylu kuszników? wolne żarty :P
Każdy land może spokojnie wystawić dużo większe siły składające się z przeszkolonego chłopstwa i mieszczaństwa. A kompanie najemne przeważnie mają liczebność od 50 zbrojnych do nawet 200. Wszystko zależy od charyzmy ich przywódcy, ale nie o tym temat. :)



PeBlatki tworzenie "combosów" magią jest dość ryzykowne, im więcej będziesz rzucał czarów tym bardziej się narażasz na manifestacje chaosu a co niektóre są zabójcze. (i nie myśle tu o zsiadłym mleku)
Lepiej wyczuć moment i dobrać odpowiednio czar do sytuacji a potem podziwiać efekty :D

ps. co nie oznacza ze combosow zrobic sie nie da :P tyle ze gra "To ja teraz rzucam (przeglada kartke) combo numer 3 potem dobijam wszystko combem numer 6" jest nudne
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

śr lip 13, 2005 12:58 pm

Azreal pisze:
Armia nie ma tylu kuszników? wolne żarty :P
Każdy land może spokojnie wystawić dużo większe siły składające się z przeszkolonego chłopstwa i mieszczaństwa. A kompanie najemne przeważnie mają liczebność od 50 zbrojnych do nawet 200. Wszystko zależy od charyzmy ich przywódcy, ale nie o tym temat. :)

Nie sądzę, ponieważ kusznik nie jest podstawową jednostka w wojsku, więcej jest łuczników, pikinierów, niż kuszników.
Kusznik jest drogi i mało skuteczny w bitwie. Długi łuk niesie równie daleko i w tym samym czasie może wystrzelic więcej pocisków.
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

śr lip 13, 2005 1:59 pm

Hmm, no to po co wynajmować kuszników jak można wynająć łuczników? a poza tym przecie kuszę jest łatwo obsługiwać, wynajmujemy jakichś lojalnych chłopów, robimy z tego oddział 500 osób i mamy małą armię :D No i oczywiscie nalezy opłacić kusze... przez te kilkadziesiat lat chodzenia po swiecie z pewnoscia zbierzemy jak te ambicje urodzą nam sie w latach młodzieńczych :D
 
Awatar użytkownika
Azreal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 16, 2005 11:49 pm

śr lip 13, 2005 2:00 pm

Tyhagara pisze:
Azreal pisze:
Armia nie ma tylu kuszników? wolne żarty :P
Każdy land może spokojnie wystawić dużo większe siły składające się z przeszkolonego chłopstwa i mieszczaństwa. A kompanie najemne przeważnie mają liczebność od 50 zbrojnych do nawet 200. Wszystko zależy od charyzmy ich przywódcy, ale nie o tym temat. :)

Nie sądzę, ponieważ kusznik nie jest podstawową jednostka w wojsku, więcej jest łuczników, pikinierów, niż kuszników.
Kusznik jest drogi i mało skuteczny w bitwie. Długi łuk niesie równie daleko i w tym samym czasie może wystrzelic więcej pocisków.



Tym razem to ja się nie zgodze, długi łuk niesie daleko to prawda ale ile trzeba się uczyć by nim dobrze władać? Co ja mówie... by wogóle z niego strzelić i nie stracić przy tym palców.
W armii napewno są łucznicy, ale jako wojsko zawodowe. Z kuszy zaś strzelać można praktycznie "od zaraz" z różnym coprawda efektem ale jednak. Pozatym kusznicy są bardzo groźni w bitwie bo ich bełty spokojnie przebijają nawet dość grube zbroje, więc są zmorą rycerstwa; nie mieści im się w głowie, że chłop z kuszą może ich pokonać. :)
Dodatkowo kusza jest podstawową bronią dalekiego zasięgu we wszystkich twierdzach, zamkach, warowniach itd itp z łuku nie dało by się tam strzelać do oblegających.

Co nie zmienia faktu, że kusza jest droga... Ale sądze, że armie imperium spokojnie stać na takie wydatki

Jeśli chcesz o tym dalej rozmawiać może założymy osobny temat? :)
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz lip 24, 2005 12:55 pm

Tyhagara pisze:
Nie sądzę, ponieważ kusznik nie jest podstawową jednostka w wojsku, więcej jest łuczników, pikinierów, niż kuszników.


Na południu Imperium (i bodajże jeszcze w Middenheim) to właśnie kusza jest podstawową bronią strzelecką w armii z tego co pamiętam.
A co do przewagi długiego łuku - polecam się zapoznać ile trwało wyszkolenie łucznika a ile kusznika i czemu kusza była popularna.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

ndz lip 24, 2005 2:21 pm

Szczur pisze:
A co do przewagi długiego łuku - polecam się zapoznać ile trwało wyszkolenie łucznika a ile kusznika i czemu kusza była popularna.

Kusza była popularna ale nie w armiach. Pokaż mi bitwę gdzie ważną rolę odegrali kusznicy, ja słyszałem tylko o bitwach gdzie to łucznicy odegrali istotną rolę (anglicy kilka bitew w ten sposób wygrali).
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

Re: Mega combos dla maga

ndz lip 24, 2005 3:11 pm

PeBlatki pisze:
Witam,
Jak uważacie jaka powinna być najlepsza kombinacja zaklęć w ramach poszczególnych kolorów, aby nasz mag siał śmierć i zniczszenie wśród wrażych oddziałów?


Ja osobiscie uwazam, ze tego typu rzeczy nie sa istotne :) A jesli juz to najwieksza satysfakcje sprawia znalezienie takiej kombinacji samemu. Powodzenia ;)

Mr.Ale pisze:
Ahh, dark fantasy. Tutaj zawsze magowie robią kombosy na śmierć i zniszczenie.


Pytanie tylko czy i wedlug kogo WFRP to dark fantasy, obawiam sie, ze to nasz rodzimy wynalazek ;)

Tyhagara pisze:
Kusza była popularna ale nie w armiach.


Mylisz sie. Kusza byla bardzo popularna w Polsce (i nie tylko), kusznicy byli nieodlaczna czescia pocztu rycerza[1] . Pod Agincourt kusznicy stanowili spora czesc francuskiej armii. To, ze nie zostali wykorzystani to insza inszosc.

Pokaż mi bitwę gdzie ważną rolę odegrali kusznicy, ja słyszałem tylko o bitwach gdzie to łucznicy odegrali istotną rolę (anglicy kilka bitew w ten sposób wygrali).


Sam sobie odpowiedz na pytanie czy to Anglicy te bitwy wygrali czy Francuzi je na wlasne zyczenie przegrali :) Spojrz co sie zaczelo dziac pod koniec wojny stuletniej gdy Francuzi unowoczesnili swoja armie i zrewidowali taktyke (bo angielscy lucznicy wystrzelali im juz w goracej wodzie kapanych rycerzy ;) ).

[1]"Rycerstwo polskie X-XVw.", Robert Żukowski, Oficyna Wyd. Volumen, Warszawa 1999
 
Awatar użytkownika
Breja
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: śr sie 25, 2004 1:19 pm

ndz lip 24, 2005 3:54 pm

Tyhu mylisz sie i to bardzo mocno.
Jeżeli Stary Świat jest wzorowany na XV wiecznej Europie to:
-formacje jazdy składały sie z cięzkozbrojnych kopijników zmiksowanych z konnymi kusznikami i to raczej z liczebna przewaga tych drugich.

-formacje piechoty były w przetłaczajacej przewadze strzelcze, z wiodącymi prym kusznikami.
 
Awatar użytkownika
Azreal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: pn maja 16, 2005 11:49 pm

ndz lip 24, 2005 5:03 pm

Przecież to nie jest temat o składzie armii tylko o combosach dla maga (i mimo, że rozmowa o roli kuszników i nie tylko dużo bardziej mnie ciekawi to temat jest jednak inny)



A najciekawsze połączenie jak dlamnie ma mag ognia, ognista korona + gorejący miecz. Dla tradycji zwierząt to np Skrzydła sokoła + magiczne żądło lub uczta kruków. Dla tradycji niebios niebiańskie skrzydła + błyskawice lub magiczne żądło jak wróg wyjątkowo silny to jeszcze na niego klątwe. Dla tradycji śmierci Kosa żniwiarza + wyssanie życia i tak kombinacja (atak + czar) aż wróg padnie. Tradycja światła, rozbłysk lub oślepiający blask + migotliwa tarcza jeśli wróg do nas strzela a potem wykończyć go gorejącym wzrokiem.

Brrr, no i napisałem jakieś pierwsze lepsze kombinacje czarów; żadnych nie sprawdzałem w praktyce ale powinny dobrze z sobą działać jeśli ma się te 2-3 kostki magii i pare składników.(nie zapominajmy o ukochanych punktach szczęścia przy splataniu lub obronie przed nieoczekiwanymi efektami ;] )

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość