Zrodzony z fantastyki

 
polskistalker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 08, 2013 6:40 pm

MG jako Gracz

śr cze 26, 2013 10:09 pm

Otóż mam zagwozdkę... Jeśli MG tworzy BN-ów, to czy nie może zrobić swojego bohatera który ma swoją Kartę Postaci i jako głębszy BN który towarzyszy graczą w pewnym sensie sam staje się jednym z graczy? Według mnie chyba może tak być. Jakie jest wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony śr cze 26, 2013 10:10 pm przez polskistalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mactator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 6:24 pm

MG jako Gracz

śr cze 26, 2013 10:25 pm

Ulubiony BN mistrza gry.
Ciężkie zagadnienie ze względu na funkcję MG, który powinien prowadzić grę a nie zajmować się swoim pupilkiem. Młodszym stażem nie polecałbym ze względu na to, że taki bohater może zbyt często wychodzić na pierwszy plan a to powinni robić gracze.

Polecam poeksperymentować sobie z takim bohaterem stworzonym odpowiednio do scenariusza, czy to jest zleceniodawca czy główny boss. W grze która nie jest do tego zrobiona MG nigdy nie będzie graczem a każdy jego przechył w tą stronę umniejsza jego rolę jako prowadzącego.
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: MG jako Gracz

śr cze 26, 2013 10:29 pm

-Bardzo to grozi opcja "ulubiony bohater MG". I po co wlasciwie KP takiego kogos? Jak jest jakis BN potrzebny to mozna go rozpisac na - czyms - tam ale niekoniecznie na KP. Jesli jako Gracz zobaczylbym ze MG czyta staty jakiegos BNa z KP podobnej jakiej jak mam ja czy inni Gracze od razu czulbym ze cos jest nie tak. No bo skoro inych BN czyta z jakis karteluszek czy innych sekretnych misowych notatek a tego czyta z KP to od razu widac, ze ten BN "jest jakis inny" i sie zaczyna rozkmina co z kolesiem jest nie tak. :)

-Jak MG nie moze sie powstrzymac od grania to niech odda misiowanie komu innemu i zagra jak kazdy inny Gracz. No tego typu pomysly zawsze bowiem kojarza mi sie z czyms takim wlasnie.
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

Re: MG jako Gracz

śr cze 26, 2013 11:44 pm

polskistalker pisze:
Według mnie chyba może tak być. Jakie jest wasze zdanie?


Nie, nie może. Nie za bardzo jest o czym dyskutować
 
Awatar użytkownika
Agrafka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 08, 2013 4:21 pm

Re: MG jako Gracz

czw cze 27, 2013 12:25 am

Aż dziwne, że padło takie pytanie. Zazdroszczę, że jeszcze nie poznałeś UBNMG. Twory te są nie do ubicia i cechuje je nadmierna ilość sukcesów w stosunku do reszty drużyny. Ponadto mają tendencję do ratowania drużyny w każdej sytuacji oraz absolutnej wszechwiedzy.
 
Naviedzony
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 02, 2012 8:40 am

Re: MG jako Gracz

czw cze 27, 2013 9:51 am

U nas nie ma problemu. W naszej (w porywach) sześcioosobowej ekipie każdy z graczy jest jednocześnie MG. Każdy ma więc swoją postać, lecz ona nie bierze nigdy udziału w przygodach prowadzonych przez tego MG. Potem następuje zmiana, kolejną przygodę prowadzi ktoś inny, a postać gracza, który wcześniej był MG wraca do drużyny. Efekt UBNMG jest na tyle irytujący, że nie warto pozwolić na to, żeby występował.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

MG jako Gracz

pt cze 28, 2013 5:36 am

Jeśli MG tworzy BN-ów, to czy nie może zrobić swojego bohatera który ma swoją Kartę Postaci i jako głębszy BN który towarzyszy graczą w pewnym sensie sam staje się jednym z graczy? Według mnie chyba może tak być. Jakie jest wasze zdanie?

Pomysł wraca jak bumerang. Nawet jeżeli MG będzie potrafił idealnie oddzielić wiedzę postaci od wiedzy siebie jako MG-gracza i nie faworyzować swojej postaci, wciąż albo nie będzie miał czasu dobrze prowadzić, albo dobrze grać, bo się nie rozdwoi.

@Naviedzony
To jest inna sprawa, wymagająca zresztą odpowiedniej konstrukcji kampanii lub zignorowania niespójności.
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

MG jako Gracz

ndz cze 30, 2013 9:19 am

Ach postać MG...nieśmiertelny, wszechwiedzący i najbardziej irytujący spośród NPCów. Co ciekawe mój pierwszy MG miał takowych dwóch i grał oboma na raz. :P
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

MG jako Gracz

pn lip 01, 2013 9:07 am

Ja jako MG miałem taką postać w Neuro i bardzo dobrze się integrowałą z grupą, nie wybijała się ponad innych graczy i w cale nie był nieśmiertelny. Po prostu spełniał zadania, których gracze nie mogli wykonać. I w zasadzie ich nie ratował, miał po prostu swoją dawkę przeciwników ;).
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

MG jako Gracz

pn lip 01, 2013 10:33 am

Masz na myśli BNa wędrującego z BG, czy postać MG?
 
Awatar użytkownika
Agrafka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 08, 2013 4:21 pm

MG jako Gracz

pn lip 01, 2013 7:44 pm

Przede wszystkim wydaje mi się, że cały problem z UBNMG jest taki, że MG ma go za zwykłego BNa. Trzeba by zapytać graczy, żeby się dowiedzieć jak to wygląda obiektywnie.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Re: MG jako Gracz

wt lip 02, 2013 12:30 pm

Kamulec pisze:
Masz na myśli BNa wędrującego z BG, czy postać MG?

Postać MG, z normalną kartą postaci, doświadczeniem i wszystkimi innymi dobrodziejstwami i przeciwnościami gracza.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

MG jako Gracz

wt lip 02, 2013 1:23 pm

Jeśli ktoś chce łączyć granie w prowadzeniem, to narzucającym się rozwiązaniem są gry gm-less.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość