Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob gru 27, 2008 11:48 pm

Fearghal - wydano jedynie te dodatki, które obejmowała umowa podpisana jeszcze przed ogłoszeniem upadłości BI i przejęciem praw do WH przez FFG. Trzymajmy kciuki za Galaktę.
 
Anonim_1

ndz gru 28, 2008 12:22 am

Fearghal pisze:
Ale Galakcie życzę z całego serca sukcesu, bo Midnight jest tego wart

Wart, wart, ale coraz głośniejsze są plotki o chęciach wydania settingu na autorskiej mechanice... co na pewno zjedna przeciwników d20, a z drugiej strony zniechęci masę osób do Midnighta. Mam nadzieję, że FFG nie porzuci d20 nawet, jeśli wyda trzecią edycję settingu.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

ndz gru 28, 2008 12:09 pm

Jestem na 120 stronie i
Ścieżki heroiczne są bardzo fajne. Nie podoba mi się jedynie zabójca upadłych(bo nie lubię zabójców tego, czy tamtego) i źródło (bo wymaga posiadania maga w drużynie). Najfajniejsza jest ta dla Erenlandczyków.
Prestiżówki fajne, ale brak czegoś dla obrońcy (który jest zresztą dużo fajniejszym mnichem).
Co do przenoszenia klas. Na pewno działa to w przypadku krasno ludzkiego obrońcy i tym podobnych
Teraz pytanie. W ścieżkach heroicznych jest zawsze napisane, że rośnie o +1 za wyjątkiem przypadków, gdy rośnie kondycja. Wtedy rośnie +1 +2 +3 +4. Razem +10. Więc otrzymujemy +4, czy + 10?
Z wyrazami szacunku
Grzegorz „Slann” Knychała
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

ndz gru 28, 2008 12:15 pm

Encu -> IMHO d20 nie ma już takiej siły oddziaływania co kiedyś, a D&D 4ed. - z tego co obserwuję po zagranicznych forach - nie zbiera jakichś oszałamiających recenzji, stąd sądzę, że wydanie nowej edycji na innej mechanice miałoby w tym przypadku sens. Kto chciał, ten się wcześniej zainteresował Midnightem w wersji d20, inni zaś właśnie z powodu mechaniki nie próbowali nawet poznać systemu. Być może to jest właśnie droga, by dotrzeć do trochę innych odbiorców niż wcześniej (bo i trudno powiedzieć, czy starzy fani byliby zainteresowani nową wersją - raczej nie, skoro poprzednia mechanika im pasowała. Dla samego świata gry nie wydadzą ponownie pieniędzy skoro dzięki poprzednim [z tego co piszesz - bardzo dobrym zresztą] suplementom jest on właściwie kompletny)

Pozdrawiam!
Nadiv
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

ndz gru 28, 2008 11:20 pm

Przymierzam się do poprowadzenia w świecie Midnight. Na mechanice SWEXa.

Mam zamiar poprowadzić polską kampanię do Warhammera - Władcę Zimy. Jak uważacie, ma ten pomysł jakieś szanse na wypalenie? Jest możliwe przerobienie fabuły Władcy Zimy tak, by mógła pasować do Midnighta? Jeżeli tak, to w jakich kluczowych punktach (dla znających kampanię) i w jaki sposób zmienić ją by mogła mieć miejsce na Aryth?
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

śr gru 31, 2008 7:08 pm

Mam pytanie. Czy ktoś wie gdzie w Łodzi można dostać owy setting? Co prawda zastanawiam się nad kupnem i jeśli już dopiero od piątego będę szukał, jednak dobrze wiedzieć gdzie tego szukać. Bo na Empiki od jakiegoś czasu nie ma co liczyć odnośnie RPG. Pamiętam że kiedyś w Gamelordzie na Piotrkowskiej można było kupić podręczniki, ale to było dawno, nie wiem jak teraz.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

pn sty 05, 2009 12:15 pm

Balgator. Nie znam dokładnie władcy zimy, ale chyba musiałbyś przenieść wszystko do późnej trzeciej ery, bo jednak gracze są tam członkami regularnej armii. A midnight to system o partyzantce
Z wyrazami szacunku
Grzegorz „Slann” Knychała
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

czw mar 26, 2009 7:46 pm

*khm khm*

Witam wszystkich przemierzających mroczne gościńce Eredane.
Od wczoraj jestem szczęśliwa, od wczoraj w wolnych chwilach chodzę do łóżka z Midnight. Czytać oczywiście... :wink:

Mam nadzieję, że na tym polterowym subforum znajdzie się kilka pokrewnych mi dusz i podyskutujemy sobie czasem o tym i owym :D

Pozdrawiam!
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

pt mar 27, 2009 10:01 am

Jak najżyczliwiej witam na subforum Midnight. Cieszę się, że podręcznik się spodobał. Na tym subforum jest lekka posucha, ale mam nadzieję, że nowy użytkownik je rozrusza
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

pt mar 27, 2009 1:28 pm

slann pisze:
Jak najżyczliwiej witam na subforum Midnight. Cieszę się, że podręcznik się spodobał. Na tym subforum jest lekka posucha, ale mam nadzieję, że nowy użytkownik je rozrusza


Postaram się nie zawieść tych nadziei, ale liczę na pomoc :razz:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

sob kwie 18, 2009 8:11 am

Nie chcę zakładać nowego tematu, bo pytanie jednolinijkowe i dotyczy polskiej wersji podręcznika.

Na której stronie jest informacja o ilości uzyskiwanej magicznej energii na poziom? Znalazłem tylko, że mistyk ma +1 oraz informacje z sekcji magia, lecz tam nie ma tej informacji.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob kwie 18, 2009 9:43 am

Dark Sage pisze:
Na której stronie jest informacja o ilości uzyskiwanej magicznej energii na poziom?

Nie wiem czy jest to gdziekolwiek powiedziane wprost, ale z tego co zrozumiałem to jedynie mistyk (i klasy prestiżowe od niego wychodzące) otrzymuje dodatkowe punkty magicznej energii co poziom. Pozostałe postacie posiadające atut Arkana magii mają wartość energii równą modyfikatorowi z kluczowego atrybutu danej tradycji i ta wartość w raz z poziomami nie rośnie.
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

pn maja 18, 2009 9:48 pm

Heloł czy Midnightowi się umarło?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość