Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

[tv] Miecz Prawdy

pt wrz 04, 2009 9:45 pm

Już za chwileczkę, już za momencik na TVP 1 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek obiecującego amerykańskiego serialu ''Miecz Prawdy'', opartego na twórczości Goodkinda.
Tutaj jestem ciekawy Waszych opinii - lub też oczekiwań, bo do pierwszego odcinka jeszcze kwadrans :)
Dla tych, którzy nie załapali się na pierwsze odcinki na TVP 1 warto nadmienić, że od 4 października serial emitowany będzie także na sci fi channel.
 
Awatar użytkownika
>Theodorus<
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt sie 07, 2009 2:06 am

[tv] Miecz Prawdy

pt wrz 04, 2009 11:29 pm

Oglądałem dziś pierwszy odcinek i trochę się rozczarowałem, jak większością ekranizacji wspaniałych książek.
Serial IMO stawia na efektowność, mocno okrajając fabułę, poza tym wydaje się ugrzeczniony względem książki.
Ciekaw jestem opinii innych :D .
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

[tv] Miecz Prawdy

śr wrz 16, 2009 10:42 am

Serial oglądałem jakiś czas temu - pierwsze dwa odcinki.

Nie powiem - świetna sprawa... Niestety, chociaż w towarzystwie, byłem trzeźwy. Śmiechu było co niemiara.

Czy widzicie - kobieta zmienia suknie z ujęcia na ujęcie, czas zachowuje się dziwnie (jest rano, jadą godzine -> jest noc). Scena bitwy - nejpierw biegnie kupa luda, do przeciwnika dobiega pietnastu (nie ma to jak olbrzymie armie).

Ogólnie kiszka jakich mało. Nie mam pojęcia jak można było to zrobić aż tak źle.
 
Baldwin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 12:52 pm

[tv] Miecz Prawdy

śr wrz 16, 2009 12:13 pm

Witam wszystkich (mój pierwszy post na forum)

Sam jeszcze żadnego z odcinków nie obejrzałem ale wasze posty potwierdzają to, co mówiły mi już pewne osoby. Że kiepska realizacja, że mocno okrojona fabuła.Cóż.Pozostaje mieć nadzieje, że w kolejnych odcinkach,seriach nieco się to poprawi.

Może ktoś napisać jak całość ma być zrealizowana? Podział na serie i każda seria=jedna książka?
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [tv] Miecz Prawdy

śr wrz 16, 2009 12:58 pm

No cóż najlepszy serial fantasy jaki widziałem
Co nie oznacza, że dobry
Najpierw fabuła. Sztampowa, że aż głowa boli, ale w serialu to aż tak nie przeszkadza
Efekty nawet niezłe
Aktorzy, cóż, jest to jeden z tych seriali, w których kibicuje się złym…
Jeden czy dwa fajne pomysły (spalenie książki) dużo głupich. Szturmowanie granicy za pomocą katapult… dajcie spokój
Dobrze chociaż, że w serialu zabijają
O oczko wyżej niż herkules
Oczko…
Hmm, sądząc po konstrukcji fabuły, pierwsze dwa odcinki to cały tom…
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

[tv] Miecz Prawdy

śr wrz 16, 2009 1:47 pm

Podział na serie i każda seria=jedna książka?


Z tego co wiem seria = książka.
 
Baldwin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 12:52 pm

[tv] Miecz Prawdy

śr wrz 16, 2009 1:57 pm

Czyli szykuje się niezły tasiemiec bo książek chyba jest około 10 :wink:

Tak czy inaczej mam zamiar obejrzeć pare odcinków. Zobaczymy czy jest aż tak źle, jak niektórzy piszą. Mam nadzieje, że nie popsuje sobie dobrego wrażenia jakie zrobiła na mnie książka.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

[tv] Miecz Prawdy

pt wrz 18, 2009 4:25 pm

Obejrzałem pierwszy odcinek i mnie odrzuciło. Związek z PPM praktycznie żaden(Mogli by napisać Imiona postaci i inne rzeczy z PPM są przypadkowe). Z tego co pogrzebałem w sieci to dalej to będzie taka Xena czy inny Herkules. Co ważniejsze przez chwile myślałem, że oglądam HP bo psor Snape się pokazał, zaraz potem okazało się, że to ojczulek Rhal(który powinien być blondi :cry: ).

Szczerze boje się tego serialu, znajomość na tym pierwszym odcinku się zakończyła.
 
Awatar użytkownika
Lemony.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 03, 2009 6:28 pm

[tv] Miecz Prawdy

ndz paź 04, 2009 11:47 am

Nie jest aż tak źle. Ja sam wolę ekranizacje, które okrajają fabułę książki, gdyż nie zdradza mi ona całej treści ekranizowanej powieści. Ja sam serię Miecz Prawdy znam tylko z tego serialu, gdyż nigdzie nie mogę złapać książki.
kotul, faktycznie, dużo błędów wyłapałeś, jednak mnie to nie przeszkadza. Jak oglądam film to nie wyłapuję błędów - bo po prostu mi się nie chce :]
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

[tv] Miecz Prawdy

śr paź 07, 2009 11:46 am

kotul, faktycznie, dużo błędów wyłapałeś, jednak mnie to nie przeszkadza. Jak oglądam film to nie wyłapuję błędów - bo po prostu mi się nie chce :]


Problemem było to że ja tych błędów nie łapałem. Same mi wpadały w łapki. Nie zdobyłem się na oglądanie dalszych odcinków, wiec niestety nic nowego nie napisze. W każdym razie gratuluje samokontroli w nie wyłapywaniu bugów ;)
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

[tv] Miecz Prawdy

pn sie 16, 2010 9:22 pm

Ja osobiście nie jestem aż tak wyczulony na te uszczerbki ale ogólnie serial mi się podobał. Wykonanie może nie było czarujące ale dobrze odwzorowane bitwy, ciekawa fabuła i odpowiadający klimat do zdarzeń sprawiają, że w mojej ocenie film można zobaczyć w pozytywnym świetle :razz: .

Podzdrawiam!
 
takehiro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 12:28 pm

[tv] Miecz Prawdy

ndz sie 22, 2010 11:51 pm

Dołączam się do tych, którym serial za bardzo nie podszedł. Robiłem do niego dwa podejścia, ale nie udało mi się w Miecz Prawdy wciągnąć. Seria jak na mój gust za bardzo plastikowa (chociaż i tak ten plastik był o niebo lepszy niż komputerowość ekranizacji naszego Wiedźmina ;) ). Odrzucało, czy śmieszyło mnie wiele scen, przetoczę tylko sposób podróżowania. Bohaterowie dowiadują się, że muszą odwiedzić miejsce X i następuje scena podróży, jak sprintem walą przez las (Spowiedniczka w długiej sukni, wiekowy mag... też w długiej sukni ;) ) i wieczorem są na miejscu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość