Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

Mithrilowa Hala

pn sie 11, 2008 7:45 pm

Mam pytanie. Czy wie ktoś gdzie można zdobyć mapę Mithrilowej Hali? Szukałem na stronie Wizards'ów, ale nie mogłem nigdzie znaleźć.

Za pomoc z góry dziękuję.
 
Nukereal

pn sie 11, 2008 7:58 pm

Może to nie do końca to ale w Fantastyczne Lokacje: Świątynia Drowów jest mapka Kopalni Mithrillu... daje niezły pogląd na takie miejsce. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

pn sie 11, 2008 8:15 pm

wsiour, próbowałeś w Srebrnych Marchiach? AFAIR jest tam cały podrozdział poświęcony tej lokacji. Może mapa też się trafi.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sie 11, 2008 8:45 pm

W "Srebrnych Marchiach" nie ma mapy Mithrilowej Hali, choć rzeczywiście są jej opisy. Dokładną, oficjalną i nową mapę można znaleźć tutaj. Została ona udostępniona jako jeden z fragmentów A Reader's Guide to R.A. Salvatore's Legend of Drizzt.
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

pn sie 11, 2008 9:08 pm

Dzięki wszystkim za odpowiedź, a szczególnie tobie Radnon.
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

wt sie 12, 2008 9:56 am

A teraz ja napiszę coś, co kiedyś napisano mnie. ;) W D&D nie ma mithrilu, a jest mithral, bo ten pierwszy został zastrzeżony dla twórczości Tolkiena. 8)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt sie 12, 2008 10:52 am

Ardavel pisze:
W D&D nie ma mithrilu, a jest mithral, bo ten pierwszy został zastrzeżony dla twórczości Tolkiena. 8)

To akurat wiadomo dość powszechnie, ale i tak zwykle się używa określenia "mithril" (które jest po prostu bardziej naturalne). Zresztą oficjalne polskie tłumaczenie nim się właśnie posługuje już od dość dawna i z tego co wiem na razie żadnych problemów z właścicielami praw do twórczości Tolkiena nie było.
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

ndz maja 03, 2009 10:05 pm

Nie chce robić nowego tematu więc trochę odświerze ten, w jakich książkach moge znaleść jakieś informacje dotyczące Mithrilowej Hali? Mam dostęp do Srebrnych Marchii oraz Zapomnianych Krain Opisu Świata jednak mi to nie wystarcza :P
PS. Najlepiej jakby to było PL ale nie będe wybrzydzał. Dzięki z góry.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn maja 04, 2009 5:16 pm

Poza posiadanymi przez Ciebie podręcznikami, które są najlepszym źródłem, informacje na temat Mithrilowej Hali można znaleźć w kilku źródłach systemowych, a mianowicie:
- "Rasy Faerunu";
- "Władcy Mroku" (tutaj stosunkowo niewiele w kontekście kilku złych grup);
- "Podmrok" - nie jestem pewien, ale coś powinno się znaleźć.

Warto też sięgnąć po część powieści z "Legendy Drizzta", których akcja rozgrywa się w lub wokół Hali. Będą to przede wszystkim:
- "Strumienie Srebra";
- "Klejnot Halfinga";
- "Dziedzictwo";
- "Bezgwiezdna noc";
- "Mroczne oblężenie";
- "Samotny Drow";
- "Dwa miecze".

Ze źródeł anglojęzycznych pomocne mogą się okazać podręczniki Savage Frontier, The North i Volo`s Guide to the North (wszystkie są chyba dostępne za darmo na stronie Wizardów) oraz A Reader's Guide to R.A. Salvatore's The Legend of Drizzt, czyli encyklopedyczny opis tego co było w serii.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości