Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

czw lis 29, 2012 8:48 pm

Noc była wyjątkowo ciemna, nawet uliczne latarnie wydawały się przygaszone, niezauważalne obłoki pyłu wznosiły się przy każdym jego kroku. Mrok zdawał się emanować z jego ciała, a dokładnie głowy, ludzie którzy przechodzili chodnikiem w jego pobliżu czuli się bardzo niezręcznie, bali się czegoś, przypominali sobie swoje najstraszniejsze koszmary oraz wspomnienia. Gdy ten dotarł do swego celu- placu budowy nowego stadionu Gotham, wybiła północ. Zbliżył się on do drzwi, oraz pchnął je, gdy te nie chciały się ruszyć, odsunął się do tyłu. Właśnie wtedy zdał sobie sprawę, że jest śledzony. Rozejrzał się, a jego oczy zapłonęły czerwienią tak głęboką, jak sam ogień piekielny. Rozglądał się jeszcze przez dobre pięć minut, a następnie stwierdzając, że zagrożenie minęło, wyprostował palce. Gruchot kości przerwał upiorną ciszę nocy, gdy ten rozprostował palce, a jego druga dłoń powędrowała do pierwszej, by zdjąć rękawicę, a następnie umieścić ją za pasem. Przejeżdżający nieopodal samochód akurat rzucił światło na jego prawą dłoń, jej kości były śnieżnobiałe. Przybysz rozprostował palce, skierował dłoń w kierunku drzwi, a następnie jego oczy znowu zapłonęły ogniem, to samo zaczęło dziać się z koniuszkami palców. Gdy odpowiednia ilość ognia już się skumulowała, oświetlając również jego okuty w czarną, łuskową zbroje tors, oraz silne nogi pokryte czarnym materiałem spodni, przybysz zacisnął pięść, gdy znów ją otworzył, kula ognia bezszelestnie ruszyła w stronę drzwi z niesamowitą prędkością, wypalając dziurę w szkle, a następnie znikając. Otwór był wystarczająco duży, by on się zmieścił. Gdy był już w środku, ruszył korytarzem przed siebie, gdy zauważył na swojej drodze kolejne drzwi, tym razem jednak bez szyby, ubrał rękawicę, oraz rozpędził się, uderzając w nie barkiem, te wypadły z futryny, upadając z trzaskiem na gołą ziemię. Nietoperze nagromadzone na najwyższej kondygnacji ruszyły z piskiem do lotu. W chwilę potem przybysz zaczął emanować taką ciemnością, że nawet mocne światło bezpieczeństwa zamocowane u samej góry nie zdołało się przez nią przebić.
* * *
-cholera, moje czynniki wariują- powiedział Batman przez swój komunikator do wyroczni – sprawdzałem wszystkie, zapachowe, widzenie w ciemności, roentgena, nic. Ale nie mogę go teraz stracić, nie teraz…
Po czym rozwijając płaszcz, poszybował w kierunku środka placu budowy. Gdy bezpiecznie wylądował, jego komunikator począł przenikliwie piszczeć, więc postanowił go wyłączyć i zdać się na swoje zmysły. Ruszył przed siebie cicho, skradał się, oraz szukał wystawioną do przodu ręką drogi, gdy w końcu natknął się na coś drewnianego. Dotykając palcem drewna, szedł powoli w kierunku wschodu, wtedy wyczuł coś metalowego i zimnego, wymacał, że jest to klamka. Sięgnął do pasa i w drugiej ręce włożył sobie między palce lewej ręki trzy batarangi, a następnie prawą nacisnął najciszej jak potrafił klamkę, drzwi otworzyły się jednak z niemiłosiernym zgrzytem, który rozległ się po otwartej przestrzeni. Ruszył krok do przodu, następnie kolejny i, natknął się na ścianę, odwrócił się, wyciągnął przed siebie rękę, postąpił krok w lewo i ręką wyczuł kolejną ścianę, to samo za sobą.” Małe pomieszczenie… to dziwne”- pomyślał, kiedy drzwi zatrzasnęły się za nim z hukiem. Uderzył barkiem z całej siły drzwi, lecz te tylko poruszyły się trochę- „o co tutaj do cholery chodzi?”, postanowił włączyć czujniki, lecz przed oczami pojawiła się tylko pozioma kreska, świadcząca o odcięciu od serwera głównego, kolejny czujnik- wbudowany, nadawał tylko pisk… wyłączył go i postanowił zaryzykować. Właśnie wtedy usłyszał ogromny huk, wręcz niewyobrażalny po tylu godzinach milczenia i ciszy, a następnie przez szczeliny pomiędzy deskami zaczęło przebijać się światło, będące coraz bliżej, aż w końcu niemal go oślepiło, właśnie wtedy przez szczeliny zobaczył coś niesamowitego- zielony promień zbliżający się z wielką prędkością.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do sesji w świecie DC comics.
System: DC adventures.
Power level: 10, ale prosiłbym uprzejmie o nie przepakowywanie postaci, na prawdę, zepsuje to tylko rozgrywkę fabularnie. Żadnych wstających po śmierci aniołów, czy innych władcy zwierząt którzy przywołują 100 słoni (przykłady NIE są wzięte z życia :P)
Charakter: Dobry, ale nie zabraniam badassów w stylu: Rorschacha, Batmana (Nolan-arkham city).
NA PEWNO o czymś zapomniałem, więc proszę mnie o tym powiadomić w postach :P rekrutacja otwarta do przyszłego tygodnia do wtorku, jeśli a) będą chętni którzy nie będą mieli karty b) mi coś wypadnie c) ktoś poprosi mnie uprzejmie o przesunięcie: to przesunę o dzień/dwa.

A zapomniałbym- konwencja raczej dark niż heroic, ale bez przesady.
Ostatnio zmieniony czw lis 29, 2012 10:34 pm przez andre94nt, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

czw lis 29, 2012 8:57 pm

andre94nt pisze:
DC advanced


Co to za podręcznik?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: M&M(DC adv) Cienie Gotham

czw lis 29, 2012 9:05 pm

PPPP pisze:
andre94nt pisze:
DC advanced


Co to za podręcznik?


Obstawiam, że DC adventures, hero's handbook. Autokorekta musiała zrobić swoje :razz: .


Zgłaszam się, kartę podeśle w najbliższym czasie, a z historią będę musiał trochę pokombinować.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: M&M(DC adv) Cienie Gotham

czw lis 29, 2012 9:13 pm

zarok pisze:
PPPP pisze:
andre94nt pisze:
DC advanced


Co to za podręcznik?


Obstawiam, że DC adventures, hero's handbook. Autokorekta musiała zrobić swoje :razz: .


Nie sądzę, bo napisał również:

oczywiście z M&M można jakieś moce powyjmować


A przecież w Hero Handbook są te same moce, co w erratowanym DC Adventures.
 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

czw lis 29, 2012 10:33 pm

Tya adventures, rąbneło mi się przepraszam bardzo.
Erratki nie widziałem :P
Czyli po prostu DC ADVENTURES.
Jeszcze raz przepraszam.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 4:11 am

Nadal utrzymuję zgłoszenie i się pytam: Czy do rzeczy które przesłałem czegoś jeszcze brakuję ? :razz: Może uzupełnić historie ? Zastanawiam się czy w ogóle dawać obrazek bo te z Hero machine wychodzą a mi wyjątkowo brzydkie :razz:

Edit: Przeczytałem opis :D Bardzo fajny wygląda tak jak by Batman z Arkham City walczył z Blightem z Batmana Przyszłości. Stadion ? Czyżby Gotham organizowało Euro 2012 :razz:
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2012 5:59 am przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 10:22 am

andre94nt pisze:
Tya adventures
Co to?
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 11:18 am

"Tya", zazwyczaj zapisywane "Tia", jest inną formą powiedzenia "Tak".
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 12:19 pm

Suldarr'essalar pisze:
andre94nt pisze:
Tya adventures
Co to?


Zwykłe M&M, przed srd i heros handbook została wydana książka "DC adventures, heros handbook". Nie ma żadnych zmian poza kilkoma błędami w pisowni czy coś (do sprawdzenia w erracie".


Z tego co czytałem edycja 4 także najpierw wyjdzie jako DC :) .
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 2:50 pm

Czy jest przewidziany awans? Lub rozdawanie PP'ków w trakcie trwania sesji?

Żadnych linked effects?
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2012 3:14 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Sanawabicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 698
Rejestracja: wt paź 14, 2008 10:23 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 5:02 pm

A ja mam pytanie, bo w sumie spróbował bym czegoś nowego... ale totalnie nie znam systemu. Nigdy nie grałem, nigdy nie widziałem nawet literki z któregokolwiek podręcznika. Jestem w stanie się zgłosić, ale czy znalazł by się jakiś dobrodziej który był by w stanie poświęcić nieco czasu i wprowadzić początkującego/nooba w realia M&M?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 6:05 pm

http://www.d20herosrd.com/ sdr a co do wprowadzenia. To ja chętnie pomogę łap mnie na pw
 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 7:22 pm

Suldarr, tak przewidziany jest rozwój postaci.
A i dzięki wielkie Feniks za wprowadzenie mojego potencjalnego gracza do systemu :)
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2012 7:23 pm przez andre94nt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 8:44 pm

I to nie jednego :P
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 9:17 pm

Ja co prawda nie zgłaszam sie do sesji z braku czasu, ale monitoruje temety z M&M :P
Sanawabicz, gacoperz jesli znacie dnd to znacie M&M :) rzuty, na trafienie, sajwy, umiejki są podobne, tylko tworzenie postaci jest elastyczne w porównaniu do dnd.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 11:19 pm

Heretyk pisze:
Sanawabicz, gacoperz jesli znacie dnd to znacie M&M :) rzuty, na trafienie, sajwy, umiejki są podobne, tylko tworzenie postaci jest elastyczne w porównaniu do dnd.
Są jeszcze uroki Alternate Power Feature, które warto poznać, no i rozkminić moce i przede wszystkim extras i flaws do nich, żeby stworzyć coś unikalnego :)
No i fakt, że nie ma zbędnych rzeczy jak półtora metrowe kroki, czy ataki okazyjne.


Moja postać gotowa. Zrobiłem tanka na pierwszą linię i nie jest to Węglan :)
Generalnie MG troszkę przytemperował moją postać, więc luz. Jest bardziej klimatyczna.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pt lis 30, 2012 11:33 pm

Super, ja ponownie pytam się MG czy mam coś jeszcze dosłać prócz portretu ? Czy może moja postać już zaakceptowana i mogę spokojnie rozsiąść się i czekać na start sesji ? :D
Ostatnio zmieniony sob gru 01, 2012 4:04 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

sob gru 01, 2012 3:51 pm

Po dłuższym namyśle stwierdzam, że zagram : D

Karta powinna być gotowa do końca weekendu.
 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

sob gru 01, 2012 11:49 pm

Brilchan- tylko portret :)
Suldarr- też nie obraziłbym się gdybyś podesłał jakiś portret :P
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

ndz gru 02, 2012 7:28 pm

andre94nt pisze:
Brilchan- tylko portret :)


Nie znalazłem nic odpowiedniego więc spróbowałem sam coś zrobić, ale że rysuje żałośnie to spróbowałem z HM3 ale wyszedł mi tylko taki potworek http://c.wrzuta.pl/wi3526/de81a37200089 ... /syn_ziemi

Widać samą mordę a do tego brzydko ucięło, ale druga próba była jeszcze gorsza :razz: . Resztę mogę opisać nic lepszego raczej nie zrobię a wątpię żebym coś znalazł
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

ndz gru 02, 2012 7:49 pm

Bril, znasz stronę? : ]
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

pn gru 03, 2012 12:58 pm

Nie znałem dziękuję

No to niech będzie ten http://www.drakonis.org/picture?/14588/ ... -elemental

Chociaż mój mi się bardziej podobał bo miał tam taką głupkowatą mordę :lol: :razz: ale nie udało mi się dobrze skopiować więc trudno :P
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

wt gru 04, 2012 3:34 pm

To kiedy zaczynamy z sesją ? Jest już kilku chętnych więc można by było wyznaczyć jakiś termin tak chociaż orientacyjnie :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

śr gru 05, 2012 11:50 am

Znaczy termin był (chyba) do wczoraj, ale mam opóźnienie z fabułą postaci...
Postaram się by dziś doszła.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

M&M(DC adv) Cienie Gotham

śr gru 05, 2012 1:44 pm

Też mam opóźnienie. Nie czuj się więc jedynym winnym. ;)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

M&M(DC adv) Cienie Gotham

śr gru 05, 2012 1:52 pm

Sugeruje przedluzyc o tydzien bo chyba malo kto sie wyrobil.
 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

śr gru 05, 2012 2:02 pm

Dwie osoby mam już gotowe, więc WSTĘPNIE do soboty, jeśli nadal będą opóźnienia, przedłużę, więc proszę się nie stresować :)
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

śr gru 05, 2012 2:28 pm

Dobra, ja już dosłałem fabułę : ]
 
Awatar użytkownika
andre94nt
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 05, 2009 1:44 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

sob gru 08, 2012 7:33 pm

jesteście gotowi na rozpoczęcie? Proszę wszystkich o dosłanie mi wszystkiego do jutra. Jeśli ktoś nie jest gotowy, proszę poinfromować, jeśli wszyscy są gotowi, to jutro start.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

M&M(DC adv) Cienie Gotham

sob gru 08, 2012 7:35 pm

ja jestem gotów, wszystko masz dosłane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości